Klub Podróżników Soliści bottom bottom


Akademia Liderów Wypraw™

Akademia Liderów Wypraw

Akademię stworzyliśmy po to, by podzielić się z Tobą naszym wieloletnim doświadczeniem i umożliwić Ci zdobycie pracy marzeń! Jest to pierwsze i jedyne takie szkolenie w Polsce! Zweryfikujesz, czy praca w turystyce jest faktycznie dla Ciebie, poznasz jej blaski i cienie, nauczysz się prowadzić grupy, dostaniesz całe praktyczne know how od najlepszych! Po odbyciu pełnego kursu będziesz dysponował wiedzą i umiejętnościami niezbędnymi do prowadzenia wypraw Adventure i zarządzania ludźmi. Najlepszych uczestników kursu zaprosimy do ekipy Soliści Team, by prowadzili wyprawy Soliści Adventure Club oraz współtworzyli naszą organizację. Chcesz się dowiedzieć więcej, jak zdobyć pracę marzeń? Sprawdź poniżej, jak wygląda nasza autorska, kilkunasto etapowa ścieżka szkoleniowo-rozwojowa i dołącz do Akademii Liderów Wypraw już teraz!

 

#SoliściTeam

 

Nasze doświadczenie

4 kroki do zdobycia zawodu Lidera Wypraw

KROK 1 - Kurs Lider Wypraw Online

W kursie Lider Wypraw Online może wziąć udział każdy. Dostaniesz ogromną dawkę wiedzy, która przygotuje Cię merytorycznie do prowa...

W kursie Lider Wypraw Online może wziąć udział każdy. Dostaniesz ogromną dawkę wiedzy, która przygotuje Cię merytorycznie do prowadzenia wypraw i zarządzania grupą.  Przygotowaliśmy dla Ciebie 5 modułów, co daje łącznie 25 lekcji opartych na naszym doświadczeniu i wiedzy. Rozpoczęcie swojej drogi od przejścia Kursu Online to również idealna okazja do zweryfikowania czy praca w branży turystycznej jest dla Ciebie. Jeśli na tym etapie odpowiedź jest twierdząca, nie pozostaje Ci nic innego jak przejść do kolejnego kroku. 

Koszt pełnego kursu Lider Wypraw Online to 780 zł.

Cena promocyjna: 390 zł 

Cena rynkowa szkolenia to aż 1500 zł!

arrow
KROK 2 - Stacjonarne szkolenie Lider Wypraw

Jesteś już po kursie online. Kolejny krok to szkolenie stacjonarne Lider Wypraw. Czekają na Ciebie warsztaty, wykłady, praktyczne ...

Jesteś już po kursie online. Kolejny krok to szkolenie stacjonarne Lider Wypraw. Czekają na Ciebie warsztaty, wykłady, praktyczne triki dla lidera i wiele więcej! Przed Tobą intensywny, aktywny weekend w Warszawie, po którym uzyskasz certyfikat respektowany w branży turystycznej. Szkolenie stacjonarne Lidera Wypraw przygotuje Cię do prowadzenia podróży w praktycznej formule. Weź udział i zdobądź wymarzony zawód, poparty certyfikatem.

HARMONOGRAM SZKOLEŃ NA 2024:

Miejsce szkolenia: Warszawa
Termin: 2 –  4 lutego 2024 (16. edycja szkolenia)
Koszt: 890 zł

Cena rynkowa szkolenia to 1500 zł!

arrow
KROK 3 - Camp Liderski

Właśnie stałeś się Certyfikowanym Liderem Wypraw. Teraz czeka Cię to, co najlepsze! Posiadasz już umiejętności, kompetencje, meryt...

Właśnie stałeś się Certyfikowanym Liderem Wypraw. Teraz czeka Cię to, co najlepsze! Posiadasz już umiejętności, kompetencje, merytoryczną wiedzę – wszystko, co jest potrzebne do zdobycia pracy marzeń w turystyce. Dróg jest wiele, natomiast jedną z nich to dołączenie do grona liderów Soliści Adventure Club.  Czas na bój  i przetestowanie się w terenie!

Po kolejnej edycji szkolenia, zaprosimy uczestników szkoleń do udziału w tym wydarzeniu, gdzie już w warunkach terenowych będzie okazja na sprawdzenie się w roli Lidera Wypraw.

HARMONOGRAM CAMPÓW NA 2024:

Miejsce szkolenia: LIVE WILD Winter Camp 2024
Termin: 23 – 25 lutego 2024 (7. edycja Campu Liderskiego)
Koszt: 1440 zł

Cena rynkowa szkolenia to 2300 zł!

arrow
KROK 4 - Dołącz do #SoliściTeam

Jesteś po intensywnym weekendzie i odbyłeś praktyczne szkolenie w terenie w ramach Campu Liderskiego. TOP uczestnikom Campu zaprop...

Jesteś po intensywnym weekendzie i odbyłeś praktyczne szkolenie w terenie w ramach Campu Liderskiego. TOP uczestnikom Campu zaproponujemy współpracę oraz przedstawimy indywidualną ścieżkę rozwoju liderskiego, która składa się maksymalnie z 5 etapów.

W ramach realizacji ścieżki będziesz mieć okazję liderować czy współliderować nasze wyjazdy. Po ukończeniu zaplanowanej drogi rozwoju – oficjalnie powitamy się w naszej liderskiej społeczności #SoliśćiTeam, a od tej chwili świat będzie stać dla Ciebie otworem!

arrow

Harmonogram Szkoleń 2024

Zacznij planować swój kalendarz już teraz! Sprawdź na kiedy zaplanowaliśmy szkolenia liderskie oraz campy w 2024 roku. Przekonaj się, czy któraś z dat Ci odpowiada, zarezerwuj termin i dołącz do Akademii Liderów Wypraw. Nie zwlekaj z zapisem – liczba miejsc na szkolenia stacjonarne jest ograniczona! 

 • Pierwsze i jedyne takie szkolenie - kompleksowe przygotowanie do zawodu
 • 5 modułów kursu online + praktyczne podsumowanie
 • 3-dniowe szkolenie stacjonarne
 • 3-dniowy camp szkoleniowy
 • 9 lat doświadczenia w branży turystycznej
 • Ceniony certyfikat ukończenia kursu
 • Ponad 1000 zorganizowanych wypraw
 • Ponad 420 wyszkolonych liderów
 • Możliwość dołączenia do #SoliściTeam
 • Zarabiaj na swojej pasji!

  Uwielbiasz podróżować? Praca za biurkiem 8h dziennie nie jest dla Ciebie? Chciałbyś połączyć swoją pasję z pracą i wreszcie zacząć zarabiać na tym, co kochasz najbardziej? Autorski kurs Adventure Leader został stworzony właśnie dla takich osób jak Ty! Przestań żyć marzeniem i zacznij je realizować!

  Twoi trenerzy podczas kursu i szkolenia

  Łukasz Nowak

  Podróżnik, inwestor, power speaker. Założyciel Klubu Podróżników Soliści. Z wykształcenia ekonomista, z zawodu analityk giełdowy aktywnie działający na rynku start-up oraz venture capital. Miłośnik gór, wspinaczki w każdej formie, ekstremalnej jazdy na nartach i skoków spadochronowych. Uzależniony od adrenaliny. Prelegent wielu konferencji i spotkań – m.in. TEDxUWr, World Travel Show, Międzynarodowe Targi Turystycze Wrocław, Queens of Life, TT Warsaw. W 2019 roku został zaproszony na Life Balance Congress, by przemawiać przed ponad 2000 osobową publicznością. Absolwent programu World Class Speaker Academy. Aktywny w mediach jako komentator bieżących wydarzeń na świecie – TVN24, TVN BiŚ. Uczestnik audycji podróżniczych – Złote Przeboje, Polskie Radio.

