Rowerowe Skrzyczne z Kubą Wichrem!

szkolenie Enduro z Mistrzem Polski!
Wybierz termin

szkolenie Enduro z Mistrzem Polski!

Poziom trudnościq
i Intensywny arrow

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Komfortq
i Podróżnik arrow

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Rodzajq
i Backpacking arrow

Intensywna wyprawa, z której wyciśniesz 200% – genialna trasa, sporo przemieszczania się,
jednodniowe trekkingi, max. 1-2 dni w jednym miejscu. Trip bardzo aktywny. Dodatkowe opcje na rafting, paralotnię, kolejkę górską etc.

Dlaczego warto z nami jechać?

icon Spędzisz cudowny weekend w gronie podróżników blisko natury
icon Przejdziesz kilkadziesiąt kilometrów na rowerach!
icon Przejdziesz szkolenie teoretyczne oraz praktyczne (dostosowane do Twojego poziomu – od początkującego)
icon Wstęp praktycznego szkolenia na pumptrucku – następnie dostosowanie ścieżek do poziomu zaawansowania uczestników
icon Wideoanaliza Twojego przejazdu!
icon Szkolenie z Kubą Wichrem – jak nauka, to od najlepszych!
icon Będziesz się świetnie bawił w solistowym towarzystwie
arrow
POLSKA
bottom bottom

Plan wyprawy

Szczyrk
arrow
Duże Skrzyczne
arrow
Małe Skrzyczne
arrow
Szczyrk Enduro Trails
arrow

Noclegi Baza wypadowa

Weekend spędzimy w hostelu Skitourowo Rowerowe Beskidy, położonym w samym sercu „rowerowego” Szczyrku, bezpośrednio pod gondolą Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego. Najważniejsza informacja w kwestii noclegu to idealnie połączenie logistyczne – tuż przy trasach rowerowych. Jedna z nich dosłownie kończy się w ogrodzie hostelu :). Spać będziemy w pokojach wieloosobowych, na pojedynczych łóżkach. Na terenie obiektu znajdują się dwie łazienki oraz pomieszczenie wspólne i kuchnia do użytku gości.  Na miejscu będzie można zaopatrzyć się w napoje oraz zamówić pizzę. Do dyspozycji będziemy również mieli: miejsce na ognisko.

arrow

Kuba Wicher – gość specjalny!

Jeden z bardziej uniwersalnych zawodników w Polsce, ceni sobie wszechstronność i różnorodność. Od 2004 roku ściga się w zawodach downhillowych, downtown, 4cross, dual, enduro, pumptrack a w wolnej chwili trenuję również na torach bmx racing. W tym czasie wywalczył tytuł Mistrza Polski w 4crossie w kategorii masters oraz 2-go V-ce Mistrza Polski w elicie, poza tym ma na koncie ponad 200 startów w zawodach w Polsce i za granicą z czego 87 zakończył na podium a 24 na najwyższym jego stopniu. Aktualnie swoje doświadczenie wykorzystuje podczas szkolenia zarówno początkujących jak i zaawansowanych.

arrow

ROWERY ENDURO

Do dyspozycji oddajemy rowery renomowanej firmy Scott. Model Genius 950 wyposażony jest w technologię zawieszenia TwinLoc, która zawsze optymalizuje jazdę, układ napędowy SRAM Eagle i komponenty Syncros.

arrow

DZIEŃ 1 PIĄTEK

Spotykamy się o godzinie 19:00 w Szczyrku. Kwaterunek oraz wieczorna integracja, znajdziemy czas na wspólne ognisko oraz wprowadzimy Was w podstawowe tajniki jazdy. Klimatyczna okolica naszego hostelu, zapewni dobry start aktywnego weekendu. Przygodę czas zacząć!

arrow

DZIEŃ 2 - SOBOTA

Od rana startujemy! Zbiórka oraz dopasowanie sprzętu. Następnie teoretyczne zajęcia – wprowadzenie do enduro. Pierwszy krok praktycznych zajęć to rozgrzewka na pump trucku oraz weryfikacja realnego poziomu zaawansowania uczestników. Jest to istotne ze względu na dalszy program szkoleń.

Czego się nauczysz:

  • prawidłowe ustawienie roweru pod siebie i pod tras
  •  prawidłowa postawa na rowerze
  • balans ciałem podczas jazdy
  • pozycja w zakrętach i trawersach
  • pokonywanie band i zakrętów otwartych
  • pokonywanie rollerów, tarek, hopek, rock garden’ów i innych przeszkód na trasie
  • nauka pompowania i tłumienia przeszkód
  • poprawne hamowanie przed przeszkodami i zakrętami

arrow

DZIEŃ 3 - NIEDZIELA

Dalsza część szkoleń praktycznych enduro na single trucku. Przypomnimy sobie elementy z sobotniego szkolenia oraz udoskonalimy nowo nabyte umiejętności. Dodatkowo – analiza linii przejazdu i praktyczne testy elementów na trasie oraz praktyczna jazda za i przed instroktorem. Czeka Was także wideoanaliza!

Pożegnanie uczestników oraz wydanie certyfikatów ukończenia szkolenia.

arrow

TRASY ROWEROWE

Poruszać będziemy się w obrębie masywu Dużego i Małego Skrzycznego. M. in. Na kompleksie jednokierunkowych ścieżek rowerowych Szczyrk Enduro Trails by TREK. Specjalnie wyprofilowane trasy, zaprojektowane z dala od pieszych szlaków stanowią świetne miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu. Zbudowane z myślą o bezpieczeństwie i dobrej zabawie ich użytkowników posiadają odpowiednie nachylenie tras, miejsca do wytracania prędkości oraz bandy ułatwiające pokonywanie ciasnych zakrętów.

arrow

Liderzy wyprawy

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

arrow

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

2 noclegi w hostelu w pokojach wieloosobowych

o

wypożyczenie rowerów Scott Genius na cały czas trwania wyprawy

o

karnet 2 dniowy na kolej gondolowa

o

1 kolacje w formie ogniska z kiełbasami

o

2 instruktorów

o

szkolenie z MP Kubą Wichrem

o

solistowy Welcome Pack

o

program wyjazdu

o

ubezpieczenie podróżne po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (30 000 zł), Odpowiedzialność Cywilna - OC (szkody na osobie 100 000 zł, 50 000 zł szkody na mieniu).

o

składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

x

dojazdu na miejsce zbiórki (Szczyrk)

x

wyżywienia (we własnym zakresie)

x

karnetu na wyjazdy kolejką

x

kasku rowerowego – możliwość wypożyczenia w centrum testowym na miejscu.

x

ochraniaczy na kolana i łokcie (nie są wymagane) jednak są sytuacje które nie są wywrotkami a ochraniacze się przydają – możliwość wypożyczenia w centrum testowym na miejscu.

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów