Tajlandia i Birma

Zapomniane smaki Azji
Wybierz termin

Zapomniane smaki Azji

Lider: Kamil Skoczyński

Zapomniane smaki Azji

Birma, wciąż dziki i  nieodkryty zakątek Azji. Zapomniany przez turystów, skrywający tajemnice azjatyckiej części świata. To miejsce, w którym życie prywatne i publiczne przeplata się z naukami buddy, a obfitość w tysiące pięknych i niezwykłych świątyń czy pagód, idealnie odzwierciedla panującą w tym kraju buddyjską atmosferę.  Tajlandia to plan nastawiony przede wszystkim na eksplorowanie piękna przyrody. To egzotyczna mieszanka rajskich krajobrazów i tętniących życiem nocnych marketów pełnych kolorów, lokalnego jedzenia oraz rzemiosła. Dzięki spokojnej atmosferze buddyjskich świątyń i niesamowitym rajskim tajlandzkim plażom odpoczniesz jak nigdy dotąd, regenerując siły na tętniący życiem Bangkok, w którym zakończymy naszą wyprawę.  

#soliściteam

Poziom trudnościq
i Łatwy arrow

Wyprawy dla każdego – niewymagające dobrej kondycji i sprawności fizycznej. Transport
wygodnymi, wynajętymi środkami transportu (z kierowcą lub bez).

Komfortq
i Podróżnik arrow

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Rodzajq
i Travel & Chill arrow

Aktywny wyjazd pełen niezwykłych przygód połączony z wypoczynkiem. Czas na “złapanie oddechu” w rajskim klimacie. Transport wynajętym busem lub autem, najczęściej z prywatnym kierowcą.

Dlaczego warto z nami jechać?

icon Odkryjesz zapomnianą przez turystów Birmę i odpoczniesz na pięknych plażach Tajlandii.
icon Poczujesz prawdziwą, niepowtarzalną buddyjską atmosferę w złotym mieście Mandalaj, zwiedzając najpiękniejsze świątynie w tej części świata.
icon Doświadczysz gościnności i różnorodności etnicznej Birmańczyków, zastanawiając się dlaczego ich twarze mienią się na złoto. Poznasz birmańską sztukę ludową i jej symbol czyli parasolki.
icon Lot balonem w akompaniamencie wschodzącego słońca nad świątyniami w Bagan, będzie Twoim wspomnieniem na całe życie.
icon Przemierzysz tuk-tukiem Bagan między świątyniami, przy okazji obserwując codzienne życie mieszkańców.
icon Odnajdziesz spokój ducha w świątyni Dhammayangyi., która oczaruję Cię swoją wielkością.
icon Zobaczysz w jaki sposób uprawia się warzywa, na pływających ogrodach w Inle Lake.
icon Poznasz birmańską sztukę ludową i jej symbol czyli parasolki.
icon Chodniki pełne straganów w Rangun, które spełnią Twoje najskrytsze kulinarne marzenia.
icon Odpoczniesz na rajskich plażach Koh Samet, gdzie będziesz mógł podziwiać podwodne życie na pobliskiej Island Hopping.
icon Przejdziesz się Khao San Road w Bangkoku, która jest mekką dla podróżników z całego świata.
icon Bezpieczeństwo - w cenie wyprawy zapewniamy ubezpieczenie typu premium dla uczestników oraz posiadamy Gwarancję Turystyczną Organizatora na kwotę 4 302 000 złotych.
icon Atmosfera - na naszych wyprawach dobrze odnajdą się zarówno single, pary, grupy przyjaciół, jak i rodziny - tworzymy dobry klimat i integrujemy ludzi.
icon Przygoda - nasze programy są drobiazgowo dopracowane tak, aby oprócz największych atrakcji, pokazać Wam także to, co poza utartym szlakiem oraz zaznać "local experience".
icon Będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!
arrow

Przyjmij wyzwanie

SPRÓBUJ:

Cztery rodzaje makaronu i niepowtarzalny Pad Thai! Lubisz tajskie restauracje? Pyszny Pad Thai smakuje o niebo lepiej w samej Taj...

Cztery rodzaje makaronu i niepowtarzalny Pad Thai!

