Nepal
Everest Base Camp oraz Lobuche Peak
Everest Base Camp oraz Lobuche Peak
Trekking do bazy Everestu to jedno z najbardziej kultowych i ekscytujących przeżyć dla miłośników gór i turystyki. Motorem napędowym tej wyprawy jest to, co od lat leży u podstaw naszego solistowego DNA: zew przygody i wyzwania, a także pociąg do niesamowitych widoków i chęć poznania kultury Nepalu. Czujesz podobnie?
Informujemy: ten wyjazd, z wyprawą na szczyt Lobuche 6119 metrów nad poziomem morza na czele, choć jest widokowy i malowniczy – to jedna z najtrudniejszych i najbardziej wymagających górskich wędrówek na świecie. Jest więc dla osób w dobrej formie które chcą stawiać dalsze kroki w górskiej przygodzie i marzą o Himalajach - EBC a dla bardziej doświadczonych górsko i gotowych na swój pierwszy 6 tysięcznik - Lobuche. To będzie również świetna okazja do oczyszczenia umysłu z nadmiaru bodźców i myśli, a także odkrycia mistycznych tajemnic Nepalu z jego najpiękniejszej perspektywy: gór i chmur.
Dołącz do nas!
#soliściteam
Wyprawy dla osób o dobrej kondycji fizycznej – wymagające dobrego przygotowania
fizycznego, kilkudniowe trekkingi (często na duże wysokości) i przeprawy.
Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.
Wszystko co niestandardowe wymagające wyjścia poza strefę komfortu.
Wyjazdy tematyczne, dla każdego kto chce zmierzyć się z własnymi słabościami – długie
trekkingi oraz zdobywanie szczytów górskich. Wymagana bardzo dobra kondycja fizyczna i mocny charakter.
Dlaczego warto z nami jechać?
Plan wyprawy
Everest Base Camp
Nie będziemy skromni – ta wyprawa nie ma sobie równych. Od pierwszych kroków w świętym, buddyjskim Katmandu, przez lot do wciśniętej pomiędzy strome skały Lukli i najważniejsze punkty na trasie – Namche Bazaar, Tengboche i Kalapatthar – złączone wąskimi, górskimi ścieżkami, zmierzać będziemy do celu: do Mount Everest Basecamp. Te 18 dni upłyną nam na odkrywaniu oszałamiającej przyrody i bogatej kultury Nepalu, długich rozmowach i odpoczynku w teahousach oraz wspólnym stawianiu kolejnych kroków w stronę spełnienia marzeń – ujrzenia dachu świata. Zainspirujemy się też najlepszymi i najbardziej wytrwałymi – ludem Szerpów, których legendarną siłę i wytrzymałość ukształtowały surowe, otaczające ich góry.
A sam Nepal i Himalaje? Choć spodziewamy się najlepszego, jesteśmy przekonani, że i tak nas zaskoczą – bo na przeżycie doświadczenia ich majestatycznej obecności na wyciągnięcie ręki, nie da się przygotować!
Dzienny plan trekkingu
Pierwszy dzień to przelot do Lukla, położonego na wysokości 2800 metrów. Z Lukla rozpoczynasz trekking i udasz się do Phakdingu, położonego na wysokości 2652 metrów. Ta część podróży zazwyczaj zajmuje jeden dzień.
Drugi dzień poświęcony jest trekkingowi z Phakdingu do Namche Bazaar, żywego miasteczka Sherpów, usytuowanego na wysokości 3440 metrów. Czas trekkingu dla tego odcinka wynosi około 5-6 godzin.
Trzeci Dzień to przerwa w Namche Bazaar na wysokości 3440m, aby umożliwić aklimatyzację. Ważne jest dostosowanie się do wzrastającej wysokości, aby przyzwyczaić nasz organizm do działania przy mniejszej ilości tlenu.
Czwarty Dzień prowadzi Cię z Namche Bazaar do Tengboche, położonego na wysokości 3870 metrów. Ten odcinek podróży oferuje zapierające dech w piersiach widoki na Mount Everest, Ama Dablam i inne majestatyczne szczyty. Czas trekkingu dla tej sekcji może się różnić, ale zazwyczaj zajmuje cały dzień, aby dotrzeć do Tengboche.