  Ewa Jarczewska

  Trener biznesu i rozwoju osobistego, specjalizujący się w rozwoju umiejętności przywódczych. Od wielu lat wspiera liderów, którzy przewodzą innym, aby robili to skuteczniej przy jednoczesnym zwiększeniu własnej satysfakcji. W solistach od samego początku dba o to, by liderzy przygotowując się do wyzwania zarządzania grupą, byli wyposażeni w wiedzę i umiejętności na world class level.

  Monika Ścibor

  Monika to jedna z najbardziej doświadczonych liderek w solistowym Klubie. Rocznie realizuje nieco ponad 10 wypraw, a jej kierunki wyjazdowe są tak różnorodne, że wiemy, że pojedzie z nami i na koniec świata! Ze względu na jej doświadczenie oraz znajomość języków – często można ją spotkać na wyjazdach do Ameryki Środkowej oraz Południowej. Na szkoleniu liderskim Monika prowadzi swój autorski blok tematyczny dotyczący pracy pilota/lidera. Razem z Moniką zagłębicie się w temat oprowadzania grup oraz warsztatu przewodnickiego.

  Doświadczeni liderzy Soliści Adventure Club

  Szkolenie poprowadzą również nasi najbardziej doświadczeni liderzy. Prowadzą od 5 do 12 wyjazdów rocznie, zetknęli się z najtrudniejszymi sytuacjami, jakie mogą się przydarzyć w podróży, a także poprowadzili tyle grup, że doświadczenia mają więcej niż niejeden podróżnik i chętnie się nim podzielą!

  Zobacz, jak było na jednym z ostatnich szkoleń!

  Kurs Lider Wypraw - wrzesień 2020

  KURS LIDER WYPRAW ONLINE

  Kurs Lider Wypraw Online

  Jedyny taki w Polsce kurs Lider Wypraw Online, który przygotuje Cię merytorycznie do prowadzenia wypraw i zarządzania grupą…...

  Jedyny taki w Polsce kurs Lider Wypraw Online, który przygotuje Cię merytorycznie do prowadzenia wypraw i zarządzania grupą… bez wychodzenia z domu!

  Przygotowaliśmy 5 modułów, co daje łącznie 25 lekcji opartych na naszym doświadczeniu i wiedzy. Sprawdź, co zawiera każdy z modułów…

  Koszt pełnego kursu Lider Wypraw Online to 780 zł 390 zł.

  Cena rynkowa szkolenia to aż 1500 zł!

  Dostęp do szkolenia online jest aktywny przez 3 miesiące od momentu otrzymania dostępu. Dostęp do kursu online przyznawany w przeciągu 48 h od zakupy.

  W razie problemów technicznych i dodatkowych pytań skontaktuj się z nami przez adres rekrutacja@solisci.pl.

  arrow
  Moduły 1 + 2

  Moduł 1: Jak wygląda praca lidera wypraw Czy to jest dla mnie? Praca marzeń czy najtrudniejszy zawód świata? Plusy i minusy pracy...

  Moduł 1: Jak wygląda praca lidera wypraw

  1. Czy to jest dla mnie?
  2. Praca marzeń czy najtrudniejszy zawód świata?
  3. Plusy i minusy pracy lidera wypraw
  4. Czym się różnią: Podróżnik / Pilot wycieczek / Lider wypraw
  5. Gdzie mogę pracować i ile zarobić?
  6. Odpowiedzialność i aspekty prawne

  Moduł 2: Przed wyprawą

  1. Na jakich materiałach będę pracować?
  2. Jak przygotować się merytorycznie do wyjazdu?
  3. Jak rozkochać w sobie uczestników wyjazdu?
  4. Lider w środku dżungli – planowanie przestrzenne wyprawy

  arrow
  Moduły 3 + 4

  Moduł 3: Zarządzanie grupą podczas wyprawy Czym jest proces grupowy i jak przebiega? Omówienie fazy 1 i rola lidera Omówienie faz...

  Moduł 3: Zarządzanie grupą podczas wyprawy

  1. Czym jest proces grupowy i jak przebiega?
  2. Omówienie fazy 1 i rola lidera
  3. Omówienie fazy 2 i rola lidera
  4. Omówienie fazy 3 i rola lidera
  5. Omówienie fazy 4 i rola lidera
  6. Czarny sen lidera. „Trudny uczestnik” nie taki straszny?
  7. Zarządzanie oczekiwaniami i „nieoczekiwaniami”

  Moduł 4: W trakcie wyprawy

  1. Pierwsze spotkanie z grupą + expose lidera
  2. Początek misji specjalnej – jakie są moje zadania?
  3. Ubezpieczenie i procedury działania podczas wypadku
  4. Sytuacje awaryjne – co może pójść nie tak?
  5. Warsztat lidera – praktyczne triki do wdrożenia od ręki
  6. BHP lidera – jak prowadzić grupę i czerpać z tego przyjemność

  arrow
  Moduł 5 + Materiały Dodatkowe

  Moduł 5: Po wyprawie Czas trudnych pożegnań… Sposób na świetne recenzje i relacje na lata Podsumowanie, rozliczenie, inform...

  Moduł 5: Po wyprawie

  1. Czas trudnych pożegnań…
  2. Sposób na świetne recenzje i relacje na lata
  3. Podsumowanie, rozliczenie, informacja zwrotna, sposób na premie

  Materiały dodatkowe:

  1. Podsumowanie całego kursu online
  2. Forma współpracy w Klubie Podróżników Soliści
  3. Nagranie „11 cech dobrego lidera” + PDF
  4. Nagranie „9 najczęstszych błędów lidera” + PDF
  5. PDF: lista przedwyjazdowa
  6. PDF: 10 inspirujących speechy

  arrow

  SZKOLENIE STACJONARNE

  Okres przed szkoleniem stacjonarnym

  Podczas szkolenia stacjonarnego Lider Wypraw będziesz miał okazję podszkolić swój liderski warsztat, przetestować różne triki w pr...

  Podczas szkolenia stacjonarnego Lider Wypraw będziesz miał okazję podszkolić swój liderski warsztat, przetestować różne triki w praktyce, nabyć ważne kompetencje podczas licznych zadań i warsztatów. Będzie to intensywny weekend spędzony z osobami „takimi jak Ty”. Doświadczeni szkoleniowcy oraz liderzy, wprowadzą Cię w świat podróży od kuchni.

  Liczba miejsc na szkolenie stacjonarne jest ograniczona. Nie zwlekaj z zapisem! 

  Kwestie technieczne:

    1. Po kliknięciu “Kup teraz”, zgłoś się na kurs online z opcją szkolenia stacjonarnego.
    2. Następnie w mailu „pozakupowym” otrzymasz link do formularza rekrutacyjnego. Jeżeli mail do Ciebie nie dotrze, to daj nam znać na rekrutacja@solisci.pl.
    3. Wysyłka formularza jest koniecznością wzięcia udziału w szkoleniu.
    4. Wypełnij otrzymany formularz rekrutacyjny najpóźniej do 7 dni przed szkoleniem.
    5. Aby wziąć udział w szkoleniu stacjonarnym, konieczne jest odbycie kursu online.

  arrow
  Stacjonarne szkolenie Lider Wypraw

  Stacjonarne szkolenie Lider Wypraw to okazja do nabycia kompetencji liderskich w praktyce. Czeka Cię dużo intensywnej pracy, ale s...

  Stacjonarne szkolenie Lider Wypraw to okazja do nabycia kompetencji liderskich w praktyce. Czeka Cię dużo intensywnej pracy, ale satysfakcja jest gwarantowana! Weźmiesz udział w licznych warsztatach i wykładach oraz będziesz mieć możliwość sprawdzić się w różnych zadaniach, rozwiązywaniu trudnych przypadków z wyjazdów i ich analizowaniu. Spotkasz się z najlepszymi trenerami w Polsce, by stać się certyfikowanym liderem wypraw Adventure! Sprawdź dalej z jakich modułów składa się szkolenie stacjonarne.

  Miejsce szkolenia: Warszawa
  Termin: 2 – 4 lutego 2024 (16. edycja szkolenia).

  Koszt: 890 zł

  Cena rynkowa szkolenia to 1300 zł!

  arrow
  Agenda Szkolenia

  Zapoznanie uczestników i szkoleniowców Wprowadzenie do szkolenia. Przedstawienie ekipy organizacyjnej. Przedstawienie uczestników...

  Zapoznanie uczestników i szkoleniowców

  1. Wprowadzenie do szkolenia.
  2. Przedstawienie ekipy organizacyjnej.
  3. Przedstawienie uczestników.

  Moduł I – Podsumowanie kursu online

  1. Szybka powtórka – podsumowanie webinarów.
  2. Podróżnik/Lider/Pilot.
  3. Przed wyprawą – przygotowanie do wyprawy

  Moduł II – praca z grupą

  1. Proces grupowy.
  2. Praca w podgrupach.
  3. Modele wystąpień.
  4. Budowanie pozycji eksperckiej lidera.
  5. Ćwiczenia w terenie.

  arrow
  Agenda Szkolenia + Certyfikat Lider Wypraw

  Moduł III – podczas wyprawy Warsztat sytuacje kryzysowe. Ścieżka rozwoju Lidera w Soliści Adventure Club. Q&A – O...

  Moduł III – podczas wyprawy

  1. Warsztat sytuacje kryzysowe.
  2. Ścieżka rozwoju Lidera w Soliści Adventure Club.
  3. Q&A – Opcje współpracy.
  4. Podsumowanie szkolenia.
  5. Rozdanie certyfikatów i pamiątkowe zdjęcia.
  6. Feedbacki 1-on-1 po szkoleniu.

  Kończąc kurs Lider Wypraw otrzymujesz certyfikat, który ułatwi Ci znalezienie pracy marzeń.

  Certyfikat będzie zaświadczeniem o odbytym szkoleniu przygotowującym do prowadzenia wyjazdów typu Adventure i potwierdzeniem przygotowania merytorycznego, ukończenia kursu warsztatowego, potwierdzeniem wszystkich kompetencji i umiejętności nabytych podczas szkolenia w tym: umiejętności zachowania się w sytuacjach trudnych i awaryjnych.

  arrow

  CAMP LIDERSKI I WSPÓŁPRACA

  Camp Liderski

  TOP 20 kandydatów ma szansę dołączyć do grona liderów Klubu Podróżników Soliści! Wszyscy kandydaci, którzy spełnią warunki technic...

  TOP 20 kandydatów ma szansę dołączyć do grona liderów Klubu Podróżników Soliści!

  Wszyscy kandydaci, którzy spełnią warunki techniczne, merytoryczne oraz osobowościowe do bycia liderem oraz najlepiej poradzą sobie z zadaniami podczas szkolenia stacjonarnego Lider Wypraw, otrzymają propozycję nie do odrzucenia… Poprowadzenie wyjazdu dla Soliści Adventure Club. 

  Zanim to się jednak stanie, w pierwszej kolejności chcemy Was zobaczyć w terenie – przed nami pierwsza edycja Campa szkoleniowego. Camp Szkoleniowy Lider Wypraw, został wdrożony po naszych przemyśleniach jak również sugestiach i prośbach uczestników ostatnich edycji szkoleń stacjonarnych.

  Wydarzenie to będzie swego rodzaju połączeniem Campu szkoleniowego oraz zjazdu liderskiego, które systematycznie organizujemy wewnętrznie dla naszego całego teamu. Dla wszystkich uczestników będzie to przede wszystkim niepowtarzalna okazja na poznanie większości solistowych Liderów, zaczerpnięcia od nich cennej wiedzy oraz doświadczenia czy przekonania się na właśnej skórze jak działamy i funkcjonujemy. Cała wiedza zdobyta w czasie Szkolenia Online oraz Szkolenia Stacjonarnego będzie mogła zostać po raz pierwszy wykorzystana w praktyce, a Ty potrenenujesz kluczowe umiejętności liderskie i przekonasz się, jak je wykorzystać w terenie.

  arrow
  Dołącz do #SoliściTeam

  Wzięcie udziału w Akademii Liderów Wypraw  dostępne jest dla wszystkich, którzy chcą pracować w turystyce. Po ukończonym pełnym ku...

  Wzięcie udziału w Akademii Liderów Wypraw  dostępne jest dla wszystkich, którzy chcą pracować w turystyce. Po ukończonym pełnym kursie możesz pracować z grupami jako pilot wycieczek czy rezydent biur podróży. Dzięki specjalizacji Lider Wypraw masz szansę na znalezienie pracy jako lider wyjazdów typu Adventure. Przejazdy samochodami 4×4 przez islandzki interior, trekkingi najpiękniejszymi trasami Parków Narodowych USA, czy przeprawy przez kolumbijską dżunglę – będziesz na to gotowy.

  Jeśli udajesz się na kurs z myślą o nawiązniu współracy z Soliści Adventure Club – również będziesz mieć na to szansę! Po odbyciu trzech etapów szkolenia – kurs online, szkolenie stacjonarne i camp liderski zaproponujemy TOP uczestnikom współpracę oraz przedstawiamy jak wygląda indywidualna ścieżka rozwoju solistowego lidera.

  arrow

  Twoje cechy

  Odpowiedzialność
  Bycie liderem to ogromna odpowiedzialność, zarówno za całokształt wyprawy, jak i samopoczucie każdego z uczestników. Jest to najważniejsza cecha, bez której nie da się poprowadzić wyjazdu.

  Zaangażowanie
  Szukamy ludzi zaangażowanych w to, co robią. Na wyprawie lider daje z siebie wszystko i pracuje nierzadko 24h na dobę, dlatego jego zaangażowanie to bardzo istotna cecha.

  Pewność siebie

  Lider radzi sobie z każdym problemem, znajduje alternatywne rozwiązania i nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Osiąga to dzięki wewnętrznej pewności siebie i przeświadczeniu, że z każdej opresji można wyjść cało.

  Punktualność

  Nasze wyprawy są bardzo aktywne, dlatego ważna jest punktualność i dobra organizacja. Masz te cechy? To świetnie!

  Wiedza

  Dbamy o to, żeby każdy lider dostał od nas wszelkie informacje na temat wyprawy, ale to do obowiązków lidera należy merytoryczne przygotowanie się i poprowadzenie wyjazdu. My natomiast zapewniamy wsparcie i szkolenia.

  Pasja

  Nasi liderzy nie są typowymi przewodnikami z biur podróży.  Dalekie wyprawy są ich pasją, a każdy napotkany kamyk i wodospad wprawiają ich w zachwyt.

  Elastyczność

  Podczas podróży trzeba być elastycznym i szybko reagować na pojawiające się przeszkody: czy to jest załamanie pogody, czy nagłe odwołanie rezerwacji przez hostel. Elastyczny lider musi szybko podejmować decyzję i mieć w zanadrzu parę alternatyw.

  Zaradność

  Podróże weryfikują bardzo szybko, czy ktoś jest zaradny czy nie, a jest to cecha bardzo ważna – zwłaszcza, kiedy jesteśmy odpowiedzialni za grupę uczestników. Zaradny lider poradzi sobie w każdej sytuacji.

  Zdrowie

  Wszystkie organizowane przez nas wyprawy są aktywne i nastawione na zobaczenie możliwie największej ilości miejsc. Nierzadko podczas wyjazdu zaplanowany jest trekking, dlatego też solistowy lider powinien być w dobrej kondycji fizycznej i dbać o swoje zdrowie.

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Obejrzyj LIVE o Akademii Liderów Wypraw!

  Szkolimy najlepszych!

  Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy stworzyliśmy jedyny taki kurs w Polsce, który kompleksowo szkoli najlepszych liderów w branży turystycznej. Kurs Adventure Leader przygotowuje do pracy marzeń – prowadzenia wyjazdów turystycznych, ale również weryfikuje wiele mitów na temat branży i tej pracy.  Nie jest to najłatwiejszy zawód, ale na pewno satysfakcjonujący, dzięki którym zwiedzisz cały świat!

   

  Pamiętaj: liderami zostają tylko najlepsi z najlepszych!