Lubisz tajskie restauracje? Pyszny Pad Thai smakuje o niebo lepiej w samej Tajlandii! Oprócz tego klasycznego dania, spróbujemy jeszcze: zwanego „królem owoców” duriana o intensywnym, niekoniecznie miłym zapachu, szaszłyków prosto z ulicznej garkuchni, wody kokosowej prosto z kokosa! Natomiast w Birmie będziemy mieli okazję sprawdzić, jak cienki może być makaron – w tym kraju występuje on aż w czterech wersjach, które różnią się między sobą właśnie grubością nitek. Do tego dojdą jeszcze świeże owoce, ryby, owoce morza – palce lizać!

arrow
DOŚWIADCZ

Niezwykła gościnność i pogoda ducha  Zarówno w Tajlandii, jak i w Birmie z pewnością spotkamy wielu niezwykle miłych, uśmiechnięty...

Niezwykła gościnność i pogoda ducha 
Zarówno w Tajlandii, jak i w Birmie z pewnością spotkamy wielu niezwykle miłych, uśmiechniętych ludzi. Tajowie i Birmańczycy to dwa narody, które słyną ze swojej ogromnej pogody ducha i niesamowitej życzliwości w stosunku do turystów. Choć większość z nich żyje dosyć skromnie, potrafią cieszyć się z nawet najmniejszych rzeczy. Z łatwością to zauważysz, gdy na każdym kroku będziesz spotykać radośnie pozdrawiające Cię osoby. 

arrow
SPRAWDŹ SIĘ

Szalona jazda tuk-tukiem po Bangkoku Tuk-tuki to jedna z wielu opcji transportu po Bangkoku. Dzięki ich niedużemu rozmiarowi można...

Szalona jazda tuk-tukiem po Bangkoku
Tuk-tuki to jedna z wielu opcji transportu po Bangkoku. Dzięki ich niedużemu rozmiarowi można uniknąć stania w korkach, a przejażdżka tuk-tukiem to niezła frajda, chociaż ruch drogowy w Tajlandii, a zwłaszcza w Bangkoku, może być dla Was na początku szokiem i porządnym zastrzykiem adrenaliny. Nieustające klaksony i szaleni kierowcy tuk-tuków są tutaj na porządku dziennym, przygotujcie się na zwariowaną przejażdżkę.

 

 

arrow
ODETCHNIJ

Relaks na rajskich plażach Koh Samet Tajlandia słynie z jednych z najpiękniejszych plaż na świecie. Odpręż się słuchając szumu fal...

Relaks na rajskich plażach Koh Samet
Tajlandia słynie z jednych z najpiękniejszych plaż na świecie. Odpręż się słuchając szumu fal, wygrzewając się na słońcu i popijając świeżą wodę kokosową. Wieczorna joga na plaży przy zachodzie słońca to idealny sposób na reset! Oprócz tego, wieczory na Koh Samet będą z kolei idealną okazją do zapoznania się w innymi podróżnikami i spróbowania lokalnych pyszności, których z resztą Tajlandia oferuje sporo!

arrow
BIRMA + TAJLANDIA
bottom bottom

Plan wyprawy

Bangkok
arrow
Mandalaj
arrow
Most U Bein
arrow
Bagan
arrow
Inle Lake
arrow
Rangun
arrow
Koh Samet
arrow

Daj się porwać azjatyckiej przygodzie!

Tajlandia z Birmą zachwycają swoją różnorodnością. Jeśli tak jak my kochasz kontakt z naturą, zabytki oraz dzikie plaże – jest to wyjazd stworzony dla Ciebie! Wyjazd do Tajlandii i Birmy to aktywne zwiedzanie, ale też parę dni odpoczynku na pięknych, mało turystycznych plażach. Zapraszamy Was na wspólną podróż, podczas której odkryjemy niepowtarzalne smaki i widoki. Gwarantujemy, że zakochacie się zarówno w Tajlandii, jak i Birmie – wspaniała, dzika natura, rajskie plaże, magiczne świątynie i życzliwi mieszkańcy… Z nami zrozumiecie, jak niewiele trzeba do pełni szczęścia! Wyprawa do Tajlandii i Birmy to doskonały wybór dla początkujących podróżników i obowiązkowy punkt na mapie każdego wytrawnego backpackera.

arrow

Birma - Tajemniczy kraj tysiąca świątyń

Birma, to kraj w południowo-wschodniej Azji, bogaty w kulturowe dziedzictwo i naturalne piękno. Jego krajobraz wypełniają góry, lasy tropikalne i rzeki, a starożytne pagody, świątynie i dziedzictwo buddyjskie stanowią duszę narodu. Ludność jest gościnna, a jej różnorodność etniczna i językowa tworzy mozaikę kulturową. Choć kraj przechodził przez burzliwą historię, to dzisiaj staje się coraz bardziej otwarty na świat. Od pięknych plaż wzdłuż Zatoki Bengalskiej po górzyste tereny plemienia Chin na północy, Birma oferuje niezapomniane doświadczenia podróży.

Mandalaj – Złote Miasto

Mandalaj jest ostatnią królewską stolicą Birmy. Zobaczymy tutaj liczne pagody i stupy buddyjskie, ponieważ miasto jest ważnym religijnym centrum, w którym spotkać można setki mnichów. Mandalaj nazywane jest „Złotym Miastem” ze względu na liczne świątynie, które bardzo często pomalowane są na złoto. Pomimo że Birma jest biednym krajem, to Mandalaj ze swoją złotą architekturą robi wrażenie przepychu i bogactwa.

arrow

Kuthodaw Pagoda - Świątynia Tysiąca Marmurowych Ksiąg

Pagoda w Mandalaj znana jako „Świątynia Marmurowych Ksiąg”, to wyjątkowe miejsce o spokojnej aurze. Znana ze swojego rekordowego zbioru marmurowych tabliczek, na których wyryto kanony buddyjskie, stanowi święte centrum dla wielbicieli kultury i duchowości. Wspaniała pagoda i otaczające ją ogrody tworzą atmosferę refleksji i kontemplacji, przyciągając pielgrzymów i turystów. To mistyczne miejsce oddaje piękno i głębię birmańskiej religijnej tradycji.

arrow

Mandalaj Hill - Wzgórze Duchowej Kontemplacji

Widokowe centrum miasta. Wznoszący się na wysokość 240 metrów pagórek jest ważnym miejscem pielgrzymek buddyjskich. Wspinaczka po 1729 stopniach prowadzących na szczyt jest nie tylko fizycznym wysiłkiem, lecz także duchowym doświadczeniem. Na szczyt docierają pielgrzymi i podróżnicy, by zobaczyć zachód słońca, ukazujący panoramiczny widok na miasto i okolicę rzeki Irawadi. Wzdłuż ścieżek na pagórek znajdują się świątynie, stupy i dzwon, które dodają temu miejscu wyjątkowego charakteru. Mandalaj Hill stanowi przecięcie wiary i piękna natury, oferując niezapomniany wgląd w kulturę i krajobraz Birmy.

arrow

U Bein Bridge - Most z Czerwonego Drewna

Malowniczy symbol miasta Amarapura. Zbudowany w 1850 roku, ten drewniany most jest uważany za najdłuższy most drewniany na świecie wykonany z teku, mający ponad 1,2 km długości. Most unosi się nad jeziorem Taungthaman, tworząc magiczną scenerię. Spacer po moście o zachodzie słońca to wyjątkowe doświadczenie, gdy złote promienie odbijają się od wody i drewnianych słupów, tworząc niesamowity widok. Most jest miejscem, gdzie spotyka się lokalna społeczność i turyści, a także pielgrzymi przechodzący przez most do pobliskiej pagody.

arrow

Bagan - odkryj starożytne miasto

Zwiedzać Birmę i nie odwiedzić Bagan, to jak być w Rzymie i nie zobaczyć papieża. To właśnie Bagan jest największą atrakcją w kraju. Starożytne miasto i księstwo w Birmie słynące z wielkiej liczby buddyjskich pagód, świątyń i klasztorów. Obejrzymy piękne zachody i jeszcze piękniejsze wschody słońca w świątyniach. Pokonamy piaszczyste drogi wiodące do kolejnych świątyń, które im dalej od miasteczka, tym bardziej będą tylko dla nas.

Shwezigon Pagoda - Złoty Symbol Wiary

Mistyczna perła w koronie birmańskiej duchowości. Jej złota kopuła błyska w słońcu, przywołując uczucie czci i zachwytu. Zbudowana w XI wieku, ta świątynia jest centralnym sanktuarium dla pielgrzymów buddyjskich. Jej architektura wyróżnia się misternymi zdobieniami i rzeźbami, ukazując głębokie zakorzenienie w kulturze kraju. Uważa się, że w tej pagodzie, świętym buddyjskim miejscu kultu, znajdują się kość i ząb Buddy Gautamy.

arrow

Świątynia Annada - Arcydzieło Architektury

Mistyczne mury ukazują piękno stylu Mon i Birmańskiego budownictwa sakralnego. To unikalne połączenie tradycji i estetyki. Świątynia składa się z pięciu dziedzińców, z których każdy poprzecinany jest krużgankami z ponad tysiącem zdobionych filarów. Rzeźby i reliefy ukazujące sceny z życia Buddy i mityczne postaci nadają miejscu głębię i znaczenie. Wnętrze świątyni skrywa piękne posągi Buddy, a na jej szczycie widnieje złocony parasol.

arrow

Dhammayangyi - największa świątynia w Bagan

Jeden z największych obiektów sakralnych w regionie, wybudowany w XII wieku, zachwyca swoją symetryczną strukturą. Majestatyczne mury zdobione misternymi rzeźbami i płaskorzeźbami ukazują życie Buddy oraz postaci z mitologii. Choć nieco surowa, budowla emanuje majestatem i spokojem, zapraszając do kontemplacji i medytacji. Wnętrze kryje kaplice i posągi Buddy, które przyciągają pielgrzymów i zwiedzających.

arrow

Mnisi - odzwierciedlenie Buddy na ziemi

W Birmie często będzie można spotkać się z stwierdzeniem „Musisz zostać mnichem, zanim staniesz się mężczyzną”. W Bagan oraz wielu innych miastach można spotkać pochody mnichów, które odbywają się w promieniach wschodzącego słońca. Buddyzm w tym ponad dwukrotnie większym od Polski powierzchniowo kraju, stanowi około 90%, a mnisi są zajmują nierzadko wysoce szanowane miejsca w hierarchii społeczeństwa. Szacuje się, że na terenie Birmy jest ich około 500 tysięcy.

arrow

Inle Lake – jezioro pełne życia

Z tego miejsca podróże do Birmy są szczególnie znane, głównie za sprawą wiosłujących nogą rybaków oraz domów na palach, wewnątrz których toczy się całe życie tutejszych mieszkańców. Popłyniemy wąskimi kanałami wiosek na wodzie, mijając uśmiechających się do nas ludzi wykonujących swoje codzienne zajęcia: wracających z ryb, pielących grządki pływających ogrodów, robiących w wodach jeziora pranie lub zażywających kąpieli. Zobaczymy łodzie wypełnione po brzegi cukinią i marchewką, kobiety myjące długie włosy w jeziorze, rybaków ogłuszających ryby silnym uderzeniem wiosła o taflę wody i kilkuletnie dzieci same sterujące łódką. Wspólnie odkryjemy skrawek świata, który wkrótce może zniknąć!

 

Kraj mniejszości etnicznych i lokalnego rzemiosła

W Birmie oficjalnie występuje ponad 100 grup etnicznych., które żyją zgodnie z tradycją oraz lokalnymi wierzeniami.  Na twarzach ludzi w Birmie można zauważyć różnorodne wzory namalowane żółtą farbą – jest to specjalna pasta nazywana thanaka, stosowana na tym obszarze od setek lat. Chroni przed ugryzieniami i poparzeniami słonecznymi. Pośród urokliwych krajobrazów, miejscowi rzemieślnicy tworzą unikalne tkaniny. Tkackie warsztaty skupiają się na ręcznym wyrobie tkanin z bawełny i jedwabiu, włączając tradycyjne wzory i techniki. Proces ten jest przekazywany z pokolenia na pokolenie, stanowiąc serce kultury lokalnej społeczności. 

arrow

Fabryka Cheroot - smakowe papierosy

Fabryka cherootów, smakowych papierosów, to miejsce pełne zapachów i tradycji. W Birmie, doświadczenie to odsłania fascynujący proces wytwarzania ręcznie robionych papierosów. Mieszane liście tytoniu, przyprawy i zioła tworzą unikalne mieszanki smakowe. Rzemieślnicy ręcznie skręcają je w liście palmowe lub bambusowe rurki, nadając im charakterystyczny kształt. Wizyta w fabryce pozwala zobaczyć pracę umiejętnych dłoni, które z pasją tworzą tradycyjne wyroby. To także okazja do zrozumienia kulturowego znaczenia cherootów – symbolu relaksu i społeczności. Różnorodność smaków, od wanilii po kardamon, podkreśla bogactwo lokalnych aromatów. Możliwość osobistego spróbowania i zakupu tych unikatowych papierosów stanowi autentyczne doświadczenie podróży do birmańskiej kultury i smaków.

arrow

Fabryka parasolek - birmańskie dzieła sztuki

W sercu Birmy, fabryka tradycyjnych parasolek stanowi fascynujące okno na piękno i umiejętności ludowych. Rzemieślnicy tworzą dzieła sztuki ręcznie, łącząc tradycję z kreatywnością. Parasolki są wykonane z cienkich tkanin, często jedwabnych, ręcznie zdobionych misternymi wzorami i kolorami. Proces produkcji, od cięcia tkaniny po ręczne malowanie i zdobienie, odsłania złożoność tworzenia każdego parasolka. Wizyta w fabryce pozwala zobaczyć warsztatowy trud i zaangażowanie rzemieślników. To także szansa, by odkryć znaczenie kulturowe tych parasolek, które były pierwotnie używane do ochrony przed słońcem i deszczem. Dziś są one także cenionymi pamiątkami podróży, symbolizującymi piękno birmańskiej sztuki ludowej. Zwiedzając fabrykę, można doświadczyć związku między rzemiosłem a dziedzictwem kulturowym tego regionu.

arrow

Inle Lake - pływające ogrody

Społeczności wokół brzegów jeziora Inle w Taunggyi stosują inną technikę uprawy. Zamiast ograniczać się do lądu, stworzyły serię pływających ogrodów unoszących się na wodzie. Około jednej czwartej ogromnego jeziora słodkowodnego – drugiego co do wielkości zbiornika wodnego w kraju – pokrywa te sztuczne ogrody. Rolnicy przemieszczają się między swoimi działkami na łodziach, zbierając plony z „ziemi”, która unosząc się na falach wody. Najbardziej charakterystycznym plonem pochodzącym z tych nietypowych ogrodów są pomidory. Są tak udane, że stanowią około 90 procent plonów ogrodów.

arrow

Kakku Pagoda - tysiące stup

To kompleks ponad 2000 stożków pagodowych, osadzonych w malowniczym krajobrazie. Każda pagoda jest unikalna, zdobiona misternymi rzeźbami i ornamentami, ukazującym złożoną sztukę birmańską. Najwyższa stupa mierzy 40 metrów wysokości i jest zlokalizowana centralnie w całym kompleksie. Stupy były budowane przez kilka wieków i start budowy datuje się na XII wiek a zakończenie okolice XVIII wieku. 

arrow

Rangun – chodniki pełne straganów

To miejsce, bez którego podróże do Birmy nie mogą się odbyć, choćby z uwagi na bajkową świątynię Shwedagon. Rangun to stosunkowo młode miasto. W 1755 roku król Alaungpaya po podbiciu centralnej części kraju, postanowił rozbudować osadę Dagon, która istniała tutaj od VI w. skupiała się wokół The Shwedagon Pagoda, nazywając ją, Yangon czyli „koniec walk”. Później nadszedł czas Brytyjczyków, którzy zmienili istniejącą nazwę na Rangun. Niestety w latach 60-tych XX w. wojsko opanowało kraj, wprowadzając starą nazwę stolicy: Yangon. Pierwsze, co w tym mieście rzuca się od razu w oczy, to sposób zagospodarowania chodników. W godzinach porannych są pokryte niezliczoną ilością straganów oferujących m.in. owoce. Rangun jest dosyć ruchliwym miastem – wpadniemy w miejski wir jedzenia, hałasu, tłumu ludzi i egzotycznego zapachu Azji.

Shwedagon Pagoda - Święte Relikwie Buddy

Klejnot birmańskiej duchowości i architektury. Złocista stupa, osadzona na wzgórzu, wznosi się na wysokość 99 metrów, emanując blaskiem i majestatem. Ozdobiona tysiącami diamentów i kamieni szlachetnych, ta świątynia jest uważana za jeden z najważniejszych zabytków buddyzmu. Jego blask zmienia się o wschodzie i zachodzie słońca, tworząc niezwykłe efekty wizualne. Jej początki sięgają ponad 2600 lat wstecz, według legendy związanej z przybyciem Buddy do kraju. Jednak historycy datują jej powstanie na okres od IV do VI wieku. To, co czyni tę stupę wyjątkową pośród tego rodzaju sakralnych budowli jest to, że zawiera w sobie Sandaw (Włosy z Głowy) Buddy Gotamy (ponoć 8 włosów). Przechowywane są one razem z niezliczoną ilością skarbów: złota i kosztowności wewnątrz stupy.  

arrow

Modlitwy w cieniu złota w Rangun

Gdy zapada zmrok w Rangun powstaje istny festiwal świateł. Tysiące szczerozłotych płytek, którymi pokryta jest Shwedagon Pagoda, odbijają miękki blask reflektorów. Do tego dochodzi poświata od tysięcy świec, które pielgrzymi zapalają w sobie tylko znanych intencjach. Będzie to czas podczas naszej wycieczki, kiedy zwolnimy  i pozwolimy sobie na moment refleksji.

arrow

Sule Pagoda - miejsce historycznych przemian

Ośrodek duchowości i historycznego znaczenia. Ta starożytna stupa wznosi się wśród nowoczesnego otoczenia, tworząc kontrast między przeszłością a teraźniejszością. Wysoka na 46 metrów, zdobi ją złocista kopuła i misternie rzeźbione elementy. Sule Pagoda jest kluczowym punktem orientacyjnym, a także miejscem modlitw i medytacji. Podawana w legendach jako 2000-letnie święte miejsce, odgrywała ważną rolę w historii Birmy. Król Okkalapa wybudował ją na przełomie VII wieku, stając się punktem zbornym dla mieszkańców i podróżników. W okresie kolonialnym stała się miejscem protestów i wydarzeń ważnych dla niepodległości Birmy.

arrow

Tajlandia w najlepszym wydaniu

Urokliwy kraj w Azji Południowo-Wschodniej, to fascynujące połączenie kultury, przyrody i ducha. Złociste świątynie i pałace w Bangkoku, pulsującym sercu kraju, kontrastują z malowniczymi plażami na wybrzeżach. Góry Północy kryją etniczną różnorodność i mistyczną atmosferę. Tropikalne lasy, parki narodowe i egzotyczne wyspy przyciągają miłośników przyrody. Smakowite uliczne jedzenie to kulinarne doświadczenie, a targi i festiwale ożywiają atmosferę. Tajlandia to miejsce, gdzie dawne tradycje współistnieją z nowoczesnością, tworząc niezapomnianą podróż.

Bangkok – kulturowy miks

Wyprawa do Tajlandii po prostu musi się rozpocząć w tym miejscu. Najsłynniejsza na świecie mekka backpackerów! Tętniąca życiem metropolia stanowiąca najpopularniejsze miejsce transferowe podróżników na całym świecie. Prawdziwy miks kultur, który wylewa się na tutejsze ulice, sprawia, że miasto powala niesamowitym klimatem. Nieodłącznym elementem krajobrazu jest przepyszna kuchnia uliczna – smażone banany, Pad Thai, Spring Rollsy… na samą myśl cieknie ślinka! Zatopimy się na moment w lokalnej atmosferze i pozwolimy, aby Bangkok nas pochłonął.

arrow

Wielki Pałac Królewski - serce Bangkoku 

Jednym z najbardziej zachwycających miejsc w stolicy Tajlandii jest Phra Borom Maha Ratcha Wang, czyli Wielki Pałac Królewski. Do połowy XX wieku pełnił funkcję rezydencji króla, a dziś znaczna jego część została udostępniona jest turystom. Kompleks obejmuje kilkadziesiąt świątyń buddyjskich i dawnych budynków mieszkalnych, które zachwycają niezwykłą architekturą, zdobnictwem i bogactwem.

 

arrow

Khao San Road - backpackerska mekka

Ikoniczna ulica pełna życia i energii. Mekka dla podróżników z całego świata, oferuje tanie hostele, bary, stragany z rękodziełem i egzotycznym jedzeniem. To miejsce, gdzie kultury zderzają się, a nocą ulica ożywa dzięki muzyce i zabawie. Pełna kontrastów, Khao San Road to nie tylko ulica – to mikrokosmos podróży i rozrywki.

arrow

Chinatown - mieszanka smaków i kultur

Barwna i kipiąca życiem dzielnica, która zachwyca zmysły. Wąskie uliczki wypełnione są straganami oferującymi egzotyczne owoce, świeże ryby oraz tradycyjne tajskie przysmaki. Roziskrzona mozaika neonów, dźwięki ulicznych straganów i zapachy kulinarnych specjałów tworzą niezapomnianą atmosferę. To także miejsce bogate w kulturę i dziedzictwo, ze świątyniami i pagodami, w których mieszają się wpływy chińskie i tajskie. Wieczorem dzielnica rozkwita jeszcze bardziej, gdy tłumy przybywają tu na pyszne uliczne posiłki i zakupy. To prawdziwe doświadczenie dla zmysłów i podróż do serca tajsko-chińskiej kultury

arrow

Koh Samet – rajska wyspa

Turkusowa woda, biały piasek, zielone palmy – wszystko, czego można oczekiwać na tropikalnej wyspie. W Koh Samet znajdziemy chwilę wytchnienia i odpoczynku. Jest to idealne miejsce do snorkelingu, więc wielbicie raf będą zachwyceni! W wolnych chwilach można pokręcić się po okolicy albo wynająć łódź i zwiedzić pobliskie wyspy. Nasza wyprawa do Tajlandii i Birmy będzie ekscytująca, docenicie więc z pewnością chwilę spokojnego wypoczynku.

Rajskie plaże - wizytówka Koh Samet

W trakcie kilku dni będziemy mieli okazję poznać plaże znajdujące się na tym rajskim kawałku świata. Ciepła woda, drobny biały piasek masujący delikatnie nasze stopy, sprawi że poczujemy się jak w bajce. Każda plaża na tej wyspie ma w sobie coś wyjątkowego Bang Po Beach, cicha spokojna, z dala od tłumów. Schowana za wzgórzami Silver Beach, oraz wiele innych urokliwych plaż uraczy nas wspaniale spędzonym czasem.

arrow

Fauna morska - podwodne kolorowe życie

Koh Samed jest częścią parku narodowego chroniącego tamtejsze rośliny i zwierzęta. Dzięki temu zanurzając się w lazurowej wodzie, bez problemu natrafimy na bujne morskie życie, podziwiając kolorowe ryby i inne wodne stworzenia. Szczęśliwcy będą mogli spotkać nawet żółwia.

arrow

Owoce morza - tysiące smaków na talerzu

Nie sposób przejść obojętnie obok, kiedy tuż za rogiem roznosi się zapach dań z owoców morza, które jeszcze przed chwilą pływały w wodach Zatoki Tajlandzkiej. To tutaj na Koh Samet zafascynują nas smaki, do których z pewnością będziemy wracać myślami, nie jeden raz przy niedzielnym obiadku w Polsce.

arrow

Lokalna kuchnia

Na wyprawie stołować będziemy się w rozmaitych restauracjach i knajpkach oraz na niezwykle popularnych w tej części świata straganach ulicznych. Czekają na nas wspaniałe potrawy i przysmaki: pad thai, tom you, curry, ryby, owoce morza i inne! W Birmie nie będziemy mogli przejść obojętnie obok takich potraw jak TAMIN KYAW – sma­żony ryż z zie­lo­nym grosz­kiem, mar­chewką, cebulą i jaj­kiem.  ZAN JAW – sma­żony maka­ron ryżowy z mię­sem wie­przo­wym lub kur­cza­kiem oraz dużą ilo­ścią warzyw. MOHINGA – aro­ma­tyczna zupa rybna z dodat­kiem maka­ronu ryżo­wego i kawał­ków łodygi bana­nowca.  NGA HTAMIN – przy­pra­wiany kur­kumą ryż, poda­wany ze sma­żonym czosn­kiem i wie­przo­wymi skwar­kami. LEPHET – bar­dzo zaska­kau­jąca w smaki sałatka z sfer­men­to­wa­nych liści her­baty.

 

arrow

Noclegi

Podczas wyprawy będziemy spać w guesthousach i hotelach , w pokojach 2- 4 osobowych z prywatnymi łazienkami, czeka nas również nocny przejazd komfortowym busem na trasie Taunggyi– Rangun. Zarówno hotele, jak i guesthousy będą miały niepowtarzalny klimat, który udzieli się także nam.

arrow

Transport

Nasze podróże do Tajlandii obejmują przemieszczanie się różnymi środkami transportu, m.in.: lokalnymi autobusami i specjalnie wynajętymi na miejscu busami. W Birmie będziemy mieć do dyspozycji prywatny bus z kierowca. Jeden z odcinków pokonamy nocnym autobusem.  Niewątpliwie niezapomnianą atrakcją będzie także przejazd najpopularniejszą formą transportu w Tajlandii, jaką są tuktuki – małe autoriksze, które pełnią tam rolę taksówek. Podczas wyprawy będziemy płynąć promem lub speedboatem na wyspę Koh Samet.  Czekaja nas również 2 loty wewnętrzne, które pozwolą zaoszczędzić czas i uprzyjemnią całą podróż.

arrow
ATRAKCJE DODATKOWE

Lot balonem nad kompleksem świątyń w Bagan

W Birmie na chętnych czeka wyjątkowa atrakcja dodatkowa: lot balonem nad starożytnym miastem Bagan. Widok na rozsiane w dole tysiące świątyń i pagód oraz otaczające je zielone lasy i pola uprawne robi ogromne wrażenie. Tę niezwykłą panoramę najlepiej podziwiać przy wschodzie lub zachodzie słońca, kiedy niebo zapala się milionami odcieni czerwoności.

Cena zawiera: lot balonem z pilotem, odbiór z hotelu i transfer do hotelu, lampkę musującego napoju, certyfikat lotu, lekkie śniadanie

Cena: ok. 830 PLN

 

 

arrow

Island Hopping i snorkeling na Koh Samet

Podczas pobytu na Koh Samet czeka na Ciebie niezapomniana atrakcja – island hopping ze snorkelingiem. Popłyniemy na kilka okolicznych mniejszych wysp, gdzie będziemy snorkować w towarzystwie licznych małych rybek, odpoczywać i podziwiać cudowne krajobrazy. Na jednej z wysp będziemy mieć lunch, przerwę na owoce i przekąski z przepięknym widokiem na okolicę. Możesz też udać się na pieszą wędrówkę na zachwycający punkt widokowy z zapierającym dech w piersiach widokiem. Na koniec wrócimy na Koh Samet.

Czas trwania: ok. 5 godzin

Cena zawiera: sprzęt do snorkelingu, lunch i owoce, woda, kamizelka ratunkowa

Cena: ok. 160 zł

arrow

LEKCJE GOTOWANIA KUCHNI TAJSKIEJ

Lekcja gotowania kuchni tajskiej to fascynująca podróż przez smaki i aromaty Tajlandii. Podczas tej niezwykłej lekcji dowiesz się pod okiem lokalnego kucharza, jak przygotować autentyczne tajskie potrawy, korzystając z tradycyjnych składników i technik gotowania. Przygotowanie potraw takich jak pad thai czy som tam stanie się dla Ciebie nie tylko umiejętnością kulinarną, ale też wspaniałą podróżą przez tajską kulturę. To wyjątkowe doświadczenie, które pozwoli Ci zabrać smaki Tajlandii do domu i podzielić się nimi z bliskimi.

 

Cena: ok. 245 zł

arrow

Nurkowanie na KOH SAMET

Nurkowanie na Koh Samet to fascynująca atrakcja, która przyciąga miłośników podwodnego świata. Wody wokół wyspy kryją w sobie bogactwo kolorowych raf koralowych oraz różnorodne gatunki morskich stworzeń, takie jak egzotyczne ryby, czy żółwie morskie. Krystalicznie czysta woda zapewnia doskonałą widoczność, co sprawia, że nurkowanie jest tu niezapomnianym doświadczeniem. Zarówno początkujący, jak i doświadczeni nurkowie znajdą tu odpowiednie miejsca do zanurzenia, dzięki czemu Koh Samet jest doskonałym miejscem dla wszystkich miłośników podwodnej przygody.

Cena zawiera: 2 nurkowania, sprzęt do nurkowania, lunch i owoce, woda

Cena: ok. 490 zł

 

arrow

Zobacz co przed Tobą!

Birma
Tajlandia

Liderzy wyprawy

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

arrow

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

14 noclegów w guesthousach lub w hotelach . Pokoje 2-4 osobowe z prywatną łazienką

o

transport prywatnym busem z kierowca i paliwem w Birmie

o

przejazd Tuk Tukiem po Bangkoku

o

transfery na lotnisko

o

lot wewnętrzny Bangkok - Mandalaj

o

lot wewnętrzny Rangun – Bangkok

o

przejazd nocnym autobusem na trasie Taunggyi - Rangun

o

transport lokalny po Rangun

o

transport busem Bangkok - stacja promowa Ban Phe w dwie strony

o

prom na wyspę Koh Samet i powrót

o

zwiedzanie Bangkoku i Chinatown

o

bilet wstępu do Grand Palace w Bangkoku

o

bilet wstępu do świątyni Wat Pho

o

bilet wstępu do świątyni Wat Traimit

o

bilet wstępu do Kuthodaw Pagoda

o

bilet wstępu na wzgórze Mandalaj

o

bilet wstępu do pałacu Mandalaj

o

bilet wstępu do strefy jeziora Inle

o

całodniowa wycieczka łodzią po jeziorze Inle

o

bilet wstępu do Pagody Kakku

o

bilet wstępu do strefy archeologicznej w Bagan

o

całodniowe zwiedzanie kompleksu świątyń w Bagan tuk tukiem

o

bilet wstępu do Shwedagon Pagoda w Rangun

o

bilet wstępu do Pagody Sule

o

bilet wstępu do Parku Narodowego na wyspie Koh Samet

o

bogaty program wyjazdu

o

opiekę doświadczonego lidera zakochanego w Azji

o

składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

o

niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

x

biletu lotniczego (kupno biletu po stronie Klubu)

x

wyżywienia (bardzo tanie)

x

wizy 50 USD

x

atrakcji dodatkowych

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów