img bottom

Weekendówki Live Wild, czyli dzikie weekendy

Nie każda wyprawa musi wiązać się z dwutygodniowym wyjazdem w odległe zakątki świata, do którego trzeba przygotowywać się zarówno sprzętowo, jak i kondycyjnie. Choć uwielbiamy taką formę wyjazdów, to w solistowym programie nie brakuje innych atrakcji – bliższych, a jednocześnie równie emocjonujących (czasami nawet bardziej). Gdzie pojechać na weekend, jak spędzić kilka niesamowitych dni, gdzie poznać ciekawych ludzi i nauczyć się nowych umiejętności? Zapraszamy na weekendówki Live Wild z Solistami. Przygotowaliśmy aż 18 dzikich weekendów blisko natury. Gotowi na weekendowy wypad za miasto?

Ahoj przygodo!

Chcesz przeżyć coś nowego, spędzić czas aktywnie i w dobrym towarzystwie, ale masz na to tylko (albo aż) weekend? Świetnie, bo właśnie tyle wystarczy, żeby zrobić wypad za miasto – zakosztować trochę świeżego powietrza, poczuć przypływ adrenaliny i po prostu świetnie się bawić. Weekendowy wyjazd za miasto to okazja do naładowania baterii i odetchnięcia od codziennego życia pełnego pośpiechu. No dobrze, ale o co właściwie chodzi? Gdzie pojechać na weekend w Polsce i za granicą, i dlaczego z Solistami? Już wyjaśniamy!

Na kajaki, w góry, nad jezioro a może na rower?

Nasze kilkudniowe wyjazdy są mocno zróżnicowane, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie, pod własne preferencje i styl uprawiania aktywności. Niezależnie od tego, co wybierzesz, możesz mieć pewność, że czeka Cię dzika przygoda na łonie natury.

Gdzie na weekend? Na kajaki!

Spływy kajakowe są idealne pod kilkudniową aktywność, bez zbędnego przygotowywania się i bez konieczności długiego planowania. Wystarczy umieć pływać i mieć chęć na wzięcie udziału w przygodzie. Co więcej, jest to zabawa w zacnym towarzystwie, gdyż w solistowych spływach kajakowych bierze udział utytułowany kajakarz Aleksander Doba, który chętnie dzieli się wiedzą i opowieściami. Aktualnie mamy aż siedem zróżnicowanych propozycji na wypad weekendowy na kajaki: spływ Biebrzą, Wieprzem, Czarną Hańczą, Tanwią i przez Bory Tucholskie. Mamy też w planie wyjazdy weekendowe do Szwecji pod namioty i na spływ kajakowy. Szczegółowy opis spływu i wolne terminy znajdziesz w ofercie weekendówek Live Wild.

A może w góry?

Kolejną propozycją z cyklu Live Wild są wyjazdy w góry, a ponieważ ofertę kierujemy do zapaleńców o różnej kondycji, przewidujemy dwa rodzaje weekendówek w górach. Łatwiejszą i hardcore. Jeżeli szukasz pomysłu na kilkudniowy wypad w góry, zapraszamy Cię w Beskidy na aktywną wędrówkę w stylu adventure z liderem Tomaszem Habdasem (górskim wyjadaczem i influencerem znanym z bloga wszczytowejformie.pl). Odbędziesz z nami trekking w Beskidzie Żywieckim do schroniska na Hali Rysianka, wspólnie zdobędziemy najwyższy szczyt Beskidów – Pilsko oraz odwiedzimy hale na Lipowskim i Redykalnym Wierchu.

 

Dla aktywnych osób, które nie boją się wyzwań, przygotowaliśmy wymagającą weekendówkę z Łukaszem Superganem. Łukasz jest niesamowitym człowiekiem, który dokonał niemożliwego – samotnie przeszedł przez Islandię zimą, co jest nie lada wyczynem. Oczywiście nasza wyprawa aż tak ekstremalna nie będzie, ale wyjście zawiera elementy survivalu i jest świetnym przygotowaniem dla osób, które planują wędrówkę na Kilimandżaro czy Jebel Toubkal. Zapewniamy, że trzydniowy pobyt w Beskidzie Wyspowym też może być ekstremalny.

Wypady weekendowe na rowery

Zapraszamy na rowerowy wyjazd za miasto w Gorce i w Góry Izerskie. To niezwykła gratka dla wszystkich rowerzystów tych bardziej i mniej zaawansowanych. Choć odrobina kondycji i obycia w siodełku jest wymagana, to nie bój się, z pewnością dasz radę. Rowerowe przygody w Gorcach są o tyle łatwiejsze, że jeździmy na e-rowerach (elektrycznych) ze wspomaganiem, a więc dasz radę, nawet gdy nie jesteś sportowcem. Sprawdź, co na Ciebie czeka. Jeżeli wolisz przeżyć bardziej wymagającą weekendówkę, zapraszamy Cię na aktywny wyjazd w Góry Izerskie, połączony ze zwiedzaniem huty szkła i browaru Harrachov. Tę eskapadę prowadzi założyciel klubu Łukasz Nowak.

Wyjazdy weekendowe na jachty

Odpoczynek na wodzie, spokój, prażące słońce i leniwe popołudnia to Twój ideał wypoczynku? A jeżeli dodać do tego możliwość pożeglowania na jachtach, to już w ogóle jesteś w siódmym niebie? Świetnie, właśnie dla takich osób jak Ty polecamy weekendowy wypad za miasto na jachty. Tego typu wyprawa to dobry pomysł na weekendowy wyjazd z dzieckiem lub we dwoje. Również w tym przypadku mamy dwie wersje programowe. Zapraszamy na niezwykły rejs po Jezioraku, obejmujący żeglugę, podstawowe szkolenie z prowadzenia jachtu i obozowanie nad brzegiem jeziora, ognisko i wspólne śpiewanie szant. Sprawdź Jachty Jeziorak. Jeżeli zawsze marzył Ci się rejs jachtem przez Bieszczady aż za horyzont, masz chęć nauczyć się podstaw żeglarstwa i naprawdę chcesz wypocząć, z pewnością zainteresuje Cię wyjazd nad Solinę.

Naprawdę wystarczą 3 dni!

Żeby wypocząć, żeby się dobrze bawić i przeżyć przygodę wystarczy weekend. Pełen atrakcji, usiany aktywnościami, w niezwykłych miejscach i w świetnym towarzystwie. Dzikie weekendy Live Wild z Solistami to okazja do tego, by wyrwać się z okowów miasta, a jednocześnie nie musieć planować tego z dużym wyprzedzeniem. To co, nadal zadajesz sobie pytanie: gdzie się wybrać na weekend? Dołącz do watahy już teraz i baw się dziko w te wakacje!