Kraina Ognia i Lodu 71

Kraina Ognia i Lodu Islandia Classic

Pomysł na wyprawę marzeń

Nasza miłość do Islandii, zrodziła się od pierwszego wejrzenia. Zostawiliśmy tam serce już podczas pierwszej wizyty w 2013 roku. Wyprawy do tego kraju to też nasze uzależnienie – wracamy tam tak często, jak to tylko możliwe. Chcemy zaprosić Cię do naszej wspólnej podróży. Islandię znamy jak mało jakie inne miejsce na Ziemi i gwarantujemy, że po tym wyjeździe islandzki klimat zagości na zawsze w Twoim sercu! Dołącz do naszej ekipy i już w tym roku zakochaj się w Islandii!

#Soliści Team

Średni

Poziom
Średni

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają
fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania.
Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Podróżnik

Komfort
Podróżnik

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Travel

Rodzaj
Travel
Klasycznie

Intensywna wyprawa, z której wyciśniesz 200% – genialna trasa, sporo przemieszczania się,
jednodniowe trekkingi, max. 1-2 dni w jednym miejscu. Trip bardzo aktywny, ale znajdziemy
też czas na plażę i “złapanie odddechu”. Dodatkowe opcje na rafting, paralotnię, kolejkę górską etc.

Plan wyprawy

 • Gullfoss
 • Geysir
 • Thingvellir
 • Skaftafell
 • Jokulsarlon
 • Reykjavik
 • Arnarstapi
 • Vik
 • Reynisfjara

Surowa, dziewicza natura, najczystsze powietrze w Europie, widoki lodowców i wulkanów – to tylko niektóre z atrybutów, jakimi może się poszczycić ta niesamowita wyspa. To właśnie tam będziemy podziwiać gorące źródła, buchające z zegarmistrzowską precyzją gejzery i przepiękne wodospady. Przez cały pobyt będziemy poruszać się solistowymi busami i codziennie wyruszali w stronę nowej przygody z naszego miejsca zakwaterowania. Zobaczymy wszystko, co Islandia ma do zaoferowania: robiące wrażenie lodowce, spokojnie rzeki i jeziora lodowcowe, malownicze zatoki i fiordy oraz majestatyczne wulkany. Po aktywnym dniu odpoczniemy na farmie w okolicy jezior i gór, zrelaksujemy się w termalnej bani, a chętni będą mogli pojeździć konno. Odkryj z nami piękno Islandii!

Golden Circle

Obowiązkowy punkt na mapie Islandii. Pokonując tę trasę zobaczymy najpiękniejsze krajobrazy, spotkamy się ze wszystkimi żywiołami i od razu zrozumiemy, dlaczego miliony pokochały tę krainę ognia i lodu. Czekają na nas niezapomniane wrażenia!

Gullfoss – złoty wodospad

Składa się z dwóch kaskad: pierwsza mierzy 11 metrów, druga ma wysokość aż 21 m.! W każdej sekundzie przepływa tutaj 400 metrów sześciennych wody – liczby mówią same za siebie. Na początku XX wieku Gullfoss miał być przekształcony w hydroelektrownię, jednak plany te porzucono, ze względu na protest Sigriður Tómasdóttir, która zagroziła, że rzuci się z wodospadu, jeśli prace nad hydroelektrownią się rozpoczną. Dziś wodospad znajduje się na terenie parku narodowego i jest jedną z najbardziej znanych atrakcji Islandii

Geysir – pole geotermalne i czynny gejzer Strokkur

Islandzki gejzer położony w dolinie Haukadalur. To od jego nazwy wszystkie tego typu źródła geotermalne na świecie zwą się właśnie “gejzer” – prawdziwy celebryta! Geysir wyrzucał wodę na wysokość 80 metrów od XIV wieku do lat 60. XX wieku, obecnie nie jest aktywny. Na terenie całego pola geotermalnego znajduje się także gejzer Strokkur, który wciąż jest gejzerem czynnym. Gwarantujemy niesamowite wrażenia podczas obserwacji wyrzucanej w powietrze wody.

Thingvellir – na granicy dwóch kontynentów

Znajdziemy się na styku dwóch płyt tektonicznych: eurazjatyckiej i północnoamerykańskiej, aby podziwiać nietypowe ukształtowanie terenu. Nazwa tego miejsca ma jednak całkiem inną historię – związana jest z bardzo ważnym wydarzeniem dla Islandii, ponieważ to właśnie tu po raz pierwszy zebrał się islandzki parlament Althing, który jest jedną z najstarszych instytucji parlamentarnych, działającą do dnia dzisiejszego. Na obszarze Thingvellir powstał park narodowy, który w roku 2004 został wpisany na listę UNESCO.

Kraina Ognia i Lodu 36

Park Narodowy Skaftafell – oszałamiające widoki na lodowiec

Park narodowy na Islandii o powierzchni 4.807 km² położony na południowym wybrzeżu wyspy, na terenach o dużej aktywności wulkanicznej. Teren parku jest regularnie nawiedzany przez kataklizmy, tj. erupcje wulkanów i nagłe fale powodziowe powstające na przedpolach lodowców. Blisko 80% powierzchni parku zajmuje lodowiec Vatnajökull. To zapierający dech w piersiach lodowiec, a krajobrazy i widoki można określić tylko jednym słowem – oszałamiające. Będziemy mieli okazję zobaczyć te cuda na własne oczy.

Wulkany na Islandii

Na Islandii znajduje się około 130 wulkanów (aktywnych i nieaktywnych). Około 30 aktywnych systemów wulkanicznych można znaleźć pod wyspą. Wulkany stanowią jeden z najistotniejszych elementów krajobrazu Islandii, określając naturę ziemi, tworząc nieskończone pola lawy pokrytej mchem, rozległe równiny czarnego piasku, poszarpane szczyty i ogromne kratery. Od przełomu XIX i XX wieku nie minęła dekada bez erupcji. Większość aktywnych wulkanów znajduje się daleko od miast.

Jökulsarlon – laguna lodowcowa

Malownicze jezioro w południowej Islandii, które powstaje z wody spływającej z topniejącego lodowca Vatnajökull. Po islandzku jego nazwa oznacza “laguna lodowcowa” i nie jest to tylko poetycka nazwa – nawet w środku naszego lata na plażach jeziora leżą mniejsze i większe bryły lodu. To jest jedno z tych miejsc, gdzie zima nigdy się nie kończy. Jezioro leży na terenie Parku Narodowego Vatnajökull – największego parku narodowego w Europie. Aby naprawdę docenić wyjątkową atmosferę tego wyjątkowego miejsca, wybierzemy się na spacer czarną plażą wzdłuż brzegu zalew! To jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie można zobaczyć, jak rzeka wypływająca z lodowca wpada do morza – surrealistyczny i niesamowity widok.

Seljalandsfoss i Skogafoss – wodospady południa

Dwa spektakularne wodospady na południu Islandii. Wody rzeki Seljalandsá spadają w wodospadzie Seljalandsfoss z wysokości ok. 60 metrów do głębokiego, zielonego basenu. Żeby dodać świetności temu już niezwykle malowniczemu miejscu, wodospad jest dodatkowo podświetlany. Co więcej, możecie podejść do wodospadu, a nawet za niego wejść! I to prawie suchą stopą. No, może lepiej powiedzieć “nie całkiem przemoczoną”, ale warto! Z kolei Skogafoss to jeden z największych islandzkich wodospadów, o szerokości 25m. Podczas słonecznych dni nad wodospadem Skogafoss często obserwowane są podwójne tęcze.

Reykjavik – z wizytą w najmniejszej stolicy Europy

Stolica Islandii, której pierwszym osadnikiem i założycielem był Ingólfur Arnarson. Nazwał to miejsce “zadymioną zatoką”, gdyż dopływając do lądu zobaczył wydobywającą się parę z gorących źródeł. Dziś to gwarna mini metropolia, która wraz z przyległymi miastami, tworzy stołeczną aglomerację. Przejdziemy się po uliczkach tego przytulnego miasteczka, zajrzymy do tutejszej filharmonii – Harpa, a chętni zajrzą też do lokalnej knajpki na fish&chips. Podczas zwiedzania Reykjaviku nie ominiemy też obowiązkowego punktu – wizyty w najbardziej charakterystycznym kościele na wyspie -Hallgrímskirkja.

Kraina Ognia i Lodu 37

Arnarstapi - magia Islandii!

Prawdziwy czar Islandii poznamy odwiedzając małe wioski rybackie i nadmorskie miejscowości, z którymi wiążą się lokalne legendy i które od stuleci wciśnięte są pomiędzy zachwycające fiordy. Mowa tu między innymi o pięknej mieścinie o nazwie Arnarstapi, która w przeszłości była ważnym miejscem handlowym kraju. Otoczone pięknymi skałami bazaltowymi Arnarstapi przyciąga masowo kolonie ptaków – zwłaszcza rybitwy rzeczne. Latem można spędzić tutaj godziny na obserwacji samych ptaków – widok rodziców z młodymi pisklakami w gniazdach założonych na licznych klifach jest bezbłędny.

Gorące źródła Reykjadalur

Nieopodal miasta Hveragerði znajduje się dolina Reykjadalur, której nazwa w wolnym tłumaczeniu oznacza “Dolina Parowa”, ze względu na znajdujące się tam gorące źródła, baseny błotne oraz gorącą rzekę. W miejscach tych z powodzeniem można się wykąpać oraz zaznać chwili relaksu na łonie natury. Wędrówka do doliny to zaledwie 3 km w jedną stronę, a po drodze można natknąć się na wiele malowniczych krajobrazów i podziwiać to co Islandia ma najlepszego do zaoferowania.

Seljavallalaug - opuszczony basen

Seljavallalaug, czyli opuszczony, odkryty basen znajdujący się na wschód od Ásólfsskáli, na Południu Islandii. Został on wybudowany w 1923 roku, co czyni go jednym z najstarszych basenów na Islandii. W pierwotnym założeniu basen ten miał być miejscem, gdzie dzieci mogły się uczyć pływać, jednak, ponieważ jest to powszechna umiejętność – nie do końca spełnił swoją funkcję. W 2010 roku miejsce to, ze względu na swoje położenie zostało dotknięte erupcją lodowca Eyjafjallajökull i basen został całkowicie wypełniony popiołem. Obecnie jest to jedna z atrakcji turystycznych – w basenie można się wykąpać, a wstęp jest całkowicie bezpłatny.

