Indonezja

Sen na Jawie
Wybierz termin

Sen na Jawie

Poziomq
i Średni arrow

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania. Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Komfortq
i Podróżnik arrow

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Rodzajq
i Backpacking arrow

Intensywna wyprawa, z której wyciśniesz 200% – genialna trasa, sporo przemieszczania się,
jednodniowe trekkingi, max. 1-2 dni w jednym miejscu. Trip bardzo aktywny. Dodatkowe opcje na rafting, paralotnię, kolejkę górską etc.

INDONEZJA
bottom bottom

Plan wyprawy

Sen czy jawa?

Jawa to największa z 17506 wysp magicznej Indonezji, ale niech Was to nie zwiedzie. Mimo, że budynki stolicy liczą sobie kilkadziesiąt pięter i znaczna część z 250 milionów obywateli posiada telefon komórkowy, to wciąż pełna jest szamanów, rajskich wysp, tradycyjnych śpiewów i tańców. Dychotomia – sen czy jawa? Sen na Jawie!

arrow

Yogyakarta - kulturalna stolica z dusza artysty

Podczas wyprawy odwiedzimy miasto Yogyakarta, nazywane “kulturalną stolicą Jawy”. Półmilionowe miasto zamieszkują studenci, malarze, muzycy i artyści z całego świata. W licznych klubach i knajpkach organizowane są koncerty, wystawy sztuki i happeningi. Miasto zasłynęło również ze sztuki tworzenia “batików” (tkanin zdobionych woskiem i odpowiednimi barwnikami), które zakupić można w każdej z setek galerii sztuki w mieście. Yogyakarta to idealne miejsce na rozpoczęcie przygody z Indonezją, gdyż nowoczesność łączy się tam harmonijnie z konserwatywną tradycja wyspiarskiego kraju.

arrow

Merapi - niecierpliwy wulkan

Gunung Merapi to jeden ze stratowulkanów, u którego podnóży leży miasto Yogyakarta. Jego szczyt, położony na wysokości 2911 metrów n.p.m, oferuje zapierające dech w piersi widoki na wyłaniającą się znad chmur górę Merbabu, nazywaną “siostrą Merapi”. Jeżeli aktualna aktywność wulkaniczna Merapi na to pozwoli, spróbujemy zdobyć jego szczyt. Trasa prowadzi z małych wioseczek Selo lub Kaliurang, skąd wejście na wulkan zajmuje około 4 godzin, a wyruszenie o 1 w nocy pozwala na podziwianie wschodu słońca ze szczytu góry. 

arrow

Kawah Ijen - w siarkowej otchłani

Kawah Ijen jest jednym z wielu wulkanów znajdujących się Jawie. Jest on jednak wulkanem wyjątkowym , gdyż jego krater wypełnia kilometrowej średnicy kwaśne jezioro o przepięknym, turkusowym kolorze. Rajski wygląd Ijen jest jednak zdradliwy. Na terenie wulkanu prowadzi się eksploatację siarki, podczas której wielu Indonezyjczyków każdego dnia naraża swoje życie. Kawah Ijen jest jedynym tego typu zbiornikiem na świecie. 

 

 

 

arrow

Karimunjawa - rajskie wyspy

Wyspy Karimunjawa to jedne z piękniejszych wysp Indonezji. Małe, rajskie wyspy z piaszczystymi plażami i niesamowicie turkusową wodą skłonią nas do błogiego relaksu i ładowania akumulatorów. Jest to wciąż ukryty klejnot tego wyspiarskiego państwa, jakim jest Indonezja, dlatego zazwyczaj na wyspach jest mało turystów i każdy znajdzie na pewno kąt dla siebie, by rozkoszować się w pełni tym rajskim miejscem.

arrow

Borobudur - buddyjski kolos świątynny

Podczas wyprawy zwiedzimy największą świątynie buddyjską na świecie – Borobudur. Jest to IX-wieczna kamienna konstrukcja, kształtem przypominająca schodkową piramidę. Na jej szczycie znajduje się kilkadziesiąt stup w kształcie dzwonu oraz kilkaset posągów i płaskorzeźb przedstawiających Buddę. Z lotu ptaka świątynia wygląda jak symbol buddyzmu mandala. 

Bromo - majestatyczny wulkan

Bromo to jeden z bardziej rozpoznawalnych wulkanów na Jawie. Sięgając wysokości 2329 m n.p.m. jest nadal jednym z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. To zdecydowanie jedna z lepszych atrakcji, które trzeba zobaczyć w trakcie pobytu w Indonezji. Góra jest niezwykle majestatyczna i kusi pięknymi widokami. Krater wewnątrz wulkanu wciąż wyrzuca białawy siarkowy dym. My wybierzemy się na trekking na Bromo, by z góry podziwiać piękny wschód słońca.


