img bottom

Gdzie pojechać na Majówkę? Zobacz najlepsze kierunki na weekend majowy 2023

Wiosna coraz bliżej, a Ty nadal nie wiesz gdzie pojechać na majówkę? Chcesz odpocząć od dusznego miasta i codziennych obowiązków, ale nie wiesz czy możesz spokojnie oddać się podróży? Z Solistami jak najbardziej! Pożegnaj z nami zimny pochmurny okres i oddaj się wiosennej przygodzie. Wiemy gdzie warto pojechać na majówkę i chętnie zabierzemy Cię ze sobą.

Majówka – rozgrzej się przed latem

Majówka to wstęp do wiosenno-letnich wojaży. Nadzieja wiosennego słońca i przyjemnych temperatur, nastrajają do myślenia o podróżach. Dla wielu osób to pierwsza okazja na dłuższy wyjazd od czasu zimowych ferii, dlatego też starannie wybierają miejsce i poświęcają dużo uwagi, by wszystko zaplanować. Tym bardziej w obecnej sytuacji, w której Covid nam nie odpuszcza i nadal trzeba pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpiecznego podróżowania.

W Polsce i za granicą jest wiele świetnych miejsc, które są dostępne i warto je odwiedzić. Niech więc kolejna fala nie gasi zapału do nowych przygód. Krótki urlop majówkowy to świetny czas na wypoczynek, inaugurację sezonu wyprawowego i sposobność wyrwania się z obecnej, męczącej sytuacji. Zobacz gdzie jechać na weekend majowy, aby wypocząć aktywnie, ale i bezpiecznie.

 

Majówka a kolejna fala Covid

Z racji sytuacji na świecie wiele osób odkłada podróżowanie na lepsze czasy. A może jednak nie warto rezygnować z zagranicznej majówki przez Covid? Zwłaszcza, że nie obowiązuje już zakaz w ruchu lotniczym, a przekraczanie granic pomiędzy państwami jest jak najbardziej możliwe. Posiadanie szczepienia zwalnia całkowicie z obowiązku kwarantanny. Jeśli jednak ktoś takowego nie posiada, nie oznacza to, że nie może wyjechać. W przypadku podróży między krajami należącymi do strefy Schengen, wystarczy przy wjeździe przedstawić negatywny wynik testu wykonany w przeciągu ostatnich 48 godzin. Taki test będzie można wykonać również w kraju, jednak trzeba się będzie liczyć z tym, że do czasu jego wyniku podlega się kwarantannie. Przyjeżdżając z państwa spoza strefy Schengen, kwarantanna jest już obowiązkowa, jednak również w tym przypadku, może zostać zniesiona po uzyskaniu negatywnego wyniku badania.

W zależności ile dni możesz wygospodarować na podróż, przygotowaliśmy szeroki wybór miejsc. Zapoznaj się z nimi i wybierz gdzie pojechać na majówkę za granicę z Solistami. Sytuację pandemiczną, jaka panuje w poszczególnych krajach, śledzimy na bieżąco – w majówkę koronawirus i związane z nim lokalne rozporządzenia nas nie zaskoczą.

Kierunek przygoda – gdzie na majówkę za granicę?

W tym sezonie przygotowaliśmy wiele ciekawych kierunków, na cztery różne kontynenty. Jeżeli masz tylko parę wolnych dni lub jeżeli planujesz dłuższy urlop, możesz wybrać się z Solistami na aktywny podbój Europy, Afryki, Ameryki Północnej lub Południowej. Sprawdź gdzie na majówkę chcemy Cię zabrać.

Gdzie pojechać na majówkę? - Europa

Gruzja – idealne rozwiązanie na zagraniczną, ale na tyle bliską podróż, aby w pełni wykorzystać weekend majowy. Tradycja wkomponowana w góry Kaukazu to wspaniałe połączenie zamiłowania do trekkingu, jak i chęci poznania historii innego kraju. A smak i charakter tej kultury poznasz dzięki noclegom u lokalnej społeczności. Poznaj szczegóły: majówka w Gruzji!

Azory – wyprawa typu 2 w 1. W czasie przesiadki zasmakujesz Lizbony, aby z niej przenieść się na wyjątkowo malowniczą wyspę Sao Miguel. Spacery uliczkami historycznych miasteczek, spływ kajakiem wzdłuż wyspy czy gorące źródła, to tylko kilka z atrakcji tej pięknej wyspy. Poznaj szczegóły: majówka na Azorach!

Islandia – nasza podróżnicza miłość. Olśniewające wodospady, gorące gejzery, wulkany i lodowiec. Do tego urokliwe nadmorskie miejscowości i wioski rybackie. Każdy krok na Islandii to cudowne doświadczenie i niezapomniane widoki. Poznaj szczegóły: majówka na Islandii!

Gdzie pojechać na majówkę za granicę? - Afryka

Namibia – jeden z najbardziej dzikich zakątków Czarnego Lądu. Rozległe przestrzenie, noclegi pod rozgwieżdżonym niebem i brak elektryczności to tylko część z przygód, jakie czekają w tym pięknym kraju. Największy park narodowy świata zapewnia niezapomniane spotkanie z fauną, cudny zielony park Waterberg dopełni ją cudami tamtejszej flory, a plaże Cape Cross zapoznają z codziennym życiem fok. Tu znajdziesz więcej informacji: Majówka w Namibii!

RPA – południowy kraj Afryki zachwyca różnorodnością. Począwszy od nowoczesnej odsłony, jaką dane jest oglądać w Johanesburgu, po dzikość zieleni w Górach Smoczych. W czasie tej wyprawy podążysz tropem „wielkiej piątki” oraz odkryjesz piękno i smak rozległych winnic. Zielone krajobrazy parków narodowych i Panoramy Route, w połączeniu z ferią barw skał w grotach oraz dzikością wodospadów i klifów, pozwolą Ci zachwycić się pięknem tego lądu. Tu znajdziesz więcej informacji: Majówka w RPA!

Kenia/Tanzania/Zanzibar – można powiedzieć „Trójkąt Bermudzki Afryki”, który wchłania każdego, kto tam zawędruje. Jeśli zastanawiasz się gdzie jechać na majówkę, aby spędzić ją na łonie natury, to idealny kierunek. Dzika natura safarii, krater wulkanu i żywioł wody do okiełznania – na każdym, etapie wyprawy poznasz Afrykę z innej perspektywy. Do tego niezapomniane spotkanie z Masajami, smak świeżo zebranej kawy i owoców – czego więcej chcieć. Tu znajdziesz więcej informacji: Majówka w Kenii, Tanzanii i na Zanzibarze!

Maroko – gdzie za granicę na majówkę, blisko Europy, a jednak na innym kontynencie? Ten niezwykle interesujący kraj w północno-zachodniej Afryce to idealny wybór. Wyprawa będzie tak samo interesująca dla osób, które chcą poznać Czarny Ląd aktywnie, jak i dla tych, którzy liczą na interesujący wypoczynek. Szlaki karawan na Saharze oraz okoliczne szczyty i wąwozy zapewnią przygodę dla najbardziej wymagających. Miejskie zabytki oraz luksusowa villa Laurenta pozwolą zasmakować błogiego spokoju, tym którzy chcą odpocząć w innym klimacie. Tu znajdziesz więcej informacji: Majówka w Maroko (adventure) i majówka w Maroko (harmonia doznań)!

 

Gdzie pojechać na majówkę? - Ameryka Północna

USA – rozległy obszar i atrakcje, jakie zapewniają Stany to wyprawa na długie miesiące, aby wszystko poznać. Dlatego skupiamy się na konkretnych częściach i zapraszamy do zwiedzenia z nami „must see” zachodniego i wschodniego krańca, jak Los Angeles, Nowy Jork, park narodowy w Utah czy słynny Wielki Kanion. Kilkudniowa wyprawa to okazja do zwiedzenia najsłynniejszych miast stanów takich, jak Kalifornia, Nevada i Waszyngton, dzięki czemu poczuć można atmosferę przekazywaną w filmach. Z drugiej strony to możliwość poznania Stanów w ich naturalnej, istniejącej od wieków postaci, poprzez parki narodowe, najwyższe szczyty i niesamowite formacje skalne. Zapraszamy na wyprawę: Majówka w USA!

Hawaje – w końcu się udało. Od dawna próbowaliśmy poznać ten niezwykły wyspiarski kraj i stworzyć nietuzinkową wyprawę. Niby nieduży obszar, ale obfitujący w wiele atrakcji. Jako wyspa zachwyca swoją naturą. Piękne, rozległe plaże to raj dla surferów, zaś szlaki na kraterze wulkanu czy majestatycznych gór zaspokoją największego zapaleńca górskich wspinaczek. A to tylko kropla w morzu tego, co oferuje archipelag. Nie wiesz gdzie wyjechać na majówkę? Leć z nami na Hawaje. Zapraszamy na wyprawę: Majówka na Hawajach!

