img bottom

Island Hopping na Filipinach

Jeśli białe piaszczyste plaże, turkusowe laguny oraz nieograniczony dostęp do dzikiej przyrody stanowią Twoją osobistą definicję raju, Filipiny koniecznie powinny znaleźć się na liście miejsc do odwiedzenia – i to nie na jej końcu, a samym początku! Wśród wielu atrakcji, które ma do zaoferowania ten rozległy wyspiarski kraj, z całą pewnością jest island hopping. Zobacz, co to jest i dlaczego warto zdecydować się na zwiedzanie wysp właśnie w taki sposób.

Gdzie leżą Filipiny?

Filipiny to państwo położone w południowo-wschodniej Azji na wodach Oceanu Spokojnego. Swoim terytorium obejmuje około 7107 wysp Archipelagu Filipińskiego, z czego jedynie około 880 jest zamieszkałych.

 

Położenie geograficzne Filipin sprawia, że jest to jeden z obszarów o największej bioróżnorodności na świecie – znajdują się tam między innymi lasy tropikalne i równikowe, rafy koralowe, piaszczyste plaże, a także endemiczna fauna i flora, której teren występowania ogranicza się jedynie do wysp archipelagu.

Island hopping na Filipinach

Skoro Filipiny to kraj wyspiarski, to jak go najlepiej zwiedzać? Oczywiście łódką! Island hopping to nie tylko popularna atrakcja turystyczna, ale przede wszystkim idealny sposób na odkrycie takich zakątków archipelagu, do których nie można by było dostać się inną drogą. Poszczególne trasy wycieczkowe wiodą bardzo fotogenicznymi szlakami, dając powody do robienia setek zdjęć, a także dostarczając mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Nasze solistowe doświadczenie podpowiada nam jedno – island hopping to z całą pewnością coś, czego trzeba spróbować, będąc na Filipinach.

Co to jest island hopping?

Island hopping to rodzaj wycieczek polegających na przemieszczaniu się łodzią z wyspy na wyspę lub z jednego jej zakątka na drugi. Często można natrafić na wyprawy w takim stylu organizowane przez lokalne biura wycieczkowe, które wiodą konkretnymi trasami liczącymi kilka przystanków.

 

Island hopping na Filipinach jest praktycznie jedynym sposobem na dotarcie do wielu wyjątkowych i zarazem trudno dostępnych miejsc, a także pozwalającym przyjrzeć się z bliska dzikiej przyrodzie. Na chętnych czeka również wiele aktywności, w tym pływanie, kajaki, czy snorkeling (nurkowanie z rurką).

Zalety island hoppingu

Chociaż island hopping może pod pewnymi względami przywodzić na myśl wycieczki objazdowe, tyle że z wykorzystaniem innego środka lokomocji, to dostarcza o wiele więcej niezapomnianych wrażeń. Oto kilka najważniejszych powodów wskazujących na to, dlaczego warto poświęcić swój czas na zwiedzanie Filipin w taki sposób:

 

  • Island hopping pozwala zobaczyć wiele wspaniałych miejsc w dość krótkim czasie – jednak chociaż czas spędzony na poszczególnych wyspach nie jest zbyt długi, to można go wykorzystać, robiąc to, co lubi się najbardziej,
  • Niemal 90% filipińskich wysp jest niezamieszkała, przez co dostęp do nich inną drogą niż morska jest utrudniony, dlatego też decydując się na island hopping na Filipinach, możesz dotrzeć do wielu interesujących regionów, w których nie doświadczysz obecności innego człowieka, w tym do dziewiczych plaż z wyjątkowo czystym białym piaskiem, krystalicznych lagun oraz niespotykanych skalnych klifów porośnięte soczystą roślinnością,
  • Filipiny z perspektywy łodzi prezentują się bardzo malowniczo, dlatego już samej podróży z jednej wyspy na drugą nie można uznać za zmarnowaną,
  • Zalety island hoppingu nie kończą się na pięknych widokach – odwiedzane wyspy i oblewające je wody mogą dostarczyć wielu wspaniałych doświadczeń i okazji do uprawiania ulubionych aktywności – nurkowania z rurką, czy pływania,
  • W przypadku island hoppingu na Filipinach nie liczy się tylko to, co nad wodą, ale również to, co pod nią – okoliczne laguny i zatoki to idealne miejsce do eksplorowania dna oceanu pokrytego rafami koralowymi, a przy odrobinie szczęścia można trafić również na wraki zatopionych statków.

Filipiny z Solistami

Jako, że nie jesteśmy zwykłym biurem podróży, to organizowane przez nas wyjazdy też nie są zwyczajne, a wyprawa na Filipiny tylko to potwierdza! Wybierając się z nami do tego przecudnego zakątka świata, nastaw się na ogrom wrażeń, bo nie tylko zwiedzamy, urządzamy piesze wędrówki i obcujemy z przyrodą w jej najdzikszym wydaniu, ale także smakujemy lokalnych przysmaków i poznajemy barwną kulturę Filipińczyków. Potrzebujesz więcej powodów, by odwiedzić Filipiny? Pod tym linkiem znajdziesz ich mnóstwo!

 

Koniecznie sprawdź też programy wyprawy na Filipiny z Solistami!