Jachty Solina

wiatr w żagle
Wybierz termin

wiatr w żagle

Poziom trudnościq
i Intensywny arrow

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Komfortq
i Odkrywca arrow

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach. Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Rodzajq
i Adventure arrow

Wyprawa pełna przygód – autorska trasa naszpikowana ekstremalnymi doznaniami. Przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Atrakcje, które na Ciebie czekają?

icon Poznasz podstawy żeglarstwa
icon Dowiesz się, z jakiego kierunku wieje wiatr i jak to sprawdzić
icon Nauczysz się przydatnych węzłów – jak zawiązać knagę, a jak ratowniczy
icon Będziesz mógł spróbować swoich sił w sterowaniu jachtem
icon Weźmiesz czynny udział w żegludze, zajmując się trymowaniem żagli czy cumowaniem!
icon Będziesz wspólnie przygotowywał posiłki, a także rozpalisz ognisko! Drewno też trzeba nazbierać!
icon Nauczysz się tekstów popularnych szant
arrow

Dlaczego warto z nami spędzić weekend #LiveWild?

icon Odpoczniesz na łonie natury od cywilizacji i codzienności
icon Posłuchasz opowieści o żeglugach i rejsach przy wieczornym ognisku
icon Zdobędziesz nowe umiejętności - każdy członek załogi będzie pomagał w żegludze
icon Zdecydowanie wrócisz z nadbagażem wspomnień i dobrego humoru!
icon Będziesz się świetnie bawił w solistowym towarzystwie!
arrow
POLSKA
bottom bottom

Plan wyprawy

Solina
arrow
Polańczyk
arrow
Chrewt
arrow
Wiązanie węzłów żeglarskich
arrow
Podstawy żeglarstwa
arrow

Żagle dla każdego!

W rejsie może uczestniczyć KAŻDY! Niezależnie czy żeglowałeś, masz patent czy jeszcze nigdy nie stałeś na jachcie, możesz wyruszyć z nami w rejs! Jest to idealna szansa, żeby sprawdzić się i zasmakować tego pasjonującego sportu 🙂 Wystarczą chęci, uśmiech i pozytywne nastawienie! Uczestnicy podzieleni są na 6-8 osobowe załogi i zakwaterowani na jachtach. Wszystkie jachty cumują w tym samym miejscu i w ciągu dnia jak tylko pogoda
pozwoli starają się płynąć razem.

arrow

Wybierz  się z nami na rejs po jeziorze Solina. Poczuj wolność, spełniaj marzenia, opanuj żywioły wody i wiatru.  Pozwól sobie na przeżycie przygody, poznanie wspaniałych ludzi i aktywny wypoczynek. Kiedy raz zasmakujesz rejsach, będziesz z niecierpliwością wyczekiwał kolejnej wyprawy. Ta forma aktywności pozwoli uczestniczyć Ci w survivalu i zachowaniu komfortu.

arrow

DZIEŃ 1- PIĄTEK

Spotykamy się wieczorem w Polańczyku na przystani Port Wyspa Energetyk Polańczyk*. Odbieramy jachty i dzielimy się na załogi. Siądziemy przy tradycyjne ognisko pod bieszczadzkim niebem!

arrow

DZIEŃ 2 - SOBOTA

Żeglujemy w kierunku dopływu Sanu. Będziemy przepływać przez „klify” Soliny, zobaczymy słynne Drzewo Wisielca, a także miniemy pustelnię Juliusza I Króla Włóczęgów w Zatoce Suchego Dębu. Jeżeli Neptun pozwoli, cumować będziemy w okolicy Chrewtu, gdzie spędzimy kolejną noc przy ognisku, śpiewając szanty i snując żeglarskie dykteryjki do samego rana.

arrow

DZIEŃ 3 - NIEDZIELA

Pełni sił po wieczornym toaście „Za cudowne ocalenie” wypłyniemy w dalszą część rejsu. Będziemy podziwiać meandrujące wody Soliny z licznymi zatokami i dziewiczą przyrodą. Przepłyniemy również niedaleko zapory wodnej w Solinie. Popołudniu robimy klar i zdajemy jachty w porcie macierzystym z którego startowaliśmy.

arrow

Opowieści przy ognisku - inspiracje od najlepszych!

Wieczory spędzimy razem przy wspólnym ognisku. Zapewniamy pieczone ziemniaki i kiełbaski, bez których nie ma porządnego ogniska. Czekają nas rozmowy do rana oraz opowieści o rejsach i wyprawach – tym zawsze się dzielimy podczas takich spotkań. Nie ma nic lepszego jak rozmowy pod gołym niebem o pięknie naszego świata. W ten wyjątkowy, żeglarski weekend kierujemy się prostym hasłem #LiveWild.

arrow

Liderzy wyprawy

Aleksandra
Staromiejska
Krzysztof
Pruszyński

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

arrow

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

czarter jachtów

o

2 nolcegi na jachtach w kojach dwuosobowych

o

opiekę doświadczonych skipperów

o

opiekę lidera

o

dwa śniadania na jachtach

o

jeden obiad na jachcie

o

potrzebny sprzęt campingowy: kuchenki do gotowania, gaz i garnki

o

2 ogniska z kiełbaskami

o

składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

o

ubezpieczenie podróżne po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (30 000 zł), Odpowiedzialność Cywilna - OC (szkody na osobie 100 000 zł, 50 000 zł szkody na mieniu).

Cena nie zawiera:

x

dojazdu na miejsce zbiórki i transportu powrotnego

x

przeprawy promowej (ok. 10 zł)

x

zwrotnej kaucji za czarter jachtu (500 zł za jacht dzielone na całą załogę)

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów