5 miejsc, w których spędzicie Nowy Rok inaczej 5

Pomysł na sylwestra 2022

Świętowanie Nowego Roku można obchodzić na 1000 i 1 sposobów, a wszystko zależy od indywidualnych preferencji, zapału i kreatywności. Można witać Nowy Rok z przytupem, można w zaciszu własnego mieszkania przed telewizorem organizując sobie sylwester dla singla lub spędzając ten czas z rodziną i przyjaciółmi. Można też postawić na oryginalny pomysł na sylwestra i wybrać się z Solistami w niezwykłą podróż po świecie, by zobaczyć jak inne kultury obchodzą to niezwykłe wydarzenie.

Gdzie na sylwestra? Odwieczne pytanie i planowanie

A później z tych planów i tak niewiele wychodzi; ambitne zamiary kończą się na rundzie po barach w sąsiedztwie lub jako sylwester dla singli na kanapie przed telewizorem. W tym roku czas zrobić to inaczej, przestać zastanawiać i się gdybać „a może tam, a może to lub owo”, tylko zabrać się do realizacji sylwestrowych planów. Oto kilka propozycji na najlepsze miejsca na sylwestra za granicą. Zacznijmy jak u Hitchcocka – od trzęsienia ziemi, a potem napięcie będzie tylko wzrastać.

Oryginalny sylwester w Jordanii

Wyobraź sobie wyprawę pod najciemniejsze niebo na świecie, gdzie można obserwować miliardy gwiazd i drogę mleczną, jakiej NIGDY w życiu nie widziałeś, a jeżeli już to jedynie na zdjęciach. Wyobraź sobie, że w sylwestra, zamiast fajerwerków możesz oglądać drogę mleczną w pełnej krasie, galaktykę Andromedy i przepięknie rozgwieżdżone niebo, które jest dużo piękniejsze niż hałaśliwe fajerwerki znikające już po kilku sekundach. Ten widok to punkt kulminacyjny sylwestra w Jordanii, jednak cała wyprawa nie skupia się wyłącznie na tym i oferuje znacznie więcej. Sylwester w Jordanii to między innymi wycieczka po pustyni Wadi Rum, zwiedzanie skalnego miasta Petra i relaks w Morzu Martwym, a do tego impreza noworoczna na pustyni ze znakomitymi DJ’ami z Polski. To może być idealny sylwester dla singli, jak i dla par, rodzin czy znajomych. Poznaj cały program sylwestrowego wyjazdu do Jordanii.

Ciekawe pomysły na sylwestra za granicą

Oto najlepsze miejsca na sylwestra, w których spędzicie Nowy Rok inaczej, lepiej, ciekawiej i wystrzałowo. Spakujcie więc plecak, zarezerwujcie termin, bo oto nadchodzi tegoroczny sylwester dla singli i dla par:

 

  • Kiribati – to wyspiarski kraj na Oceanie Spokojnym. Jest wyjątkowy, ponieważ jako pierwszy zaczyna Nowy Rok; północ przypada tam, gdy w Polsce jest dopiero godzina 11:00. Jeżeli więc chcesz być pierwszy i zastanawiasz się, gdzie na sylwestra wybrać się w tym roku, to Kiribati może być ciekawą propozycją. To egzotyczna miejscówka, a sylwester jest tam obchodzony zupełnie inaczej niż u nas. Jak? O tym trzeba przekonać się osobiście.

  • Japonia – Jeżeli sylwester dla singli za granicą to koniecznie w Japonii. Dlaczego akurat tam? Ponieważ każdy może znaleźć tu coś dla siebie, zarówno osoby lubiące towarzystwo, jak i te pragnące w spokoju chłonąć obcą kulturę. Japoński Nowy Rok tradycyjnie obchodzony jest z rodziną w domu, ale i w miastach sporo się dzieje. Organizowane są koncerty, eventy i imprezy, na których można bawić się solo, w duecie lub z paczką znajomych.

  • Samoa Amerykańskie – gdzie na sylwestra, aby cieszyć się ze świętowania jak najdłużej? Polecamy Samoa Amerykańskie. Mieszkańcy tej wyspy zaczynają Nowy Rok, gdy w Polsce jest już 13:00 kolejnego dnia. Celebracje Nowego Roku trwają tam kilka dni, więc z pewnością dobrze się wybawicie.

  • Bali – sylwester dla singli za granicą na rajskiej wyspie to synonim spokoju, odpoczynku i relaksu, ale nie brakuje też mnóstwa atrakcji. Nowy Rok przywita Cię piękną pogodą i promieniami gorącego słońca, a nie mrozem i śniegiem (co nie oznacza, że mróz i śnieg to coś złego, mamy też coś dla miłośników zimy). Poznaj pomysły na sylwestra na Bali.

  • Kuba – a co powiesz na kubańskie, gorrrące klimaty, na Karaibach? Z Solistami odwiedzisz stolicę Kuby – Havanę, zatańczysz salsę, spędzisz klimatyczny wieczór w klasycznym kubańskim klubie, a jeżeli najdzie Cię ochota, zapalisz prawdziwe kubańskie cygaro. Sylwester na Kubie daje Ci możliwość przywitania Nowego Roku tak, jak jeszcze nigdy dotąd!

  • Norwegia – zimowe wczasy w Norwegii to idealna okazja, by wdrożyć w życie ciekawe pomysły na sylwestra i wypróbować czegoś odmiennego, co zostanie w pamięci do końca życia, a nie tylko do kolejnego Nowego Roku. Oglądanie zorzy polarnej i rozgwieżdżonego nieba, obcowanie z przyrodą i totalny chillout to coś, co koniecznie trzeba przeżyć.

 

Out of the box – oryginalny sylwester

Myślicie, że Nowy Rok obchodzi się tylko w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia? Otóż nie. W Wietnamie, Tajlandii czy w Chinach świętowanie Nowego Roku odbywa się według innego kalendarza, a więc i terminy są odmienne. Na przykład w Wietnamie i Chinach w 2020 roku święto Tết (odpowiednik Nowego Roku) odbywa się 25 stycznia. Może sylwester za granicą warto spędzić w innym terminie, gdy łatwiej będzie o urlop w pracy? Sprawdź pomysł na sylwestra w Wietnamie.

 

W Tajlandii Nowy Rok obchodzi się według kalendarza buddyjskiego, termin przypada pomiędzy 13 a 15 kwietnia. Jeżeli więc dobrze to zaplanujesz, możesz odbyć sylwester za granicą aż 3 razy: na początku i na końcu stycznia oraz w kwietniu.

 

Podobają Ci się nasze pomysły na sylwestra? To świetnie! Nie trać czasu, wybierz wyprawę dla siebie i świętuj Nowy Rok z Solistami w oryginalny sposób. Nigdy tego nie zapomnisz!