Hawaje - Kraina wykuta w Ogniu

Rajskie wyspy pośrodku oceanu Hawaje

Pomysł na wyprawę marzeń

Archipelag oddalony o 4 tysiące kilometrów od stałego lądu. Ognista kraina, wynurzona z Pacyfiku, nazywana rajem na Ziemi. Bogactwo natury, zapierające dech w piersiach widoki, rajskie plaże, krystalicznie czysta woda. Bardzo często kojarzona z drogimi wakacjami w luksusowych hotelach. My poznamy ją z trochę innej strony. Wybierzemy się na szlak aby poznać najdalsze zakątki wyspy, a za hotel będą nam służyły plaża, namioty i rozgwieżdżone niebo.

#Soliści Team

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Travel

Rodzaj
Travel
Klasycznie

Intensywna wyprawa, z której wyciśniesz 200% – genialna trasa, sporo przemieszczania się,
jednodniowe trekkingi, max. 1-2 dni w jednym miejscu. Trip bardzo aktywny, ale znajdziemy
też czas na plażę i “złapanie odddechu”. Dodatkowe opcje na rafting, paralotnię, kolejkę górską etc.

Plan wyprawy

 • O’ahu
 • Honololu
 • Kaua’i
 • Waimea Canyon
 • Kalalau Trail
 • Big Island
 • Park Narodowy Wulkany Hawaiʻi

Hawaje poza utartym szlakiem

Hawaje były na naszym celowniku od dawna. Kraj, który jest dziki, gdzie naprawdę można odczuć, co znaczy wyjść poza utarty szlak, ale równocześnie kraj różnorodny, kraj surferów, pięknych plaż i górskich widoków. Zabieramy Was w podróż wyjątkową, bo przygotowaną na podstawie miesięcznej podróży po tym kraju. Odkryliśmy prawdziwe perełki tego wyspiarskiego państwa, wybraliśmy najlepsze miejsca, a wyprawa została stworzona dla nawet najbardziej wybrednych podróżników! Hawaje urzekają swym pięknem – przekonaj się sam i wybierz się na wyprawę życia!

O’ahu – mekka surferów

Rajskie plaże dostarczą niezapomnianych wrażeń, a natura po raz kolejny pozwoli nacieszyć oczy pięknymi krajobrazami. Zobaczymy miejsca, w których odbywają się najsłynniejsze na świecie zawody surfingowe, sami spróbujemy swoich sił w tym sporcie, spotkamy żółwie morskie w swoim naturalnym środowisku oraz skosztujemy hawajskich przysmaków i soczystych owoców prosto z plantacji. Czy tak nie wygląda raj?

Honololu - metropolia pośrodku Pacyfiku

Największe miasto archipelagu Wysp Hawajskich i jednocześnie stolica stanu, główny ośrodek międzynarodowego biznesu. Miejsce, w którym w przerwie na lunch wyskakuje się z deską na surfing 😉 Razem odkryjemy tajemnice miasta położonego u stóp wulkanu Diamond Head, poznamy historię Pearl Harbor i zrelaksujemy się na prawdopodobnie najsłynniejszej plaży na świecie – Waikiki Beach.

Pearl Harbour – pomnik Drugiej Wojny Światowej

Poznaj z nami kulisy japońskiego ataku, który oficjalnie wciągnął siły amerykańskie do wojny. Na miejscu czeka nas muzeum z galeriami fotograficznymi oraz filmowymi oraz transfer łodzią do miejsca pamięci ulokowanego nad zatopionym wrakiem USS Arizona. Dla chętnych nie zabraknie też dodatkowych atrakcji w postaci zwiedzania pancernika USS Missouri oraz muzeum awiacji.

Banzai Pipeline – najlepsze fale na wyspie

Podczas eksploracji Hawajów nie może zabraknąć surferskich klimatów. W poszukiwaniu najlepszych fal wybierzemy się na północne wybrzeże. Niepowtarzalne ułożenie dna morskiego w tym miejscu sprawia że fale są tutaj wyjątkowo duże, a przy załamywaniu się tworzą tunele w których można surfować. Warunki są na tyle dobre, że co roku zimą, kiedy fale są największe, odbywają się tutaj prestiżowe zawody Billabong Pipe Masters. Z całą pewnością jest to najlepsze miejsce do obserwacji akrobacji zawodowych surferów. Kto wie, może będziemy mieli możliwość spotkać osobiście jakąś gwiazdę?

Hawaje - Kraina wykuta w Ogniu 6

Kaua’i - Wyspa Ogrodów

Najstarsza geologicznie wyspa Hawajów. Zachwyca bujną roślinnością, lasami deszczowymi, strzelistymi klifami i wodospadami. Natura tworzy tutaj niepowtarzalną atmosferę. Na tej wyspie będziemy mogli na chwilę zapomnieć o cywilizacji i zachwycić się spokojem.

Waimea Canyon - Wielki Kanion Pacyfiku

Rozmiarem nie jest tak obszerny jak jego kuzyn z Arizony, jednak jest tak samo zniewalająco piękny. Jego obecny wygląd zawdzięczamy zapadnięciu wulkanu który spowodował uformowanie się wyspy, a następnie procesy erozyjne. Bujna roślinność porastająca kanion nasyca go barwami. Podczas naszej podróży wybierzemy się na trekking jego skrajem aby podziwiać ten cud natury z bliska i uchwycić jego piękno na fotografiach.

Kalalau Trail – spektakularne wybrzeże Hawajów

Szlak wzdłuż wybrzeża Na Pali jest jednym z najpiękniejszych szlaków pieszych na świecie. Przemierzając go pieszo całkowicie zanurzymy się w naturze i oddamy jej cały swój czas. Jest to nie tylko świetna okazja do kontemplacji otaczającego nas piękna ale także wyłączenia się na chwilę z biegu w jakim obecnie żyjemy. Nagrodą za nasz wspólny trud będą zapierające dech w piersi widoki nadmorskich klifów, bezludnych plaży oraz bujnej dżungli.

Kalalau Beach – nocleg na odludnej plaży

Na końcu Kalalau Trail leży Kalalau Beach – jedna z najbardziej niedostępnych plaży na Hawajach. Dostać się można tam tylko pieszo, a trasa tam wiodąca ma 18 km. Tutaj bez problemu możemy uchwycić ujęcia jak na bezludnej wyspie. Wystarczy wziąć ze sobą piłkę do siatkówki i już można odgrywać sceny z Cast Away 🙂 Jako że będziemy oddaleni o kilkanaście kilometrów od najbliższej osady ludzkiej to jest to też świetne miejsce do obserwacji gwiazd.

Dodatkowy tydzień na rajskich Hawajach!

Jeśli jeszcze Ci mało, to przygotowaliśmy dla Ciebie opcję rozszerzenia tej wyprawy życia o dodatkowy tydzień i… kolejną wyspę! Big Island jest wyjątkowa. Można tutaj zdobyć porządną dawkę wiedzy o geografii – rajskie wodospady, liczne klify, klimatyczne miasteczka, plaże: wulkaniczne czarne, ale też białe, widoki wzięte niemalże z Jurassic Park i aż dwanaście stref klimatycznych na jednej wyspie! Witaj na hawajskiej Big Island!

Big Island – wielka wyspa

Największa, najmłodsza, najbardziej ognista. Pomimo relatywnie niewielkiej powierzchni znajduje się na niej dwanaście stref klimatycznych. Oprócz tego mamy kilka aktywnych i drzemiących wulkanów. Krajobraz Wielkiej wyspy z obszarami zastygłej lawy i lasami deszczowymi jest idealnym miejscem dla wielbicieli dzikiej przyrody. Wyspa ta zachwyci nas także różnokolorowymi plażami.

Park Narodowy Wulkany Hawaiʻi – niszczycielska siła kreacji

Park został założony w 1916 roku. Będziemy mogli podziwiać zapierający dech w piersiach krajobraz wulkaniczny, dwa najbardziej aktywne oraz największe wulkany na świecie. Dzięki nim naukowcy mogą zagłębić się w procesy, jakie doprowadziły do powstania archipelagu Wysp Hawajskich i kontynuować badania nad procesami zachodzącymi we wnętrzach wulkanów.

Mauna Loa – największy aktywny wulkan na świecie

Jak powszechnie wiadomo – amerykanie lubią wszystko co duże. Każdy kto podróżował po Stanach wie, że przestrzenie są tam ogromne. Wielkie są też samochody oraz drzewa – sekwoje. Nic więc dziwnego że największy na świecie aktywny wulkan również leży na terytorium Stanów Zjednoczonych. Mauna Loa ma wysokość 4169m n.p.m. Jego wysokość robi jeszcze większe wrażenie jeśli ją policzyć od poziomu dna morskiego –wychodzi wtedy 9170m co daje większą wysokość niż najwyższa góra świata – Mount Everest. Jeśli tylko dopiszą warunki pogodowe to obejrzymy go nie tylko z daleka ale również wybierzemy się na wyprawę na sam szczyt. Ogromna wysokość (będziemy powyżej poziomu chmur) pozwoli nam zaobserwować niezwykłe nocne niebo, a przy ładnej pogodzie również przepiękną panoramę.

Petroglify – historia zapisana w lawie

Pierwsze rysunki w skale datuje się nawet na 10000 lat p.n.e. Od samego początku służyły do zapisu historycznych wydarzeń szczególnie ważnych dla lokalnej społeczności. Na Hawajach możemy znaleźć dosyć młode petroglify – bo powstałe prawdopodobnie w XIX w. Powstały one poprzez rzeźbienie w zastygłej lawie i jest ich całkiem sporo. W samym Parku Narodowym znajduje się ich ok. 23000. Razem spróbujemy odczytać zapisaną w skalę historię wyspy.

Kīlauea Iki – trekking kraterem wulkanu

W parku wulkanów oprócz wielu bardzo aktywnych kraterów możemy spotkać też kilka takich, które ostatnie erupcje miały kilkadziesiąt lat temu. Jednym z przykładów jest Kīlauea Iki. Jego ostatnia erupcja miała miejsce w 1959 roku, a fontanna lawy osiągała wtedy wysokość 80m. Przechodząc przez ten półtora kilometrowy krater będziemy mieli okazję wyobrazić sobie jak mógł on wyglądać wypełniony lawą, oraz zobaczyć proces powrotu roślinności, który trwał 60 lat

Luksusowe cabriolety i vany, czyli transport na wyspach

Na wyprawie będziemy się poruszać wynajętymi samochodami. Na jednej wyspie będą to vany, natomiast później przesiądziemy się do luksusowych cabrioletów: Ford Mustang lub Chevrolet Camaro. Prowadzenie w takich warunkach to czysta przyjemność – drogi z widokami jak z bajki, dookoła palmy, plaże, porośnięte zielenią wzgórza, a do tego fantastyczna ekipa Solistów i bajkowe cabriolety! Ahoj, przygodo!

Noclegi w najpiękniejszych miejscach na Hawajach

Wyobraź sobie nocleg z widokiem na rajską plażę. Nocleg na klifie z widokiem na ocean. Nocleg w parku, gdzie po pobudce otaczają Cię liczne palmy. To właśnie czeka na każdego, kto zdecyduje się na wyprawę na Hawaje! Wybraliśmy najpiękniejsze miejsca na wyspach, czeka nas przygoda na campingach pod namiotami, dzięki czemu codziennie rano będziemy się budzić z rajskim widokiem! Gotować będziemy sami na polach campingowych wchłaniając atmosferę miejsc i ciesząc oczy rajskimi krajobrazami.

DOŚWIADCZ:

Niszczycielska moc wulkanów

Hawaje leżą na dość szczególnym geologicznie punkcie – hotspocie. To dlatego właśnie tutaj pomimo braku styku płyt kontynentalnych możemy zaobserwować tak ogromną aktywność wulkaniczną. Będziemy mogli się z bardzo bliska zobaczyć potęgę niszczycielską wulkanów oglądając pola lawowe ciągnące się po horyzont.

SPRÓBUJ:

Świeże ryby i egzotyczne owoce

Pomimo że Hawaje są częścią USA, to jednak dieta na wyspach jest zdecydowanie inna niż na głównym kontynencie. Królują tutaj owoce morza, ryż, świeże owoce oraz… konserwa mięsna?! Wybierz się z nami na kulinarne odkrywanie lokalnych dań takich jak poke, poi, lau lau czy musubi.

SPRAWDŹ SIĘ:

Ujarzmij fale

Wyjazd na Hawaje nie mógłby być kompletny bez spróbowania swoich sił w surfingu – sporcie który wywodzi się właśnie z Polinezji. Jeśli dopisze nam szczęście to może będziemy mieli okazję podziwiać zawodowych surferów szlifujących swoje umiejętności, a chętni będą mogli spróbować postawić swoje pierwsze kroki w tym sporcie pod okiem doświadczonego instruktora.

ODETCHNIJ:

Naładuj baterie pod palmami

Rajskie widoki, gorący piasek pod stopami oraz prażące słońce. Czy może być lepszy sposób na wypoczynek po aktywnym dniu? Podczas naszej wyprawy zapuścimy się na wiele plaż – od tych najbardziej popularnych po te najbardziej dzikie, ale jedno jest pewne – wszystkie zachwycą nas swoim pięknem.

xx
xx
xx
xx

Hawaje

Dlaczego warto z nami jechać?

 • Aloha - doświadczysz niesamowitej atmosfery Hawajów i wesołego podejścia do życia
 • Spróbujesz darów morza z Poke oraz krewetkami z foodtracka na czele
 • Wejdziesz do dżungli żeby samemu zebrać kokosy, banany i mango
 • Zmierzysz się z falami podczas lekcji surfingu
 • Zobaczysz jedne z najładniejszych plaż na świecie
 • Odkryjesz kolorowy podwodny świat i piękne rafy
 • Wybierzesz się na trekking jednym z najbardziej widowiskowych szlaków
 • Będziesz obserwować gwiazdy na nocnym niebie – nie znajdziesz do tego lepszego miejsca
 • Zaznasz kąpieli w rajskich wodospadach
 • Przekonasz się że plaża nie jeden ma kolor
 • Zobaczysz największą górę na świecie, którą nie jest Everest (opcja rozszerzona)
 • Przekonasz się jaką moc ma lawa, która pochłania wszystko na swojej drodze (opcja rozszerzona)
 • Jeżeli lubisz adrenalinę możesz skoczyć z klifu na „końcu świata” (opcja rozszerzona)
 • Będziesz się świetnie bawił w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Agnieszka Zalewska

Spełniam to, co jeszcze niespełnione ...

Agnieszka Zalewska

Na co dzień w biegu dziennikarskich obowiązków słucham, pytam, szukam, sprawdzam i rozliczam … Podobno ciekawość to pierwszy stopień do piekła. W takim razie powinnam siedzieć na tronie w diabelskich czeluściach ;) Życie i praca nauczyło mnie, że nie ma sytuacji bez wyjścia, problemów bez rozwiązania, podróży bez nieplanowanych przygód. Lubię się zgubić i odnaleźć w domu lokalnych mieszkańców, żeby skosztować nieco ich życia. Podróżowanie to dla mnie suma ludzkich historii i pięknych miejsc.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Agnieszka Zalewska

Spełniam to, co jeszcze niespełnione ...

Agnieszka Zalewska

Agnieszka Zalewska

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

WAW

Warszawa

plane icon

HNL

Honolulu

KOA

Kona

plane icon

WAW

Warszawa

Cena biletu

3500 pln - 4500 pln

UWAGA! Cena biletu nie zawiera opłaty za bagaż rejestrowany ok. 100 EUR. Prosimy o informacje mailowo po zapisie.
Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

 

Hawaje

Nasza cena dla Klubowiczów

6380 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1435 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1435 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

900 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Hawaje + Big Island

Nasza cena dla Klubowiczów

8620 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 2165 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 2165 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

1100 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena zawiera

 • Sprzęt kampingowy (namioty, kuchenki, garnki, gaz, sztućce, talerze, kubki)
 • Sprzęt do uzdatniania wody
 • Opłaty za pobyt na polach kempingowych
 • Dwa noclegi w komfortowym domku
 • Wejście do Parku Narodowego Wulkanów
 • Wejście do Historycznego Parku Pu`uhonua O Hōnaunau
 • 3 - dniowe wejście na szlak Kalalau
 • Wypożyczenie i wycieczkę kajakami do Secret Falls
 • Wynajem wygodnych vanów podczas wyprawy
 • Wynajem cabrioletów Ford Mustang lub Chevrolet Camaro na jednej z wysp
 • Paliwo na całej trasie
 • Wszystkie opłaty parkingowe
 • Przelot wewnętrzny wraz z bagażem Oahu – Kauai
 • Przelot wewnętrzny wraz z bagażem Kauai – Big Island
 • Opiekę polskiego lidera
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Ubezpieczenie wysokiej klasy KL - 600 000 zł + NNW - 50 000 zł + Bagaż - 5 000 zł + OC - 1 000 000 zł
 • Pakiet Solisty

Cena nie zawiera:

 • Biletu lotniczego (kupno po stronie Klubu)
 • Wyżywienie
 • Ewentualnych atrakcji dodatkowych (m.in. lekcja surfingu, wycieczka katamaranem, snorkeling, nurkowanie z płaszczkami))
 • Przelot widokowy helikopterem dla chętnych (ok. 350 USD)

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Kosmiczny Road Trip od Niagary po Miami

USA WSCHODNIE WYBRZEŻE + KARAIBY

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Road trip przez krainę 1000 jezior

Kanada, Alaska

Zobacz terminy
Zobacz terminy
Forrest Gump Point at US Highway 163 toward Monument Valley Navajo Tribal Park. Brighams Tomb in the background. Utah, USA

American Dream Trip

USA

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Kosmiczny Road Trip od Niagary po Miami

USA WSCHODNIE WYBRZEŻE + KARAIBY

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Road trip przez krainę 1000 jezior

Kanada, Alaska

Zobacz terminy
Zobacz terminy
Forrest Gump Point at US Highway 163 toward Monument Valley Navajo Tribal Park. Brighams Tomb in the background. Utah, USA

American Dream Trip

USA

Zobacz terminy
Zobacz terminy