1 Solista

rozpatruje właśnie wyjazd na tę wyprawę.
Kolumbia tło XL

Nieodkryta perła Ameryki Kolumbia

Pomysł na wyprawę marzeń

Kolumbia… kto by pomyślał… obok takich wypraw jak Brazylia, Kuba, Meksyk, myśl o Kolumbii wypada jakoś tak niemrawo… BŁĄD! Tyle różnorodności w jednym kraju to prawdziwa rzadkość! Do naszego ucha coraz częściej dochodzą głosy, iż to właśnie Kolumbia zachwyca najbardziej wszystkich, którzy wybrali się na podbój Ameryki Południowej. To tam klimat latynoskiego świata daje się odczuć najbardziej. Nie macie ochoty tego sprawdzić?! Nam aż ciarki przechodzą na myśl o powrocie do tego niesamowitego kraju!

#solisciteam

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Backpacker

Komfort
Backpacker

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Dzień Niepodległości
 • Bogota
 • Cartagena
 • Salento
 • Zaginione Miasto
 • San Gil

Wyprawa do krainy kontrastów

Kraj kawy, wysokich Andów i piaszczystych plaż. Szmaragdów i narkotyków? Nic z tych rzeczy! Kolumbia dziś to już nie ten sam kraj, co jeszcze parę lat temu. Obecnie przyjazna, otwarta, ale wciąż nieodkryta kusi coraz mocniej! Gdzie indziej w jednym miejscu można znaleźć Ocean Spokojny i Atlantyk, piaszczyste plaże Karaibów i wysokie szczyty Andów, nowoczesne milionowe miasta, ale i maleńkie wioski Indian? Dorzućmy do tego niesamowity kilkudniowy trekking do Zaginionego Miasta pośród dziewiczej przyrody, a tej tropikalnej podróży nie zapomnicie nigdy! Wybierz się z nami w dziewiczą podróż do kraju kontrastów. Ameryka Południowa właśnie w Kolumbii zmieściła wszystkie swoje sprzeczności. W planie same atrakcje!

Bogota – handlowe centrum kraju

Dawne centrum kolonialnej władzy Madrytu, a obecnie główne miasto handlowe, przemysłowe i uniwersyteckie Kolumbii. Odwiedzimy Museo del Oro (Muzeum Złota), w którym zobaczymy dziesiątki tysięcy rzeczy wykonanych z tego drogocennego metalu. Stare miasto pełne kolonialnej architektury oraz Plaza Bolivar – polityczne i historyczne centrum miasta – obowiązkowo znajdą się na naszej liście. Będziemy podziwiać między innymi kościół San Francisco oraz kościół Santa Clara. Dla chętnych dodatkowa opcja wycieczki nad Laguna de Guatavita – zjawiskowe jezioro niedaleko stolicy Kolumbii! Te i inne atrakcje zmieniają zwykłą wycieczkę w niezapomnianą przygodę!

Salento – plantacje kawy

Mała miejscowość w regionie słynącym z najlepszej kawy na świecie! Oczywiście będzie możliwość kupna jej bezpośrednio od producenta! Wybierzemy się również do doliny Cocora, aby odbyć trekking w parku narodowym słynącym z palmy woskowej. Drzewo to sięga 60 metrów wysokości i jest narodowym symbolem Kolumbii!

Kolumbia karnawal 2

Dzień Niepodległości – kolorowo, dumnie, wesoło!

11 listopada znają wszyscy. W Polsce chłodno, raczej deszczowo, a do tego smutni panowie smutno opowiadają o historii. Ale wcale tak być nie musi! W tym samym dniu – perła Karaibów ponad 200 lat temu ogłosiła swoja autonomię. W ten dzień Cartagena de Indias wygląda tak jak wyglądać powinno miejsce, którego mieszkańcy celebrują wolność. Kolorowo, dumnie, wesoło! Koncerty, pochody, muzyka i tańce! Co tu opowiadać – trzeba to przeżyć!

Cartagena – podróż w czasie do kolonialnej Kolumbii

Stare miasto Cartageny, jedno z najpiękniejszych, jakie ma do zaoferowania Ameryka Południowa, to perła kolonialnej architektury. Późno-hiszpańskie fortyfikacje miasta zostały wzniesione w XVI wieku i rozbudowane w czasie wojen kolonialnych Hiszpanii i Anglii. Klimatyczne place i uliczki pozwolą nam przenieść się do czasów kolonialnych.

DOŚWIADCZ:
Trekking do Zaginionego Miasta – poczuj prawdziwą Kolumbię!
Przygotujcie się niesamowitą przygodę pośród dziewiczej przyrody kolumbijskiej dżungli! Czterodniowy trekking do Zaginionego Miasta zagwarantuje Wam niezapomniane wspomnienia (i widoki!), jakich nie znajdziecie nigdzie indziej. Park Archeologiczny Zaginionego Miasta – Teyuna to skupisko odkrytych w 1976 roku miast i wiosek, których powstanie datuje się na 660 r. n.e. Zatopione w dzikiej roślinności miasteczka posiadają pięknie zachowane brukowane uliczki, schody, tarasy oraz zabudowania religijne sprzed setek lat. Podczas czterech dni pobytu na terenie parku narodowego codzienne będziemy odbywać kilkugodzinny trekking z przewodnikiem (łącznie około 45 km w środku południowoamerykańskiej dżungli z wszystkimi jej zaletami i wadami – kondycja + wytrzymałość na różne warunki atmosferyczne wysoce wskazana :)). W cenę wliczone jest wyżywienie w każdym dniu trekkingu. Podczas wędrówek poznamy kulturę i historię ludności tubylczej, zawitamy do lokalnych wiosek i spędzimy noc w tradycyjnych campach prowadzonych przez lokalnych Indian oraz w hamakach. Zatopimy się w magii tego miejsca i poczujemy klimat Sierra Nevada de Santa Marta. Te atrakcje zapamiętacie do końca życia.
SPRÓBUJ:
Arepas, empanadas, deditos de queso, caldo, panela…
Kolumbia ma się czym pochwalić! Jedzenie jest tutaj wyjątkowo pyszne, a egzotycznie brzmiące nazwy zachęcają do smakowania. Skosztujemy świeżych owoców, kukurydzianych placuszków arepas, lokalnych pierożków empanadas, paluszków deditos de queso wypełnionych ciągnącym się serem, na obiad wypijemy mięsną zupę caldo, a dla orzeźwienia wypijemy sok z trzciny cukrowej panela. To tylko część tego, co na nas czeka w smakowitej Kolumbii, a obiecujemy, że pysznych potraw i dań jest o wiele więcej.
SPRAWDŹ SIĘ:
San Gil – pełne adrenaliny
To miasto to istna kolumbijska stolica mocnych wrażeń! Jeżeli lubisz poczuć adrenalinę, to w San Gil znajdziesz cały wachlarz atrakcji. Na miejscu będzie możliwość skorzystania z raftingu, lotów paralotnią, wspinaczki skałkowej, czy wycieczki do wnętrza jaskiń. Dla bardziej spokojnych mamy alternatywę – błogi spacer i relaks w parku.
ODETCHNIJ:
Santa Maria – rajskie plaże
Idealne miejsce na wypoczynek na przepięknych plażach Karaibów, z których słynie Ameryka Południowa. Na miejscu będzie możliwość nurkowania (opcja dla chętnych). To tu wybierzemy się również do Tayrona National Park, parku narodowego, który serwuje naturę w najlepszym wydaniu – dziewiczą roślinność i rajskie plaże!
xx
xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • spędzisz 4 dni w kolumbijskiej dżungli!
 • poznasz kolumbijską kulturę
 • weźmiesz udział w kolumbijskim Święcie Nepodległości
 • odkryjesz sekrety Bogoty
 • zobaczysz kolonialną Cartagenę
 • spróbujesz najlepszej kawy na świecie
 • zrelaksujesz się na najpiękniejszych plażach Karaibów
 • będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Absolwent wydziału Stosunków Miedzynarodowych, Historii i Tłumaczeń (podyplomowe) Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie Fotograf. Od lat instruktor harcerski. Przez jakis czas zaangazowany w projekty europejskie dla młodzieży - obecnie nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii - a dokładniej uwieczniania ich sylwetek na matrycy/filmie. Kizianie włosów też bardzo bardzo :). + co typowe dla podróżnika, uwielbia odkrywanie nowych miejsc i ludzi.
Poznaj lidera Artboard 3

Monika Ścibor

Full time lider / na zdjęciu po lewej ;) W dzieciństwie kochałam się w Indianie Jonesie i Krokodylu Dandee. Miłość dotąd nieodwzajemniona... Na studiach etnograficznych studiowałam „Życie Seksualne Dzikich” Bronisława Malinowskiego. Od książek wolę jednak badania w terenie ;-) Wszystko robię na opak: mieszkając w Brazylii lepiłam pierogi, tańczyłam oberka i uczyłam języka polskiego. Po powrocie do Polski promowałam kulturę brazylijską, a podczas festiwalu Bom Dia Brasil, zamieniałam Warszawę w jedno z roztańczonych i tropikalnych miast w Brazylii. Podróżuje wszędzie; solistowe szlaki przecieram jednak przede wszystkim w krajach Ameryki Łacińskiej. Poszukuje przede wszystkim ciekawych spotkań z ludźmi i wyjątkowych tradycji - jak Święto Zmarłych w Meksyku czy Karnawał w Brazylii, szyjąc pod te wyprawę. Im więcej dowiaduję się o innych kulturach, tym ciekawsza staje się dla mnie Polska. To przydatna umiejętność w mojej pracy pilota wycieczek i przewodnika miejskiego po Warszawie dla grup zagranicznych. Zdziwilibyście się jacy jesteśmy egzotyczni, może to o tych "dzikich" pisał Malinowski jednak ;-)
Poznaj lidera Artboard 3

lubi wi(e)dzieć wszystko i wszędzie

Kuba Krause

Nawet nie wiem kiedy i jak zaczęła się moja pasja do podróżowania. Wiem za to na pewno, że gdy jestem w trasie przełączam się na inny tryb. Wszystko jest nowe, świeże, warte zobaczenia i poznania tego historii. Konsekwencje: mało snu i wspaniałe wspomnienia :) Podobno prawdziwa przygoda zaczyna się dopiero gdy wyjdziesz ze swojej strefy komfortu. Na wyprawie ze mną pewnie będziesz mógł się o tym przekonać ;) Zawodowo adwokat, prywatnie wielki fan piłki, kibic Lecha Poznań i Realu Madryt.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Monika Ścibor

lubi wi(e)dzieć wszystko i wszędzie

Kuba Krause

Transport

Wygodne połączenie z Berlina!

SXF / TXL

Berlin

plane icon

BOG

Bogota

Cena biletu

2900 pln - 3290 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 2940 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

5455 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1340 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1340 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

750 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

13523 pln

Cena zawiera

 • przygodę i wejścia do miejsc, gdzie turyści nie bywają
 • noclegi w hostelach i guesthousach – pokoje zwykle 2-4 osobowe, czasami 5-6 osobowe
 • bogaty, autorski program wyjazdu
 • przejazdy busami między miastami na trasie (w tym przejazdy nocne)
 • wypad do jednej z najpiękniejszych plaż Karaibów
 • trekking do Zaginionego Miasta
 • wizytę na plantacji kawy
 • wstęp do Museo de Oro
 • zwiedzanie fortyfikacji Cartageny
 • trekking po wąwozie
 • wstęp do parku Tayrona i dostęp do niesamowitych plaż
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • lot wewnętrzny z Cartageny do Pereiry
 • Ubezpieczenie wysokiej klasy KL - 400 000 zł + NNW - 25 000 zł + Bagaż - 3 000 zł + OC - 300 000 zł
 • opiekę doświadczonego lidera ze znajomością języka hiszpańskiego

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)
 • wyżywienia (podczas trekkingu po Zaginionym Mieście wyżywienie jest zapewnione przez całe 4 dni)
 • dodatkowych atrakcji dla chętnych np. Island Jumping Tour - koszt 200000 COP/os
 • jeśli ktoś nie lubi chodzić – transportu lokalnego w miastach

Wybierz termin i leć z nami!

Od

14 I 2020

Do

29 I 2020

Lider

Kuba Krause

Cena wyprawy

5455 pln

Cena lotu

2900 pln

Od

06 XI 2020

Do

21 XI 2020

Lider

Solistowy Lider

Cena wyprawy

5455 pln

Cena lotu

3290 pln

Masz pytania?
Sprawdź odpowiedzi na najczęstsze z nich

klub@solisci.pl
+48 530 260 680

Zobacz również

Perły Ameryki Południowej

Brazylia, Argentyna, Urugwaj

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Na krańcu świata

Patagonia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Dzika natura

Kostaryka, Nikaragua

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Perły Ameryki Południowej

Brazylia, Argentyna, Urugwaj

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Na krańcu świata

Patagonia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Dzika natura

Kostaryka, Nikaragua

Zobacz terminy
Zobacz terminy