Kuba – gdzie polecieć na majówkę, żeby było ciepło? Oczywiście na tętniącą życiem Kubę. Ciepło zapewnia tam nie tylko klimat, ale przede wszystkim lokalna społeczność. Dzięki temu zwiedzanie zabytkowych uliczek, korzystanie z rajskich plaż, czy posiłki w napotkanych jadłodajniach są niczym poruszanie się w znajomym sąsiedztwie. Ponadto niezwykła fauna i flora, tajemnicze jaskinie oraz rozległe plantacje – na tej wyspie nie sposób się nudzić. Zapraszamy na wyprawę: Majówka na Kubie!

Meksyk – jeśli interesują Cię naprawdę stare kultury, to miejsce jest dla Ciebie. Nie ma miejsca, gdzie Majowie czy Aztekowie nie zostawiliby po sobie śladu. Znane i okazałe budowle świątynne to tylko początek. Przy każdym mieście dane jest zobaczyć ruiny wzniesione przez starożytne plemiona. Wrażenie podróży w czasie potęguje kultywowana przez Meksykan tradycja. Kolorowe stroje, barwne budynki i pobudzające zmysły smaki – to trzeba poczuć. Zapraszamy na wyprawę: Majówka w Meksyku!

Gdzie na majówkę za granicę? - Ameryka Południowa

Kostaryka i Nikaragua – namacalny kontakt z naturą i oddech pełną piersią. Tego doświadczysz, wyruszając z nami do tego cudnego kraju. Towarzyszące Kostaryńczykom „Pura vida” jest tu w pełni namacalne. Ciężko szukać na mapie świata tak mało zmienionego przez ludzką działalność kraju. Wszechobecne dzikie lasy i żyjące w nich zwierzęta, tworzą niesamowitą atmosferę, w której odzyskasz spokój i naładujesz baterie. Przeżyj niezwykłą przygodę: Majówka w Kostaryce i Nikaragui albo majówka w Kostaryce!

Kolumbia – wyprawa dla osób, które aby zobaczyć cud, podejmą każdy trud. Z jednej strony ocean i piaszczyste plaże, z drugiej gęste lasy i wysokie szczyty. Naturalne atrakcje Kolumbii czekają na zapaleńców spływów kajakowych, jak i wspinaczek górskich. A jeśli ciekawi Cię cywilizacyjny kontrast, małe wioski indiańskie w sąsiedztwie miast takich, jak Bogota czy Cartagena, z pewnością zachwycą swoją różnorodnością. Przeżyj niezwykłą przygodę: Majówka w Kolumbii!

Peru/Boliwia/Chile – nierozłączne trio w wyprawie po andyjskich krajach – podobne i różne zarazem. Poznając oazę w Peru, nie sposób nie porównać jej z pustynią solną w Boliwii czy Atacamą w Chile. Góry Tęczowe aż proszą się o porównanie z Doliną Księżycową. A fauna i flora nie pozwalają poprzestać na jednym kraju. Ciągnący się przez tysiące kilometrów masyw And łączy różnorodność w jedną ciekawą całość. Rozpoczętej podróży nie sposób nie kontynuować. Przeżyj niezwykłą przygodę: Majówka w Peru, Boliwii i Chile!

Jeśli nadal nie zdecydowałeś gdzie jechać w długi weekend majowy, przejedź palcem po mapie i niech przygoda zadecyduje. Pamiętaj również, że jeśli w maju się nie uda to nic straconego. Aby wybrać się na ekscytującą wyprawę z Solistami masz cały rok.

Aktywny weekend nie tylko w maju

Dla tych, którzy nie mają jednak czasu na dłuższą wyprawę w maju, przygotowaliśmy również kilka propozycji gdzie wyjechać na majówkę w Polsce. Nasz kraj też jest pełen ciekawych i wartych zobaczenia miejsc. Z Solistami możesz przepłynąć kajakiem Wieprz, Czarną Hańczę czy dzikie Bory Tucholskie. Jeśli wolisz trekking, zapraszamy na wyprawę w Pieniny lub Beskidy. A dla fanów rowerowych wariacji idealnym kierunkiem będzie Dolny Śląsk.

Majówka to nie jedyna szansa na wiosenny wypad. Z myślą o innych wolnych weekendach, przygotowaliśmy 3-dniowe aktywne wyjazdy w najbardziej urokliwe miejsca w Polsce. Te wypady to spanie w obozowych warunkach, dużo aktywności fizycznej i przede wszystkim – obcowanie z dziką naturą. Możliwości jest wiele i tylko od Ciebie zależy, jak spędzisz wolne weekendy.

Koniecznie sprawdź: majówka z Solistami – wszystkie kierunki.