fatbike i bushcraft w środku Przemkowskiego Parku Narodowego 18

fatbike i bushcraft na terenie Przemkowskiego Parku Krajobrazowego rowerowa przygoda i leśny survival

Pomysł na weekend marzeń

Soliści! Przecieraliśmy 5-calowymi oponami zaśnieżone górskie szlaki! Czas przetrzeć niedostępne dla cienkich kół piaszczyste trasy i przeżyć rowerową przygodę w samym środku Przemkowskiego Parku Krajobrazowego! Zwiedzimy ukryte w środku lasu osady, zobaczymy wielkie połacie wrzosowisk, torfowiska, zimnowojennych bunkrów, a na końcu przejedziemy po pustynni! Do tego na warsztatach bushcraftowych prowadzonych przez instruktorów SPSS dowiecie się jak rozpalić ogień w każdych warunkach, jaki sprzęt potrzebujecie do biwakowania w lesie oraz jak udzielić pierwszej pomocy w trudnych warunkach. Ponadto będziemy przygotowywać posiłki w kociołkach na świeżym powietrzu!

#SolisciTeam

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Młyński Staw
 • Rezerwat przyrody Torfowisko Borówki
 • Pustynia Kozłowska
 • Cietrzewiowe Wrzosowisko
 • wyprawa na rowerach polskiej marki BIKES WITH BENEFITS

FATBIKE - ROWERY NA GRUBO

Faty są rowerami bardzo uniwersalnymi i  nie należy ich kojarzyć tylko z jedną porą roku. Doskonale sprawdzają się zarówno podczas długich letnich wycieczek po lesie, plażach ale również zimowych szaleństwach w górach. Szerokie opony zdają egzamin na trasach, gdzie pojawia się spora ilość luźnych kamieni i korzeni oraz śniegu.

 

Sami nie używamy określenia Fat Bike, a Fun Bike, ponieważ te rowery dają dużo radości z jazdy tam gdzie innymi rowerami nie jesteśmy w stanie dotrzeć. Dzięki uniwersalności tych rowerów ich łączenie z bushcraftem jest czymś naturalnym. Wolność, które dają fatbike’i plus umiejętności bushcraftu pozwalają na odcięcie się od miejskiego zgiełku i i przebywania bliżej natury. Do tego piaszczyste i mało uczęszczane lasy
Przemkowskiego Parku Krajobrazowego to prawdziwa uczta dla miłośników przyrody i grubych opon! Rowery, na których będziecie mieli okazję jeździć doskonale sprawdziły się podczas zawodów mistrzostw Polski, a także ultra maratonów.

LIDER

Adrian Badura

Solistowy lider, właściciel polskiej marki rowerowej BWB Custom Bike, podróżnik oraz instruktor snowboardu. W Klubie odpowiedzialny za realizację fatbike’owych wyjazdów w formule #LiveWild.

 

Rowery i podróże zawsze były obecne w moim życiu. Podczas licznych podróży i wyjazdów rowerowych szukałem sposobu na złamanie dotychczasowych schematów, aby zmienić sposób życia i wyrwać się z szarości dnia codziennego. Zdobyte doświadczenie inżynieryjne dało mi możliwość zrealizowania we własnym biurze projektowym unikalnego projektu ramy na grubych oponach. Tak powstał pierwszy Fatbike – Toudi, który miał być rowerem tylko dla mnie.  Nigdy bym nie przypuszczał, że tworząc Toudiego zrodzi to cały łańcuch wydarzeń w moim życiu, dzięki któremu mogę połączyć pasję i pracę!

BWM Custom Bike - BIKES WITH BENEFITS

Od Adriana: “Zdobyte doświadczenie inżynieryjne dało możliwość zrealizowania w własnym biurze projektowym unikalnego projektu ramy, której w segmencie Fatbike’ów jeszcze nie był widziany. Tak powstała marka Bikeswithbenefits. Każdy projekt wykonywany jest ręcznie od początku do końca na terenie Polski.

 

W 2018r skupiliśmy się nad rozwojem Fatbike’a o wdzięcznej nazwie Toudi, który jest zgodny z najnowszymi światowymi standardami. Aktualnie jest to jeden z najlżejszych aluminiowych Fatów na rynku. Oprócz standardowego wykonania oferujemy wersje wzmocnione dla rowerzystów o wadze do 200kg. Stawiamy na jakość wykonania i na personalizację ram (specjalne malowania, dedykowane komponenty) oraz wytworzenie więzi między użytkownikiem, a rowerem.”

fatbike i bushcraft w środku Przemkowskiego Parku Narodowego 22

“Nie chcemy, żeby dla użytkownika był to kolejny rower w garażu,

a raczej ma to być członek rodziny.

Może wyidealizowane ale dla nas ma to najwyższą wartość”.”

Instruktorzy

Aleksander Jaworski

Instruktor survivalu i bushcraftu, trener etyki outdoorowej, koordynator grupy regionalnej “Śląsk” Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu. Od dzieciństwa podróżnik i rowerzysta. Zadba o wasze pełne żołądki i w razie potrzeby zajmie się waszymi ranami. Razem z Olkiem nauczycie się m.in. jak skutecznie rozpalić ognisko, jak przygotować sobie prosty i smaczny posiłek na ogniu, nauczycie się jak opatrzyć “rowerowe” rany a chętni spędzą nocleg w lesie pod gwiazdami.

Maciej Żmijewski

Bloger, fotograf amator, a także instruktor w grupie regionalnej “Śląsk” Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu. Za jego pomysłami trudno nadążyć. Góry las i krzaki są z nim od najmłodszego. Pochodzi z pokolenia, które strzelało z łuku zrobionego z kija i procy z drutu i gumki od majtek. Nie będziecie się z nim nudzić, ani w lesie, ani na rowerze!

TERMINY INSTRUKTORÓW

fatbike i bushcraft w środku Przemkowskiego Parku Narodowego 24

Fatbike i bushcraft w środku Przemkowskiego Parku Narodowego 9

DZIEŃ 1 - PIĄTEK

Spotykamy się o godzinie 19:00 w Agroturystyce i Stajnia Żabi Młyn. Następnie wspólnie z instruktorami SPSS rozstawimy nasze namioty.

 

Później czeka wspólna integracja podczas przygotowaniu kolacji na ognisku, gdzie przeprowadzimy wstęp do szkoleń bushcraftowych i zapoznamy się ze sprzętem fatbike’owym od BWB.

DZIEŃ 2 - SOBOTA [długość trasy: 40km / poziom trudności: łatwy]

Dzień zaczynamy do wspólnego śniadania w agroturystyce. Następnie podzielimy się na dwie grupy szkoleniowe.
I grupa pojedzie na wycieczkę fatbike’ową po Przemkowskim Parku Krajobrazowym, gdzie zwiedzimy: Młyński Staw, Rezerwat przyrody Torfowisko Borówki, Cietrzewiowe Wrzosowisko oraz na samym końcu Pogorzele, czyli osadę założoną w pierwszej połowie XVIII wieku, w kształcie koła. II grupa podczas szkolenia bushcraftowego dowie się jak: rozpalać ogień w każdych warunkach i gotować bez palnika, jak zbudować kuchenkę z drewna lub kamieni. Instruktor SPSS zaprezentuje sprzęt biwakowy – tarp, bivi i hamak.
W okolicach godziny 14:00 obie grupy udadzą się na obiad. Po posileniu grupa I udaje się na warsztaty bushcraftowe, a grupa II jedzie na wycieczkę fatbike’ową.
Wieczorową porą wspólnie przygotujemy kolację w kociołkach na świeżym powietrzu.

DZIEŃ 3 - NIEDZIELA [długość trasy: 20km / poziom trudności: łatwy]

Po sobotnich szkoleniach na nogi postawi nas kawa i owsianka mocy przygotowana na ognisku. Niedzielne warsztaty bushcraftowe oraz jazda na fatbike’ach odbędzie się na Pustynni Kozłowskiej.

 

Grupa I uda się na zabawę rowerową po piasku, a grupa II będzie uczyć się jak w trudnych warunkach udzielić pierwszej pomocy np. szyjąc ranę lub zakładając opatrunek uciskowy. O godzinie 11:00 nastąpi zamiana grup.

 

Po zakończeniu warsztatów na pustyni udamy się na pożegnalny posiłek przygotowany przez właścicieli agroturystyki.

* Wszystkie posiłki będą wegetariańskie, przygotowane w większości z lokalnych produktów. Dla chętnych dostępne będą także produkty mięsne.

Atrakcje, które na Ciebie czekają:

 • Leśna przygoda rowerowa na personalizowanych rowerach od polskiej marki BIKES WITH BENEFITS
 • Zwiedzanie Młyńskiego Stawu, Rezerwatu przyrody Torfowisko Borówki, Cietrzewiowe Wrzosowisko
 • Wizyta w Pogorzelach (osadzie założonej w pierwszej połowie XVIII w. na kształt koła)
 • Szkolenie bushcraftowe - nauka rozpalenia ognia w każdych warunkach, gotowanie bez palnika, budowanie kuchenki z drewna lub kamieni
 • Prezentacja sprzętu biwakowego - tarp, bivi i hamak
 • Wspólne gotowanie w kociołkach na świeżym powietrzu
 • Rowerowa zabawa na piasku na Pustyni Kozłowskiej
 • Nauka udzielania pierwszej pomocy w trudnych warunkach
 • Ognisko

Weekend #LiveWild - dlaczego watro spędzić go z nami?

 • Spędzisz aktywnie weekend w środku Przemkowskiego Parku Krajobrazowego
 • Przemierzysz rowerem Pustynię Kozłowską
 • Poznasz tajniki bushcraftu
 • Dowiesz się jak obchodzić się i korzystać z Fatbike'ów
 • Odpoczniesz od zgiełku miasta i spędzisz aktywnie weekend
 • Nauczysz rozpalać ogień
 • Będziesz się świetnie bawił w solistowym gronie
Fatbike i bushcraft w środku Przemkowskiego Parku Narodowego 7

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

Termin już minął

Dojazdu na miejsce zbiórki (Agroturystyka i Stajnia Żabi Młyn) we własnym zakresie.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

975 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 487.5 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 487.5 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

Podana kwota jest kwotą orientcyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen bieltów lotniczych
i kursów walut.

Cena zawiera

 • wypożyczenie profesjonalnych rowerów Fatbike (polska marka BWB) na czas trwania szkolenia
 • wycieczki fatbike'owe
 • warsztatay bushcraftowe prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów SPSS (Stowarzyszenie Polska Szkoła Surwiwalu)
 • noclegi w nowych solistowych namiotach na polu namiotowym
 • pełne wyżywienie w agroturystyce z elementami gotowania bushcraftowego (2x śniadanie, 2x obiad, 2x kolacja)
 • fatbike'owy program wyprawy połączony z elementami bushcraftowymi i survivalowymi
 • teoretyczny oraz praktyczny warsztat z bushcraftu oraz leśnego surviawalu
 • kuchenki do gotowania, gaz, sprzęt bushcraftowy
 • parking na terenie Agroturystyki
 • program wyjazdu
 • Solistowy Welcome Pack
 • ubezpieczenie podróżne
 • opiekę doświadczonego lidera
 • jedyną w swoim rodzaju przygodę z cyklu #LiveWild

Cena nie zawiera:

 • dojazdu na miejsce zbiórki (Agroturystyka i Stajnia Żabi Młyn) i transportu powrotnego
 • Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Wybierz termin i z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

46km kajakiem przez największą rzekę Suwalszczyzny

Spływ Czarną Hańczą

Zobacz terminy
Zobacz terminy

żagle w Iławie

Jachty Jeziorak

Zobacz terminy
Zobacz terminy

górski odpoczynek od miasta

Trekkingowy Relaks w Beskidzie Małym

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

46km kajakiem przez największą rzekę Suwalszczyzny

Spływ Czarną Hańczą

Zobacz terminy
Zobacz terminy

żagle w Iławie

Jachty Jeziorak

Zobacz terminy
Zobacz terminy

górski odpoczynek od miasta

Trekkingowy Relaks w Beskidzie Małym

Zobacz terminy
Zobacz terminy