Szkolenie enduro 4

szkolenie Enduro z Mistrzem Polski! Rowerowe Skrzyczne z Kubą Wichrem!

Pomysł na weekend marzeń

Soliści! Po sukcesach i rozwoju wypadów rowerowych – idziemy krok dalej. Pokonywaliśmy kilometry w Izerach, przetestowaliśmy e-bikes w Gorcach, teraz nadszedł czas na przygodę enduro w Szczyrku! Kolejne wydarzenie z cyklu „Live Wild” przed nami. Co się za tym kryje? Ucieczka z miasta, obcowanie w pięknej naturze przy czystym powietrzu. Chcemy próbować nowych rzeczy, odkrywać pasje, zdobywać nowe umiejętności, doświadczenia. Tym razem postawiliśmy na mocne, sportowe emocje. Na rowerach typu enduro czeka Was praktyczne szkolenie z wykwalifikowanymi instruktorami oraz gościem specjalnym – Kubą Wichrem, Mistrza Polski w 4crossie. Kolejna weekendówka przed nami, tym razem z bakcylem sportowym! Emocji i adrenaliny na 100% nie zabraknie!

 

#SolisciTeam

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Podróżnik

Komfort
Podróżnik

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Travel

Rodzaj
Travel
Klasycznie

Intensywna wyprawa, z której wyciśniesz 200% – genialna trasa, sporo przemieszczania się,
jednodniowe trekkingi, max. 1-2 dni w jednym miejscu. Trip bardzo aktywny, ale znajdziemy
też czas na plażę i “złapanie odddechu”. Dodatkowe opcje na rafting, paralotnię, kolejkę górską etc.

Plan wyprawy

 • Szczyrk
 • Duże Skrzyczne
 • Małe Skrzyczne
 • Szczyrk Enduro Trails

Noclegi Baza wypadowa

Weekend spędzimy w hostelu Skitourowo Rowerowe Beskidy, położonym w samym sercu „rowerowego” Szczyrku, bezpośrednio pod gondolą Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego. Najważniejsza informacja w kwestii noclegu to idealnie połączenie logistyczne – tuż przy trasach rowerowych. Jedna z nich dosłownie kończy się w ogrodzie hostelu :). Spać będziemy w pokojach wieloosobowych, na pojedynczych łóżkach. Na terenie obiektu znajdują się dwie łazienki oraz pomieszczenie wspólne i kuchnia do użytku gości.  Na miejscu będzie można zaopatrzyć się w napoje oraz zamówić pizzę. Do dyspozycji będziemy również mieli: miejsce na ognisko.

Kuba Wicher – gość specjalny!

Jeden z bardziej uniwersalnych zawodników w Polsce, ceni sobie wszechstronność i różnorodność. Od 2004 roku ściga się w zawodach downhillowych, downtown, 4cross, dual, enduro, pumptrack a w wolnej chwili trenuję również na torach bmx racing. W tym czasie wywalczył tytuł Mistrza Polski w 4crossie w kategorii masters oraz 2-go V-ce Mistrza Polski w elicie, poza tym ma na koncie ponad 200 startów w zawodach w Polsce i za granicą z czego 87 zakończył na podium a 24 na najwyższym jego stopniu. Aktualnie swoje doświadczenie wykorzystuje podczas szkolenia zarówno początkujących jak i zaawansowanych.

ROWERY ENDURO

Do dyspozycji oddajemy rowery renomowanej firmy Scott. Model Genius 950 wyposażony jest w technologię zawieszenia TwinLoc, która zawsze optymalizuje jazdę, układ napędowy SRAM Eagle i komponenty Syncros.

Z cyklu Live Wild (Kopia) 5

Poziomy zaawansowania szkoleń ze względu na umiejętności uczestników:

 • – Podstawowe – dla osób które są pierwszy raz w górach lub były już kilka razy, jednak potrzebują solidnego wsparcia w zakresie techniki jazdy i doboru najlepszej linii przejazdu
 • – Średnio-zaawansowane – dla osób które jeżdżą już jakiś czas, są w stanie zjechać każdą trasę enduro, jednak nie wszystko podczas zjazdu wychodzi lub mają problemy z niektórymi elementami technicznymi

DZIEŃ 1 PIĄTEK

Spotykamy się o godzinie 19:00 w Szczyrku. Kwaterunek oraz wieczorna integracja, znajdziemy czas na wspólne ognisko oraz wprowadzimy Was w podstawowe tajniki jazdy. Klimatyczna okolica naszego hostelu, zapewni dobry start aktywnego weekendu. Przygodę czas zacząć!

DZIEŃ 2 - SOBOTA

Od rana startujemy! Zbiórka oraz dopasowanie sprzętu. Następnie teoretyczne zajęcia – wprowadzenie do enduro. Pierwszy krok praktycznych zajęć to rozgrzewka na pump trucku oraz weryfikacja realnego poziomu zaawansowania uczestników. Jest to istotne ze względu na dalszy program szkoleń.

Czego się nauczysz:

 • prawidłowe ustawienie roweru pod siebie i pod tras
 •  prawidłowa postawa na rowerze
 • balans ciałem podczas jazdy
 • pozycja w zakrętach i trawersach
 • pokonywanie band i zakrętów otwartych
 • pokonywanie rollerów, tarek, hopek, rock garden’ów i innych przeszkód na trasie
 • nauka pompowania i tłumienia przeszkód
 • poprawne hamowanie przed przeszkodami i zakrętami

DZIEŃ 3 - NIEDZIELA

Dalsza część szkoleń praktycznych enduro na single trucku. Przypomnimy sobie elementy z sobotniego szkolenia oraz udoskonalimy nowo nabyte umiejętności. Dodatkowo – analiza linii przejazdu i praktyczne testy elementów na trasie oraz praktyczna jazda za i przed instroktorem. Czeka Was także wideoanaliza!

Pożegnanie uczestników oraz wydanie certyfikatów ukończenia szkolenia.

TRASY ROWEROWE

Poruszać będziemy się w obrębie masywu Dużego i Małego Skrzycznego. M. in. Na kompleksie jednokierunkowych ścieżek rowerowych Szczyrk Enduro Trails by TREK. Specjalnie wyprofilowane trasy, zaprojektowane z dala od pieszych szlaków stanowią świetne miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu. Zbudowane z myślą o bezpieczeństwie i dobrej zabawie ich użytkowników posiadają odpowiednie nachylenie tras, miejsca do wytracania prędkości oraz bandy ułatwiające pokonywanie ciasnych zakrętów.

Dlaczego warto z nami jechać?

 • Spędzisz cudowny weekend w gronie podróżników blisko natury
 • Przejdziesz kilkadziesiąt kilometrów na rowerach!
 • Przejdziesz szkolenie teoretyczne oraz praktyczne (dostosowane do Twojego poziomu – od początkującego)
 • Wstęp praktycznego szkolenia na pumptrucku – następnie dostosowanie ścieżek do poziomu zaawansowania uczestników
 • Wideoanaliza Twojego przejazdu!
 • Szkolenie z Kubą Wichrem – jak nauka, to od najlepszych!
 • Będziesz się świetnie bawił w solistowym towarzystwie

Liderzy wyprawy

Anita Nowak

Anita Nowak

Gdy rozpoczęłam drugi kierunek studiów – antropologię, przyśniło mi się, że niczym Bronisław Malinowski rozbijam namiot pośród plemienia na Triobriandach i zaczynam poznawanie obcej kultury na końcu świata. Bardzo spodobał mi się ten obrazek i sprawdzam, kiedy marzenie zamienię we wspomnienie. Najbardziej lubię w podróżowaniu etap planowania. Poznaję nowe miejsce dużo wcześniej, oswajam się z nim, a ekscytacja wzrasta. Dlatego zawsze coś planuję – najczęściej weekendowy wypad w ukochane góry, gdzie po wielu kilometrach czuję się totalnie wypoczęta. Podczas wypraw zawsze spędzam czas aktywnie, poznaję nowe sporty, ale też jestem fanką podróży kulinarnych – wyjazd bez testowania kuchni u lokalnych gospodarzy się nie liczy! Zawodowo zajmuję się wymyślaniem pomysłów, rozmową z ludźmi i realizacją wspaniałych kampanii reklamowych. Działam także przy organizacji sekretnych koncertów Sofar Sounds, które zorganizowaliśmy m.in. w żydowskiej mykwie czy stolarni. Uważam, że 1=1 a 1+1= jakiś milion możliwości. To gdzie razem jedziemy? :)
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Anita Nowak

Anita Nowak

Anita Nowak

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

Dojazd we własnym zakresie!

Termin już minął

Spotykamy się pod adresem:

ul. Salmopolska 59, Szczyrk

 

 

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

890 pln

Cena wyprawy:

Koszt wyprawy:

I transza - 445 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 445 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

Podana kwota jest kwotą orientcyjną.

Cena rynkowa:

1200 pln

Cena zawiera

 • 2 noclegi w hostelu w pokojach wieloosobowych
 • wypożyczenie rowerów Scott Genius na cały czas trwania wyprawy
 • karnet 2 dniowy na kolej gondolowa
 • 1 kolacje w formie ogniska z kiełbasami
 • 2 instruktorów
 • szkolenie z MP Kubą Wichrem
 • solistowy Welcome Pack
 • program wyjazdu
 • ubezpieczenie podróżne Ergo Hestia OC i NNW (do 200 000 zł)
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

 • dojazdu na miejsce zbiórki (Szczyrk)
 • wyżywienia (we własnym zakresie)
 • karnetu na wyjazdy kolejką
 • kasku rowerowego – możliwość wypożyczenia w centrum testowym na miejscu.
 • ochraniaczy na kolana i łokcie (nie są wymagane) jednak są sytuacje które nie są wywrotkami a ochraniacze się przydają – możliwość wypożyczenia w centrum testowym na miejscu.
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i jedź z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

50km spływu przez jedną z najpiękniejszych rzek w Polsce

kajakiem przez Tanew

Zobacz terminy
Zobacz terminy

przez Turbacz na MTB

Gorce na e-rowerach!

Zobacz terminy
Zobacz terminy

malowniczy spływ na Pojezierzu Drawskim

Spływ Korytnicą i Drawą

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

50km spływu przez jedną z najpiękniejszych rzek w Polsce

kajakiem przez Tanew

Zobacz terminy
Zobacz terminy

przez Turbacz na MTB

Gorce na e-rowerach!

Zobacz terminy
Zobacz terminy

malowniczy spływ na Pojezierzu Drawskim

Spływ Korytnicą i Drawą

Zobacz terminy
Zobacz terminy