1

wiatr w żagle Jachty Solina

Pomysł na weekend marzeń

Kochasz góry i jeziora? A może chciałeś spróbować pożeglować za horyzont? Popłyńmy zatem razem przez Bieszczadzkie morze. Jezioro Solińskie utworzone zostało w latach 60. XX weku przez spiętrzenie wody na zaporze w Solinie. Na całym akwenie obowiązuje strefa ciszy. Nie usłyszymy tu motorówek, czy skuterów wodnych. Poczujemy za to wiatr w żaglach, a nasi skipperzy poprowadzą nas do spokojnej przystani! Spędźmy razem niezapomniany weekend kończący sezon żeglarski w otoczeniu przyrody, z wiatrem grającym na wantach. All hands on deck!
#SoliściTeam

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Solina
 • Polańczyk
 • Chrewt
 • Wiązanie węzłów żeglarskich
 • Podstawy żeglarstwa

Żagle dla każdego!

W rejsie może uczestniczyć KAŻDY! Niezależnie czy żeglowałeś, masz patent czy jeszcze nigdy nie stałeś na jachcie, możesz wyruszyć z nami w rejs! Jest to idealna szansa, żeby sprawdzić się i zasmakować tego pasjonującego sportu 🙂 Wystarczą chęci, uśmiech i pozytywne nastawienie! Uczestnicy podzieleni są na 6-8 osobowe załogi i zakwaterowani na jachtach. Wszystkie jachty cumują w tym samym miejscu i w ciągu dnia jak tylko pogoda
pozwoli starają się płynąć razem.

Wybierz  się z nami na rejs po jeziorze Solina. Poczuj wolność, spełniaj marzenia, opanuj żywioły wody i wiatru.  Pozwól sobie na przeżycie przygody, poznanie wspaniałych ludzi i aktywny wypoczynek. Kiedy raz zasmakujesz rejsach, będziesz z niecierpliwością wyczekiwał kolejnej wyprawy. Ta forma aktywności pozwoli uczestniczyć Ci w survivalu i zachowaniu komfortu.

Z cyklu Live Wild 18

DZIEŃ 1- PIĄTEK

Spotykamy się wieczorem w Polańczyku na przystani Port Wyspa Energetyk Polańczyk*. Odbieramy jachty i dzielimy się na załogi. Siądziemy przy tradycyjne ognisko pod bieszczadzkim niebem!

DZIEŃ 2 - SOBOTA

Żeglujemy w kierunku dopływu Sanu. Będziemy przepływać przez „klify” Soliny, zobaczymy słynne Drzewo Wisielca, a także miniemy pustelnię Juliusza I Króla Włóczęgów w Zatoce Suchego Dębu. Jeżeli Neptun pozwoli, cumować będziemy w okolicy Chrewtu, gdzie spędzimy kolejną noc przy ognisku, śpiewając szanty i snując żeglarskie dykteryjki do samego rana.

DZIEŃ 3 - NIEDZIELA

Pełni sił po wieczornym toaście „Za cudowne ocalenie” wypłyniemy w dalszą część rejsu. Będziemy podziwiać meandrujące wody Soliny z licznymi zatokami i dziewiczą przyrodą. Przepłyniemy również niedaleko zapory wodnej w Solinie. Popołudniu robimy klar i zdajemy jachty w porcie macierzystym z którego startowaliśmy.

Atrakcje, które na Ciebie czekają?

 • Poznasz podstawy żeglarstwa
 • Dowiesz się, z jakiego kierunku wieje wiatr i jak to sprawdzić
 • Nauczysz się przydatnych węzłów – jak zawiązać knagę, a jak ratowniczy
 • Będziesz mógł spróbować swoich sił w sterowaniu jachtem
 • Weźmiesz czynny udział w żegludze, zajmując się trymowaniem żagli czy cumowaniem!
 • Będziesz wspólnie przygotowywał posiłki, a także rozpalisz ognisko! Drewno też trzeba nazbierać!
 • Nauczysz się tekstów popularnych szant

Opowieści przy ognisku - inspiracje od najlepszych!

Wieczory spędzimy razem przy wspólnym ognisku. Zapewniamy pieczone ziemniaki i kiełbaski, bez których nie ma porządnego ogniska. Czekają nas rozmowy do rana oraz opowieści o rejsach i wyprawach – tym zawsze się dzielimy podczas takich spotkań. Nie ma nic lepszego jak rozmowy pod gołym niebem o pięknie naszego świata. W ten wyjątkowy, żeglarski weekend kierujemy się prostym hasłem #LiveWild.

Dlaczego warto z nami spędzić weekend #LiveWild?

 • Odpoczniesz na łonie natury od cywilizacji i codzienności
 • Posłuchasz opowieści o żeglugach i rejsach przy wieczornym ognisku
 • Zdobędziesz nowe umiejętności - każdy członek załogi będzie pomagał w żegludze
 • Zdecydowanie wrócisz z nadbagażem wspomnień i dobrego humoru!
 • Będziesz się świetnie bawił w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Ola Staromiejska

W pogoni za emocjami

Ola Staromiejska

Na co dzień mieszkam i pracuje jako prawnik Warszawie. Ciągle szukam nowych wrażeń i bardzo ciężko usiedzieć mi w jednym miejscu. Łatwo się nudzę, więc staram się do tego nigdy nie dopuszczać - ze mną nie ma miejsca na monotonność! Podobno taki typ to "niespokojny duch". W podróżach szukam głównie emocji, nowych smaków i pięknych kadrów - fotografuję, a moimi wyjazdami regularnie dzielę się na Instagramie. Jestem typowym ekstrawertykiem, którego wszędzie pełno i który uwielbia otaczać się ludźmi. Cenię sobie długie rozmowy - te o życiu tak samo, jak te o głupotach. Jestem mistrzem planowania, wszędzie mam notatki, checklisty i małe karteczki. Poza tym uczę się języków, tańczę, żegluję, chodzę po górach, a towarzysko uprawiam prawie wszystkie sporty.
Poznaj lidera Artboard 3
Krzysztof Pruszyński

Krzysztof Pruszyński

Mam na imię Krzysiek i od zawsze śniłem o podróżach i dalekich lądach. Z pewną dozą zazdrości czytałem o wyprawach Herodota, Magellana czy Marco Polo. Jarałem się Sindbadem z księgi Tysiąca i jednej nocy czy postaciami mitologicznymi. Z tego powodu związałem swoją przyszłość z podróżowaniem, a kluczem niezbędnym do osiągnięcia tego celu były studia historyczne oraz filmowe. Obecnie jestem szczęśliwym człowiekiem, bo robię to co kocham - opowiadam o historii, jestem jej uczestnikiem podczas tripów (najcudowniejsze na świecie doświadczenia lokalne!) i nagrywam o niej filmy. Wierzę, że uda mi się przelać moją pasję i radość z tego co robię również na Ciebie! Nie ma co czekać, plecak w dłoń i bierzmy się za spełnianie naszych marzeń :)
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Ola Staromiejska

W pogoni za emocjami

Ola Staromiejska

Krzysztof Pruszyński

Krzysztof Pruszyński

Ola Staromiejska
Krzysztof Pruszyński

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

Termin już minął

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

575 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 287.5 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 287.5 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

Cena zawiera

 • czarter jachtów
 • 2 nolcegi na jachtach w kojach dwuosobowych
 • opiekę doświadczonych skipperów
 • opiekę lidera
 • dwa śniadania na jachtach
 • jeden obiad na jachcie
 • potrzebny sprzęt campingowy: kuchenki do gotowania, gaz i garnki
 • 2 ogniska z kiełbaskami
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • ubezpieczenie podróżne Ergo Hestia (do 200 000 zł)

Cena nie zawiera:

 • dojazdu na miejsce zbiórki i transportu powrotnego
 • przeprawy promowej (ok. 10 zł)
 • zwrotnej kaucji za czarter jachtu (500 zł za jacht dzielone na całą załogę)
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

żagle w Iławie

Jachty Jeziorak

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Górska wyrypa

z Łukaszem Superganem

Zobacz terminy
Zobacz terminy

50km trasą kajakową przez Dobrzycę

spływ przez szwecję

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

żagle w Iławie

Jachty Jeziorak

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Górska wyrypa

z Łukaszem Superganem

Zobacz terminy
Zobacz terminy

50km trasą kajakową przez Dobrzycę

spływ przez szwecję

Zobacz terminy
Zobacz terminy