Rosja

Magia Buddyzmu Tajlandia i Birma

Pomysł na wyprawę marzeń

Birma – wciąż dzikie i nieodkryte zakątki Azji, dalekie od tłumów turystów, a do tego podróżniczy klasyk – Tajlandia i plan nastawiony przede wszystkim na eksplorowanie piękna przyrody. Każdy znajdzie coś dla siebie w tym egzotycznym świecie – relaks na przepięknych plażach w Birmie, świątynie przepełnione magią buddyzmu i tętniący życiem Bangkok. Jeśli jeszcze tu nie byłeś – najwyższa pora na podróż do Tajlandii!

 

#solisciteam

 

 

 

 

Luźny

Poziom
Luźny

Wyprawy dla każdego – niewymagające dobrej kondycji i sprawności fizycznej. Transport
wygodnymi, wynajętymi środkami transportu (z kierowcą lub bez).

Podróżnik

Komfort
Podróżnik

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Travel & Chill

Rodzaj
Travel & Chill
Podróże i plaża

Aktywne wakacje i odpoczynek w ciepłych krajach – klimatyczne hotele i najlepsze
guesthousy, 2-3 dni w jednym miejscu, przejazdy wynajętym busem. Dodatkowe opcje na różne aktywności: trekkingi, kursy gotowania, raftingi itd.

Plan wyprawy

 • Bangkok
 • Chiang Mai
 • Pai
 • Mandalaj
 • Bagan
 • Inle Lake
 • Rangun
 • Koh Samet

Daj się porwać Azji!

Tajlandia z Birmą zachwycają swoją różnorodnością. Jeśli tak jak my kochasz kontakt z naturą, zabytki oraz dzikie plaże – jest to wyjazd stworzony dla Ciebie! Wyjazd do Tajlandii i Birmy to aktywne zwiedzanie, ale też parę dni odpoczynku na pięknych, mało turystycznych plażach. Zapraszamy Was na wspólną podróż, podczas której odkryjemy niepowtarzalne smaki i widoki. Gwarantujemy, że zakochacie się zarówno w Tajlandii, jak i Birmie – wspaniała, dzika natura, rajskie plaże, magiczne świątynie i życzliwi mieszkańcy… Z nami zrozumiecie, jak niewiele trzeba do pełni szczęścia! Wyprawa do Tajlandii i Birmy to doskonały wybór dla początkujących podróżników i obowiązkowy punkt na mapie każdego wytrawnego backpackera.

Bangkok – kulturowy miks

Wyprawa do Tajlandii po prostu musi się rozpocząć w tym miejscu. Najsłynniejsza na świecie mekka backpackerów! Tętniąca życiem metropolia stanowiąca najpopularniejsze miejsce transferowe podróżników na całym świecie. Prawdziwy miks kultur, który wylewa się na tutejsze ulice, sprawia, że miasto powala niesamowitym klimatem. Nieodłącznym elementem krajobrazu jest przepyszna kuchnia uliczna – smażone banany, Pad Thai, Spring Rollsy… na samą myśl cieknie ślinka! Zatopimy się na moment w lokalnej atmosferze i pozwolimy, aby Bangkok nas pochłonął.

Wielki Pałac Królewski - serce Bangkoku 

Jednym z najbardziej zachwycających miejsc w stolicy Tajlandii jest Phra Borom Maha Ratcha Wang, czyli Wielki Pałac Królewski. Do połowy XX wieku pełnił funkcję rezydencji króla, a dziś znaczna jego część została udostępniona jest turystom. Kompleks obejmuje kilkadziesiąt świątyń buddyjskich i dawnych budynków mieszkalnych, które zachwycają niezwykłą architekturą, zdobnictwem i bogactwem.

 

Chiang Mai – miasto pośród gór

Chiang Mai jest największym i najważniejszym miastem północnej Tajlandii, jest ważnym centrum kulturalnym i religijnym, słynie z przyjemnej atmosfery i pięknej scenerii. Położenie wśród gór sprawia, że klimat nie jest tu tak męczący, jak na południu kraju. Miasto obfituje w świątynie, muzea, bazary, knajpki, restauracje i wiele innych atrakcji. Jedną z największych atrakcji Chiang Mai są liczne świątynie, jest ich ponad 300, a wiele zasługuje na miano najpiękniejszych w kraju, szczególnie Wat Phra Singh, czy Wat Chedi Luang. Świetną okazją do zaopatrzenia się w pamiątki są liczne bazary (także nocne). Są one efektowne i nieźle zaopatrzone, ale trzeba się mocno targować, bo duża liczba kupujących turystów znacznie zawyża ceny.

Magia Buddyzmu 41

Koh Samet – niebiańska plaża

Turkusowa woda, biały piasek, zielone palmy – wszystko, czego można oczekiwać na tropikalnej plaży. W Koh Samet znajdziemy chwilę wytchnienia i odpoczynku. Jest to idealne miejsce do snorkelingu, więc wielbicie raf będą zachwyceni! W wolnych chwilach można pokręcić się po okolicy albo wynająć łódź i zwiedzić pobliskie wyspy. Nasza wyprawa do Tajlandii i Birmy będzie ekscytująca, docenicie więc z pewnością chwilę spokojnego wypoczynku.

Tham Lod Cave - labirynt wewnątrz góry

Jedna z najbardziej imponujących jaskiń w Tajlandii. Pełen stalaktytów i stalagmitów labirynt tuneli, jaki tworzy pod ziemią, mierzy aż 1666 metrów. Całość zwiedza się na specjalnych łodziach, co umożliwia dotarcie do najciemniejszych zakamarków jaskini. Podróż do Tajlandii pełna niesamowitych przeżyć gwarantowana!

 

Pai – lokalne miasteczko

Niewielkie, ale niezwykle popularne wśród turystów szukających kontaktu z lokalną kulturą miasteczko. Położone wśród gór północnej Tajlandii, otoczone dżunglą i wioskami mniejszości etnicznych skrywa wiele atrakcji: rwące rzeki (szansa na rafting), wodospady, gorące źródła.

Rangun – chodniki pełne straganów

To miejsce, bez którego podróże do Tajlandii nie mogą się odbyć, choćby z uwagi na bajkową świątynię Shwedagon. Rangun to stosunkowo młode miasto. W 1755 roku król Alaungpaya po podbiciu centralnej części kraju, postanowił rozbudować osadę Dagon, która istniała tutaj od VI w. skupiając się wokół The Shwedagon Pagoda, nazywając ją, Yangon czyli „koniec walk”. Później nadszedł czas Brytyjczyków, którzy zmienili istniejącą nazwę na Rangun. Niestety w latach 60-tych XX w. wojsko opanowało kraj, wprowadzając starą nazwę stolicy: Yangon. Pierwsze, co w tym mieście rzuca się od razu w oczy, to sposób zagospodarowania chodników. W godzinach porannych są pokryte niezliczoną ilością straganów oferujących m.in. owoce. Rangun jest dosyć ruchliwym miastem – wpadniemy w miejski wir jedzenia, hałasu, tłumu ludzi i egzotycznego zapachu Azji.

 

Magia Buddyzmu 28

Bagan – starożytne miasto

Zwiedzać Birmę i nie odwiedzić Bagan, to jak być w Rzymie i nie zobaczyć papieża. To właśnie Bagan jest największą atrakcją w kraju. Starożytne miasto i księstwo w Birmie słynące z wielkiej liczby buddyjskich pagód, świątyń i klasztorów. Obejrzymy piękne zachody i jeszcze piękniejsze wschody słońca w świątyniach. Pokonamy piaszczyste drogi wiodące do kolejnych świątyń, które im dalej od miasteczka, tym bardziej będą tylko dla nas.

Mandalaj – Złote Miasto

Mandalaj jest ostatnią królewską stolicą Birmy. Zobaczymy tutaj liczne pagody i stupy buddyjskie, ponieważ miasto jest ważnym religijnym centrum, w którym spotkać można setki mnichów. Mandalaj nazywane jest „Złotym Miastem” ze względu na liczne świątynie, które bardzo często pomalowane są na złoto. Pomimo że Birma jest biednym krajem, to Mandalaj ze swoją złotą architekturą robi wrażenie przepychu i bogactwa.

 

Inle Lake – jezioro pełne życia

Z tego miejsca podróże do Tajlandii są szczególnie znane, głównie za sprawą wiosłujących nogą rybaków oraz domów na palach, wewnątrz których toczy się całe życie tutejszych mieszkańców. Popłyniemy wąskimi kanałami wiosek na wodzie, mijając uśmiechających się do nas ludzi wykonujących swoje codzienne zajęcia: wracających z ryb, pielących grządki pływających ogrodów, robiących w wodach jeziora pranie lub zażywających kąpieli. Zobaczymy łodzie wypełnione po brzegi cukinią i marchewką, kobiety myjące długie włosy w jeziorze, rybaków ogłuszających ryby silnym uderzeniem wiosła o taflę wody i kilkuletnie dzieci same sterujące łódką. Wspólnie odkryjemy skrawek świata, który wkrótce może zniknąć!

 

Lokalna kuchnia

Na wyprawie stołować będziemy się w rozmaitych restauracjach i knajpkach oraz na niezwykle popularnych w tej części świata straganach ulicznych. Czekają na nas wspaniałe potrawy i przysmaki: pad thai, tom you, curry, ryby, owoce morza i inne! A zaufajcie nam: Tajlandię i Birmę zwiedza się nie tylko nogami i oczami, ale też zdecydowanie nosem i  kubkami smakowymi!

Noclegi

Podczas wyprawy będziemy spać w guesthousach i hostelach, w pokojach 2- 4 osobowych, czeka nas również nocny przejazd komfortowym busem na trasie Bangkok – Chiang Mai. Zarówno hostele, jak i guesthousy będą miały niepowtarzalny klimat, który udzieli się także nam.

Transport

Nasze podróże do Tajlandii obejmują przemieszczanie się różnymi środkami transportu, m.in.: lokalnymi autobusami, pociągami, autokarami i specjalnie wynajętymi na miejscu busami. Niewątpliwie niezapomnianą atrakcją będzie także przejazd najpopularniejszą formą transportu w Tajlandii, jaką są tuktuki – małe autoriksze, które pełnią tam rolę taksówek. W trakcie wyjazdu czeka na nas także rejs łodzią: po rzece Irawadi ciągnącą się między miastami Mandalay i Bagan.

 

Atrakcja dodatkowa - Lot balonem nad Bagan

W Birmie na chętnych czeka wyjątkowa atrakcja dodatkowa: lot balonem nad starożytnym miastem Bagan. Widok na rozsiane w dole tysiące świątyń i pagód oraz otaczające je zielone lasy i pola uprawne robi ogromne wrażenie. Tę niezwykłą panoramę najlepiej podziwiać przy wschodzie lub zachodzie słońca, kiedy niebo zapala się milionami odcieni czerwoności. Chęć skorzystania z atrakcji należy zgłosić jeszcze zanim odbędzie się nasz wyjazd do Tajlandii, pisząc bezpośrednio do solistowego biura.

 

 

SPRÓBUJ:
Cztery rodzaje makaronu i niepowtarzalny Pad Thai!

Lubisz tajskie restauracje? Pyszny Pad Thai smakuje o niebo lepiej w samej Tajlandii! Oprócz tego klasycznego dania, spróbujemy jeszcze: zwanego „królem owoców” duriana o intensywnym, niekoniecznie miłym zapachu, szaszłyków prosto z ulicznej garkuchni, mleka kokosowego prosto z kokosa! Natomiast w Birmie będziemy mieli okazję sprawdzić, jak cienki może być makaron – w tym kraju występuje on aż w czterech wersjach, które różnią się między sobą właśnie grubością nitek ? Do tego dojdą jeszcze świeże owoce, pasty rybne, owoce morza – palce lizać!
DOŚWIADCZ

Niezwykła gościnność i pogoda ducha 
Zarówno w Tajlandii, jak i w Birmie z pewnością spotkamy wielu niezwykle miłych, uśmiechniętych ludzi. Tajowie i Birmańczycy to dwa narody, które słyną ze swojej ogromnej pogody ducha i niesamowitej życzliwości w stosunku do turystów. Choć większość z nich żyje dosyć skromnie, potrafią cieszyć się z nawet najmniejszych rzeczy. Z łatwością to zauważysz, gdy na każdym kroku będziesz spotykać radośnie pozdrawiające Cię osoby. 

SPRAWDŹ SIĘ

Szalona jazda tuk-tukiem po Bangkoku
Tuk-tuki to jedna z wielu opcji transportu po Bangkoku. Dzięki ich niedużemu rozmiarowi można uniknąć stania w korkach, a przejażdżka tuk-tukiem to niezła frajda, chociaż ruch drogowy w Tajlandii, a zwłaszcza w Bangkoku, może być dla Was na początku szokiem i porządnym zastrzykiem adrenaliny. Nieustające klaksony i szaleni kierowcy tuk-tuków są tutaj na porządku dziennym, przygotujcie się na zwariowaną przejażdżkę.

 

 

ODETCHNIJ

Relaks na rajskich plażach Koh Samet
Tajlandia słynie z jednych z najpiękniejszych plaż na świecie. Odpręż się słuchając szumu fal, wygrzewając się na słońcu i popijając świeżą wodę kokosową. Wieczorna joga na plaży przy zachodzie słońca to idealny sposób na reset! Oprócz tego, wieczory na Koh Samet będą z kolei idealną okazją do zapoznania się w innymi podróżnikami i spróbowania lokalnych pyszności, których z resztą Tajlandia oferuje sporo!

xx
xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • zobaczysz aż dwa państwa w trakcie jednej wyprawy
 • odkryjesz, co północna Tajlandia ma do zaoferowania
 • zagubisz się w gwarnym Bangkoku
 • poczujesz się jak prawdziwy backpacker jedzący tanie sushi na ulicy Pai
 • przejedziesz piękną trasę pociągiem z Bangkoku do Chiang Mai
 • spróbujesz przepysznego Pad Thaia
 • zobaczysz najpiękniejsze świątynie Tajlandii i Birmy
 • doświadczysz, że dla Birmańczyków turysta wciąż jest zaskoczeniem
 • obejrzysz tajski boks na żywo
 • poczujesz buddyjską atmosferę w Mandalaj
 • przekonasz się, że Świątynia Shwedagon w Rangun jest magiczna
 • odkryjesz, jak żyje się w domach na jeziorze
 • odpoczniesz na rajskich plażach w Tajlandii
 • będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Solistowy Lider

Solistowy Lider

Solistowy Lider to prawdziwy pasjonat podróżowania, który sprawi, że Wasz wspólny wyjazd stanie się przygodą Twojego życia! Nasz Lider nie jest rezydentem biura podróży, ani opiekunem na kolonii ;) Jest po to, aby zabrać Cię w najciekawsze zakątki na świata, odnajdować unikalne miejsce, niestrudzenie prowadzić wyprawę od świtu do… świtu, wspólnie przeżywać przygody i docierać tam gdzie turyści nie bywają.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Solistowy Lider

Solistowy Lider

Solistowy Lider

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

Termin już minął

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

6042 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 1425 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1425 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

760 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

11800 pln

Cena zawiera

 • 14 noclegów w pokojach 2-4 osobowych
 • transport na całej trasie (taksówki, tuk-tuki, nocny pociąg, busy z kierowcą i paliwem)
 • przejazd nocnym pociągiem na trasie Bangkok – Chiang Mai
 • lot wewnętrzny Rangun – Bangkok
 • wycieczka łodzią po jeziorze Inle
 • rejs łodzią na trasie Mandalay - Bagan
 • wstęp do Grand Palace w Bangkoku
 • zwiedzanie Bangkoku i Chinatown
 • całodniowe zwiedzanie kompleksu świątyń w Bagan
 • wstep do Shwedagon Pagoda w Rangun
 • wstep do Parku Narodowego na wyspie Koh Samet
 • opłatę za prom na Koh Samet i powrót
 • wstep do Jaskini Tham Lod Cave z przewodnikiem
 • bogaty program wyjazdu
 • opiekę doświadczonego lidera zakochanego w Azji
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • wysokiej klasy ubezpieczenie: KL (800 000 zł), OC (500 000 zł), NNW (50 000 zł), Bagaż (5 000 zł)
 • niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego do Tajlandii (kupno biletu po stronie Klubu)
 • lotu wewnętrznego Chiang Mai – Mandalaj ok. 600 zł
 • wyżywienia (bardzo tanie)
 • wizy 50 USD
 • ewentualnych dodatkowych atrakcji (np. tajski boks, sanktuarium słoni, lady-boy show, kurs gotowania, lot balonem)
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Wyspy pełne szczęścia

Filipiny

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Wypoczynek na rajskiej wyspie

Bali - Harmonia Doznań

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Sen na Jawie

Indonezja

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Wyspy pełne szczęścia

Filipiny

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Wypoczynek na rajskiej wyspie

Bali - Harmonia Doznań

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Sen na Jawie

Indonezja

Zobacz terminy
Zobacz terminy