Gorce na e-rowerach!

przez Turbacz na MTB
Wybierz termin

przez Turbacz na MTB

Poziom trudnościq
i Intensywny arrow

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Komfortq
i Odkrywca arrow

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach. Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Rodzajq
i Adventure arrow

Wyprawa pełna przygód – autorska trasa naszpikowana ekstremalnymi doznaniami. Przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Atrakcje, które na Ciebie czekają

icon Gorczański Park Narodowy
icon Kaplica Papieska pod Turbaczem
icon Pomnik Partyzancki pod Turbaczem
icon Hala Turbacz/ miejsce, gdzie Mszę Św. Odprawiał Jan Paweł II
icon Plac pamięci ofiar pacyfikacji wsi Waksmund podczas II Wojny Światowej
icon Tradycyjny wypas owiec
arrow

Dlaczego warto z nami jechać?

icon Spędzisz cudowny weekend w gronie podróżników blisko natury
icon Przejdziesz kilkadziesiąt kilometrów na ebikes!
icon Poznasz trudną historią ruchu partyzanckiego na Podhalu, w tym także związanego z Józefem Kurasiem “Ogniem” pokazująca w pigułce miejsca i wydarzenia z tego okresu
icon Zjesz najlepsze produkty z regionalne na Podhalu!
icon Przejedziesz pięknymi krajobrazowymi dolinami z przepięknymi widokami na Tatry
icon Nie musisz być sportowcem, żeby przeżyć tę przygodę!
icon Będziesz się świetnie bawił w solistowym towarzystwie
arrow
POLSKA
bottom bottom

Plan wyprawy

Długa Polana
arrow
Waksmund
arrow
Turbacz
arrow
Lotnisko Nowy Targ
arrow
Łopuszna
arrow
Rezerwat przyrody Bór na Czerwonym
arrow

Noclegi – baza wypadowa

Weekend spędzimy w niesamowitym obozie partyzanckim “Obozowisko Orła” w Gorcach nad Waksmundem. Do naszej dyspozycji oddane zostaną dwie ziemianki partyzanckie (8 osobowe,  wyposażone w piece) oraz dwa namioty wojskowe, zlokalizowane na terenie obozu (16 miejsc noclegowych). Na terenie obozu dostępne zewnętrzne toalety oraz trzy stanowiska prysznicowe. Dodatkowo: wieża patrolowa na terenie obozu, oraz zadaszone miejsce na ognisko i grilla.

arrow

MTB e-bike

Do dyspozycji oddajemy rowery renomowanej niemieckiej firmy Haibike, specjalizującej się w produkcji rowerów elektrycznych. Podczas testów rower firmy Haibike wyjechał na szczyt skoczni (38 stopni) w Oberstdorfie. Dzięki E-MTB, będziesz w stanie pokonać kilkadziesiąt kilometrów po górskich szlakach, nawet jeśli nigdy wcześniej nie jeździłeś po górach!

arrow

DZIEŃ 1 - PIĄTEK

Spotykamy się o godzinie 19:00 na parkingu zlokalizowanym przy Długiej Polanie w Nowym Targu. Wspólnie z liderem przejdziemy krótkim spacerem (do kilometra) w poszukiwaniu obozu partyzanckiego zlokalizowanego w otulinie Gorczańskiego Parku Narodowego. Czeka nas wieczorna integracja – z pewnością nie zabraknie opowieści o historii działań partyzanckich w tym obszarze (a jest co opowiadać!), znajdziemy czas na wspólne ognisko oraz zapoznamy się ze sprzętem, na którym z samego rana rozpoczniemy zdobywanie Turbacza! Klimatyczna okolica naszego obozu, zapewni dobry start aktywnego weekendu. Przygodę czas zacząć!

arrow

DZIEŃ 2 - SOBOTA

Czeka nas grupowa wyprawa na najwyższy szczyt Gorców Turbacz! Wspólnie z przewodnikami odkryjesz piękno przyrody Gorców, pochylisz się w ciszy na historią ruchu partyzanckiego działającego w tym masywie, oraz doświadczysz wyjątkowych emocji podczas zjazdu. Dzięki sile wspomagania rowerów elektrycznych każdy z Was, który posiada podstawowe umiejętności jazdy na rowerze da radę zdobyć najwyższy szczyt Gorców Turbacz – 1310 m.n.p.m.

 

Długość trasy: 30 km.

Poziom trudności na e- bikes: średni.

arrow

DZIEŃ 3- NIEDZIELA

Pełna emocji, efektownych podjazdów, usiana trudną historią ruchu partyzanckiego na Podhalu, w tym także związanego z Józefem Kurasiem “Ogniem”, pokazująca w pigułce miejsca i wydarzenia z tego okresu rowerowa wyprawa. Zobaczysz na niej miejsca walk partyzanckich, dotrzesz do niedostępnych miejsc, gdzie mieścił się obóz Orła, usłyszysz na Hali Wzorowej pod Turbaczem niesamowitą historię śmierci Albiny Białoń łączniczki Ognia. W Waksmundzie zobaczysz dom rodzinny Kurasia, a w Ostrowsku trójkąt śmierci, gdzie obława KBW i UB osaczyła Kurasia z jego najwierniejszymi żołnierzami. Poczujesz wicher historii wpleciony w szum gorczańskich lasów. A wszystko to z poziomu e-bike, który pozwoli ci przemierzyć partyzanckie szlaki w ciągu 1 dnia.

 

Długość trasy: 30 km.

Poziom trudności na e- bikes: średni.

arrow

Liderzy wyprawy

Jakub
Kowalski
Olga
Potempa

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

arrow

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

parking niestrzeżony przy wypożyczalni rowerów (Długa Polana, Nowy Targ)

o

2 noclegi w obozie partyzanckim w górach – 16 miejsc noclegowych w ziemiankach, 16 w namiotach wojskowych (warunki schroniskowe)

o

2 śniadania (herbata, ser żółty, twarożek, wędliny, pomidor, ogórek, jajka, chleb)

o

E-bike MTB – wypożyczenie rowerów na 2 dni wyjazdowe

o

2 instruktorów na dwa dni

o

welcome pack – koszulka live wild + bufka

o

ubezpieczenie podróżne po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (30 000 zł), Odpowiedzialność Cywilna - OC (szkody na osobie 100 000 zł, 50 000 zł szkody na mieniu).

Cena nie zawiera:

x

transportu na miejsce i z miejsca wydarzenia

x

obiadów i kolacji (we własnym zakresie na trasie)

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów