North, South, East or West? If only there was a 5th dimension...

Magdalena

Jestem Gdańszczanką, mieszkam w Warszawie, ale spory kawałek siebie zostawiłam w Londynie i Paryżu. Może dlatego ciężko jest mi usiedzieć w jednym miejscu. W planowaniu kolejnych podróży odnajduję swój ulubiony dreszczyk emocji. Kieruję się zwykle jedną zasadą: zaplanuj tak, żeby mieć ciastko i zjeść ciastko ;) Uwielbiam lasy i dżunglę - to jej zwykle poszukuję w podróży. Na codzień w domu pielęgnuję swoją własną. Ostatnio najchętniej odwiedzam wyspy.

Wyrusz ze mną

Podróżuję, bo...

siedząc w jednym miejscu dość szybko się nudzę. Mam poczucie, że dosłownie za każdym rogiem czeka na mnie coś wyjątkowego.

Moje podróżnicze marzenie...

Aktualnie chciałabym zwiedzić wszystkie zakamarki każdej z 9 wysp archipelagu Azorów. Dalej – Ameryka Południowa 🙂

Moje 3 supermoce

Dogadam się z każdym – w kilku językach. Jeśli trzeba, to także na migi.

Nie rozstaję się z aparatem – spodziewajcie się obszernych relacji z wyprawy ze mną!

Podobno w podróży jaram się jak dziecko i nie boję się tym zarażać 😉

Kraje, w których byłem...

USA, Meksyk, Gwatemala, El Salvador, Honduras, Nikaragua, Kostaryka, Portugalia, Hiszpania, Francja, Anglia, Irlandia, Szkocja, Holandia, Dania, Niemcy, Szwecja, Finlandia, Czechy, Słowacja, Austria, Szwajcaria, Włochy, Rumunia, Cypr, Egipt, Maroko, Tunezja, Turcja, Izrael, Jordania, Katar, Birma (Mjanma).

Moje top 3 miejsca na ziemi

Azory

Wyspy, które leczą

Trochę Azji, trochę Ameryki Środkowej, trochę tropików, a przecież to wciąż Europa! Azory zachwyciły mnie zielenią i bogactwem natury – ale jeszcze bardziej tym, jak blisko można z nimi obcować! To miejsce ukoi każdą niespokojną duszę.

Meksyk

Kraina najżywszych kolorów

Dżungla, plaże, nieziemskie kolory i niesamowite jedzenie – niewiele trzeba mi do szczęścia. Poza tym, w kulturze Majów jest coś tak tajemniczego, że chce się ją odkrywać bardziej i głębiej. Co z tego, że nie wiadomo ile w tych odkryciach prawdy, a ile mitów.

Jordania

Tajemnicza i malownicza

Dżungla jest super, ale krajobraz pustynny to zupełnie osobny rozdział. Szczególnie jeśli mowa o Wadi Rum – to miejsce nie z tego świata! Miałam okazję odwiedzić ją podczas deszcz. Nie zapomnę tych soczystych kolorów do końca życia.

Moje poprzednie wyprawy

Wyrusz ze mną

Wyspa nie z tego świata Roztańczona Kuba

Roztańczona Kuba