img bottom

5+ powodów, by rzucić wszystko i wyjechać na Filipiny

Z czym kojarzy Ci się wyjazd do ciepłych krajów? Zapewne z wysoką temperaturą, tropikalną pogodą, wieloma słonecznymi dniami, błękitną wodą, piaszczystymi plażami, a także z zieloną dżunglą i żyjącymi w niej zwierzętami. To właśnie opis Filipin. Czy trzeba więcej powodów by wyjechać na Filipiny? Spakuj krem do opalania, sandały, szorty, słomkowy kapelusz, zestaw do pływania i rusz z nami na rajski archipelag wysp.

Dlaczego warto odwiedzić Filipiny?

Filipiny (Republika Filipin) to wyspiarskie państwo położone na Archipelagu Filipińskim na Oceanie Spokojnym. Archipelag liczy sobie ponad 7 tysięcy wysp, które są tak różnorodne, że ciężko znaleźć dwie podobne. Znajdują się na nich gęste dżungle, rajskie plaże, wulkaniczne tereny, pola ryżowe, kurorty turystyczne, osiedla mieszkalne, miasta, a wszystko otoczone zewsząd błękitną, ciepłą wodą oceanu.

 

Jest to region różnorodności, gdzie czas płynie inaczej, wolniej, swobodniej… wszystkie troski gdzieś ulatują, a jedynym zmartwieniem pozostaje, czy lepiej położyć się na hamaku, na plaży, czy może wybrać się na zwiedzanie rezerwatów. Ach, można się rozmarzyć. Zresztą, wystarczy spojrzeć na zdjęcia, by nie pytać o inne powody, dla których warto wybrać się na Filipiny. A jednak jest ich o wiele więcej.

Rajskie plaże i widoki, wypoczynek, relaks, nic nieróbstwo

Mamy wiele aktywnych wypraw, polegających na jeżdżeniu z punktu, do punktu, zwiedzaniu zabytków, chodzeniu po trekkingach, a takie typowe plażowanie to tylko dodatek. Są też takie, które polegają przede wszystkim na wypoczynku, relaksie i nabieraniu sił; są swoistą odnową biologiczną i duchową. I właśnie wyjazd na Filipiny jest czymś takim, bo chociaż nie zabraknie tutaj zwiedzania, chodzenia po parkach, a także zakupów w Manili (stolicy Filipin), to jednak spora część czasu poświęcona jest na relaks.

 

Oczywiście dobry wypoczynek musi balansować typowe leżakowanie na plaży z poznawaniem świata, dlatego plan wyjazdu obejmuje m.in.: wyjazd na wyspę Bohol i tamtejsze rajskie plaże, wyprawę do serca wyspy Luzon w celu odkrycia słynnych wiszących trumien i podróż do Banaue, by podziwiać magiczne tarasy ryżowe.

 

5 powodów, dlaczego wybrać Filipiny!

 1. Bo jest to luźna wyprawa dla tych, którzy chcą odpocząć od codzienności;

 2. Bo Filipiny to synonim ciepłych krajów;

 3. Bo to wyprawa dla każdego bez względu na kondycję;

 4. Bo to Azja, a Azja jest fajna.

 5. Bo w Polsce, gdy jest zima, tam jest gorrrrąco (terminy w lutym i w marcu 2020).

I kolejnych 5:

 1. Na Filipinach czas płynie inaczej, wolniej, spokojniej, nie to co w mieście;

 2. Gdy raz spróbujesz fantastycznej, azjatyckiej kuchni, zakochasz się w niej na zawsze;

 3. Odkryjesz zupełnie inny świat, prawdziwy raj na ziemi;

 4. Zachwycisz się widokami, poznasz co to dżungla i rafa koralowa;

 5. Doświadczysz co to prawdziwe ZEN, spokój duszy, relaks i wypoczynek.

I jeszcze:

 1. Jeszcze można byłoby wymieniać i wymieniać 🙂

Dlaczego Filipiny? Żeby smacznie zjeść!

Jeżeli wydaje Ci się, że znasz azjatycką kuchnię, to masz rację – wydaje Ci się. A w każdym razie, jeżeli znasz ją z europejskich restauracji. Prawdziwa azjatycka kuchnia jest niepodrabialna i każdy podróżnik o tym wie. Filipińskie jedzenie jest miksem różnych wpływów, łączy w sobie nieco kuchni japońskiej, nieco amerykańskiej, hiszpańskiej i oczywiście lokalnej. To wynik dość burzliwej historii kraju, która pozostawiła swoje ślady między innymi w kulinariach.

 • Filipińskie street food obfitują w różnego rodzaju potrawy, z których warto wypróbować: muszli św. Jakuba, królewskiego kraba, chińskiego makaronu z owocami morza, miksu owoców morza czy słodkich bułek.

 • Z lokalnych napojów trzeba spróbować: Kalamunggay tea, czyli herbaty z liści drzewa życia, a także wody z kokosa czy też lokalnego rumu.

 • Filipiny to raj dla smakoszy owoców. Na targu można kupić świeże mango, banany, papaję, ananasa, lanzon, kokosy, a odważni mogą spróbować niecodziennego smaku duriana.

Jeszcze jeden powód, by pojechać na Filipiny

Sama podróż, choćby w najpiękniejszy zakątek Ziemi, byłaby niczym, gdyby nie dobre towarzystwo ludzi, z którymi można wspólnie wędrować, wymieniać się opiniami i dobrze się bawić. Dotrzyj tam razem z Solistami, ze zgraną ekipą połączoną pasją do podróżowania i spędź ten czas w doborowym towarzystwie. Już wiesz, dlaczego warto polecieć na Filipiny?

 

Szczegóły wyjazdu, plan i terminy znajdziesz tutaj: wyprawa na Filipiny z Solistami.