Norwegia

Sylwester pośród fiordów
Wybierz termin

Sylwester pośród fiordów

Poziom trudnościq
i Średni arrow

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania. Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Komfortq
i Podróżnik arrow

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Rodzajq
i Adventure arrow

Wyprawa pełna przygód – autorska trasa naszpikowana ekstremalnymi doznaniami. Przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Dlaczego warto z nami jechać?

icon W Nowy Rok obudzisz się w innym kraju
icon Sylwestra będziesz świętował na ziemi Wikingów
icon Zobaczysz okolice Bergen z góry Floya
icon Zakosztujesz wędrówek górskich w okolicy Stavanger
icon Popłyniesz wśród najpopularniejszych fiordów Norwegii
icon Poznasz szaloną solistową ekipę
icon Odpoczniesz w koncepcie hygge
arrow
NORWEGIA
bottom bottom

Plan wyprawy

SPĘDŹ Z NAMI SYLWESTRA W OTOCZENIU NORWESKIEJ PRZYRODY!

Podczas wyjazdu na sylwestra zwiedzimy dwa piękne miasta – Bergen i Stavanger. Nie zabraknie jednak wspaniałej norweskiej przyrody i zapierających dech w piersi krajobrazów. Na wyprawie zdobędziemy dwa niewysokie, ale malownicze szczyty: Floya i Dalsnuten oraz odkryjemy piękno norweskich fiordów. Będą to fiordy „nie byle jakie”, bo te w okolicy słynnego Preikestolen! Zimową porą, gdy dzień szybko przechodzi w noc, niebo z pewnością nie raz zachwyci nas tysiącem barw zorzy polarnej. 

arrow

STAVANGER- DREWNIANE MIASTO

Stavanger to dla wielu turystów  punkt startowy do podboju słynnego fiordu Lysefjord, gdzie znajduje się najpopularniejsza atrakcja Norwegii – Preikestolen. Miasto składa się z zabytkowej starówki “Gamla”, która słynie ze 170 drewnianych domków wybudowanych na przełomie XVII i XIX wieku. Nigdzie indziej w Europie nie spotkamy tak wspaniałej drewnianej zabudowy. Znajdujące się w okolicy wzniesienia i poprowadzone przez nie szlaki turystyczne dostarczają niesamowitych widoków na krainę sosnowych lasów, wodospadów i ciągnących się w nieskończoność zboczy fiordów. 

arrow

PLAŻA SOLA - PLAŻA W NORWESKIM STYLU

Na norweskich plażach nie zobaczymy tancerek hula hula i  barów serwujących kolorowe drinki z palemką. Mimo to mają one swój niepowtarzalny klimat. Sola to norweski 2-kilometrowy raj dla pasjonatów kitesurfingu i innych sportów wodnych. Dla odważnych zimowa pora może być idealna do morskich kąpieli. Wchodzisz w to?

arrow

DALSNUTEN - MAŁY WIELKIE SZCZYT

Dalsnuten to mały szczyt, a wielkie widoki! 324 metrowe wzniesienie może wydawać się niewysokie, jednakże w tym rejonie taka wysokość  wystarczy, bo podziwiać z niej najpiękniejsze krajobrazy. Z góry zobaczymy ciągnący się kilometrami malowniczy Gandsfjord oraz okoliczne lasy i miasteczka.

arrow

BERGEN - BRAMA FJORDÓW

Drugie co do wielkości miasto w Norwegii leży pośród gór. Domki wtulone w zbocza siedmiu wzniesień otaczających miasto nadają niesamowity klimat bliskości z natura. Bergen nazywane jest również „Bramą Fiordów”. Powstanie miasta datuje się na epokę Wikingów, która miała miejsce około 900 lat temu. Pełniące niegdyś rolę centrum handlu między Skandynawią, a resztą Europy Bergen zaprasza dziś do spacerów po labiryncie urokliwych uliczek. Jedna z dzielnic miasta – Bryggen, którą wypełniają kolorowe domki została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Rennesoy - malownicza norweska wyspa

Ostatnie godziny naszej wyprawy spędzimy na jednej z najpiękniejszych wysp w Norwegii – położonej w regionie Rogaland wyspie Ronnesoy. Oblewają ją zarówno wody Morza Północnego, jak i fiordu Mastra, co tworzy niezwykłe i różnorodne krajobrazy. 

arrow

Gotowi na zimowe wieczory w norweskich klimatach?

Piękna przyroda, niesamowicie wkomponowane w górskie zbocza miasteczka i najpiękniejsza natura czekają! Wypicie zimnego norweskiego piwa na ziemi Wikingów w sylwestrową noc powinno znaleźć się na Twojej „bucket list”. My już nie możemy się doczekać… a Ty?

arrow

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

arrow

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

noclegi w 5 os pokojach w hotelu w Stavanger oraz 5 os apartamenty na wyspie Rennesoya

o

transfer z lotniska do miejsc noclegowych

o

wejście na punkt widokowy wzgórza Floya

o

4 godzinna wycieczka promem po fiordzie Lysefjord

o

paliwo

o

wynajem aut

o

opłaty promowe

o

opiekę doświadczonego lidera

o

składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

o

sylwestrowy niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

x

lotu Polska – Norwegia (kupno biletu po stronie Klubu)

x

wyżywienia

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów