img bottom

Zaplanuj jesień w Azji!

Gdy w Polsce kończy się sezon turystyczny, zaczyna się gdzie indziej, a październik, listopad i początek grudnia to najlepszy okres na orientalne podróże. Jesień w Azji to świetny czas, aby w pełni skorzystać z uroków azjatyckiej aury. Gdy u nas jest jesień, tam panuje pora sucha. Dlatego jeżeli chcesz przedłużyć sobie lato, cieszyć się słońcem i wysokimi lub umiarkowanymi temperaturami, wybierz się z Solistami do Azji. A gdzie konkretnie? Oto kilka najciekawszych kierunków, na które zapraszamy jesienią!

Kiedy najlepiej jechać do Azji?

Azjatycki klimat różni się od europejskiego. Ogólnie rzecz ujmując w Azji występują dwie główne pory: sucha i deszczowa. Oczywiście Azja to ogromny region o zróżnicowanym klimacie, jednak nas interesuje raczej ta jej południowa część, którą najlepiej odwiedzić właśnie jesienią lub początkiem zimy – październik, listopad, grudzień. Panują tam wtedy temperatury od około 20°C do nawet 38-40°C w zależności od miesiąca i konkretnego rejonu. Październik będący końcem pory deszczowej może być jeszcze nieco mokry i należy spodziewać się opadów 200-300 mm miesięcznie. Wybierając termin kiedy jechać do Azji trzeba wziąć pod uwagę również liczbę godzin słonecznych, aby nie okazało się, że w ciągu dnia będzie zaledwie kilka słonecznych godzin.

Azja jesienią – Indie z Nepalem w październiku

Jeżeli chcesz spędzić jesień w krajach azjatyckich to polecamy skierować się w stronę Indii oraz Nepalu. To rodzaj wyprawy typu backpacker łączącej w sobie wypoczynek i zwiedzanie ciekawych miejsc z trekkingami i wyprawą w Himalaje. Plan wyprawy z Solistami do Indii i Nepalu obejmuje: Nowe Delhi, Taj Mahal, Jaipur, Kathmandu i wisienkę na torcie trekking do bazy na Annapurnie (4130 m n.p.m.). To oczywiście jedynie zarys tego, co Cię czeka. Pełny plan wyprawy znajdziesz tutaj.

 

Do Indii Z Nepalem wybieramy się w październiku 2019. Wtedy jest tam piękna, słoneczna pogoda, nie jest też za gorąco, temperatura oscyluje w okolicy 30°C, ale nie ma upałów, które uniemożliwiałyby aktywną wycieczkę; a musisz wiedzieć, że nasze Indie z Nepalem wymagają sporej aktywności.

Tajlandia z Birmą – najlepiej jesienią w listopadzie

Zamiast górskich wspinaczek i aktywnego wypoczynku wolisz luźną formę wyprawy, sen w komfortowych warunkach, podróżowanie i wypoczywanie; wszystko to połączone z odkrywaniem azjatyckiej kultury, sztuki i kuchni? W takim razie jesienią do Azji wybierz się z nami do Tajlandii i Birmy. W planie między innymi: Bangkok, Chiang Mai, Mae Hong Son, Pai, Mandalaj, Bagan, Inle Lake, Rangun, Koh Samet i wiele innych. Poznaj szczegóły wyprawy do Tajlandii i Birmy z Solistami.

 

Jesienne terminy przypadają na listopad 2019, warto wybrać się też zimą w styczniu i lutym. Między listopadem a lutym pogoda utrzymuje się na podobnym, stabilnym poziomie, a temperatura w dzień wynosi 25-28°C – jest ciepło i przyjemnie. Zbyt wysoka temperatura nie będzie zatem utrudniała zwiedzania.

Poznaj jesień w Japonii w listopadzie

W planie azjatyckich wycieczek nie może zabraknąć Japonii, która dla wielu jest kwintesencją Azji. Nasza wersja wyprawy jest nastawiona na jak najlepsze poznanie kraju, kultury, sztuki, architektury i kuchni. Przygotujcie się więc na kilkanaście dni aktywnego zwiedzania, przemieszczania się z miejsca na miejsce w celu poznania sporego kawałka kraju kwitnącej wiśni. W planie m.in.: Tokio, Kioto, Hiroshima, Miyajima, Nara, Osaka, Himeji i inne. Sprawdź więcej szczegółów wyprawy do Japonii z Solistami.

 

Kiedy jechać do Azji do Japonii? My proponujemy listopad 2019, mamy też inne terminy od marca do maja, gdy panują wyższe temperatury. W listopadzie temperatura w dzień to przyjemne 15-18°C, a pogoda jest słoneczna i stosunkowo sucha, czyli idealna dla osób, które źle znoszą upały.

Wietnam – zaplanuj wyjazd w listopadzie i grudniu

Podróżnicy poszukujący różnorodności, azjatyckiej kultury, niesamowitych widoków, zabytków, a także miejsc w których można po prostu odpocząć i nic nie robić, będą usatysfakcjonowani z podróży do Wietnamu. To kraj niezwykle otwarty na turystów z całego świata i ma do zaoferowania coś dla każdego. Nasza wyprawa ma charakter podróżniczy, obejmujący zwiedzanie jak największej liczby miejsc, przejedziemy cały Wietnam wzdłuż i wszerz. Oto najważniejsze punkty naszego planu: Ninh Binh, Ha Long, Hoi An, My Son, Ho Chi Minh, Hanoi. Wybierz się z Solistami do Wietnamu.

 

Kiedy do Azji w region Wietnamu? Nasze terminy obejmują listopad i grudzień 2019 oraz marzec przyszłego roku. Temperatura powietrza wynosi wtedy 20-28°C, a pogoda sprzyja różnorodnym aktywnościom, zarówno intensywnemu zwiedzaniu, jak i leniwemu wypoczynkowi.