Kolej Transsyberyjska XL

Koleją transsyberyjską do Pekinu Rosja, Mongolia, Chiny

Pomysł na wyprawę marzeń

Wyprawa koleją transsyberyjską do Chin była zawsze naszym marzeniem. Jest to podróż w czasie i przestrzeni. Wyruszamy z serca Rosji – Moskwy, przejedziemy przez bezkresy zakaukazia, stepy Mongolii, wkroczymy do Państwa Środka, a skończymy na chińskim murze i Pekinie. 3 kraje, 3 stolice i legendarny pociąg, dzięki któremu zajrzymy za kotarę życia na wschodzie. Podróż koleją transsyberyjską – wyprawa dla podróżników, którzy chcą poczuć swojski, wschodni klimat, popływać po Bajkale, pojeździć konno w Mongolii i wpaść w nostalgię za minionym czasem. Nie obejdzie się bez rozmów o polityce z lokalsami przy kieliszku lokalnej wódki. Wycieczka koleją transsyberyjską to opcja dla zaprawionych w trudach podróży backpackerskiej i rozumiejących, że aby zobaczyć i przeżyć, to trzeba się też zmęczyć i wyjść poza własną strefę komfortu. Warto jechać z Solistami! Kolej transsyberyjska to niejedyny środek transportu podczas całej wyprawy, a cena takiej wycieczki to mniej więcej połowa tego, co w jakiejkolwiek innej, zorganizowanej formie.

Średni

Poziom
Średni

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają
fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania.
Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Backpacker

Komfort
Backpacker

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Travel

Rodzaj
Travel
Klasycznie

Intensywna wyprawa, z której wyciśniesz 200% – genialna trasa, sporo przemieszczania się,
jednodniowe trekkingi, max. 1-2 dni w jednym miejscu. Trip bardzo aktywny, ale znajdziemy
też czas na plażę i “złapanie odddechu”. Dodatkowe opcje na rafting, paralotnię, kolejkę górską etc.

Plan wyprawy

 • Moskwa
 • Irkuck
 • Bajkał
 • Wielki Mur Chiński
 • Ułan Ude
 • Kreml

Dzika kraina na wschodzie

Wyjazd zdecydowanie aktywno-pasywny! Podróż koleją transsyberyjską nie wymaga zbyt dużej aktywności fizycznej, ale na pewno przyda się sporo aktywności w pobudzaniu pozytywnych emocji w trakcie długiej podróży pociągiem. Kolej transsyberyjska to zresztą niejedyny środek transportu tej wyprawy – będziemy korzystać również z lokalnych busów i innych miejscowych środków transportu (w tym UAZy). Wygodę odkładamy na bok, przed nami jedyne przeżycie w swoim rodzaju; wycieczka, o której marzy większość podróżniczych zapaleńców! Cudowne krajobrazy, życzliwi ludzie, smaczne jedzonko i błękitna perła na trasie – Bajkał. A na koniec podmuch azjatyckiego smoka, czyli kaczka po pekińsku! Kolej transsyberyjska – wyruszcie z Solistami na tripa po krainie mrozu!

Ile kosztuje sama podróż koleją transsyberyjską?

Podróż transsyberyjska do krótkich nie należy, a o tym, ile trwa podróż koleją transsyberyjską, pisaliśmy w osobnym artykule. Odpowiedzmy jednak na pytanie, ile kosztuje sama podróż koleją transsyberyjską. Jak się kształtują ceny biletów? Czy cena biletu znajduje się w zasięgu zwykłego podróżnika? Odpowiadamy – jak najbardziej! Zanim jednak dokładnie omówimy te ceny, uporządkujmy fakty.

Przede wszystkim – kolej transsyberyjska to 3 różne klasy. Lux – najdroższa i komfortowa, znajdująca się poza zainteresowaniem Solistów. Nie dlatego, że cena biletów jest wysoka, a dlatego, że nie o taki typ podróżowania nam chodzi. Klasa druga („Kupe”) to mniej więcej coś jak druga klasa w polskim pociągu. Jeśli jednak interesuje Cię kolej transsyberyjska w „prawdziwym” wydaniu – jedynym wyborem zostaje Plackarta – to tutaj dzieje się prawdziwa „magia”.

Moskwa – rosyjski przepych

Największe miasto Europy liczące 15 mln mieszkańców i 490 mostów! Wielki świat, wielkie biznesy, wielkie pieniądze ale i skrajna bieda obok złotych pałaców. Miasto autora „Mistrza i Małgorzaty”, Fiodora Dostojewskiego i Anny Kournikovej. Spróbujemy blinów na słodko i słono, kulebiaka i solanki a w samym sercu miasta poczujemy się jak w rosyjskiej bajce nie z tego świata.

Irkuck – Brama Przybajkala

Miasto leży nad rzeką Irkut, a powstało w 1661 r. w celach obronnych. Irkuck leży w pobliżu perły Syberii – jeziora Bajkał. Charakterystyczną zabudową Irkucka są piękne, kolorowe, drewniane domki z malowanymi i bogato zdobionymi okiennicami, wybudowane na wiecznej zmarzlinie i często zapadnięte w ziemi po same okiennice. Irkuck jest nazywany Bramą Przybajkala, to także kulturalne i naukowe centrum Syberii Wschodniej.

Bajkał – jezioro bijące rekordy

JEZIORO „NAJ” pod niemal każdym względem: jest to najstarsze i najgłębsze jezioro na świecie. Najniższy punkt dna jeziora leży 1183 m poniżej poziomu morza, tym samym jest to najniższa kryptodepresja na świecie. Jezioro Bajkał to również jedno z najpiękniejszych i najbardziej zróżnicowanych, pod względem różnorodności biologicznej, jezioro na naszej planecie. W 1996 roku Bajkał, razem z otaczającymi go terenami, został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jeżeli czas pozwoli, odwiedzimy również wyspę Olchon, największą z bajkalskich wysp, która stanowi lokalne centrum szamanizmu.

Pekin – Zakazane Miasto

Podczas solistowej wycieczki koleją transsyberyjską odwiedzimy centralny punkt miasta – Plac Tiananmen i Zakazane Miasto. Jest to jeden z największych i zarazem najpiękniejszych kompleksów pałacowych na świecie, siedziba cesarzy Ming i Qing; Chińczycy postrzegali świat jako kwadrat, dlatego miasta budowano z poszanowaniem ładu kosmicznego i pradawnej zasady feng shui, która stanowi o zachowaniu harmonii pomiędzy człowiekiem a przyrodą. Sprawdzimy to!

Koleją transsyberyjską do Pekinu 1

Wielki Mur Chiński – symbol Chin

Wycieczka nie mogłaby się obyć bez tego punktu programu. Wielki Mur Chiński to potężna budowla, która została wzniesiona przez dynastię Qin ponad 2000 lat temu, w celu ochrony Państwa Środka przed atakami ludów mongolskich i tureckich.

Ułan Ude – wzdłuż szlaku herbacianego

Powstało w XVII w., jako zimowa, kozacka osada. Miasto było bardzo istotnym punktem szlaku herbacianego, prowadzącego z Chin do Rosji. Miasto jest zagłębiem przemysłowym Buriacji (ponad 100 zakładów przemysłowych), ważny ośrodek akademicki (ok. 20 tys. studentów) i kulturalny (liczne szkoły wyższe, muzea, 5 teatrów, opera i filharmonia, cerkwie i sobory). Słynie przede wszystkim z największego pomnika Lenina na świecie, pod który również zawędruje nasza wycieczka – spróbujemy strzelić sobie selfie z towarzyszem.

Kreml – z wizytą u prezydenta

W roku 1147 Jurij Dołgorukij wydał rozkaz zbudowania na Wzgórzu Borowickim drewnianej baszty – i tak powstał Kreml. Dzisiejsze zabudowania Kremla obejmują liczne pałace, sobory i cerkwie. Kreml jest symbolem Moskwy i jednocześnie najbardziej wartościowym zabytkiem miasta. Mieści się tutaj administracja państwowa wraz z siedzibą prezydenta Rosji.

Doświadcz

Transsyberiada – nie spać, zwiedzać!

Podróż najsłynniejszą i najdłuższą na świecie Koleją Transsyberyjską przez nieznane i rozległe krainy Azji północnej. Zobaczymy niezmierzone stepy, tajgi, przepiękne miasta mijane po drodze, na dworcach spotkamy syberyjskie babuszki i zanikające kultury plemion Syberii. W pociągu obowiązuje hasło „NIE SPAĆ, ZWIEDZAĆ”! Wybór Plackart sprawi, że ceny biletów nie spędzą ci snu powiek, i umożliwi poznanie wielu niesamowitych ludzkich historii.

Sprawdź się

Niezapomniana podróż pociągiem

Ile czasu najdłużej spędziłeś w pociągu? 3-4 godziny, a może dobę? Wyobraź sobie podróż, która jest inna niż wszystkie, podczas której spotykasz ludzi i poznajesz ich historie, ludzi, z którymi wypijesz niejednego kielicha. Wyobraź sobie, że krajobraz za oknem się zmienia. Mijasz wielkie miasta, ogromne połacie zieleni, potem stepy mongolskie. A wszystko to w ciągu jednej podróży pociągiem – pociągiem znanym na cały świat! Sprawdź się podczas wyprawy koleją transsyberyjską z Solistami!

Odetchnij

Ułan Bator i park narodowy Gorkhi Terelj

Stolica Mongolii położona jest w otoczeniu czterech przepięknych masywów górskich. Miasto leży na wysokości 1350 m n.p.m., przez co jest najzimniejszą stolicą świata, w której zakosztujemy codziennego życia Mongołów. Udamy się również do Parku Narodowego, aby odpocząć w zaciszu przepięknej i dzikiej przyrody. Po drodze zatrzymamy się także w kolejnym parku narodowym Hustai i pojeździmy wielbłądami po wydmach semi Gobi.

xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • odkryjesz aż 3 kraje podczas jednej podróży!
 • poznasz rosyjską, chińską i mongolską kulturę
 • doświadczysz życia w najbardziej znanym pociągu na świecie
 • spędzisz 3 noce w jurtach mongolskich
 • zobaczysz Plac Czerwony i wiele cerkwi w Moskwie
 • wybierzesz się na konną przejażdżkę po mongolskich stepach
 • wejdziesz na Wielki Mur Chiński
 • zwiedzisz stolicę Chin – Pekin
 • będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Monika Ścibor

Laughter has no foreign accent!

Monika Ścibor

Full time lider / na zdjęciu po lewej ;) W dzieciństwie kochałam się w Indianie Jonesie i Krokodylu Dandee. Na studiach etnograficznych studiowałam „Życie Seksualne Dzikich” Bronisława Malinowskiego. Od książek wolę jednak badania w terenie ;-) Wszystko robię na opak: mieszkając w Brazylii lepiłam pierogi, tańczyłam oberka i uczyłam języka polskiego. Po powrocie do Polski promowałam kulturę brazylijską, a podczas festiwalu Bom Dia Brasil, zamieniałam Warszawę w jedno z roztańczonych i tropikalnych miast w Brazylii. Podróżuje wszędzie; solistowe szlaki przecieram jednak przede wszystkim w krajach Ameryki Łacińskiej. Poszukuje przede wszystkim ciekawych spotkań z ludźmi i wyjątkowych tradycji szyjąc pod te wyprawę, jak Święto Zmarłych w Meksyku czy Karnawał w Brazylii. Im więcej dowiaduję się o innych kulturach, tym ciekawsza staje się dla mnie Polska. To przydatna umiejętność w mojej pracy pilota wycieczek i przewodnika miejskiego po Warszawie dla grup zagranicznych. Zdziwilibyście się jacy jesteśmy egzotyczni, może to o tych "dzikich" pisał Malinowski jednak ;-)
Poznaj lidera Artboard 3
Ola Staromiejska

W pogoni za emocjami

Ola Staromiejska

Na co dzień mieszkam i pracuje jako prawnik Warszawie. Ciągle szukam nowych wrażeń i bardzo ciężko usiedzieć mi w jednym miejscu. Łatwo się nudzę, więc staram się do tego nigdy nie dopuszczać - ze mną nie ma miejsca na monotonność! Podobno taki typ to "niespokojny duch". W podróżach szukam głównie emocji, nowych smaków i pięknych kadrów - fotografuję, a moimi wyjazdami regularnie dzielę się na Instagramie. Jestem typowym ekstrawertykiem, którego wszędzie pełno i który uwielbia otaczać się ludźmi. Cenię sobie długie rozmowy - te o życiu tak samo, jak te o głupotach. Jestem mistrzem planowania, wszędzie mam notatki, checklisty i małe karteczki. Poza tym uczę się języków, tańczę, żegluję, chodzę po górach, a towarzysko uprawiam prawie wszystkie sporty.
Poznaj lidera Artboard 3
Krzysztof Pruszyński

Krzysztof Pruszyński

Mam na imię Krzysiek i od zawsze śniłem o podróżach i dalekich lądach. Z pewną dozą zazdrości czytałem o wyprawach Herodota, Magellana czy Marco Polo. Jarałem się Sindbadem z księgi Tysiąca i jednej nocy czy postaciami mitologicznymi. Z tego powodu związałem swoją przyszłość z podróżowaniem, a kluczem niezbędnym do osiągnięcia tego celu były studia historyczne oraz filmowe. Obecnie jestem szczęśliwym człowiekiem, bo robię to co kocham - opowiadam o historii, jestem jej uczestnikiem podczas tripów (najcudowniejsze na świecie doświadczenia lokalne!) i nagrywam o niej filmy. Wierzę, że uda mi się przelać moją pasję i radość z tego co robię również na Ciebie! Nie ma co czekać, plecak w dłoń i bierzmy się za spełnianie naszych marzeń :)
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Monika Ścibor

Laughter has no foreign accent!

Monika Ścibor

Ola Staromiejska

W pogoni za emocjami

Ola Staromiejska

Krzysztof Pruszyński

Krzysztof Pruszyński

Monika Ścibor
Ola Staromiejska
Krzysztof Pruszyński

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

WAW

Warszawa

plane icon

SVO

Moskwa

PEK

Pekin

plane icon

WAW

Warszawa

Cena biletu

2200 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

7972 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 2075 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 2075 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

980 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

13060 pln

Cena zawiera

 • przejazd koleją transsyberyjską na trasie Moskwa-Ułan Bator
 • UAZ na Olchonie
 • wejście do Cerkwi Wasyla Błogosławionego (Moskwa)
 • przejazd Metrem Moskiewskim
 • Muzeum Kosmosu (Moskwa)
 • Zwiedzanie Kremla
 • rejs po jeziorze Bajkał
 • bilety wstępu do parków narodowych
 • seans w klasycznej rosyjskiej bani
 • przejażdżkę konną wśród mongolskich stepów
 • przejażdżkę wielbłądem po wydmach semi Gobi
 • lot wewnętrzny na trasie Ułan Bator - Pekin w cenie do 600 zł, powyżej tej kwoty, obowiązuje dopłata uczestnika.
 • Zakazane Miasto (Pekin)
 • wejście na Mur Chiński
 • 7 noclegów w pokojach 2-6 osobowych
 • 3 noclegi w mongolskich jurtach
 • 6 noclegów w pociągu – Platzkarta (wagon sypialny bez przedziałów, wewnątrz otwarte bloki po sześć osób, łóżka są piętrowe)
 • autorski i bogaty program wyjazdu
 • opiekę doświadczonego lidera
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Ubezpieczenie wysokiej klasy KL - 600 000 zł + NNW - 25 000 zł + Bagaż - 3 000 zł + OC - 300 000 zł
 • pakiet Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)
 • niezbędne wizy i pośrednictwo (ok. 1100 zł – łączny koszt wiz i pośrednictwa; tematem zajmuje się Klub, nie trzeba wyrabiać wiz samodzielnie; Klub nie jest odpowiedzialny za decyzję Ambasady dotyczącej przyznania wiz)
 • wyżywienia (ok. 1100 zł/os.)

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Annapurna Base Camp

Indie i Nepal

Zobacz terminy
Zobacz terminy
Gruzja tło L

Perła Kaukazu

Baśniowa Gruzja

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Jedwabnym szlakiem przez Azję Centralną

Kazachstan + Kirgistan

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Annapurna Base Camp

Indie i Nepal

Zobacz terminy
Zobacz terminy
Gruzja tło L

Perła Kaukazu

Baśniowa Gruzja

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Jedwabnym szlakiem przez Azję Centralną

Kazachstan + Kirgistan

Zobacz terminy
Zobacz terminy