Jarmark Bożonarodzeniowy

w pradze

 

 

 

 

Praska starówka z pewnością urzeknie swoim urokiem, szczególnie w okresie świątecznym. Jarmark Bożonarodzeniowy w Pradze jest uważany za największy i najpiękniejszy w Czechach. Co roku ludzie gromadzą się na Rynku Starego Miasta wokół błyszczącej choinki aby oddać się wspólnemu świętowaniu. To świetna okazja, aby spróbować wyjątkowych przysmaków: pieczonych kasztanów czy też tredelników — tradycyjnych czeskich ciastek z cynamonem.

 

 

 

 

 

CO ZOBACZYMY?

Hradczany — powstała w XIV w. "królewska" dzielnica. W jej skład wchodzi kompleks zamku królewskiego (założonego w IX wieku), bazylika św. Jerzego, słynna Złota Uliczka, ogrody królewskie z Belwederem oraz, budowana przez 6 stuleci, katedra św. Wita., kościół Św. Mikołaja. Zmiana Warty na Zamku Praskim, która odbywa się codziennie o 12.00, to widowisko warte obejrzenia.

 

Most Karola — jeden z najpiękniejszych średniowiecznych mostów w Europie i najbardziej rozpoznawalny punkt miasta, nie można go ominąć będąc w Pradze. Kamień węgielny nowego kamiennego mostu wmurował Karol IV Luksemburski 9 lipca 1357 o godzinie 5:31 rano. Powodem wyboru tej godziny był odpowiedni układ gwiazd (koniunkcja Słońca z Saturnem), to się nazywa precyzja!

 

 

 

Mała Strana — to dzielnica pięknych barokowych pałaców, uroczych ogrodów, malowniczych kamieniczek, wąskich uliczek, zaułków i zabytkowych kościołów, tutaj trzeba się zgubić 🙂

 

PubCrawl — niezapomniana noc pełną wrażeń. Szalony tour po po praskich pubach zakończony wejściem do największego w środkowej Europie klubu nocnego — Karlovy Lazne. Będzie się działo!

 

Petrin — to ponad 300 metrowe wzgórze to idealne miejsce, by podziwiać panoramę Pragi. Są tu piękne widoki na Hradczany, Malą Stranę a także Most Karola i wieżyczki Starego Miasta. Na Petrin można wjechać naziemną kolejką linową. A na szczycie czeka na nas… czeska wersja wieży Eiffl’a — wieża widokowa Rozhledna.

 

 

 

CO: WEEKENDOWY WYPAD DO PRAGI

 

KIEDY: 2.12 - 4.12 (piątek - niedziela) 

 

CENA: 380 zł

 

TRANSPORT

we własnym zakresie;

jeżeli zbierze się ekipa (8 os.) to pojedziemy wspólnie busami

(orientacyjne ceny: Wrocław — 70 zł i Kraków — 90 zł)

 

 

 

W CENIE

— zakwaterowanie w hostelu samym centrum Pragi (2 pokoje dwuosobowe i 2 sypialnie dziesięcioosobowe)

— wstęp do wszystkich najważniejszych zabytków (Katedra św, Wita, Stary Pałac Królewski, wystawa Historia Zamku Praskiego, Bazylika Św. Jerzego, Złota Uliczka z Wieżą Daliborką, Galeria Obrazów Zamku Praskiego, Wieża Prochowa)

— całonocny PubCrawl ze wstępem do Karlovy Lazne (w cenie darmowy alkohol przez godzinę w pierwszym pubie oraz darmowy shot powitalny w każdym kolejnym odwiedzonym)

— niesamowite przeżycia i niepowtarzalna atmosfera

— świąteczny nastrój

 

CENA NIE ZAWIERA

— dojazdu do Pragi

— wyżywienia (w hostelu znajduję się wspólna kuchnia, w której można przygotować posiłki)

 

DLACZEGO warto z nami pojechać:

 

 

 

— zobaczymy jeden z najpiękniejszych Jarmarków Bożonarodzeniowych w Europie

— poczujemy niepowtarzalną świąteczną atmosferę

— przekonamy się jak smakuje czeskie piwo w praskich pubach

— przetańczymy całą noc w największym klubie w Europie

 

....a co najpiękniejsze, na naszych wyjazdach zawsze spotkasz masę pozytywnych, otwartych ludzi, którzy przywitają Cię z uśmiechem. Każdy trip nastawiony jest na integrację i budowanie relacji między Solistami - aktywny plan, nieduże grupy i masa przygód. Jeżeli chcesz razem z nami budować solistową społeczność - zapraszamy!

 

Poczuj magię świąt

Zapisz się tutaj

na jarmarku w Pradze