Glymur - trekking do wodospadu

Glymur przez lata był uważany za najwyżej położony wodospad na Islandii. Od niedawna wiadomo, że jest drugim z kolei, ale to w dalszym ciągu nie odbiera mu swojego uroku.  I chociaż jest drugi pod względem wielkości, to jest najwyższy na jaki możesz się wspiąć o własnych siłach. Wybierzemy się więc z nami na trekking i doświadcz piękna krajobrazów Islandii. Trasa nie jest wymagająca, ale zawsze możesz wybrać jedną z dwóch tras, a jedna z nich oferuje przeprawę przez rzekę.

Dyrhólaey - półwysep maskonurów

W Dyrhólaey znajdziemy jeden z najlepszych widoków na Islandii. Ten niewielki skalisty półwysep na południowym brzegu Islandii, położony w pobliżu miejscowości Vík í Mýrdal (“zatoka bagiennej doliny”), oznacza dosłownie dziurę w drzwiach. Przypuszcza się, że około 80 tysięcy lat temu był on oddzielną wyspą, która wskutek podwodnej erupcji wulkanicznej została przyłączona do stałego lądu. Z uwagi na wysokie powulkaniczne klify oraz wyłaniające się z oceanu liczne formacje skalne, miejsce to bardzo często odwiedzane jest przez turystów. Również ze względu na kolonie maskonurów, które przylatują tutaj wczesną wiosną, by zakładać gniazda.

Reynisfjara - czarna plaża

Pokryta czarnym piaskiem plaża Reynisfjara jest bez wątpienia jednym z najbardziej imponujących fragmentów wybrzeża Islandii. W 1991 roku amerykański magazyn „Islands Magazine” umieścił ją na liście dziesięciu najpiękniejszych plaż świata. O jej wyjątkowości decydują m.in. malownicze klify i niesamowite bazaltowe formacje skalne, które przypominają organy kościelne.

Maskonury, owce i konie islandzkie - islandzkie zwierzęta

Fantastyczny krajobraz islandzki urozmaicą nam nieliczne zwierzęta, które będziemy mijać po drodze, a które mimo wszystko nadają niezwykłego uroku przepięknym pejzażom. W kraju jest dwa razy więcej owiec niż ludzi, stąd będzie wiele okazji do podziwiania tych uroczych zwierzaków. Przylatuje tutaj również zdecydowanie większa część populacji maskonurów – te zabawne ptaki stały się niemalże symbolem Islandii – widnieją na wszelkich pamiątkach i pocztówkach. Będziemy poszukiwać maskonurów na imponujących klifach, gdzie rodzice budują gniazda i wychowują młode. Maskonury na Islandii spotyka się głównie latem, aż do września. Zobaczymy też przepiękne konie islandzkie – będą one z pewnością biegały samopas po islandzkich polach, jak i będziemy mogli je codziennie podziwiać z okien solistowego domku.

ORGANIZACJA WYPRAWY

Wyżywienie

Ceny na Islandii to jedna z rzeczy, która potrafi przyprawić o zawrót głowy, dlatego na co dzień będziemy przede wszystkim korzystać z naszej w pełni wyposażonej kuchni w domku. To tutaj będziemy przyrządzać wspólnie posiłki. Część rzeczy weźmiemy ze sobą, jednak nie ma potrzeby brania ogromnej ilości jedzenia z Polski. W trakcie wyprawy będziemy się zatrzymywać w lokalnych marketach z pełnym asortymentem i cenami jak w delikatesach w Polsce. Przykładowe ceny podstawowych produktów spożywczych znajdziesz tutaj. Z naszego doświadczenia na wyżywienie powinno starczyć od 70 do 100 euro. Jedzenie w restauracjach jest drogie, ale dla chętnych będziemy mieć też przygotowane parę lokalnych knajpek, w których warto zjeść. Hitem na Islandii są ryby – kupione prosto z kutra, smakują niesamowicie i są tańsze niż w Polsce.

Wygodny transport nowoczesnymi busami

Podczas całej wyprawy będziemy przemieszczać się 9 osobowymi busami Renault Trafic (bądź podobnym) oraz Dacia Logan 5 os (bądź podobnym). Współpracujemy z renomowaną wypożyczalnią, a wynajęte busy mają pełne ubezpieczenie.

 

Jest to islandzka firma z dużą flotą pojazdów i wygodnymi punktami odbioru aut, co zapewnia komfort i płynność w organizacji wypraw. Co więcej, wypożyczone auta objęte są dodatkowym pakietem Platinum, więc każdy uczestnik posiadający prawo jazdy może spróbować swoich sił na islandzkich drogach 🙂 Tym bardziej że wyprawa jest w formule self – drive, co oznacza, że zarówno uczestnicy, jak i lider, będą naprzemiennie prowadzić. Razem zwiedzimy kawał Islandii: lodowce, wodospady, gorące źródła – całe południe tego przepięknego kraju i zachodnie wioski rybackie 🙂 Warto wspomnieć, że drogi na Islandii są proste, a krajobrazy z pierwszego miejsca w busie jeszcze bardziej zachwycają!

ZAKWATEROWANIE - OPCJA A

Solistowy domek

Noce będziemy spędzać w naszym solistowym domku, który jest położony w przepięknym, islandzkim otoczeniu ok. 1,5 h drogi od Reykjaviku. Do Waszej dyspozycji oddamy pokoje dwuosobowe, trzyosobowe lub czteroosobowe z pościelą (łóżka zarówno pojedyncze jak i podwójne). Domek może pomieścić maksymalnie 2 grupy Solistów, jest jednak na tyle duży i komfortowo urządzony, że nawet przy większej liczbie osób pozwoli swobodnie odpocząć i się zrelaksować.

W domku jest dostępna w pełni wyposażona, obszerna kuchnia! Do dyspozycji mamy kuchenkę, piekarnik, dwie lodówki, czajnik, wszelkie garnki, patelnie i wszystko, co jest potrzebne, by przyrządzić posiłek. W pokojach zapewnione są pościele i ręczniki dla każdego. Każdy pokój ma również swoją umywalkę z lustrem. A jeśli wrócimy przemoczeni po całym dniu zwiedzania, to istnieje możliwość skorzystania z pralki i suszarki.  Wieczorami na pewno nie zabraknie czasu na kąpiele w okrągłej bani z ciepłą wodą. W domku można korzystać z Wi-Fi, jednak radzimy na czas wyjazdu odłożyć telefony i zamiast tego – korzystać z uroków natury.

Wyjątkowa okolica - na prawdziwej islandzkiej farmie

Solistowy domek jest własnością Arnes. Arnes jest przesympatyczną Islandką z pasją do jazdy konnej. Domek jest częścią większej farmy, na której znajdziemy właśnie kuce islandzkie – w idealnej kondycji, pięknie zadbane będą nas witały każdego poranka, bowiem zagroda znajduje się niemalże naprzeciwko domku. Dodatkowo dla chętnych jest opcja sprawdzenia siebie i spróbowania jazdy na jednym z koni Arnes, która wprowadzi w tajniki jazdy konnej i pokaże co i jak.

Relaks w termalnej bani

Dzień na Islandii jest pełen wrażeń. Od rana zwiedzamy ten piękny kraj, by zobaczyć tyle, ile tylko się da. Zapewniamy, że będzie to bardzo intensywny tydzień! Pomyśleliśmy jednak o odrobinie relaksu w trakcie wyprawy. Późnym wieczorem skorzystamy z termalnej bani, kiedy zmęczeni, ale usatysfakcjonowani, wrócimy do solistowego domku. Nad nami tylko islandzkie niebo, na którym we wrześniu czasem pojawią się hipnotyzujące zorze polarne (!), wokół chłodne skandynawskie powietrze, a my będziemy grzać się w cieplutkiej wodzie i regenerować się na następny dzień pełen przygód!

ZAKWATEROWANIE - OPCJA B

Riverfront Boutique Lodge

Prezentujemy Wam specjalną opcję noclegową do nowych terminów na Islandię Classic Boutique. Podczas nich zadomowimy się w klimatycznym islandzkim domku położonym w miejscowości Hella, około 94 km na wschód od Reykjavíku. Miasto uznawane jest za najważniejszy ośrodek hodowli kucyków islandzkich. Pod koniec czerwca każdego roku w Helli odbywa się Landsmót, czyli światowa wystawa kucyków islandzkich. Obok miasteczka przepływa również rzeka Ytri-Rangá z przepięknym wodospadem Aegissidufoss.

Luksus i komfort po codziennych aktywnościach

Do Waszej dyspozycji przeznaczone zostaną pokoje dwuosobowe – z pojedynczymi łóżkami i prywatną łazienką razem z zestawem kosmetyków i suszarką do włosów. W pokojach zapewniona jest pościel i ręczniki. Przy domku znajduje się patio z widokiem na jezioro i ogród. W każdym pokoju w obiekcie zapewniono szafę oraz wyposażono w telewizor z płaskim ekranem.

W budynku znajduje się wyposażona kuchnia, gdzie razem będziemy gotować przepyszne kolacje po dniach pełnych wrażeń! Do dyspozycji dostępne będą przybory kuchenne, czajnik elektryczny, środki czystości. Dzięki dużej przestrzeni będziemy mogli spokojnie zjeść wspólnie posiłek, odpocząć i zebrać energię na kolejny dzień!

W obiekcie jest dostępne Wi-Fi, aczkolwiek radzimy odpoczynek od telefonów i zamiast tego odpocząć zachwycając się urokami natury.

Doświadcz:
Najdziksze i najstarsze gorące źródła!
Pobyt na Islandii bez kąpieli w gorących bąbelkach byłby niepełny, dlatego też zatrzymamy się w kilku miejscach na wyspie, gdzie wśród pięknej przyrody odpoczniemy w położonych na dziko gorących źródłach. Jak na Solistów przystało znajdziemy magiczne zakątki i odkryjemy to, co nieznane. Zatopione w górskich zboczach źródło dostarczy Ci nie tylko relaksacyjnych doznań, ale i wprawi w osłupienie swoim przepięknym położeniem. Nie ma lepszego sposobu na wypoczynek po aktywnym dniu!
Spróbuj:
Świeże ryby prosto z kutra i zgniły rekin!
Islandia jest rybacką potęgą i jej gospodarka przede wszystkim opiera się na rybołówstwie. Przygotuj się zatem na pyszne potrawy z ryb, jakich jeszcze nie jadłeś. Świeży dorsz prosto z wody od rybaka w porcie? Ależ proszę bardzo! Mamy również coś dla tych, którzy będą spragnieni ekstremalnych przysmaków. Mięso zgniłego rekina, które można tutaj kupić niemalże wszędzie, na pewno Was usatysfakcjonuje.
Sprawdź się:
Glymur – trekking do wodospadu
Sprawdź swoich sił i pójdź z nami na wyjątkowy trekking do wodospadu. Glymur przez lata był uważany za najwyżej położony wodospad na Islandii. Od niedawna wiadomo, że jest “tylko”drugim najwyżej położonym wodospadem w kraju, ale wciąż niezmiennie zachwyca. Wybierzemy się na trekking, doświadczymy po raz kolejny piękna krajobrazów Islandii, a na samym końcu… przeprawimy się przez rzekę! Jest to przygoda, której nigdy nie zapomnisz.
Odetchnij:
Sky Lagoon 
Kąpielisko geotermalne niedaleko Reykjaviku. Wyjątkowe właściwości pielęgnacyjno – lecznicze sprawią, że nie będziesz chciał wychodzić z wody! Największą atrakcją, oprócz samej kąpieli i wypoczynku, jest smarowanie twarzy i ciała peelingiem oraz przejście tradycyjnego 7-stopniowego rytuału relaksacyjnego.  Już poczułeś się odprężony? Atrakcja fakultatywna dla chętnych.
xx
xx
xx
xx

ATRAKCJE DODATKOWE

Spacer po lodowcu

Mamy dla Ciebie jedną z najciekawszych atrakcji nie tylko na Islandii, ale w ogóle! Treking po jednym z lodowców, które kurczą się w tempie kilkunastu procent rocznie, co jeszcze za naszego życia może oznaczać kompletne ich wytopienie. Warto zobaczyć je na własne oczy i dowiedzieć się jakie działania pozwolą nam ocalić ten cud natury. Dołącz do pełnej wrażeń przygody po jednym z najciekawszych lodowców południowej Islandii – Sólheimajökull. Idealny okazja dla osób, które chcą połączyć niesamowite widoki, odrobinę adrenaliny i wiedzy geologicznej. Każdy, bez względu na poziom kondycji fizycznej, da sobie radę z tym trekkingiem. Dla osób powyżej 10 roku życia.

Sky Lagoon - geotermalne uzdrowisko

Sky Lagoon, czyli islandzkie uzdrowisko SPA to jedno z najnowszych atrakcji Islandii.  Wizyta w Sky Lagoon to nie tylko odpoczynek w gorących źródłach, ale również 7- stopniowy rytuał relaksu wywodzący się bezpośrednio z kultury islandzkiej. Składa się on z wypoczynku w gorących źródłach, zanurzeniu w lodowatej wodzie, wizycie w saunie, schładzaniu ciała we mgle, a na koniec peelingu, wygrzaniu i schłodzeniu ciała pod prysznicem. Skorzystanie z uroków tego geotermalnego uzdrowiska. Jest to idealna opcja dla osób chodzących się zrelaksować po intensywnym programie zwiedzania oraz wisienka na torcie odwiedzonych miejsc na Islandii. Atrakcja dla osób powyżej 11 roku życia.

Rejs w poszukiwaniu wielorybów

Przeżyj niezapomniany trzygodzinny rejs po zatoce Faxa w poszukiwaniu wielorybów, aby zobaczyć na własne oczy co mają do zaoferowania islandzkie wody. Na rejs wyruszymy z portu w Reykjaviku. Ta atrakcja dodatkowa to zdecydowanie obowiązkowy punkt dla miłośników przyrody i osób chcących podpatrzeć życie wielorybów w ich naturalnym środowisku. Tylko wieloryby? Niekoniecznie! Na islandzkich wodach można spotkać również delfiny, morświny oraz humbaki, ale pamiętaj jednak, że każdy rejs jest inny i nigdy nie wiesz, jakie niesamowite gatunki i pokazy dzikiej przyrody zobaczysz podczas wycieczki.

Rejs amfibią po lagunie lodowcowej Jökulsárlón

Rejs amfibią po lagunie lodowcowej Jökulsárlón to dawka niezapomnianych wrażeń, pięknych widoków w malowniczej scenerii rodem z Krainy Lodu. W czasie wycieczki doświadczysz rejsu wśród gór lodowych, a angielskojęzyczny przewodnik, który wliczony jest w cenę atrakcji opowie Ci zadziwiające fakty dotyczące laguny oraz wyjaśni geologię tego niezwykłego miejsca.

Jazda konno po bezdrożach Islandii

W ofercie atrakcji nie mogło również zabraknąć jazdy konno po bezdrożach Islandii. Mamy to szczęście, że Arnes – właścicielka Solistowego domku posiada farmę z kucami islandzkimi, znanymi na świecie ze względu na swoją inteligencję oraz przyjazny charakter. Wczuj się w islandzki klimat na sto procent i przeżyj konną przygodę, którą na pewno długo będziesz wspominać.

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • Zamieszkasz w klimatycznym domku z banią, położonym pośród dzikiej przyrody
 • Zwiedzisz ziemię Wikingów, uwiecznioną w tysiącach sag, gdzie doświadczysz wszystkich żywiołów: ziemi, powietrza, wody i ognia
 • Zjedziesz z najczęściej uczęszczanych tras, by zobaczyć miejsca, gdzie nie docierają turyści
 • Zobaczysz zwierzęta, o których nie miałeś do tej pory pojęcia: kolorowe maskonury czy rybitwy
 • Doświadczysz piękna islandzkich fiordów
 • Skorzystasz z najczystszego powietrza w Europie
 • Wejdziesz do niezwykłego świata parków narodowych z endemiczną roślinnością i dzikimi zwierzętami niespotykanymi nigdzie indziej na świecie
 • Zatrzymasz się na chwilę, kontemplując w samotności na łonie natury
 • Samemu nie zrobisz tego taniej!
 • Będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Monika Ścibor

Laughter has no foreign accent!

Monika Ścibor

Full time lider / na zdjęciu po lewej ;) W dzieciństwie kochałam się w Indianie Jonesie i Krokodylu Dandee. Na studiach etnograficznych studiowałam „Życie Seksualne Dzikich” Bronisława Malinowskiego. Od książek wolę jednak badania w terenie ;-) Wszystko robię na opak: mieszkając w Brazylii lepiłam pierogi, tańczyłam oberka i uczyłam języka polskiego. Po powrocie do Polski promowałam kulturę brazylijską, a podczas festiwalu Bom Dia Brasil, zamieniałam Warszawę w jedno z roztańczonych i tropikalnych miast w Brazylii. Podróżuje wszędzie; solistowe szlaki przecieram jednak przede wszystkim w krajach Ameryki Łacińskiej. Poszukuje przede wszystkim ciekawych spotkań z ludźmi i wyjątkowych tradycji szyjąc pod te wyprawę, jak Święto Zmarłych w Meksyku czy Karnawał w Brazylii. Im więcej dowiaduję się o innych kulturach, tym ciekawsza staje się dla mnie Polska. To przydatna umiejętność w mojej pracy pilota wycieczek i przewodnika miejskiego po Warszawie dla grup zagranicznych. Zdziwilibyście się jacy jesteśmy egzotyczni, może to o tych "dzikich" pisał Malinowski jednak ;-)
Poznaj lidera Artboard 3
Patryk Chudoba

Ach te Góry!

Patryk Chudoba

W wieku pięciu lat stawiałem pierwsze kroki na nartach biegowych, ta pasja trwa do dzisiejszego dnia. Obecnie jestem trenerem sportów wytrzymałościowych i instruktorem biegów narciarskich. Moim konikiem są trekkingi i jak najbliższe obcowanie z naturą, ponieważ jestem "z krwi i kości" Góralem z Podhala!
Poznaj lidera Artboard 3
Łukasz Bieńko

Alive in the world!

Łukasz Bieńko

Na co dzień konsultant branży IT. Z powołania wspinacz, podróżnik, tancerz i "droniarz". Od kilku lat pasjonata sztuk walk, Krav Magi oraz Boxu. Najbardziej w swoim życiu (po jedzeniu) kocham góry, te zimą. Kupuję przewodniki, lecz im nie ufam. Musze sprawdzić,poczuć, doznać i przekonać się sam. Uważam, że miesiąc bez podróży to miesiąc stracony. Czasu nie odmierzam godzinami lecz przebytymi milami i wspomnieniami, natomiast historia mojego życia mieści się (już) w 2 paszportach. Patrzysz na świat lekko ironicznie oraz z dystansem? Dogadamy się!
Poznaj lidera Artboard 3
Ola Staromiejska

W pogoni za emocjami

Ola Staromiejska

Po trzech latach pracy jako prawnik w korporacji w Warszawie, pożegnałam się z tą wersją mojej osoby i rzuciłam etat i stolicę. Teraz piszę teksty na zlecenia, tworzę content i robię zdjęcia. Podróżuję i żyję na walizkach. Ciągle szukam nowych wrażeń i bardzo ciężko usiedzieć mi w jednym miejscu. Łatwo się nudzę, więc staram się do tego nigdy nie dopuszczać - nie ma miejsca na monotonność! Podobno taki typ to "niespokojny duch". W podróżach szukam głównie emocji, nowych smaków i pięknych kadrów. Jestem typowym ekstrawertykiem, którego wszędzie pełno i który uwielbia otaczać się ludźmi. Cenię sobie długie rozmowy - te o życiu tak samo, jak te o głupotach. Jestem mistrzem planowania, wszędzie mam notatki, checklisty i małe karteczki. Poza tym uczę się języków, tańczę, żegluję, nurkuję, chodzę po górach, a towarzysko uprawiam prawie wszystkie sporty.
Poznaj lidera Artboard 3
Katarzyna Tkocz

spełniam marzenia

Katarzyna Tkocz

Kasia, Kate, American Girl... Jak (nie)poważnie by to nie brzmiało, z zawodu jestem inżynierem budownictwa, ale... całkowicie pochłonęły mnie podróże no i piłka nożna:) Ostatnie kilka lat spędziłam w Stanach Zjednoczonych i kompletnie zwariowałam na ich punkcie! Dosłownie - tam czuję, że żyję (motyle w brzuchu, adrenalina i te sprawy) :) Jestem wiecznie uśmiechnięta no i podobno nie da się ze mną nudzić!
Poznaj lidera Artboard 3
Marek Wójciak

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Absolwent wydziału Stosunków Miedzynarodowych, Historii i Tłumaczeń (podyplomowe) Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie Fotograf. Od lat instruktor harcerski. Przez jakis czas zaangazowany w projekty europejskie dla młodzieży - obecnie nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii - a dokładniej uwieczniania ich sylwetek na matrycy/filmie. Kizianie włosów też bardzo bardzo :). + co typowe dla podróżnika, uwielbia odkrywanie nowych miejsc i ludzi.
Poznaj lidera Artboard 3
Mariusz Jurczyński

Mariusz Jurczyński

Kilka lat temu postanowiłem, że znajdę swoje miejsce na Ziemi. Na chwilę obecną jest to Nowa Zelandia, ale poszukiwania trwają :) Szukam w górach, w dżungli, nad morzem i oceanem, w nowoczesnych metropoliach i skromnych wioskach. Szukam adrenaliny, ale uwielbiam też miejsca gdzie panuje cisza i spokój.
Poznaj lidera Artboard 3
Natalia Kędra

Z plecakiem zobaczysz więcej

Natalia Kędra

Zaczęło się od samby karnawałowej i kina, które stało się moim oknem na cały świat. Później spakowałam się i ruszyłam, by zobaczyć wszystko na własne oczy. Zaczęłam na ostro, bo od Indii i później żadna podróż z plecakiem nie była mi straszna ;) Z każdej wyprawy przywożę worek przypraw i lokalne ciuchy. Przez kilka lat pracowałam jako dziennikarka, co nauczyło mnie uważanie słuchać i zaprowadziło w tak różne miejsca jak pracownia słynnej tunezyjskiej rzeźbiarki czy Igrzyska Olimpijskie w Rio. Ale wciąż mi było za mało i dlatego zamarzyłam, żeby dołączyć do Solistów. I wiecie co? Marzenia się spełniają.
Poznaj lidera Artboard 3
Hania Zieleźnik-Rybak

Podróż za niejeden uśmiech

Hania Zieleźnik-Rybak

Poświęcam swój czas maltretowaniu ludzi. Dlatego prowadzę wyjazdy z plecakiem, uczę języków obcych, gram na pianinie, a czasami nawet gotuję. Z zamiłowania lingwistka, backpackerka i śpioch. Umiem rozmawiać w językach, których nie znam, namówić kierowcę autobusu, żeby zabrał 8 osób na stopa, organizować czas innym, zlokalizować na mapie Wagadugu i rozpalić ognisko za pomocą nadmanganianu potasu i cukru pudru. Nie umiem obsługiwać mądrych telefonów i biegać. Serio, biegam, jak Phoebe, tylko wolniej. Lubię Pingwiny z Madagaskaru, żelki, tańczyć, portugalskie wino i hamak. Nie lubię generowania problemów, żelazka i braku żelków. No to dokąd razem jedziemy?
Poznaj lidera Artboard 3
Magdalena Gudzińska

Na luzie i z pomysłem

Magdalena Gudzińska

Mieszkałam w Norwegii, Austrii, Australii i Portugalii. Moje CV już dawno przestało mieścić się na 1 stronie, a lista pomysłów na kolejne projekty i ścieżki rozwoju stale rośnie. Nie boję się nowych wyzwań, a podróżowanie traktuję jako jedną z podstawowych potrzeb życiowych. Bardziej niż rzucenie wszystkiego i wyjechanie w nieznane na rok, przeraża mnie wizja podjęcia decyzji, żeby osiąść w jednym miejscu już na stałe i popaść w codzienną rutynę. Pasjonują mnie sporty zimowe i wodne, a serce rozdarte jest pomiędzy góry zimą i morze latem. Dla zachowania równowagi chętnie zaszyję się w domku w lesie z książką albo posadzę kwiatki z Babcią :)
Poznaj lidera Artboard 3
Grzegorz Talar

Lepiej zobaczyć coś raz, niż słuchać o tym setki razy

Grzegorz Talar

Żyję na całego, od zawsze! Nie lubię nudy i stania w miejscu. Jest lato? To koniecznie musi być festiwal muzyczny. Jest zima? To smaruję deskę i jadę w Alpy. Są tanie loty? To lecę. Niemal od urodzenia pływam kajakiem, eksplorując polskie i europejskie rzeki. Kocham to poczucie wolności i bliskiego kontaktu z naturą. Tak czuję się też w górach, niezależnie czy są to nasze, urokliwe Beskidy, czy wyniosłe Tienszan w Kirgistanie. W wolnym czasie lubię zainspirować się dobrym reportażem, a w trasie zarzucić na głośniki podróżniczy lub geopolityczny podcast. Podczas wypraw ważna jest dla mnie dobra organizacja i efektywne wykorzystanie czasu, a wtedy przygoda sama nas poniesie!
Poznaj lidera Artboard 3
Jessika Kaczmarczyk

Collect moments not things!

Jessika Kaczmarczyk

Na co dzień mówię celebrytom co mają robić:) A tiktok-erzy odgrywają to o co ich poproszę:) Digitalowy świat internetowych twórców to moja bajka od poniedziałku do piątku, w weekendy zmieniam się w podróżującą bestie, która pragnie zobaczyć wszystko i być wszędzie. Z wykształcenia jestem historykiem oraz historykiem sztuki. Wzdycham do betonowych silosów i potrafię przejechać setki kilometrów by zachwycić się socjalistycznym osiedlem. Gdy nie podróżuje przygotowuje się do podróży, zaszywając w stertach książek, planując kolejne trasy literackim i filmowym szlakiem. Obsesyjnie odwiedzam domy pisarzy, popełniłam nawet na ten temat kilka przewodników. Czego możesz się spodziewać w podróży ze mną? Morza słów na temat historii i estetycznych przemian, literackich i filmowych konotacji oraz popkulturowych ciekawostek, no i tego, że nauczę Cię kochać beton:) Rozpoznasz mnie po wzorzystych kimonach i kolorowych folkowych narzutkach, z którymi się nie rozstaje nawet na krańcu świata.
Poznaj lidera Artboard 3
Ewa Brożek

Ewa Brożek

Zaczęło się od książek, dzięki którym zwiedzałam świat już jako mała dziewczynka. Rozbudzona ciekawość i obawa przed lenistwem, rutyną i uciekającym czasem sprawiły, że podróże stały się nieodłączną częścią mojego życia. Na co dzień mieszkam w Trójmieście i w Bałtyku kąpie się częściej zimą niż latem, a książki dalej są nieodłącznym elementem w moim życiu. Choć lenistwo ani rutyna już mi nie grożą – jestem również Mamą dwójki przedszkolaków, podróże są stałą częścią mojego życia.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Monika Ścibor

Laughter has no foreign accent!

Monika Ścibor

Patryk Chudoba

Ach te Góry!

Patryk Chudoba

Łukasz Bieńko

Alive in the world!

Łukasz Bieńko

Ola Staromiejska

W pogoni za emocjami

Ola Staromiejska

Katarzyna Tkocz

spełniam marzenia

Katarzyna Tkocz

Marek Wójciak

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Mariusz Jurczyński

Mariusz Jurczyński

Natalia Kędra

Z plecakiem zobaczysz więcej

Natalia Kędra

Hania Zieleźnik-Rybak

Podróż za niejeden uśmiech

Hania Zieleźnik-Rybak

Magdalena Gudzińska

Na luzie i z pomysłem

Magdalena Gudzińska

Grzegorz Talar

Lepiej zobaczyć coś raz, niż słuchać o tym setki razy

Grzegorz Talar

Jessika Kaczmarczyk

Collect moments not things!

Jessika Kaczmarczyk

Ewa Brożek

Ewa Brożek

Monika Ścibor
Patryk Chudoba
Łukasz Bieńko
Ola Staromiejska
Katarzyna Tkocz
Marek Wójciak
Mariusz Jurczyński
Natalia Kędra
Hania Zieleźnik-Rybak
Magdalena Gudzińska
Grzegorz Talar
Jessika Kaczmarczyk
Ewa Brożek

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

Termin już minął

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

Wszyscy pasażerowie będą mogli zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą. Ponadto każdy uczestnik może zabrać ze sobą dodatkowe bezpłatne 3,5 kg (np. małą torbę, worek czy plecaczek) we wspólnym bagażu rejestrowanym, nadawanym przez lidera. Opcją dodatkowo płatną jest możliwość wykupienia usługi WIZZ Priority – duży bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 23 cm i pierwszeństwo wejścia na pokład oraz bagażu rejestrowanego.

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

Cena regularna

Nasza cena dla Klubowiczów

4240 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 1200 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1200 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

400 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientcyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen bieltów lotniczych
i kursów walut. Cena może się różnić w zależności od sezonu i być wyższa lub niższa.

Cena rynkowa:

7391 pln

Cena zawiera

 • pobyt w solistowym, w pełni wyposażonym domku islandzkim (domek na wyłączność) - opcja A
 • pobyt w klimatycznym domku RIVERFRONT BOUTIQUE LODGE - opcja B
 • 7 noclegów w pokojach 1-,2-,3-,4- osobowych
 • przejazdy busami Renault Traffic (bądź podobny) oraz Dacia Logan (bądź podobny) z renomowanej wypożyczalni na Islandii
 • najwyższy pakiet ubezpieczenia dla wypożyczonych aut
 • dodatkowy pakiet ubezpieczenia aut - Pakiet Platinum
 • nielimitowana liczba kierowców
 • brak udziału własnego w szkodzie drogowej (obowiązuje, jeżeli auto użytkowane jest zgodnie z zasadami i przeznaczeniem)
 • opłaty parkingowe na trasie
 • mały bagaż podręczny o wymiarach 40x20x25cm (w przypadku zakupu biletów lotniczych przez Klub)
 • dodatkowy bagaż w bagażu rejestrowanym kupowanym dla całej grupy – 3,5 kg/os.
 • autorski program zwiedzania wyspy zapewniający atrakcję od rana do wieczora wypracowany z ponad 100 zorganizowanych wypraw na Islandię
 • sekretne miejsca, których nie znajdziesz w przewodniku
 • opiekę doświadczonego polskiego lidera
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)
 • niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego z bagażem podręcznym (kupno po stronie Klubu)
 • paliwa na miejscu (11000 ISK czyli ok. 380 zł)
 • wyżywienia (ok. 70 - 100 euro)
 • WIZZ Priority lub bagażu rejestrowanego
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Kraina skuta lodem

Islandia Extreme

Zobacz terminy
Zobacz terminy

W krainie elfów i trolli

Islandia Family

Zobacz terminy
Zobacz terminy

w poszukiwaniu Zorzy Polarnej

Islandia Winter

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Kraina skuta lodem

Islandia Extreme

Zobacz terminy
Zobacz terminy

W krainie elfów i trolli

Islandia Family

Zobacz terminy
Zobacz terminy

w poszukiwaniu Zorzy Polarnej

Islandia Winter

Zobacz terminy
Zobacz terminy