Rosja, Mongolia, Chiny

Koleją transsyberyjską do Pekinu
Wybierz termin

Koleją transsyberyjską do Pekinu

Poziom trudnościq
i Średni arrow

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania. Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Komfortq
i Backpacker arrow

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Rodzajq
i Backpacking arrow

Intensywna wyprawa, z której wyciśniesz 200% – genialna trasa, sporo przemieszczania się,
jednodniowe trekkingi, max. 1-2 dni w jednym miejscu. Trip bardzo aktywny. Dodatkowe opcje na rafting, paralotnię, kolejkę górską etc.

Dlaczego warto z nami jechać?

icon odkryjesz aż 3 kraje podczas jednej podróży!
icon poznasz rosyjską, chińską i mongolską kulturę
icon doświadczysz życia w najbardziej znanym pociągu na świecie
icon spędzisz 3 noce w jurtach mongolskich
icon zobaczysz Plac Czerwony i wiele cerkwi w Moskwie
icon wybierzesz się na konną przejażdżkę po mongolskich stepach
icon wejdziesz na Wielki Mur Chiński
icon zwiedzisz stolicę Chin – Pekin
icon będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!
arrow

Przyjmij wyzwanie

Doświadcz

Transsyberiada – nie spać, zwiedzać! Podróż najsłynniejszą i najdłuższą na świecie Koleją Transsyberyjską przez nieznane i rozleg...

Transsyberiada – nie spać, zwiedzać!

Podróż najsłynniejszą i najdłuższą na świecie Koleją Transsyberyjską przez nieznane i rozległe krainy Azji północnej. Zobaczymy niezmierzone stepy, tajgi, przepiękne miasta mijane po drodze, na dworcach spotkamy syberyjskie babuszki i zanikające kultury plemion Syberii. W pociągu obowiązuje hasło „NIE SPAĆ, ZWIEDZAĆ”! Wybór Plackart sprawi, że ceny biletów nie spędzą ci snu powiek, i umożliwi poznanie wielu niesamowitych ludzkich historii.

arrow
Sprawdź się

Niezapomniana podróż pociągiem Ile czasu najdłużej spędziłeś w pociągu? 3-4 godziny, a może dobę? Wyobraź sobie podróż, która jes...

Niezapomniana podróż pociągiem

Ile czasu najdłużej spędziłeś w pociągu? 3-4 godziny, a może dobę? Wyobraź sobie podróż, która jest inna niż wszystkie, podczas której spotykasz ludzi i poznajesz ich historie, ludzi, z którymi wypijesz niejednego kielicha. Wyobraź sobie, że krajobraz za oknem się zmienia. Mijasz wielkie miasta, ogromne połacie zieleni, potem stepy mongolskie. A wszystko to w ciągu jednej podróży pociągiem – pociągiem znanym na cały świat! Sprawdź się podczas wyprawy koleją transsyberyjską z Solistami!

arrow
Odetchnij

Ułan Bator i park narodowy Gorkhi Terelj Stolica Mongolii położona jest w otoczeniu czterech przepięknych masywów górskich. Miast...

Ułan Bator i park narodowy Gorkhi Terelj

Stolica Mongolii położona jest w otoczeniu czterech przepięknych masywów górskich. Miasto leży na wysokości 1350 m n.p.m., przez co jest najzimniejszą stolicą świata, w której zakosztujemy codziennego życia Mongołów. Udamy się również do Parku Narodowego, aby odpocząć w zaciszu przepięknej i dzikiej przyrody. Po drodze zatrzymamy się także w kolejnym parku narodowym Hustai i pojeździmy wielbłądami po wydmach semi Gobi.

arrow

Plan wyprawy

Moskwa
arrow
Irkuck
arrow
Bajkał
arrow
Wielki Mur Chiński
arrow
Ułan Ude
arrow
Kreml
arrow

Dzika kraina na wschodzie

Wyjazd zdecydowanie aktywno-pasywny! Podróż koleją transsyberyjską nie wymaga zbyt dużej aktywności fizycznej, ale na pewno przyda się sporo aktywności w pobudzaniu pozytywnych emocji w trakcie długiej podróży pociągiem. Kolej transsyberyjska to zresztą niejedyny środek transportu tej wyprawy – będziemy korzystać również z lokalnych busów i innych miejscowych środków transportu (w tym UAZy). Wygodę odkładamy na bok, przed nami jedyne przeżycie w swoim rodzaju; wycieczka, o której marzy większość podróżniczych zapaleńców! Cudowne krajobrazy, życzliwi ludzie, smaczne jedzonko i błękitna perła na trasie – Bajkał. A na koniec podmuch azjatyckiego smoka, czyli kaczka po pekińsku! Kolej transsyberyjska – wyruszcie z Solistami na tripa po krainie mrozu!

arrow

Ile kosztuje sama podróż koleją transsyberyjską?

Podróż transsyberyjska do krótkich nie należy, a o tym, ile trwa podróż koleją transsyberyjską, pisaliśmy w osobnym artykule. Odpowiedzmy jednak na pytanie, ile kosztuje sama podróż koleją transsyberyjską. Jak się kształtują ceny biletów? Czy cena biletu znajduje się w zasięgu zwykłego podróżnika? Odpowiadamy – jak najbardziej! Zanim jednak dokładnie omówimy, ile kosztują bilety na kolej transsyberyjską, uporządkujmy najważniejsze fakty.

Przede wszystkim – kolej transsyberyjska to 3 różne klasy. Pierwsza z nich to LUX – bilety na kolej transsyberyjską są tym przypadku bardzo drogie. Ta klasa znajduje się poza zainteresowaniem Solistów z wielu powodów. Przede wszystkim dlatego, że cena biletów jest wysoka, ale również dlatego, że nie o taki typ podróżowania nam chodzi. Klasa druga („Kupe”) to mniej więcej coś jak druga klasa w polskim pociągu. Jeśli jednak interesuje Cię kolej transsyberyjska w „prawdziwym” wydaniu – jedynym wyborem zostaje Plackarta – to tutaj dzieje się prawdziwa „magia”.

arrow

Moskwa – rosyjski przepych

Największe miasto Europy liczące 15 mln mieszkańców i 490 mostów! Wielki świat, wielkie biznesy, wielkie pieniądze ale i skrajna bieda obok złotych pałaców. Miasto autora „Mistrza i Małgorzaty”, Fiodora Dostojewskiego i Anny Kournikovej. Spróbujemy blinów na słodko i słono, kulebiaka i solanki a w samym sercu miasta poczujemy się jak w rosyjskiej bajce nie z tego świata. Moskwa zachwyci nas również niezwykłą architekturą…. stacji metra! Są one zaliczane do obiektów dziedzictwa kulturowego Rosji oraz uważane za wzorcowy przykład architektury socrealizmu.

arrow

Plac czerwony – centrum historyczne Rosji

Zdecydowanie najbardziej popularny, ale i najważniejszy plac w całej Rosji. To tutaj odbywają się wszystkie ważne uroczystości i parady. Na terenie placu nie tylko znajduje się wiele ważnych historycznie budowli, ale to tam zostały też pochowane ważne postacie dla ZSRR-u, w tym między innymi Stalin i Lenin. Plac Czerwony ma aż 700 metrów długości i 130 metrów szerokości, co czyni go największym placem w Europie. Miejsce zachwyca wspaniałą architekturą znajdujących się tam budynków oraz magiczną atmosferą, która przyciąga tam wielu podróżników z całego świata.

arrow

Kreml – centrum władzy rosyjskiej

Ogromny kompleks zabytkowy, który rocznie odwiedza miliony ludzi z całego świata. Kreml moskiewski jest nazywany sercem Rosji. Zespół budynków świeckich i sakralnych jest otoczony umocnieniami obronnymi. Cały obiekt robi tak ogromne wrażenie, że w 1990 został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Kreml był niegdyś rezydencją carów, a obecnie jest rezydencja prezydencką. Kompleks leży na niewielkim wzgórzu zaraz obok rzeki Moskwy i jest jednym z obowiązkowych punktów do zwiedzenia.

arrow

Cerkiew Wasyla – wizytówka Rosji

To właśnie z tą budowlą kojarzy się Moskwa większości z nas. Ogromna, barwna cerkiew, która jest również znana jako Sobór Wasyla Błogosławionego, od lat przyciaga ludzi z całego świata. Na temat cerkwi krąży wiele legend. Jedna z nich głosi, że car Iwan Groźny, który zlecił jej budowę w XVI wieku, nakazał oślepić projektanta, aby nie mógł on stworzyć czegoś podobnie niezwykłego. Czy tak było? Tego nie dowiemy się nigdy, ale prawdą jest to, że ciężko znaleźć budowlę równie bajeczną co cerkiew Wasyla.

Irkuck – Brama Przybajkala

Miasto leży nad rzeką Irkut, a powstało w 1661 r. w celach obronnych. Irkuck leży w pobliżu perły Syberii – jeziora Bajkał. Charakterystyczną zabudową Irkucka są piękne, kolorowe, drewniane domki z malowanymi i bogato zdobionymi okiennicami, wybudowane na wiecznej zmarzlinie i często zapadnięte w ziemi po same okiennice. Irkuck jest nazywany Bramą Przybajkala, to także kulturalne i naukowe centrum Syberii Wschodniej.

 

arrow

Bajkał – jezioro bijące rekordy

JEZIORO „NAJ” pod niemal każdym względem: jest to najstarsze i najgłębsze jezioro na świecie. Najniższy punkt dna jeziora leży 1183 m poniżej poziomu morza, tym samym jest to najniższa kryptodepresja na świecie. Jezioro Bajkał to również jedno z najpiękniejszych i najbardziej zróżnicowanych, pod względem różnorodności biologicznej, jezioro na naszej planecie. W 1996 roku Bajkał, razem z otaczającymi go terenami, został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jeżeli czas pozwoli, odwiedzimy również wyspę Olchon, największą z bajkalskich wysp, która stanowi lokalne centrum szamanizmu. Przejedziemy się Uazami, czyli słynnymi, rosyjskimi samochodami terenowymi. Jeżeli pogoda dopisze, to zażyjemy również kąpieli w tym niesamowitym jeziorze, po czym skorzystamy z rosyjskiej bani, czyli odpowiednika sauny.

 

arrow

Iwołginskiemu Dacan- centrum buddyzmu w Rosji

Główna świątyna buddyjska została zbudowana w 1945 roku za zgodą Józefa Stalina i była nagrodą dla Buriatów za ich zasługi podczas wojny. 30 lat później obiekt został rozbudowany i stał się kompleksem świątyń i klasztorów. Odbywają się tam liczne uroczystości, codzienne modlitwy oraz rytuały, które co roku przyciągają zainteresowanych z całego świata. To tutaj znajduje się również ciało jednego z buddyjskich przywódców, z którym wiąże się wiele legend, które usłyszycie podczas wyprawy.

arrow

Wielki Mur Chiński – symbol Chin

Wycieczka nie mogłaby się obyć bez tego punktu programu. Wielki Mur Chiński to potężna budowla, która została wzniesiona przez dynastię Qin ponad 2000 lat temu, w celu ochrony Państwa Środka przed atakami ludów mongolskich i tureckich.

Wycieczka nie mogłaby się obyć bez tego punktu programu. Wielki Mur Chiński to potężna budowla, która została wzniesiona przez dynastię Qin ponad 2000 lat temu, w celu ochrony Państwa Środka przed atakami ludów mongolskich i tureckich.

Pekin – Zakazane Miasto

Podczas solistowej wycieczki koleją transsyberyjską odwiedzimy centralny punkt miasta – Plac Tiananmen i Zakazane Miasto. Jest to jeden z największych i zarazem najpiękniejszych kompleksów pałacowych na świecie, siedziba cesarzy Ming i Qing; Chińczycy postrzegali świat jako kwadrat, dlatego miasta budowano z poszanowaniem ładu kosmicznego i pradawnej zasady feng shui, która stanowi o zachowaniu harmonii pomiędzy człowiekiem a przyrodą. Sprawdzimy to!

 

arrow

Ułan Ude – wzdłuż szlaku herbacianego

Powstało w XVII w., jako zimowa, kozacka osada. Miasto było bardzo istotnym punktem szlaku herbacianego, prowadzącego z Chin do Rosji. Miasto jest zagłębiem przemysłowym Buriacji (ponad 100 zakładów przemysłowych), ważny ośrodek akademicki (ok. 20 tys. studentów) i kulturalny (liczne szkoły wyższe, muzea, 5 teatrów, opera i filharmonia, cerkwie i sobory). Słynie przede wszystkim z największego pomnika Lenina na świecie, pod który również zawędruje nasza wycieczka – spróbujemy strzelić sobie selfie z towarzyszem.

 

arrow

Ułan Bator - główny punkt na mapie Mongolii

Stolica Mongolii jest miastem kontrastów. Zobaczymy tam wiele wysokich, nowoczesnych budynków, jak i też jurty i świątynie buddyjskie. Ułan Bator został zaprojektowany pod kontrolą ZSRR, tak więc wiele budowli nawiązuje do radzieckiego stylu.

Stolica Mongolii jest uważana za jedną z najzimniejszych stolic na świecie – leży na wysokości 1350 m n.p.m. i jest otoczona czterema potężnymi masywami górskimi, które zdecydowanie dodają jej uroku.

Zwiedzając Ułan Bator nie tylko doświadczymy niezwykłej mongolskiej kultury, ale również skosztujemy unikalnej, regionalnej kuchni.

arrow

Kuchnia

Podróż bogata w smaki. Zwiedzając aż trzy znacznie różniące się od siebie kraje, z pewnością doświadczymy eksplozji smaków. Każdy znajdzie coś dla siebie!

W Rosji poczujemy się trochę jak w domu. Skosztujemy sycących zup, takich jak okroszka, czyli zupy na bazie kwasu chlebowego z kefirem, lub szczi – zupy z kapusty. Nie zabraknie też rosyjskiej odmiany pierogów oraz przeróżnych sałatek!

Mongolia, która słynie z niskich temperatur ugości nas głównie mięsnymi, pożywnymi potrawami. Kuchnia tego kraju, oprócz mięsa, obfituje również w dania na bazie mąki i mleka. Skosztujemy lokalnego twarogu pod nazwą aaruul, słynnego napoju Ajrak oraz pierogów z mięsem. Odważni będą mieli okazję na spróbowanie mięsa z… jaka! W mongolskich supermarketach bez problemu można też znaleźć polskie produkty.

Kuchnia chińska to jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych na świecie. Na naszych talerzach nie zabraknie sajgonek, pierożków z nadzieniem mięsno-warzywnym, zwanych dim sum, oraz chińskiej wersji rosołu – won ton. W Chinach doświadczymy każdego możliwego smaku. Będzie słodko, kwaśno, ostro i słono. Każdy znajdzie coś dla siebie.

arrow

Nocleg

Nocleg podczas wyprawy również charakteryzuje się ogromną rożnorodnością. Głównym gwoździem programu jest oczywiście kolej transsyberyjska. Podczas przejazdu będziemy spać w piętrowych łóżkach znajdujących się w wagonach sypialnianych. Po drodze skorzystamy też z kilku hosteli, między innymi w Moskwie i w Pekinie. Będziemy również nocować w zakwaterowaniach prowadzonych przez lokalnych mieszkańców, dzięki czemu dowiemy się dużo o danej kulturze w najbardziej autentyczny sposób! Podczas pobytu w Mongolii czeka nas niesamowite przeżycie – nocleg w typowych dla tego kraju jurtach!

arrow

Transport

Głównym środkiem transportu będzie oczywiście kolej transsyberyjska, która poprowadzi nas przez jedne z najpiękniejszych krajobrazów wschodu. Po miastach będziemy się przemieszczać publicznymi środkami transportu. W Moskwie czeka nas wyjątkowy przejazd Metrem Moskiewskim, gdzie zarazem będziemy podziwiać wyjątkowe stacje metra. Skorzystamy też z tych bardziej nietypowych środków transportu, które będą nam służyć jako wyjątkowe atrakcje. Przejedziemy się uazami, przepłyniemy Bajkał motorówkami oraz spróbujemy swoich sił w jeździe konnej wśród mongolskich stepów. Jako że mamy ogromne doświadczenie w poruszaniu się publicznymi środkami transportu na całym świecie, przejmiemy na siebie zakup biletu na kolej transsyberyjską oraz zaplanowanie komunikacji podczas całej podróży – nie musisz się o nic martwić. Ty masz tylko zwiedzać i odpoczywać!

arrow

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

arrow

Liderzy wyprawy

Monika
Ścibor
Aleksandra
Staromiejska
Krzysztof
Pruszyński

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

przejazd koleją transsyberyjską na trasie Moskwa-Ułan Bator

o

UAZ na Olchonie

o

wejście do Cerkwi Wasyla Błogosławionego (Moskwa)

o

przejazd Metrem Moskiewskim

o

Muzeum Kosmosu (Moskwa)

o

zwiedzanie Kremla

o

rejs po jeziorze Bajkał

o

bilety wstępu do parków narodowych

o

seans w klasycznej rosyjskiej bani

o

przejażdżkę konną wśród mongolskich stepów

o

przejażdżkę wielbłądem po wydmach semi Gobi

o

lot wewnętrzny na trasie Ułan Bator - Pekin w cenie do 600 zł, powyżej tej kwoty, obowiązuje dopłata uczestnika.

o

zakazane Miasto (Pekin)

o

wejście na Mur Chiński

o

7 noclegów w pokojach 2-6 osobowych

o

3 noclegi w mongolskich jurtach

o

6 noclegów w pociągu – Platzkarta (wagon sypialny bez przedziałów, wewnątrz otwarte bloki po sześć osób, łóżka są piętrowe)

o

autorski i bogaty program wyjazdu

o

opiekę doświadczonego lidera

o

składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

o

pakiet Solisty

Cena nie zawiera:

x

biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)

x

niezbędne wizy i pośrednictwo (ok. 1100 zł – łączny koszt wiz i pośrednictwa; tematem zajmuje się Klub, nie trzeba wyrabiać wiz samodzielnie; Klub nie jest odpowiedzialny za decyzję Ambasady dotyczącej przyznania wiz)

x

wyżywienia (ok. 1100 zł/os.)

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów