img bottom

Aktywny wypoczynek na Azorach

Czy może być lepsze miejsce na udany urlop niż Azory? Wypoczynek na tamtejszych wyspach to nie tylko korzystanie z uroków plaż, ale i możliwość spędzenia czasu aktywnie, więc każdy znajdzie tam coś, co pozwoli mu odpocząć w ulubionym stylu. Zobacz, co sprawia, że archipelag jest tak atrakcyjnym miejscem do relaksu, i co robić na Azorach, jeśli masz ochotę zdrowo się zmęczyć!

Azory – wypoczywaj, jak lubisz

Dla miłośników aktywnego wypoczynku mamy dobrą wiadomość! Rozwinięta sieć rzeczna oraz duża liczba dobrze utrzymanych szlaków turystycznych szczególnie sprzyja temu, by poznać Azory na sportowo. Tamtejsze tereny są idealne do pieszych wędrówek, jazdy na rowerze, jazdy konnej, czy wielu innych rodzajów aktywności. Więcej na ich temat znajdziesz w artykule: „Miejsca na piesze wędrówki po Azorach”.

Nie można zapomnieć również, że jest to obszar aktywny geotermalnie. Azorskie krajobrazy uzupełniają więc licznie gorące źródła, w których można się kąpać, bulgoczące fumarole, a także gejzery spektakularnie tryskające wodą. Dużą atrakcją – i jednocześnie dobrą okazją na aktywny wypoczynek na Azorach – są również jeziora wulkaniczne o niespotykanych wręcz kolorach wody. Znajdujące się w kraterach wygasłych wulkanów sprawiają naprawdę niesamowite wrażenie.

Jak spędzić aktywnie czas na Azorach?

Biorąc pod uwagę powierzchnię, którą zajmują Azory, wypoczynek na wyspach może przyjmować zaskakująco wiele różnych form. Przedstawiamy najciekawsze z nich!

Aktywny wypoczynek na Azorach – Kajaki!

Jeśli chcesz poznać Azory aktywnie, wyprawa kajakiem wzdłuż wybrzeża jest tym, czego koniecznie musisz spróbować. Chociaż linia brzegowa nie jest zbyt dobrze rozwinięta, wyprawiając się na przykład wzdłuż wysepki Vila Franca do Campo, która leży u wybrzeży São Miguel, można podziwiać między innymi skaliste klify, porośnięte bujną roślinnością, ukryte jaskinie, czy dzikie, trudno dostępne plaże. Taki aktywny wypoczynek na Azorach pozwoli Ci zobaczyć wyspy z zupełnie innej perspektywy. A nuż odkryjesz coś, co Cię zaskoczy?

Kajakarstwo o różnym stopniu zaawansowania można uprawić na wodach oceanicznych i śródlądowych. Dostępne jest między innymi na wyspach: Faial, Flores, Santa Maria, São Jorge, São Miguel i Terceira.

Z kolei innym pomysłem na spędzenie wolnego czasu, który oferują przybrzeżne wody, jest wielorybie safari. W trakcie takiej wyprawy można podglądać te gigantyczne zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Poznaj więcej szczegółów: „Wielorybie safari – niezwykła atrakcja”.

Aktywny wypoczynek na Azorach – Canyoneering!

Z kolei canyoneering to ciekawa forma aktywności, która polega na pieszym poruszaniu się korytem rzeki wraz z prądem wody. Z racji tego, że w czasie takiej przeprawy można napotkać wiele koniecznych do pokonania przeszkód (jaskinie, progi rzeczne, wodospady), sport ten łączy w sobie różne techniki. Są to przede wszystkim: wspinanie, pływanie, skoki do wody, zjazdy na linie, czy nurkowanie.

Canyoneering zapewnia nie tylko sporą dawkę adrenaliny, ale i satysfakcję płynącą z przekraczania własnych granic. Dlatego też, jeśli tylko chcesz wyjść ze swojej strefy komfortu i spróbować czegoś nowego, odwiedzając Azory, aktywny wypoczynek tego typu z pewnością Ci się spodoba! Szczególnie że tamtejsze trasy, z powodu roślinności, która otacza koryta rzek, są wyjątkowo malownicze. Nie możesz odpuścić sobie takiej przygody!

Taki rodzaj aktywnego wypoczynku na Azorach można uprawiać na wyspach: Flores, Santa Maria, São Jorge, São Miguel oraz Terceira.

Aktywny wypoczynek na Azorach - Jazda konna!

Woda nie jest Twoim żywiołem? Nic straconego! Azory i wypoczynek na wyspach nie ograniczają się tylko do tego jednego środowiska. Cudowne okoliczności przyrody oraz majestatyczne krajobrazy sprzyjają bowiem przemierzaniu również lądu – i to różnymi sposobami! Szlaki na wyspach dostosowane są nie tylko do pieszych wędrówek, ale także jazdy rowerem, czy nawet… jazdy konnej!

Jeśli więc szukasz ciekawego pomysłu, jak odkrywać Azory, co robić i gdzie się wybrać, wsiądź na konia i poczuj ten wiatr we włosach. Jazda konna na wyspach jest dość popularna, a trasy o zróżnicowanej trudności i programy dostosowane do indywidualnych potrzeb pozwalają nawet nowicjuszom skorzystać z tego rodzaju aktywnego wypoczynku na Azorach.

Jeździć konno można między innymi na wyspach: Faial, Graciosa, Pico, São Jorge, São Miguel, Terceira.

Azory aktywnie? Tylko z Solistami!

Doskonale wiemy, jakie możliwości przed gośćmi otwierają Azory. Aktywności, które przygotowaliśmy, mnożą się dzięki temu na pęczki. Jednak niech Cię nie zwiedzie tak napięty plan! Nasza wyprawa na Azory pozwoli Ci faktycznie odpocząć oraz spędzić czas tak, jak lubisz i z ludźmi, którzy podzielają Twój styl podróżowania. Już teraz poznaj więcej szczegółów naszej wyprawy, a także przekonaj się, co mają Azory, czego nie ma Portugalia kontynentalna: „Portugalia Road Trip vs. Azory – miasto czy natura”, poznaj również inne atrakcje, które opisaliśmy tutaj: Azory – zwiedzanie i atrakcje turystyczne. Co warto zobaczyć na Azorach?