arrow

Prambanan - potęga hinduizmu w Indonezji

W pobliżu Borobuduru znajduje się inny zespół świątynny Prambanan, wybudowany w podobnym okresie czasowym.  Ich bliskość stanowi dowód na ówczesną pokojową koegzystencję hinduizmu i buddyzmu na tym terenie. Prambanan to największy na świecie hinduistyczny kompleks świątynny poza Indiami. Powstał w IX wielu, ale po erupcji wulkanu Merapi został zniszczony i zapomniany aż do XVII wieku, gdy został ponownie odkryty. Obecnie podziwiać można kilkanaście zachowanych budowli z początkowej ilości 237, z których znaczna większość obróciła się w gruz. Poszczególne świątynie przypisane są wybranym bogom.

arrow

Pindul i Jomblang - Indonezyjskie jaskinie

Na wyjeździe odwiedzimy dwie zjawiskowe jaskinie – Pindul i Jomblang. Pierwszą zwiedzimy na…pontonach! Znajduje się w niej bowiem podziemna rzeka i rozległy zbiornik wody. Drugą, porośniętą pradawnym lasem, przejdziemy spacerem z latarkami w ręku. Jasknie na wyspie Jawa to nieodłączny element spektakularnego, dzikiego krajobrazu. 

 

 

 

arrow

Przyjmij wyzwanie

ODETCHNIJ:

Karimunjawa– kolorowy świat pod wodą Tutejsza rafa koralowa jest jedną z lepszych i najbogatszych w podwodne życie w całej Indonez...

Karimunjawa– kolorowy świat pod wodą

Tutejsza rafa koralowa jest jedną z lepszych i najbogatszych w podwodne życie w całej Indonezji. Rafa wraz z jej kolorowymi mieszkańcami najbardziej okazale prezentuje się podczas pływania po tafli wody z rurką i okularami. Jest to jedna z najlepiej zachowanych raf koralowych wód oblewających Indonezję!

arrow
SPRAWDŹ SIĘ:

MERAPI, IJEN, BROMO – trzy stratowulkany Na wyprawię zdobędziemy trzy wulkany! Merapi zwany ognistym wulkanem, wybucha raz d...

MERAPI, IJEN, BROMO – trzy stratowulkany

Na wyprawię zdobędziemy trzy wulkany! Merapi zwany ognistym wulkanem, wybucha raz do roku i tworzy krwawe scenerie lawy na wschodnim zboczu. Ijen to siarkowy potwor z jeziorem w środku kaldery. Natomiast  Bromo przyciaga swoim ogromem i pięknym wschodem słońca. 

arrow
SPRÓBUJ:

Ostre Sambal i Nasi w różnych odmianach W indonezyjskim słowniku ryż ma cztery cztery różne nazwy, a my odkryjemy w czym tkwi różn...

Ostre Sambal i Nasi w różnych odmianach

W indonezyjskim słowniku ryż ma cztery cztery różne nazwy, a my odkryjemy w czym tkwi różnica! Zasmakujemy również kawy wypalanej po sąsiedzku, orzeźwiającego napoju z marakui, codziennej porcji wody kokosowej, 50 rodzajów sambalu (indonezyjskiego sosu chili), sfermentowanej soi (tempeh) oraz wszystkiego, co świstak zawija w te liście bananowca.

arrow

Dlaczego warto z nami jechać?

icon Zdobędziesz szczyty trzech wulkanów: Merapi, Bromo i Ijen
icon Przepłyniesz pontonem przez jaskinie, których ściany skrywają tajemnicze legendy
icon Jeżeli zechcesz skoczysz z 6m do wody i ze skały ze spadochronem
icon Zanurzysz się w turkusowych wodach oblewających maleńkie wysepki
icon Snorkelingując zajrzysz do domu podwodnych istot, którego dekoracje zrobione są z jednej z najpiękniejszych raf koralowych na świecie
icon Będziesz uczestniczyć w dorocznym buddyjskim święcie, które odbędzie się w jednej z największych buddyjskich świątyń!
icon Poczujesz jawajskie kadzidła i słodkie smaki tamtejszych lokalnych chilli
icon Zaskoczysz się tym, ile jeszcze atrakcji czeka na Ciebie w tej podróży.
icon będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!
arrow

Liderzy wyprawy

Olga
Bagińska

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

arrow

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

noclegi - w Yogyakarcie, podczas trekkingów oraz na Karimunjawie (pokoje 2-4 osobowe, guesthousy lub hostele)

o

wstęp do świątyni Prambanan

o

wstęp do świątyni Borobudur

o

trekkingowa wyprawa Bromo + Ijen (wypożyczenie masek, jeepów i innych)

o

trekkingowa wyprawa na wulkan Merapi lub Merbabu

o

transport na miejscu - prywatny kierowca z samochodem

o

rejs statkiem z Japary do Karimunjawy i z powrotem

o

całodniowy rejs małą łódką po okolicznych wyspach Karimunjawy wraz ze snorklingiem i obiadem

o

rafting po jaskiniach - wstęp do jednej z jaskiń

o

opiekę polskiego lidera

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

o

składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

o

pakiet Solisty

arrow

Cena nie zawiera:

x

biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)

x

wyżywienia (ok. 15$ dziennie)

x

dodatkowych atrakcji (lot paralotnią ok. 30$; nocleg na bezludnej wyspie ok. 15$; jaskinia Jomblang 30$)

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów