img bottom

Moalboal na Filipinach. Odkryj jego magię! Atrakcje i co zobaczyć?

Chociaż miasteczko Moalboal nie jest zbyt duże, nie zapisało się w historii złotymi zgłoskami, ani nie odbywają się tam znaczące imprezy, co roku odwiedzane jest przez tysiące osób, które nieodmiennie zachwycają się jego pięknem. Co sprawia, że warto odwiedzić Moalboal? Atrakcje? Plaże? Pogoda? A może wszystkiego po trochę?

Gdzie leży Moalboal?

Miasto Moalboal to niewielka miejscowość turystyczna, czy raczej jedna z gmin prowincji Cebu znajdującej się w środkowej części Filipin. Położona jest tuż nad cieśniną Tañon, w południowo-zachodniej części wyspy Cebu, około 100 km od Cebu City, głównego ośrodka administracyjnego regionu. Jednocześnie do miasteczka przynależy półwysep Moalboal oraz wysepka Pescador, które stanowią dużą atrakcję turystyczną.

Sprawdź: wyprawę na Filipiny!

Kiedy jechać do Moalboal?

Moalboal, jak i inne wyspy Filipin, leżą w strefie klimatu tropikalnego, co oznacza, że przez cały rok występują tam wysokie temperatury i duża wilgotność powietrza. Kiedy więc najlepiej pojechać do Moalboal? Pogoda w tej części wyspy wypada najkorzystniej w okresie od listopada do maja. Panują wówczas dość przyjemne temperatury, sięgające średnio 29-31°C w ciągu dnia i 22-24°C w nocy. Łatwiej także o słoneczne dni.

Z kolei od czerwca do października panuje okres monsunowy, a więc i częste, obfite deszcze. Wciąż czerpanie z tamtejszych atrakcji jest możliwe. Więcej na temat warunków na Filipinach znajdziesz tutaj: Filipiny – kiedy jechać? Pogoda i temperatura w ciągu roku.

Co warto zobaczyć w Moalboal?

Moalboal na Filipinach słynie przede wszystkim z wyjątkowych atrakcji przyrodniczych, które uważane są za jedne z najpiękniejszych nie tylko na całej wyspie Cebu, ale i Filipinach w ogóle. Co warto zobaczyć w Moalboal i jego okolicach?

  • Wyspa Pescador – to miejsce znane z bogatych raf koralowych oraz licznych jaskiń morskich, które stanowią sporą atrakcję dla miłośników nurkowania.
  • Wodospad Kawasan – znajduje się w miejscowości Badian, około 20 km od Moalboal. Zachwyca nie tylko czystą wodą w odcieniu głębokiego turkusu, która idealnie kontrastuje z otaczającą go zielenią, ale także ciekawym 3-poziomowym układem. Co więcej, na każdym poziomie uformował się naturalny, rozległy basen stanowiący miejsce ochłody dla szukających odpoczynku.
  • Wodospad Montañeza oraz gorące źródła Mainit – to kolejne ciekawe miejsca, które warto zobaczyć w okolicy Moalboal. Atrakcje turystyczne nie ograniczają się tutaj jednak wyłącznie do pieszych wędrówek po malowniczym kanionie i podziwianiu widoków, ale mogą obejmować także canyoneering i inne sporty wyczynowe.
  • Plaża Moalboal – w okolicy znajduje się wiele plaż, gdzie można odpocząć, dobrze zjeść, czy uprawiać aktywności wodne. Zachwycające miękkim, czystym piaskiem oraz ciepłą wodą o każdej porze dnia stanowią kwintesencję egzotyki.
  • Rafy koralowe – wśród tego, z czego słynie Moalboal, czy co zobaczyć w okolicy, bez wątpienia znajdują się rafy koralowe. Wiele z nich jest położonych blisko brzegu, co sprawia, że nawet niezbyt doświadczeni nurkowie mogą podziwiać toczące się w nich życie.

Co można robić w Moalboal?

Filipiny to raj dla szukających aktywnego wypoczynku. Jakie jego formy ma do zaoferowania Moalboal? Przewodnik, który przygotowaliśmy, pozwoli Ci odkryć niezliczone możliwości spędzania wolnego czasu:

  • Nurkowanie i snorkeling – jako że jedną z najciekawszych atrakcji w Moalboal są rafy koralowe o dużej bioróżnorodności, warto przyjrzeć im się z bliska podczas sesji nurkowania lub snorkelingu. Co odważniejsi i bardziej doświadczeni mogą zapuścić się także do podwodnych jaskiń, gdzie występują oryginalne formacje skalne.
  • Island hopping – to specjalny rodzaj turystyki polegający na przemieszczaniu się pomiędzy kolejnymi wyspami z krótkim postojem na każdej z nich. Dowiedz się więcej o jego zaletach: Island Hopping na Filipinach.
  • Wodne safari – będąc w Moalboal, czy na Filipinach w ogóle, warto wziąć udział w wycieczce, która pozwala na obserwowanie delfinów w ich naturalnym środowisku. Z całą pewnością będzie to niesamowite przeżycie, które na długo zapadnie w pamięci.
  • Eksplorowanie jaskiń – w okolicy Moalboal znajduje się wiele jaskiń, do których można wejść, by podziwiać nietypowe formacje skalne, czy podwodne jeziora.
  • Canyoneering – to specjalny rodzaj sportu, który polega na przemieszczaniu się korytem rzeki lub dnem kanionu. Łączy w sobie między innymi wspinanie się, skakanie z wodospadów oraz pokonywanie podwodnych jaskiń. Można go uprawiać między innymi w okolicy wodospadów Kawasan, czy Montañeza.

Odkryj jeszcze więcej powodów, by rzucić wszystko i wyjechać na Filipiny i zakochaj się bez reszty w tym egzotycznym raju!

Moalboal – Sylwester na Filipinach

Chcesz zacząć Nowy Rok w wyjątkowym miejscu? Sylwester na Filipinach z Soliści Adventure Club brzmi jak dobry plan! Końcowo roczna solistowa wyprawa to wspaniałe 2 tygodnie na egzotycznych wyspach, gdzie nie tylko można odpocząć od polskiej zimowej pluchy, ale także doświadczyć niezliczonych uroków tego egzotycznego kraju. Co więcej, jest ona połączona z imprezą sylwestrową w urokliwym Moalboal. Czy warto się na nią zdecydować? Taka okazja może się wcale szybko nie powtórzyć!