img bottom

Gdzie pojechać na Majówkę? Zobacz najlepsze kierunki na weekend majowy 2024

Wiosna coraz bliżej, a Ty nadal nie wiesz, gdzie pojechać na majówkę? Chcesz odpocząć od dusznego miasta i codziennych obowiązków, ale nie wiesz, czy możesz spokojnie oddać się podróży? Z Solistami zawsze! Pożegnaj z nami zimny pochmurny okres i oddaj się wiosennej przygodzie. Wiemy, gdzie warto pojechać na majówkę, i chętnie zabierzemy Cię ze sobą.

Majówka – rozgrzej się przed latem

Długi weekend majowy to zawsze doskonały wstęp do wiosenno-letnich wojaży, niezależnie od tego, z kim i gdzie na majówkę się jedzie. Nadzieja wiosennego słońca i przyjemnych temperatur, nastrajają do myślenia o podróżach. Dla wielu osób to pierwsza okazja na dłuższy wyjazd od czasu zimowych ferii, dlatego też starannie wybierają miejsce i poświęcają dużo uwagi, by wszystko zaplanować. W Polsce i za granicą jest wiele świetnych miejsc, które są dostępne i warto je odwiedzić. Krótki urlop majówkowy to świetny czas na wypoczynek, inaugurację sezonu wyprawowego i sposobność wyrwania się z obecnej, męczącej sytuacji. Zobacz, gdzie jechać na weekend majowy, aby wypocząć aktywnie, ale i bezpiecznie.

Kierunek przygoda – gdzie na majówkę za granicę?

Jeśli nie wiesz, gdzie na majówkę można, i warto, się wybrać, to wiedz, że w tym sezonie przygotowaliśmy wiele ciekawych kierunków, położonych na różnych kontynentach. Więc niezależnie, czy masz tylko parę wolnych dni, czy planujesz dłuższy urlop, możesz wybrać się z Solistami na aktywny podbój Europy, Afryki, Azji, Ameryki Północnej lub Południowej. Sprawdź, gdzie na majówkę chcemy Cię zabrać. Oto nasze najlepsze pomysły na to, by majówka za granicą była udana. Daj się porwać temu, co ma do zaoferowania Soliści Adventure Club!

 

Gdzie pojechać na majówkę? - Europa

Gruzja – to idealne rozwiązanie, gdy nie wiesz, gdzie pojechać na majówkę na zagraniczną, ale na tyle bliską podróż, aby w pełni wykorzystać weekend majowy. Tradycja wkomponowana w góry Kaukazu to wspaniałe połączenie zamiłowania do trekkingu, jak i chęci poznania historii innego kraju. A smak i charakter tej kultury poznasz dzięki noclegom u lokalnej społeczności. Poznaj szczegóły: majówka w Gruzji!

 

Azory – wyprawa typu 2 w 1. W czasie przesiadki zasmakujesz Lizbony, aby z niej przenieść się na wyjątkowo malowniczą wyspę Sao Miguel. Spacery uliczkami historycznych miasteczek, spływ kajakiem wzdłuż wyspy czy gorące źródła, to tylko kilka z atrakcji tej pięknej wyspy, których doświadczysz, wybierając ten portugalski zakątek. Poznaj szczegóły: majówka na Azorach!

 

Islandia – nasza podróżnicza miłość i jedna z tych lokalizacji, gdzie warto pojechać nie tylko na majówkę. Olśniewające wodospady, gorące gejzery, wulkany i lodowiec. Do tego urokliwe nadmorskie miejscowości i wioski rybackie. Każdy krok na Islandii to cudowne doświadczenie i niezapomniane widoki. Poznaj szczegóły: majówka na Islandii!

 

Madera – zastanawiasz się, gdzie pojechać na majówkę za granicę, by faktycznie odpocząć, i to z dala od tłumów? Tylko ta portugalska wyspa pozwoli Ci w trakcie jednego pobytu odkryć malownicze zakątki, doświadczyć górskich wędrówek skąpanymi w słońcu zboczami i poznać, jak wiele można zrobić w ciągu zaledwie kilku dni! Poznaj szczegóły tej wyprawy: majówka na Maderze!

 

Gdzie pojechać na majówkę za granicę? - Afryka

Namibia– jeden z najbardziej dzikich zakątków Czarnego Lądu, gdzie za granicę na majówkę w ogóle można się wybrać. Rozległe przestrzenie, noclegi pod rozgwieżdżonym niebem i brak elektryczności to tylko część z przygód, jakie czekają w tym pięknym kraju. Największy park narodowy świata zapewnia niezapomniane spotkanie z fauną, cudny zielony park Waterberg dopełni ją cudami tamtejszej flory, a plaże Cape Cross zapoznają z codziennym życiem fok. Tu znajdziesz więcej informacji: Majówka w Namibii!

 

RPA – południowy kraj Afryki zachwyca różnorodnością. Począwszy od nowoczesnej odsłony, jaką dane jest oglądać w Johannesburgu, po dzikość zieleni w Górach Smoczych. W czasie tej wyprawy podążysz tropem „wielkiej piątki” oraz odkryjesz piękno i smak rozległych winnic. Zielone krajobrazy parków narodowych, w połączeniu z feerią barw skał oraz dzikością wodospadów zachwycają. Tyle wrażeń to doskonały powód, by właśnie to miejsce stało się kierunkiem, gdzie na majówkę wyjedziesz w tym roku. Tu znajdziesz więcej informacji: Majówka w RPA!

 

Kenia/Tanzania/Zanzibar – można powiedzieć „Trójkąt Bermudzki Afryki”, który wchłania każdego, kto tam zawędruje. Jeśli zastanawiasz się gdzie jechać na majówkę, aby spędzić ją na łonie natury, to idealny kierunek. Dzika natura safari, krater wulkanu i żywioł wody do okiełznania – na każdym, etapie wyprawy poznasz Afrykę z innej perspektywy. Do tego niezapomniane spotkanie z Masajami, smak świeżo zebranej kawy i owoców – czego więcej chcieć. Tu znajdziesz więcej informacji: Majówka w Kenii, Tanzanii i na Zanzibarze!

 

Maroko – gdzie za granicę na majówkę, blisko Europy, a jednak na innym kontynencie? Ten niezwykle interesujący kraj w północno-zachodniej Afryce to idealny wybór. Wyprawa będzie tak samo interesująca dla osób, które chcą poznać Czarny Ląd aktywnie, jak i dla tych, którzy liczą na interesujący wypoczynek. Szlaki karawan na Saharze oraz okoliczne szczyty i wąwozy zapewnią przygodę dla najbardziej wymagających. Miejskie zabytki oraz luksusowa villa Laurenta pozwolą zasmakować błogiego spokoju, tym którzy chcą odpocząć w innym klimacie. Tu znajdziesz więcej informacji: Majówka w Maroko!

 

Gdzie pojechać na majówkę? - Ameryka Północna

USA – rozległy obszar i atrakcje, jakie zapewniają Stany to wyprawa na długie miesiące, aby wszystko poznać. Co jednak, jeśli tyle wrażeń trzeba upchnąć w kilkunastu dniach? Gdzie jechać na majówkę, jeśli chce się zobaczyć jak najwięcej? Żeby ułatwić Ci decyzję, skupiamy się na konkretnych częściach i zapraszamy do zwiedzenia z nami „must see” zachodniego i wschodniego krańca, jak Los Angeles, Nowy Jork, park narodowy w Utah czy słynny Wielki Kanion. Kilkudniowa wyprawa to okazja do zwiedzenia najsłynniejszych miast stanów takich, jak Kalifornia, Nevada i Waszyngton, dzięki czemu poczuć można atmosferę przekazywaną w filmach. Z drugiej strony to możliwość poznania Stanów w ich naturalnej, istniejącej od wieków postaci, poprzez parki narodowe, najwyższe szczyty i niesamowite formacje skalne. To najlepsze miejsce, gdzie można jechać na weekend majowy! Zapraszamy na wyprawę: Majówka w USA!

 

Hawaje – w końcu się udało. Od dawna próbowaliśmy poznać ten niezwykły wyspiarski kraj i stworzyć nietuzinkową wyprawę. Niby nieduży obszar, ale obfitujący w wiele atrakcji. Jako wyspa zachwyca swoją naturą. Piękne, rozległe plaże to raj dla surferów, szlaki na kraterze wulkanu czy majestatycznych gór zaspokoją zaś największego zapaleńca górskich wspinaczek. A to tylko kropla w morzu tego, co oferuje archipelag. Nie wiesz gdzie wyjechać na majówkę? Leć z nami na Hawaje. Zapraszamy na wyprawę: Majówka na Hawajach!

 

Kuba – gdzie polecieć na majówkę, żeby było ciepło? Oczywiście na tętniącą życiem Kubę. Ciepło zapewnia tam nie tylko klimat, ale przede wszystkim lokalna społeczność. Dzięki temu zwiedzanie zabytkowych uliczek, korzystanie z rajskich plaż, czy posiłki w napotkanych jadłodajniach są niczym poruszanie się w znajomym sąsiedztwie. Ponadto niezwykła fauna i flora, tajemnicze jaskinie oraz rozległe plantacje – na tej wyspie nie sposób się nudzić. Zapraszamy na wyprawę: Majówka na Kubie!

 

Meksyk – jeśli interesują Cię naprawdę stare kultury, to ten kierunek jest dla Ciebie. Tutaj nie ma miejsca, gdzie Majowie czy Aztekowie nie zostawiliby po sobie śladu. Znane i okazałe budowle świątynne to tylko początek. Przy każdym mieście dane jest zobaczyć ruiny wzniesione przez starożytne plemiona. Wrażenie podróży w czasie potęguje kultywowana przez Meksykanów tradycja. Kolorowe stroje, barwne budynki i pobudzające zmysły smaki – to trzeba poczuć. Nie czekaj więc i pozwól sobie na wspaniałą przygodę! A jeśli wciąż zastanawiasz się, gdzie jechać w długi weekend majowy, to może właśnie tam? Zapraszamy na wyprawę: Majówka w Meksyku!

 

Gdzie na majówkę za granicę? - Ameryka Południowa

Kostaryka i Nikaragua – bliski kontakt z naturą i oddech pełną piersią. Tego doświadczysz, wyruszając z nami do tego cudnego kraju. Towarzyszące Kostaryńczykom „Pura vida” jest tu w pełni namacalne. Ciężko szukać na mapie świata tak mało zmienionego przez ludzką działalność kraju. Wszechobecne dzikie lasy i żyjące w nich zwierzęta, tworzą niesamowitą atmosferę, w której odzyskasz spokój i naładujesz baterie. To jeden z tych kierunków, gdzie warto pojechać na majówkę, by doświadczyć czegoś niespotykanego! Przeżyj niezwykłą przygodę: Majówka w Kostaryce i Nikaragui albo majówka w Kostaryce!

 

Kolumbia – wyprawa dla osób, które aby zobaczyć cud, podejmą każdy trud. Z jednej strony ocean i piaszczyste plaże, z drugiej gęste lasy i wysokie szczyty. Naturalne atrakcje Kolumbii czekają na zapaleńców spływów kajakowych, jak i wspinaczek górskich. A jeśli ciekawi Cię cywilizacyjny kontrast, małe wioski indiańskie w sąsiedztwie miast takich, jak Bogota czy Cartagena, z pewnością zachwycą swoją różnorodnością. I chociaż wybór miejsca, gdzie wyjechać na majówkę, może być trudny, tutaj odnajdziesz spokój oraz ciszę, które pozwolą Ci odkryć siebie na nowo. Przeżyj niezwykłą przygodę: Majówka w Kolumbii!

 

Peru/Boliwia/Chile – nierozłączne trio w wyprawie po andyjskich krajach – podobne i różne zarazem. To jest to miejsce, gdzie jechać w długi weekend majowy opłaca się szczególnie. Poznając oazę w Peru, nie sposób nie porównać jej z pustynią solną w Boliwii czy Atacamą w Chile. Góry Tęczowe aż proszą się o porównanie z Doliną Księżycową. A fauna i flora nie pozwalają poprzestać na jednym kraju. Ciągnący się przez tysiące kilometrów masyw And łączy różnorodność w jedną ciekawą całość. Rozpoczętej podróży nie sposób nie kontynuować. Przeżyj niezwykłą przygodę: Majówka w Peru, Boliwii i Chile!

Gdzie pojechać za granicę - Azja

Nepal i Indie – wypraw się w najwyższe góry świata, poznaj tajemnicę Taj Mahal i zanurz się w smakach i aromatach tamtejszych kuchni narodowych. Ta wyprawa przeniesie Cię do krajów pełnych sprzeczności, więc jeśli to jest to miejsce, gdzie na majówkę chcesz wyruszyć, nie czekaj! Sięgnij po więcej szczegółów: wyprawa do Indii i Nepalu!

 

Singapur/Malezja/Kambodża – nietuzinkowa, oryginalna, niesamowita. Właśnie taka jest ta wyprawa. Tutaj doświadczysz naprawdę wiele. Odwiedzisz Kuala Lumpur, miasto, które nigdy nie śpi, będziesz przemierzać najstarszą dżunglę świata, a także dzięki Angkor, przeniesiesz się do świata, który już nie istnieje. To ten kierunek, gdzie warto pojechać na majówkę, by była udana! Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: wyprawa do Singapuru, Malezji i Kambodży!

 

Tajlandia – to miejsce, gdzie egzotyka znajduje się na wyciągnięcie ręki, gdzie warto pojechać na majówkę, i poza nią. Daj się porwać zaskakującemu koktajlowi złożonemu z rajskich plaż i krystalicznie czystych, błękitnych zatok, pól ryżowych i placów targowych, które zaczynają żyć po zmroku. Zobacz, czym Cię zaskoczy ten południowoazjatycki kraj! Sprawdź szczegóły: wyprawa do Tajlandii!

 

Jordania – to kraj, do którego wracaliśmy już wielokrotnie, i to przy różnych okazjach. Więc jeśli nie wiesz, gdzie pojechać na majówkę, ten kierunek polecimy Ci bez wahania. Wyprawa ta to jakby podróż wehikułem czasu. Starożytne kultury, wciąż żywe tradycje oraz świetnie zachowane zabytki, jak choćby Petra, z całą pewnością Cię oczarują swoim pięknem, a Wadi Rum zaskoczy krajobrazem jak nie z tego świata. Zobacz, co ma do zaoferowania ten kraj: wyprawa do Jordanii!

 

Jeśli nadal nie zdecydowałeś, gdzie jechać w długi weekend majowy, przejedź palcem po mapie i niech przygoda zadecyduje. Pamiętaj również, że jeśli w maju się nie uda to nic straconego. Aby wybrać się na ekscytującą wyprawę z Solistami, masz cały rok.

 

Aktywny weekend nie tylko w maju

Dla tych, którzy nie mają jednak czasu na dłuższą wyprawę w maju, przygotowaliśmy również kilka propozycji, gdzie wyjechać na majówkę w Polsce. Nasz kraj też jest pełen ciekawych i wartych zobaczenia miejsc. Z Solistami możesz przepłynąć kajakiem Wieprz, Czarną Hańczę czy dzikie Bory Tucholskie. Jeśli wolisz trekking, zapraszamy na wyprawę w Pieniny lub Beskidy. A dla fanów rowerowych wariacji idealnym kierunkiem będzie Dolny Śląsk.

 

Majówka to nie jedyna szansa na wiosenny wypad. Z myślą o innych wolnych weekendach, przygotowaliśmy 3-dniowe aktywne wyjazdy w najbardziej urokliwe miejsca w Polsce. Te wypady to spanie w obozowych warunkach, dużo aktywności fizycznej i przede wszystkim – obcowanie z dziką naturą. Możliwości jest wiele i tylko od Ciebie zależy, jak spędzisz wolne weekendy.

 

Koniecznie sprawdźmajówka z Solistami – wszystkie kierunki.