img bottom

Rowerowe weekendy Live Wild

Jeśli lubisz aktywne weekendy, dziką przyrodę i zaskakujące przygody, to mamy coś dla Ciebie! Wyprawy rowerowe na weekend to opcje nie tylko dla ludzi o stalowej kondycji. Wybierając spośród naszych propozycji, z pewnością znajdzie się coś również dla mniej zaawansowanych rowerzystów, którzy chcą spróbować czegoś zupełnie nowego i odkryć niezwykłe zakątki Polski. Zapraszamy do odkrycia oferty na weekendy Live Wild 2021!

Weekendy na rowerach – na czym jeździmy?

Wybierając się na rowerowy weekend razem z nami, nie musisz mieć własnego sprzętu – wystarczy, że zabierzesz trochę najpotrzebniejszych rzeczy osobistych, jedzenia i dobry humor. Każda z przygotowanych przez nas tras, pokonywana jest bowiem na innym rodzaju roweru, który zawsze dopasowany jest do ukształtowania terenu, długości i trudności trasy. Dlaczego? Powodów jest co najmniej kilka: chcemy, by każda osoba, nawet ta nieposiadająca specjalistycznego sprzętu, miała szansę wybrać się z nami na weekendy na rowerach. Po drugie – liczy się dla nas nie tylko dobra zabawa, ale również bezpieczeństwo – dostosowany jednoślad zmniejsza ryzyko wypadku i pozwoli wrócić Ci do domu w jednym kawałku. No i po trzecie: zawsze to fajnie przejechać się na czymś nowym.

Podczas naszych wypraw rowerowych na weekend wykorzystujemy:

  • Fatbike – to taki monster truck wśród rowerów – ma ekstremalnie grube opony, mające minimalnie (!) 10 centymetrów szerokości i bieżnik o takiej przyczepności, że nawet Spiderman by się jej nie powstydził, a do tego solidna rama o specjalnej konstrukcji oraz szerokie piasty i suporty. Rower ten został tak skonstruowany, by nie była mu straszna jazda po śniegu, piasku, czy błocie. Jest to rower renomowanej polskiej marki Bike with Benefits, produkującej topowe rowery zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. Są więc idealne tam, gdzie my je zabieramy, czyli do Przemkowskiego Parku Krajobrazowego w województwie dolnośląskim.
  • Rowery MTB e-bike, czyli elektryczne górale od firmy Haibike. Są to pojazdy przystosowane do pokonywania trudnych podjazdów. Posiadają szerokie opony (jednak nie aż tak jak w fatbike’ach) z wysokim bieżnikiem, amortyzowany widelec oraz specjalną ramę, która umożliwia przyjęcie nieco bardziej sportowej sylwetki. Zamontowany napęd elektryczny dużo ułatwia, sprawiając, że cała wyprawa jest o wiele przyjemniejsza. Pojeździć na nich można w trakcie rowerowych weekendów w Gorcach w Małopolsce.
  • Rowery MTB – klasyczne rowery górskie, już bez wsparcia silnika elektrycznego, zabieramy ze sobą w Góry Izerskie w Sudetach. Ich konstrukcja sprawdzi się i na łagodniejszych drogach polnych, i na nieco bardziej ambitnych podjazdach, zapewniając duży komfort jazdy oraz możliwość przyjęcia postawy wygodnej nawet podczas długich wypraw.
  • Rowery trekkingowe – trekkingówki, na których pokonujemy około 170 km, podróżując przez Mierzeję Wiślaną i Żuławy, są bardzo uniwersalne i idealnie sprawdzają się na długich trasach o umiarkowanym stopniu trudności. Jazda na nich może być prawdziwą przyjemnością, zwłaszcza w takich okolicznościach przyrody.
  • Enduro – te rowery, dzięki dość lekkiej konstrukcji i oponom dostosowanym do ekstremalnych zjazdów i podjazdów, sprawdzają się idealnie w górskich terenach. Aby nasze rowerowe weekendy w Szczyrku na długo zostały w Twojej pamięci, wybraliśmy model Enduro Genius 950 od firmy Scott z technologią zawieszenia TwinLoc oraz układem napędowym SRAM Eagle.

Dlaczego warto wybrać się na wyprawy rowerowe na weekend z cyklu Live Wild?

Wycieczki rowerowe odbywające się w ramach Live Wild 2021 mogą być niesamowitą przygodą. Jednak to nie jedyna zaleta tego typu wypraw. Dlaczego jeszcze warto wyruszyć w nie razem z nami?

  • Wybieramy najpiękniejsze rejony Polski i układamy taki plan wyjazdu, by wyciągnąć z niego maksimum wrażeń – poznajemy lokalną kulturę i kuchnię, a przy tym świetnie się bawimy pośród ludzi, którzy podzielają nasze pasje.
  • Weekendy na rowerach to świetna okazja do solidnego treningu. Nic nie ładuje baterii na kolejny tydzień lepiej niż solidna dawka pozytywnego zmęczenia.
  • Masz gwarancję, że jeśli zaplanowany wyjazd nie odbędzie się z powodu ograniczeń wynikających z pandemii Covid-19, w ciągu 14 dni zwrócimy Ci całe wpłacone środki.
  • Liderami wypraw Live Wild 2021 są pasjonaci mający duże doświadczenie w swojej dziedzinie. Wśród nich znajdują się między innymi: Kuba Wicher (uczestnik zawodów rowerowych, zdobywca licznych tytułów, w tym tytułu Mistrza Polski), czy Piotr Czuryłło (jeden z pierwszych preppersów w Europie, założyciel Fundacji Polish Preppers Network).

Nasze wyprawy możemy polecić wszystkim osobom, które lubią nie tylko aktywny wypoczynek, ale również niezwykłe, często nieodkryte lub mało popularne miejsca blisko natury. Rezerwując termin na weekend na rowerach z jednym z naszych liderów, nie musisz się o nic martwić, bo dbamy o wszystko – Ty musisz tylko dojechać na miejsce, z którego wyruszymy. Więcej na temat Live Wild znajdziesz tutaj.