rowerowa przygoda i leśny survival

Fatbike i bushcraft na terenie Przemkowskiego Parku Krajobrazowego
Wybierz termin

Fatbike i bushcraft na terenie Przemkowskiego Parku Krajobrazowego

Poziom trudnościq
i Intensywny arrow

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Komfortq
i Odkrywca arrow

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach. Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Rodzajq
i Adventure arrow

Wyprawa pełna przygód – autorska trasa naszpikowana ekstremalnymi doznaniami. Przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Atrakcje, które na Ciebie czekają:

icon Leśna przygoda rowerowa na personalizowanych rowerach od polskiej marki BIKES WITH BENEFITS
icon Zwiedzanie Młyńskiego Stawu, Rezerwatu przyrody Torfowisko Borówki, Cietrzewiowe Wrzosowisko
icon Wizyta w Pogorzelach (osadzie założonej w pierwszej połowie XVIII w. na kształt koła)
icon Szkolenie bushcraftowe - nauka rozpalenia ognia w każdych warunkach, gotowanie bez palnika, budowanie kuchenki z drewna lub kamieni
icon Prezentacja sprzętu biwakowego - tarp, bivi i hamak
icon Wspólne gotowanie w kociołkach na świeżym powietrzu
icon Rowerowa zabawa na piasku na Pustyni Kozłowskiej
icon Nauka udzielania pierwszej pomocy w trudnych warunkach
icon Ognisko
arrow

Weekend #LiveWild - dlaczego watro spędzić go z nami?

icon Spędzisz aktywnie weekend w środku Przemkowskiego Parku Krajobrazowego
icon Przemierzysz rowerem Pustynię Kozłowską
icon Poznasz tajniki bushcraftu
icon Dowiesz się jak obchodzić się i korzystać z Fatbike'ów
icon Odpoczniesz od zgiełku miasta i spędzisz aktywnie weekend
icon Nauczysz rozpalać ogień
icon Będziesz się świetnie bawił w solistowym gronie
arrow
POLSKA
bottom bottom

Plan wyprawy

Młyński Staw
arrow
Rezerwat przyrody Torfowisko Borówki
arrow
Pustynia Kozłowska
arrow
Cietrzewiowe Wrzosowisko
arrow
wyprawa na rowerach polskiej marki BIKES WITH BENEFITS
arrow

FATBIKE - ROWERY NA GRUBO

Faty są rowerami bardzo uniwersalnymi i  nie należy ich kojarzyć tylko z jedną porą roku. Doskonale sprawdzają się zarówno podczas długich letnich wycieczek po lesie, plażach ale również zimowych szaleństwach w górach. Szerokie opony zdają egzamin na trasach, gdzie pojawia się spora ilość luźnych kamieni i korzeni oraz śniegu.

 

Sami nie używamy określenia Fat Bike, a Fun Bike, ponieważ te rowery dają dużo radości z jazdy tam gdzie innymi rowerami nie jesteśmy w stanie dotrzeć. Dzięki uniwersalności tych rowerów ich łączenie z bushcraftem jest czymś naturalnym. Wolność, które dają fatbike’i plus umiejętności bushcraftu pozwalają na odcięcie się od miejskiego zgiełku i i przebywania bliżej natury. Do tego piaszczyste i mało uczęszczane lasy
Przemkowskiego Parku Krajobrazowego to prawdziwa uczta dla miłośników przyrody i grubych opon! Rowery, na których będziecie mieli okazję jeździć doskonale sprawdziły się podczas zawodów mistrzostw Polski, a także ultra maratonów.
arrow
LIDER

Adrian Badura

Solistowy lider, właściciel polskiej marki rowerowej BWB Custom Bike, podróżnik oraz instruktor snowboardu. W Klubie odpowiedzialny za realizację fatbike’owych wyjazdów w formule #LiveWild.

 

Rowery i podróże zawsze były obecne w moim życiu. Podczas licznych podróży i wyjazdów rowerowych szukałem sposobu na złamanie dotychczasowych schematów, aby zmienić sposób życia i wyrwać się z szarości dnia codziennego. Zdobyte doświadczenie inżynieryjne dało mi możliwość zrealizowania we własnym biurze projektowym unikalnego projektu ramy na grubych oponach. Tak powstał pierwszy Fatbike – Toudi, który miał być rowerem tylko dla mnie.  Nigdy bym nie przypuszczał, że tworząc Toudiego zrodzi to cały łańcuch wydarzeń w moim życiu, dzięki któremu mogę połączyć pasję i pracę!

arrow

BWM Custom Bike - BIKES WITH BENEFITS

Od Adriana: „Zdobyte doświadczenie inżynieryjne dało możliwość zrealizowania w własnym biurze projektowym unikalnego projektu ramy, której w segmencie Fatbike’ów jeszcze nie był widziany. Tak powstała marka Bikeswithbenefits. Każdy projekt wykonywany jest ręcznie od początku do końca na terenie Polski.

 

W 2018r skupiliśmy się nad rozwojem Fatbike’a o wdzięcznej nazwie Toudi, który jest zgodny z najnowszymi światowymi standardami. Aktualnie jest to jeden z najlżejszych aluminiowych Fatów na rynku. Oprócz standardowego wykonania oferujemy wersje wzmocnione dla rowerzystów o wadze do 200kg. Stawiamy na jakość wykonania i na personalizację ram (specjalne malowania, dedykowane komponenty) oraz wytworzenie więzi między użytkownikiem, a rowerem.”

arrow
Instruktorzy

Aleksander Jaworski

Instruktor survivalu i bushcraftu, trener etyki outdoorowej, koordynator grupy regionalnej „Śląsk” Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu. Od dzieciństwa podróżnik i rowerzysta. Zadba o wasze pełne żołądki i w razie potrzeby zajmie się waszymi ranami. Razem z Olkiem nauczycie się m.in. jak skutecznie rozpalić ognisko, jak przygotować sobie prosty i smaczny posiłek na ogniu, nauczycie się jak opatrzyć „rowerowe” rany a chętni spędzą nocleg w lesie pod gwiazdami.

arrow

Maciej Żmijewski

Bloger, fotograf amator, a także instruktor w grupie regionalnej „Śląsk” Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu. Za jego pomysłami trudno nadążyć. Góry las i krzaki są z nim od najmłodszego. Pochodzi z pokolenia, które strzelało z łuku zrobionego z kija i procy z drutu i gumki od majtek. Nie będziecie się z nim nudzić, ani w lesie, ani na rowerze!

arrow
TERMINY INSTRUKTORÓW

DZIEŃ 1 - PIĄTEK

Spotykamy się o godzinie 19:00 w Agroturystyce i Stajnia Żabi Młyn. Następnie wspólnie z instruktorami SPSS rozstawimy nasze namioty.

 

Później czeka wspólna integracja podczas przygotowaniu kolacji na ognisku, gdzie przeprowadzimy wstęp do szkoleń bushcraftowych i zapoznamy się ze sprzętem fatbike’owym od BWB.

arrow

DZIEŃ 2 - SOBOTA [długość trasy: 40km / poziom trudności: łatwy]

Dzień zaczynamy do wspólnego śniadania w agroturystyce. Następnie podzielimy się na dwie grupy szkoleniowe.
I grupa pojedzie na wycieczkę fatbike’ową po Przemkowskim Parku Krajobrazowym, gdzie zwiedzimy: Młyński Staw, Rezerwat przyrody Torfowisko Borówki, Cietrzewiowe Wrzosowisko oraz na samym końcu Pogorzele, czyli osadę założoną w pierwszej połowie XVIII wieku, w kształcie koła. II grupa podczas szkolenia bushcraftowego dowie się jak: rozpalać ogień w każdych warunkach i gotować bez palnika, jak zbudować kuchenkę z drewna lub kamieni. Instruktor SPSS zaprezentuje sprzęt biwakowy – tarp, bivi i hamak.
W okolicach godziny 14:00 obie grupy udadzą się na obiad. Po posileniu grupa I udaje się na warsztaty bushcraftowe, a grupa II jedzie na wycieczkę fatbike’ową.
Wieczorową porą wspólnie przygotujemy kolację w kociołkach na świeżym powietrzu.

arrow

DZIEŃ 3 - NIEDZIELA [długość trasy: 20km / poziom trudności: łatwy]

Po sobotnich szkoleniach na nogi postawi nas kawa i owsianka mocy przygotowana na ognisku. Niedzielne warsztaty bushcraftowe oraz jazda na fatbike’ach odbędzie się na Pustynni Kozłowskiej.

 

Grupa I uda się na zabawę rowerową po piasku, a grupa II będzie uczyć się jak w trudnych warunkach udzielić pierwszej pomocy np. szyjąc ranę lub zakładając opatrunek uciskowy. O godzinie 11:00 nastąpi zamiana grup.

 

Po zakończeniu warsztatów na pustyni udamy się na pożegnalny posiłek przygotowany przez właścicieli agroturystyki.

arrow
* Wszystkie posiłki będą wegetariańskie, przygotowane w większości z lokalnych produktów. Dla chętnych dostępne będą także produkty mięsne.

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

arrow

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

wypożyczenie profesjonalnych rowerów Fatbike (polska marka BWB) na czas trwania szkolenia

o

wycieczki fatbike'owe

o

warsztatay bushcraftowe prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów SPSS (Stowarzyszenie Polska Szkoła Surwiwalu)

o

noclegi w nowych solistowych namiotach na polu namiotowym

o

pełne wyżywienie w agroturystyce z elementami gotowania bushcraftowego (2x śniadanie, 2x obiad, 2x kolacja)

o

fatbike'owy program wyprawy połączony z elementami bushcraftowymi i survivalowymi

o

teoretyczny oraz praktyczny warsztat z bushcraftu oraz leśnego surviawalu

o

kuchenki do gotowania, gaz, sprzęt bushcraftowy

o

parking na terenie Agroturystyki

o

program wyjazdu

o

Solistowy Welcome Pack

o

ubezpieczenie podróżne po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (30 000 zł), Odpowiedzialność Cywilna - OC (szkody na osobie 100 000 zł, 50 000 zł szkody na mieniu).

o

opiekę doświadczonego lidera

o

jedyną w swoim rodzaju przygodę z cyklu #LiveWild

Cena nie zawiera:

x

dojazdu na miejsce zbiórki (Agroturystyka i Stajnia Żabi Młyn) i transportu powrotnego

x

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów