img bottom

Zima w tropikach

Letnie temperatury jeszcze nas rozpieszczają, a żar leje się z nieba, ale już niedługo. A może czytasz ten tekst jesienią, gdy za oknem pada deszcz i czuć pierwsze zimowe podmuchy powietrza? Albo właśnie szykujesz się do ferii zimowych i zastanawiasz się, gdzie wybrać się w tym roku? My proponujemy ciepłe kraje zimą, bo chociaż zima jest fajna i istnieje wiele śnieżnych aktywności, z których można czerpać przyjemność, to jednak czasami brakuje letniego ciepełka. Przedstawiamy kilka solistowych propozycji na wczasy zimą w ciepłych krajach.

Dlaczego akurat zimą?

Właśnie, podstawowe pytanie, jakie się nasuwa: dlaczego w tropiki zimą? Powodów jest wiele. Nie każdy człowiek dobrze znosi zimowe mrozy, a możliwość wyrwania się na kilka lub kilkanaście dni do miejsc, gdzie jest zdecydowanie cieplej, bywa prawdziwym wybawieniem. W Polsce -20°C, w Meksyku +26°C. Jest różnica, prawda? Zmiana temperatur jest jednak tylko pretekstem, ponieważ to, dlaczego tak naprawdę warto spędzić wakacje zimą w ciepłych krajach, to fakt, że w wielu tropikalnych miejscach jest to czas optymalny do zwiedzania – nie za zimno, nie za ciepło, przeważnie już poza największym sezonem turystycznym.

Każda pora roku charakteryzuje się innymi warunkami, a co za tym idzie, możliwe są inne aktywności. Chcąc poznać kraj z różnych stron, warto wybrać się zarówno latem, jak i zimą albo w porze suchej i w porze deszczowej. I wcale nie jest łatwo jednoznacznie określić, która pora jest lepsza, ponieważ każda ma swoje wady i zalety.

Istotny jest również argument finansowy przemawiający za tym, że wczasy zimą w ciepłych krajach to dobry pomysł. Ceny zazwyczaj są korzystniejsze w okresie zimowym zwłaszcza po głównym sezonie turystycznym, dotyczy to zarówno cen transportu, jak i pobytu na miejscu. Wybierając się z Solistami w tropiki zimą, możesz jeszcze bardziej zaoszczędzić.

Ciepłe kraje zimą – gdzie jechać i dokąd uciec przed zimnem?

Jeżeli marzą Ci się ciepłe kraje w zimie, mamy kilka idealnych kierunków, które zimą nabierają kolorytu i zdecydowanie warto wybrać się tam w czasie, gdy w Polsce sypie śnieg.

  • Filipiny – zimą rajskie plaże na Filipinach zapewniają przyjemny wypoczynek. W styczniu temperatura wynosi średnio 25,5°C, a więc jest bardzo komfortowa zarówno na opalanie się i leżenie plackiem na piasku, jak i na rekreacyjną turystykę połączoną z poznawaniem ciekawych zakątków archipelagu. Warto zrobić sobie wakacje w zimie w ciepłych krajach i odwiedzić rajskie plaże, rezerwat przyrody Bohol, Banaue zwane ósmym cudem świata, a także wskoczyć do ciepłego morza i podziwiać podwodny świat; zwiedzić górski kurort Sagada z widokami na słynne wiszące trumny, czy też odwiedzić stolicę Filipin Manilę. A to wszystko w styczniu, lutym lub marcu. Sprawdź szczegóły.

 

  • Meksyk – zimą w Meksyku panują bardzo przyjemne temperatury od ok. 19°C w styczniu do 25°C w lutym i mała częstotliwość opadów, co sprawia, że są to miesiące świetne dla podróżników. Zamiast marznąć, wybierz się zimą w ciepłe kraje i poleż na plażach Tulum i Cancum, odwiedź piramidy Azteków i Majów, zwiedź kolonialne miasteczka Meksyku: Oaxaca, San Cristobal de las Casas, Puebla, zachwyć się Cenotami i sprawdź, jak to jest w najludniejszym mieście świata Mexico City. Kiedy? W styczniu. Szczegóły znajdziesz tutaj.

 

  • Tajlandia z Birmą – zimą warto wybrać się w dzikie, tropikalne zakątki Azji. Temperatura w okresie od grudnia do lutego w zależności od regionu osiąga średnio 25-34°C. Do Tajlandii najlepiej zaplanować wyprawę w połączeniu z graniczącą z nią Birmą. Zobaczymy wtedy, prócz Bangkoku, Chiang Mai, lokalnego miasteczka Pai, również starożytne miasto Bagan, Mandalaj i wiele innych. Wyprawy do Tajlandii i Birmy zimą organizujemy w styczniu i lutym. Sprawdź, co na Ciebie czeka.

 

  • Bali – zimą na Bali trwa pora deszczowa, charakteryzująca się sporymi opadami i temperaturami wynoszącymi średnio 26-27°C oraz wilgotnością od 65-85%. To czas, gdy zwiedzanie tropikalnej wyspy jest bardzo przyjemne. Nie jest ona tak zatłoczona, gdyż najwięcej turystów decyduje się na przyjazd w porze suchej. Wybierając się w tropiki zimą na Bali, zyskasz nie tylko niższe ceny, ale też dzięki mniejszemu ruchowi turystycznemu więcej zobaczysz i przyjemniej spędzisz czas. Czekają na Ciebie takie atrakcje jak: trekking na wulkan Batur, trekking przez dżunglę na wodospad Tegenungan, odpoczynek na rajskich plażach i wiele innych. W styczniu i w marcu z Solistami – sprawdź.

 

  • Kuba – zimą panują tam temperatury w okolicy 25-27°C. Przyjazny klimat sprzyja turystyce i wypoczynkowi, a ponieważ od grudnia do kwietnia panuje tam pora sucha, deszcz nie przeszkodzi w planach. Wybierając się do ciepłych krajów w ferie zimowe na Kubę, zobaczysz Hawanę, rajską plażę Baracoa, miasto wśród wzgórz Viniales, a także poznasz kulturę Indian Taino. Kiedy? W styczniu, lutym i marcu. Jedź na Kubę z Solistami.