przez Turbacz na MTB Gorce na e-rowerach!

Pomysł na aktywny weekend

Soliści wracają w Gorce! Kolejne wydarzenie z cyklu „Live Wild” przed nami. Co się za tym kryje? Ucieczka z miasta, obcowanie w pięknej naturze przy czystym powietrzu. Chcemy próbować nowych rzeczy, odkrywać pasje, zdobywać nowe umiejętności, doświadczenia. Tym razem postawiliśmy na sportowe emocje. Na e-rowerach przejedziemy pięknymi, gorczańskimi szlakami, pokonując kilkadziesiąt kilometrów. „Uciekając” z miasta, schronimy się w klimatycznym obozie partyzanckim, poznając historię ruchu partyzanckiego w regionie Waksmynda.

Kolejna weekendówka przed nami, tym razem z bakcylem sportowym! Emocji i adrenaliny na 100% nie zabraknie!

#SolisciTeam

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Długa Polana
 • Waksmund
 • Turbacz
 • Lotnisko Nowy Targ
 • Łopuszna
 • Rezerwat przyrody Bór na Czerwonym

Noclegi – baza wypadowa

Weekend spędzimy w niesamowitym obozie partyzanckim “Obozowisko Orła” w Gorcach nad Waksmundem. Do naszej dyspozycji oddane zostaną dwie ziemianki partyzanckie (8 osobowe,  wyposażone w piece) oraz dwa namioty wojskowe, zlokalizowane na terenie obozu (16 miejsc noclegowych). Na terenie obozu dostępne zewnętrzne toalety oraz trzy stanowiska prysznicowe. Dodatkowo: wieża patrolowa na terenie obozu, oraz zadaszone miejsce na ognisko i grilla.

MTB e-bike

Do dyspozycji oddajemy rowery renomowanej niemieckiej firmy Haibike, specjalizującej się w produkcji rowerów elektrycznych. Podczas testów rower firmy Haibike wyjechał na szczyt skoczni (38 stopni) w Oberstdorfie. Dzięki E-MTB, będziesz w stanie pokonać kilkadziesiąt kilometrów po górskich szlakach, nawet jeśli nigdy wcześniej nie jeździłeś po górach!

Live Wild 7

DZIEŃ 1 - PIĄTEK

Spotykamy się o godzinie 19:00 na parkingu zlokalizowanym przy Długiej Polanie w Nowym Targu. Wspólnie z liderem przejdziemy krótkim spacerem (do kilometra) w poszukiwaniu obozu partyzanckiego zlokalizowanego w otulinie Gorczańskiego Parku Narodowego. Czeka nas wieczorna integracja – z pewnością nie zabraknie opowieści o historii działań partyzanckich w tym obszarze (a jest co opowiadać!), znajdziemy czas na wspólne ognisko oraz zapoznamy się ze sprzętem, na którym z samego rana rozpoczniemy zdobywanie Turbacza! Klimatyczna okolica naszego obozu, zapewni dobry start aktywnego weekendu. Przygodę czas zacząć!

DZIEŃ 2 - SOBOTA

Czeka nas grupowa wyprawa na najwyższy szczyt Gorców Turbacz! Wspólnie z przewodnikami odkryjesz piękno przyrody Gorców, pochylisz się w ciszy na historią ruchu partyzanckiego działającego w tym masywie, oraz doświadczysz wyjątkowych emocji podczas zjazdu. Dzięki sile wspomagania rowerów elektrycznych każdy z Was, który posiada podstawowe umiejętności jazdy na rowerze da radę zdobyć najwyższy szczyt Gorców Turbacz – 1310 m.n.p.m.

 

Długość trasy: 30 km.

Poziom trudności na e- bikes: średni.

DZIEŃ 3- NIEDZIELA

Pełna emocji, efektownych podjazdów, usiana trudną historią ruchu partyzanckiego na Podhalu, w tym także związanego z Józefem Kurasiem “Ogniem”, pokazująca w pigułce miejsca i wydarzenia z tego okresu rowerowa wyprawa. Zobaczysz na niej miejsca walk partyzanckich, dotrzesz do niedostępnych miejsc, gdzie mieścił się obóz Orła, usłyszysz na Hali Wzorowej pod Turbaczem niesamowitą historię śmierci Albiny Białoń łączniczki Ognia. W Waksmundzie zobaczysz dom rodzinny Kurasia, a w Ostrowsku trójkąt śmierci, gdzie obława KBW i UB osaczyła Kurasia z jego najwierniejszymi żołnierzami. Poczujesz wicher historii wpleciony w szum gorczańskich lasów. A wszystko to z poziomu e-bike, który pozwoli ci przemierzyć partyzanckie szlaki w ciągu 1 dnia.

 

Długość trasy: 30 km.

Poziom trudności na e- bikes: średni.

Atrakcje, które na Ciebie czekają

 • Gorczański Park Narodowy
 • Kaplica Papieska pod Turbaczem
 • Pomnik Partyzancki pod Turbaczem
 • Hala Turbacz/ miejsce, gdzie Mszę Św. Odprawiał Jan Paweł II
 • Plac pamięci ofiar pacyfikacji wsi Waksmund podczas II Wojny Światowej
 • Tradycyjny wypas owiec

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • Spędzisz cudowny weekend w gronie podróżników blisko natury
 • Przejdziesz kilkadziesiąt kilometrów na ebikes!
 • Poznasz trudną historią ruchu partyzanckiego na Podhalu, w tym także związanego z Józefem Kurasiem “Ogniem” pokazująca w pigułce miejsca i wydarzenia z tego okresu
 • Zjesz najlepsze produkty z regionalne na Podhalu!
 • Przejedziesz pięknymi krajobrazowymi dolinami z przepięknymi widokami na Tatry
 • Nie musisz być sportowcem, żeby przeżyć tę przygodę!
 • Będziesz się świetnie bawił w solistowym towarzystwie

Liderzy wyprawy

Jakub Kowalski

Żyję dla takich chwil, w których biorę chaust powietrza i krzyczę: "Chwilo, proszę, bądź wieczna!" :)

Jakub Kowalski

Niemal zawsze planując kolejny wypad (choćby weekendowy) kombinuję tak, by były tam góry. Nawet, jeśli bliscy ciągną mnie nad wodę, to ja i tak znajduję tam jakąś górkę, na którą wchodzę i podziwiam zachód słońca, rozkładając miejsce do spania. :) Już dawno temu zamieniłem hotelowe łóżko na dmuchany materac i kawałek tarpa nad głową lub wiatę przy górskim szlaku, a gorący prysznic na rześką wodę w strumieniu. Najcudowniejsze w tym wszystkim są niezależność i kontakt z naturą - stado jeleni skubiące o świcie trawę 30m od mojego obozowiska oraz pierwsze promienie słońca, które delikatnie głaszcząc moją twarz, namawiają do chwycenia aparatu w rękę. Uwielbiam robić zdjęcia i nie wyobrażam sobie wyjazdu bez aparatu... Gdy jadę w miejsce, gdzie widoczność gwiazd jest ponadprzeciętna, to zarywam niemal każdą noc na wpatrywaniu się w nie i fotografowaniu! Lekkie pakowanie, góry o każdej porze roku, średnio i długodystansowe szlaki, obozowanie w niesamowitych miejscach, elementy bushcraftu oraz survivalu, a także rowerowe wojaże - tak w skrócie mogę opisać swoje outdoorowe aktywności. Po za tym trochę tańczę swing i blues, uwielbiam muzykę, gotuję, fotografuję, podróżuję, wspinam się i dłubię przy komputerach. Znajomi mówią, że jestem gadatliwą duszą towarzystwa, choć zdarza mi się samotnie pokonywać zupełnie nieuczęszczane przez ludzi szlaki. :)
Poznaj lidera Artboard 3
Olga Potempa

Never stop exploring!

Olga Potempa

Aktywność to moje drugie imię - nie usiedzę na miejscu. Uzależniona od Tatr. Pasjonatka nart skiturowych, zjazdowych, roweru MTB, kajaków, tenisa, koszykówki i piłki nożnej. Wracając z podróży, już planuje kolejną. Im bardziej aktywnie i poza utartym szlakiem - tym lepiej. Drzemie we mnie dzika Pocahontas! "Pobiegnij ze mną leśnych duktów szlakiem!"
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Jakub Kowalski

Żyję dla takich chwil, w których biorę chaust powietrza i krzyczę: "Chwilo, proszę, bądź wieczna!" :)

Jakub Kowalski

Olga Potempa

Never stop exploring!

Olga Potempa

Jakub Kowalski
Olga Potempa

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

Termin już minął

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

890 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 445 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 445 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

Cena zawiera

 • parking niestrzeżony przy wypożyczalni rowerów (Długa Polana, Nowy Targ)
 • 2 noclegi w obozie partyzanckim w górach – 16 miejsc noclegowych w ziemiankach, 16 w namiotach wojskowych (warunki schroniskowe)
 • 2 śniadania (herbata, ser żółty, twarożek, wędliny, pomidor, ogórek, jajka, chleb)
 • E-bike MTB – wypożyczenie rowerów na 2 dni wyjazdowe
 • 2 instruktorów na dwa dni
 • welcome pack – koszulka live wild + bufka
 • ubezpieczenie

Cena nie zawiera:

 • transportu na miejsce i z miejsca wydarzenia
 • obiadów i kolacji (we własnym zakresie na trasie)
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i jedź z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

50km trasą kajakową przez Dobrzycę

spływ przez szwecję

Zobacz terminy
Zobacz terminy

kilometry fantastycznej przygody na dwóch kółkach

Rowerami przez Izery

Zobacz terminy
Zobacz terminy

górski odpoczynek od miasta

Trekkingowy Relaks w Beskidzie Małym

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

50km trasą kajakową przez Dobrzycę

spływ przez szwecję

Zobacz terminy
Zobacz terminy

kilometry fantastycznej przygody na dwóch kółkach

Rowerami przez Izery

Zobacz terminy
Zobacz terminy

górski odpoczynek od miasta

Trekkingowy Relaks w Beskidzie Małym

Zobacz terminy
Zobacz terminy