Kolejne dni
Piątego dnia wyruszysz z Tengboche w kierunku Pheriche, położonego na wysokości 4200 metrów. Ten fragment trekkingu prezentuje piękną Dolinę Imja Khola i wymaga całodniowego trekkingu.
Szósty dzień szlak prowadzi Cię z Pheriche do Lobuche, położonego na wysokości 4930 metrów. Czas trekkingu dla tego odcinka może się różnić, ale zazwyczaj zajmuje cały dzień, aby dotrzeć do Lobuche.
Siódmego dnia przejdziesz z Lobuche do Gorak Shep, położonego na wysokości 5170 metrów. Z Gorak Shep udasz się kultowego miejsca, gdzie rozkładany jest Everest Base Camp znajdujacy się na wysokości 5364 metrów. Po zwiedzeniu bazy wracasz do Gorak Shep. Ten odcinek podróży jest fizycznie wymagający, ale niezwykle satysfakcjonujący. Zobaczysz jęzor lodowcowy Khumbu Icefall.
Ósmego dnia rozpoczyna się trekkingiem z Gorak Shep do Kala Patthar, punktu widokowego oferującego zapierające dech w piersiach widoki na Everest i okoliczne szczyty. Kala Patthar znajduje się na wysokości 5545 metrów. Po trekkingu pełnym panoramicznych widoków schodzisz z powrotem do Lobuche, położonego na wysokości 4930 metrów.
Atak szczytowy dla osób zdobywających szczyt Lobuche
Dziewiątego dnia udasz się do Lobuche Peak Base Camp, co zazwyczaj zajmuje około 2-4 godzin trekkingu. Ten obóz służy jako punkt przygotowań do próby zdobycia szczytu.
Dziesiąty dzień obejmuje trekking z Lobuche Peak Base Camp do Lobuche High Camp, położonego na wysokości 5350 metrów. Ten odcinek jest kluczowy, ponieważ przygotowujesz się do ataku szczytowego. Odbędzie się powtórka z obsługi sprzętu alpinistycznego oraz dobór ekwipunku na atak szczytowy.
Jedenastego dnia następuje atak szczytowy na Lobuche Peak. Wzniesiesz się na szczyt imponującej wysokości 6119 metrów, a następnie wrócisz do obozu bazowego. To wymagające przedsięwzięcie wymaga odpowiednich umiejętności wspinaczkowych i zazwyczaj jest celebrowane po zakończeniu
Plan dla osób wykonujących trekking bez ataku szczytowego.
Dziewiąty dzień dla osób wykonujące trekking bez ataku szczytowego schodzą do wioski Dingboche na wysokości 4410 metrów.
Dziesiątego dnia Ama Dablam Base Camp w zależności od pogody oraz stanu psychofizycznego uczestników lub odpoczynek po trekkingu i regeneracja
Jedenastego dnia chętni mogą ruszyć w stronę Nangkartshang Gompa, świątyni położonej na wysokości 4800 metrów.
Ostatni etap wyprawy górskiej
Dwunastego dnia przejdziesz z Lobuche Base Camp, położonego na wysokości 4930 metrów, kontynuujesz swoją podróż w dół doliny Khumbu dotrzesz do Dingboche, położonego na wysokości 4410 metrów. To urokliwe miejsce, otoczone pięknymi górami i polami uprawnymi. W Dingboche spotykają się wszystkie osoby z wyjazdu, zdobywcy szczytu Lobuche oraz osoby trekkingowe do Everest Base Camp.
Dzień trzynasty to zejście do Namche Bazar położonego na wysokości 3440 metrów.
Czternastego dnia ostatni odcinek wyjazdu to trek z Namche Bazar do Lukli na wysokosci 2800 metrów. Wylot z lotniska w Lukli
Informacja dodatkowa
Jest to program ramowy, ustalony z agencją lokalną oraz naszymi doświadczeniami w zdobywaniu szczytu, jednakże z racji na charakter wyprawy wysokogórskiej, plan może ulec zmianie. Decyzje podejmowane są na miejscu z racji na wiele czynników w osobie lidera wyprawy oraz lokalnego przewodnika wysokogórskiego.
Patan Durbar Square – dziedzictwo artystyczne kraju
Patan to najstarsze ze wszystkich trzech miast doliny Katmandu, a prawdopodobnie i jedno z najstarszych miast buddyjskich na świecie. Ta ikona dziedzictwa artystycznego kraju określana jest przez artystów jako „wieczność sama w sobie”. Kwitnące w sercu miasta arcydzieła sztuki i architektury – były królewski kompleks pałacowy, złota świątynia Buddy oraz Świątynia Mahabouddha – do dziś są centrum życia religijnego i społecznego Patanu.
Stupa Boudhanath – symboliczna droga do oświecenia
Stupy, pierwotnie budowane były w celu przechowywania świętych relikwii. Dlatego podejrzewa się, że w stupie Boudhanath spoczywają szczątki samych Buddów! I choć zbudowana setki lat temu, wciąż hipnotyzuje odwiedzających – a pod względem wdzięku i gracji nie dorównuje jej żadna inna w Nepalu. Jej wysoce symboliczna konstrukcja ma przypominać o ścieżce do oświecenia i reprezentuje etapy, przez które należy przejść, by osiągnąć nirwanę.
Lukla – najbardziej niebezpieczne lotnisko świata
Himalaje serwują wysokie skoki adrenaliny jeszcze na długo przed atakiem na szczyt. Na dzień dobry wszystkim wspinaczom skracającym sobie drogę na oficjalny początek szlaku zapewnia je bowiem Lukla – maleńkie miasteczko na 2 860 m n.p.m., które słynie z… najtrudniejszych warunków lotniskowych na świecie. Krótki pas startowy (czy raczej: skalna półka), strome skały wokoło i niskie ciśnienie powietrza sprawiają, że samoloty – choć kursujące z Katmandu każdego dnia – prowadzą jedynie najbardziej doświadczeni i certyfikowani piloci.
Namche Bazaar – główna brama do Everestu
Ta malownicza, targowa miejscowość, leżąca na styku okolicznych szlaków, stała się punktem centralnym życia turystycznego regionu. I choć dziś można tam kupić wszystko, czego może zabraknąć wspinaczom na ostatnią chwilę – od tybetańskich artefaktów po sprzęt wspinaczkowy, kremy z filtrem oraz pamiątki – mimo rozwoju nie straciła swojego ducha, tradycji ani serdecznej gościnności. Mimo, że to dopiero początek, już sama panorama rozpościerająca się wokół jej doliny, przyprawia o dreszcze.
Tengboche – religia gór
Słynny klasztor Tengboche to nie tylko jedno z najważniejszych miejsc kultury buddyjskiej w Nepalu, ale i najwyższy klasztor na świecie. Warto odwiedzić go zarówno przez wzgląd na religię, jak na nieziemskie widoki wokół (z Ama Dablam w tle) – a także wyjątkowe doświadczenia. Co roku na przełomie października i listopada gości bowiem uroczystości Mani Rimdu, barwnego, rozśpiewanego i roztańczonego festiwalu Szerpów.
Memoriał Polskich Himalaistów – ku pamięci najodważniejszym
Zaledwie kilka lat temu przy szlaku prowadzącym do bazy pod Mount Everest stanął Memoriał Polskich Himalaistów: czorten upamiętniający wszystkich 33 Polaków, którzy pozostali na 14 ośmiotysięcznikach na zawsze. Miniemy go na wysokości ok. 3500 m n.p.m., na trasie z Lukli do Namche Bazaar i symbolicznie uczcimy pamięć naszych odważnych i oddanych górom rodaków.
Park Narodowy Sagarmatha – dom na dachu świata
Ten najwyżej położony park narodowy na świecie (z niemal całą powierzchnią powyżej 3000 m n.p.m.), to o wiele więcej niż Mount Everest. To jedne z najdłuższych w Himalajach lodowce, głębokie, pokryte krystalicznie czystym śniegiem doliny i oczywiście – malowniczych krajobrazów górskich na niemal całym swoim terenie. Sagarmatha od ok. 500 lat jest też domem dla Szerpów, których bogate tradycje i unikalna kultura, w połączeniu z możliwością spotkania ducha gór – śnieżnej pantery – przyciąga podróżników jak magnes.
Przyroda Nepalu – zaskakująca mieszanka życia
Nepal kojarzy się z surową, oszczędną przyrodą Himalajów – ale to o wiele więcej! Choć w jego wyższych partiach panuje surowy klimat, roślinność rozkwita wraz ze zmniejszeniem wysokości. Śniegi ustępują rododendronom, które w okresie kwitnienia malują zbocza na czerwono, a te – bujnym, zielonym lasom deszczowym najniżej. Nepal jest też domem dla zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt: oprócz kozic, wilków i rysi w górach, na nizinach spotkać można słonie indyjskie, tygrysy bengalskie, pandy czerwone, a nawet goryle górskie i nosorożce.
Pomoc dla nepalskich dzieci
Podczas wyjazdu wspieramy lokalne szkoły w dostarczaniu sprzętu sportowego i niezbędnych przyborów do nauki. Nowy sprzęt zapewnia szkołom możliwość organizowania treningów, zawodów i spotkań sportowych, umacniając więzi społeczne i rozwijając talenty. Dzięki temu inicjatywa przyczynia się do rozwoju fizycznego, emocjonalnego i społecznego uczniów, otwierając im drogę do sukcesu i aktywnego trybu życia. Kolejne akcje będą organizowane przy okazji wyjazdu grupy do Nepalu w porozumieniu z nauczycielami z lokalnej szkoły.
Kondycja wymagana na wyprawie:
Dobra kondycja fizyczna jest niezbędna dla udziału w tej wyprawie. Chociaż kurs wspinaczkowy zimowy nie jest wymagany, może być pomocny, jak również wszelkie szkolenia turystyki górskiej zimowej. W przypadku samego trekkingu do Everest Base Camp nie będziemy korzystać z jakiegokolwiek sprzętu do wspinaczki z racji na charakter trasy. Natomiast w przypadku ataku szczytowego na Lobuche wskazane doświadczenie w obsłudze sprzętu wspinaczkowego, ponieważ będziemy korzystać z uprzęży wspinaczkowej, karabinków i kubków zjazdowych. Dodatkowo krótkie przeszkolenie z obsługi sprzętu odbędzie się na miejscu przed atakiem szczytowym pod okiem przewodników.
Idealnie byłoby, gdybyś wcześniej przebywał na wysokościach powyżej 4 000 m, na przykład w Alpach, Annapurna Base Camp, Jebel Toubkal itp., aby sprawdzić, jak organizm reaguje na większe wysokości (powyżej szczytów Tatr).
Przed wyjazdem zalecamy regularne trekkingi w górach, jazdę na rowerze, bieganie itp., aby przygotować wydolność organizmu do codziennego kilkugodzinnego marszu. Rekomendujemy kontakt z trenerem przygotowania motorycznego w celu rozpisania i realizacji planu przygotowawczego i oceny stanu przygotowania.
Jeśli chorujesz przewlekle przed wyjazdem, rekomendujemy badania krwi i konsultacje z lekarzem medycyny górskiej pod kątem przygotowań do wyprawy i odpowiedniej suplementacji.
Zadbaj o swoją kondycję fizyczną i przygotuj się odpowiednio przed wyprawą, aby móc cieszyć się nią w pełni i zapewnić sobie bezpieczeństwo w górach.
Warunkiem uczestnictwa w wyprawie jest podpisanie standardowego oświadczenia przez uczestnika, w związku z charakterem wyprawy wysokogórskiej, stanowiącego o świadomości podejmowanych ryzyk, stanu zdrowia i kondycji psychofizycznej, potwierdzającej zdolność uczestnika do udziału w wyprawie.
Choroba wysokościowa
Choroba wysokościowa (AMS – Acute Mountain Sickness), to schorzenie występujące na dużych wysokościach, takich jak podczas trekkingu do Everest Base Camp. Wynika ono z niewystarczającej ilości tlenu i zmian w ciśnieniu atmosferycznym.
Objawy AMS mogą obejmować ból głowy, nudności, utratę apetytu, zawroty głowy, zmęczenie, problemy z zaśnięciem, niepokój i ogólne złe samopoczucie. W przypadku nasilenia się choroby wysokościowej mogą wystąpić także trudności w oddychaniu, utrata równowagi, dezorientacja oraz obrzęk płuc lub mózgu, które są stanami bardziej poważnymi i wymagają natychmiastowej interwencji medycznej.
Aby zmniejszyć ryzyko choroby wysokościowej, zaleca się stopniowe wchodzenie na wyższe wysokości, regularne nawadnianie organizmu, unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego, zdrową dietę i odpowiednią ilość snu. Ważne jest również, aby być świadomym objawów choroby wysokościowej i zatrzymać się na chwilę lub zejść na niższą wysokość, jeśli wystąpią niepokojące objawy.
W przypadku wystąpienia silniejszych objawów AMS, konieczne może być schodzenie na niższe poziomy wysokości lub w skrajnych przypadkach ewakuacja medyczna. Dlatego ważne jest, aby podczas trekkingu do Everest Base Camp monitorować swoje samopoczucie i informować przewodników o wszelkich objawach, które mogą sugerować rozwój choroby wysokościowej.
Zawsze należy pamiętać, że zapobieganie chorobie wysokościowej jest kluczowe, a zdrowie i bezpieczeństwo powinny być zawsze priorytetem podczas takiej wyprawy.
Opcja podstawowa Trekking Everest Base Camp
- Bielizna termiczna (góra i dół) najlepiej z wełny merino
- Ciepłe skarpety górskie, skarpety merino
- Spodnie trekkingowe z softshellu
- Wierzchnie spodnie przeciwdeszczowe z membraną (np. Aquatex, Gore- tex)
- Bluza termiczna lub polar cienki (np. bluza 50 – 100)
- Kurtka primaloft (odpowiednik polaru 200)
- Ciepła kurtka puchowa
- Wierzchnia kurtka przeciwdeszczowa i przeciwwiatrowa z membraną (np. Aquatex, Goretex, membrana min 10000 )
- Dwie pary rękawic polarowych cienkich (np. Jedne przylegające z power stretch i drugie luźniejsze)
- Rękawice grube wiatroszczelne np. Pięciopalczaste narciarskie
- Czapka ciepła (najlepiej z polarem lub windstopperem)
- Czapka z daszkiem
- Chusta wielofunkcyjna buff
- Plecak 70 l lub torba typu duffel
- Podręczny plecak 30 – 40l
- Okulary lodowcowe filtr 4 (np. julbo, uwex), zakrywające oczy również z boku
- Wygodne buty trekkingowe
- Mata
- Śpiwór komfort min od -10°C do -15°C (najlepiej puchowy)
- Stuptuty
- Kije trekkingowe
- Latarka czołowa + zapas baterii
- Rozgrzewacze chemiczne
- Camelbag na wodę
- Wkładka docieplająca do śpiwora tzw. Liner (niekoniecznie)
Atak szczytowy na Lobuche
- Buty wysokogórskie na atak szczytowy (np. firmy La Sportiva, Zamberlan Expert Pro Gtx, Skarpa) – ciepłe i grube buty skórzane z ociepleniem termicznym, a najlepiej buty dedykowane wyjściom na 6 000 m. (nie wchodzą w grę buty miękkie, Meindl, Salewa itp).
- Raki dopasowane do butów na atak szczytowy (koszykowe, półautomaty lub automaty)
- Czekan
- Uprząż wspinaczkowa
- Kask
- 2 karabinki zakręcane (HMS)
- 2 pętle z taśmy 60 – 80 cm
- Kubek zjazdowy
- Google z ochroną UV kat. 3-4 (niekoniecznie – na atak szczytowy w przypadku wiatru)
- Łapawice
Kuchnia
Jeśli Nepal – to Dal Bhat! Ta narodowa potrawa, złożona z gulaszu z soczewicy (dal), serwowanego z ryżem (bhat) i dodatkami – warzywami, piklami, a nawet jogurtem – gości na talerzach Nepalu o każdej porze dnia i nocy. Wędrowcy równie chętnie siegają po momo – pierożki na słono lub słodko, smażone lub duszone na parze – lub thukpę – sycącą zupę z makaronem, która świetnie rozgrzewa ciało zwłaszcza w chłodniejsze dni. A na deser? Sel Roti! Te słodkie, smażone na głębokim tłuszczu przekąski to znak rozpoznawczy festiwali. Kuchnia nepalu mocno nacechowana jest też wpływami tradycji Indii oraz Tybetu, dlatego nietrudno będzie też o curry czy masalę.
Noclegi
Ta wyjątkowa wyprawa nie byłaby kompletna bez typowych, himalajskich schronisk, znanych jako herbaciarnie. I choć z brytyjskim 5’o’clock nie mają zbyt wiele wspólnego, zawsze można liczyć w nich na wygodny nocleg i pyszne, domowe posiłki. Te przyrządzane są zwykle przez rodziny lokalnych przewodników – właścicieli herbaciarni, którzy równie dobrze jak na szlakach, znają się na tym, czego trzeba podróżnikom do jak najlepszej regeneracji sił. Dlatego wiele z nich posiada udogodnienia – toalety w stylu zachodnim i spory wybór w menu. Tych luksusów ubywa jednak wraz z wysokością, przez wzgląd na trudność w zaopatrywaniu wiosek i surowe warunki życia lokalnych mieszkańców.
- podczas ataku szczytowego na Lobuche (atrakcja dodatkowa) nocleg dla wspinaczy zapewniony jest w namiotach
Transport
Kolejne odcinki podróży przemierzać będziemy oczywiście na nogach – ale poza górskimi szlakami wsiądziemy do lokalnych autobusów i terenowych aut 4×4 prowadzonych przez lokalnych kierowców i przewodników. To pozwoli nam zarówno na pełne zanurzenie w lokalną kulturę (a przy okazji poznanie ciekawostek regionu), jak i na przejazd mniej dostępnymi, dzikimi trasami. W końcu będziemy w najwyższych górach świata!
Lobuche - atak szczytowy
Atak szczytowy na Lobuche to niezwykłe wyzwanie dla każdego wspinacza górskiego. Lobuche, znajdujące się w nepalskich Himalajach, jest jednym z najbardziej malowniczych i jednocześnie trudnych do zdobycia szczytów o wysokości 6 119 metrów.
Widoki na otaczające Himalaje, majestatyczne szczyty i lodowce, które rozciągają się na horyzoncie, zapierają dech w piersiach – gwarantujemy, że nie zapomnicie ich do końca życia.
Cena: ok. 2100 zł
Cena zawiera:
- Pozwolenie rządu Nepalskiego (NMA) na zdobycie szczytu Lobuche
- sprzęt do zdobycia szczytu: namioty w base campie, kuchnia, liny wspinaczkowe, śruby lodowe
- wyżywienie podczas zdobywania Lobuche
- 3 dni 2 noce w okolicach Lobuche Base Camp oraz High Camp
- Opiekę nepalskich przewodników wysokogórskich na atak szczytowy Lobuche
Atrakcję trzeba wykupić co najmniej tydzień przez wylotem z Polski.
Zobacz co Cię czeka
Liderzy wyprawy
Potempa
Pugach
Wójciak
INFORMACJE DODATKOWE
Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.
LOT
Wylot:
Powrót:
Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.
Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.
Cena
Koszt wyprawy
8490 pln
Koszt wyprawy
+
Koszt biletu
Składowe ceny
Cena zawiera
2 noce w hotelu w Katmandu ze śniadaniem
Wstęp do Patan Durbar Square
Wstęp do świątyni Swayambhunath
Zwiedzanie stupy Boudhanath
Transport dużych bagaży na trasie trekkingu z Lukli do EBC
Transport dużych bagaży na trasie trekkingu z EBC do Lukli
Zakwaterowanie na szlaku w guesthousach tzw. Tea House
Transfery lotniskowe
Lot wewnętrzny Ramechhap Airport- Lukla - Ramechhap Airport
Pozwolenie na wejście do parku Sagarmatha
Karte TIMS (Trekking Information Management System)
Ubezpieczenie wysokogórskie z akcja ratowniczą do kwoty 150 000 EUR (obejmuje akcje ratownicza przy użyciu helikoptera)
Ubezpieczenie wysokogórskie przewodników oraz porterów
Podatki rządowe dla Nepalu
Wizę do Nepalu
Pakiet Solisty
Bogaty program wyjazdu
Opiekę przewodnika trekkingowego na trasie trekkingu do EBC
Opiekę polskiego lidera
Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy
Wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)
Cena nie zawiera:
Biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)
Atrakcji dodatkowej - wejścia na Szczyt Lobuche
Zwyczajowych napiwków dla przewodników
W przypadku niepogody i braku lotów rejsowych do Lukli i z powrotem - przelot helikopterem 200 USD w jedna stronę
Wyżywienia
Kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw, przez które przebiega podróż
Wybierz termin i leć z nami!
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów