Rosja, Mongolia, Chiny
Koleją transsyberyjską do Pekinu
Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania. Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.
To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.
Intensywna wyprawa, z której wyciśniesz 200% – genialna trasa, sporo przemieszczania się,
jednodniowe trekkingi, max. 1-2 dni w jednym miejscu. Trip bardzo aktywny. Dodatkowe opcje na rafting, paralotnię, kolejkę górską etc.
Dlaczego warto z nami jechać?
Plan wyprawy
Dzika kraina na wschodzie
Wyjazd zdecydowanie aktywno-pasywny! Podróż koleją transsyberyjską nie wymaga zbyt dużej aktywności fizycznej, ale na pewno przyda się sporo aktywności w pobudzaniu pozytywnych emocji w trakcie długiej podróży pociągiem. Kolej transsyberyjska to zresztą niejedyny środek transportu tej wyprawy – będziemy korzystać również z lokalnych busów i innych miejscowych środków transportu (w tym UAZy). Wygodę odkładamy na bok, przed nami jedyne przeżycie w swoim rodzaju; wycieczka, o której marzy większość podróżniczych zapaleńców! Cudowne krajobrazy, życzliwi ludzie, smaczne jedzonko i błękitna perła na trasie – Bajkał. A na koniec podmuch azjatyckiego smoka, czyli kaczka po pekińsku! Kolej transsyberyjska – wyruszcie z Solistami na tripa po krainie mrozu!
Ile kosztuje sama podróż koleją transsyberyjską?
Podróż transsyberyjska do krótkich nie należy, a o tym, ile trwa podróż koleją transsyberyjską, pisaliśmy w osobnym artykule. Odpowiedzmy jednak na pytanie, ile kosztuje sama podróż koleją transsyberyjską. Jak się kształtują ceny biletów? Czy cena biletu znajduje się w zasięgu zwykłego podróżnika? Odpowiadamy – jak najbardziej! Zanim jednak dokładnie omówimy, ile kosztują bilety na kolej transsyberyjską, uporządkujmy najważniejsze fakty.
Przede wszystkim – kolej transsyberyjska to 3 różne klasy. Pierwsza z nich to LUX – bilety na kolej transsyberyjską są tym przypadku bardzo drogie. Ta klasa znajduje się poza zainteresowaniem Solistów z wielu powodów. Przede wszystkim dlatego, że cena biletów jest wysoka, ale również dlatego, że nie o taki typ podróżowania nam chodzi. Klasa druga („Kupe”) to mniej więcej coś jak druga klasa w polskim pociągu. Jeśli jednak interesuje Cię kolej transsyberyjska w „prawdziwym” wydaniu – jedynym wyborem zostaje Plackarta – to tutaj dzieje się prawdziwa „magia”.
Moskwa – rosyjski przepych
Największe miasto Europy liczące 15 mln mieszkańców i 490 mostów! Wielki świat, wielkie biznesy, wielkie pieniądze ale i skrajna bieda obok złotych pałaców. Miasto autora „Mistrza i Małgorzaty”, Fiodora Dostojewskiego i Anny Kournikovej. Spróbujemy blinów na słodko i słono, kulebiaka i solanki a w samym sercu miasta poczujemy się jak w rosyjskiej bajce nie z tego świata. Moskwa zachwyci nas również niezwykłą architekturą…. stacji metra! Są one zaliczane do obiektów dziedzictwa kulturowego Rosji oraz uważane za wzorcowy przykład architektury socrealizmu.
Plac czerwony – centrum historyczne Rosji
Zdecydowanie najbardziej popularny, ale i najważniejszy plac w całej Rosji. To tutaj odbywają się wszystkie ważne uroczystości i parady. Na terenie placu nie tylko znajduje się wiele ważnych historycznie budowli, ale to tam zostały też pochowane ważne postacie dla ZSRR-u, w tym między innymi Stalin i Lenin. Plac Czerwony ma aż 700 metrów długości i 130 metrów szerokości, co czyni go największym placem w Europie. Miejsce zachwyca wspaniałą architekturą znajdujących się tam budynków oraz magiczną atmosferą, która przyciąga tam wielu podróżników z całego świata.
Kreml – centrum władzy rosyjskiej
Ogromny kompleks zabytkowy, który rocznie odwiedza miliony ludzi z całego świata. Kreml moskiewski jest nazywany sercem Rosji. Zespół budynków świeckich i sakralnych jest otoczony umocnieniami obronnymi. Cały obiekt robi tak ogromne wrażenie, że w 1990 został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Kreml był niegdyś rezydencją carów, a obecnie jest rezydencja prezydencką. Kompleks leży na niewielkim wzgórzu zaraz obok rzeki Moskwy i jest jednym z obowiązkowych punktów do zwiedzenia.
Irkuck – Brama Przybajkala
Miasto leży nad rzeką Irkut, a powstało w 1661 r. w celach obronnych. Irkuck leży w pobliżu perły Syberii – jeziora Bajkał. Charakterystyczną zabudową Irkucka są piękne, kolorowe, drewniane domki z malowanymi i bogato zdobionymi okiennicami, wybudowane na wiecznej zmarzlinie i często zapadnięte w ziemi po same okiennice. Irkuck jest nazywany Bramą Przybajkala, to także kulturalne i naukowe centrum Syberii Wschodniej.
Bajkał – jezioro bijące rekordy
JEZIORO „NAJ” pod niemal każdym względem: jest to najstarsze i najgłębsze jezioro na świecie. Najniższy punkt dna jeziora leży 1183 m poniżej poziomu morza, tym samym jest to najniższa kryptodepresja na świecie. Jezioro Bajkał to również jedno z najpiękniejszych i najbardziej zróżnicowanych, pod względem różnorodności biologicznej, jezioro na naszej planecie. W 1996 roku Bajkał, razem z otaczającymi go terenami, został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jeżeli czas pozwoli, odwiedzimy również wyspę Olchon, największą z bajkalskich wysp, która stanowi lokalne centrum szamanizmu. Przejedziemy się Uazami, czyli słynnymi, rosyjskimi samochodami terenowymi. Jeżeli pogoda dopisze, to zażyjemy również kąpieli w tym niesamowitym jeziorze, po czym skorzystamy z rosyjskiej bani, czyli odpowiednika sauny.
Iwołginskiemu Dacan- centrum buddyzmu w Rosji
Główna świątyna buddyjska została zbudowana w 1945 roku za zgodą Józefa Stalina i była nagrodą dla Buriatów za ich zasługi podczas wojny. 30 lat później obiekt został rozbudowany i stał się kompleksem świątyń i klasztorów. Odbywają się tam liczne uroczystości, codzienne modlitwy oraz rytuały, które co roku przyciągają zainteresowanych z całego świata. To tutaj znajduje się również ciało jednego z buddyjskich przywódców, z którym wiąże się wiele legend, które usłyszycie podczas wyprawy.
Pekin – Zakazane Miasto
Podczas solistowej wycieczki koleją transsyberyjską odwiedzimy centralny punkt miasta – Plac Tiananmen i Zakazane Miasto. Jest to jeden z największych i zarazem najpiękniejszych kompleksów pałacowych na świecie, siedziba cesarzy Ming i Qing; Chińczycy postrzegali świat jako kwadrat, dlatego miasta budowano z poszanowaniem ładu kosmicznego i pradawnej zasady feng shui, która stanowi o zachowaniu harmonii pomiędzy człowiekiem a przyrodą. Sprawdzimy to!
Ułan Ude – wzdłuż szlaku herbacianego
Powstało w XVII w., jako zimowa, kozacka osada. Miasto było bardzo istotnym punktem szlaku herbacianego, prowadzącego z Chin do Rosji. Miasto jest zagłębiem przemysłowym Buriacji (ponad 100 zakładów przemysłowych), ważny ośrodek akademicki (ok. 20 tys. studentów) i kulturalny (liczne szkoły wyższe, muzea, 5 teatrów, opera i filharmonia, cerkwie i sobory). Słynie przede wszystkim z największego pomnika Lenina na świecie, pod który również zawędruje nasza wycieczka – spróbujemy strzelić sobie selfie z towarzyszem.
Ułan Bator - główny punkt na mapie Mongolii
Stolica Mongolii jest miastem kontrastów. Zobaczymy tam wiele wysokich, nowoczesnych budynków, jak i też jurty i świątynie buddyjskie. Ułan Bator został zaprojektowany pod kontrolą ZSRR, tak więc wiele budowli nawiązuje do radzieckiego stylu.
Stolica Mongolii jest uważana za jedną z najzimniejszych stolic na świecie – leży na wysokości 1350 m n.p.m. i jest otoczona czterema potężnymi masywami górskimi, które zdecydowanie dodają jej uroku.
Zwiedzając Ułan Bator nie tylko doświadczymy niezwykłej mongolskiej kultury, ale również skosztujemy unikalnej, regionalnej kuchni.
Kuchnia
Podróż bogata w smaki. Zwiedzając aż trzy znacznie różniące się od siebie kraje, z pewnością doświadczymy eksplozji smaków. Każdy znajdzie coś dla siebie!
W Rosji poczujemy się trochę jak w domu. Skosztujemy sycących zup, takich jak okroszka, czyli zupy na bazie kwasu chlebowego z kefirem, lub szczi – zupy z kapusty. Nie zabraknie też rosyjskiej odmiany pierogów oraz przeróżnych sałatek!
Mongolia, która słynie z niskich temperatur ugości nas głównie mięsnymi, pożywnymi potrawami. Kuchnia tego kraju, oprócz mięsa, obfituje również w dania na bazie mąki i mleka. Skosztujemy lokalnego twarogu pod nazwą aaruul, słynnego napoju Ajrak oraz pierogów z mięsem. Odważni będą mieli okazję na spróbowanie mięsa z… jaka! W mongolskich supermarketach bez problemu można też znaleźć polskie produkty.
Kuchnia chińska to jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych na świecie. Na naszych talerzach nie zabraknie sajgonek, pierożków z nadzieniem mięsno-warzywnym, zwanych dim sum, oraz chińskiej wersji rosołu – won ton. W Chinach doświadczymy każdego możliwego smaku. Będzie słodko, kwaśno, ostro i słono. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Nocleg
Nocleg podczas wyprawy również charakteryzuje się ogromną rożnorodnością. Głównym gwoździem programu jest oczywiście kolej transsyberyjska. Podczas przejazdu będziemy spać w piętrowych łóżkach znajdujących się w wagonach sypialnianych. Po drodze skorzystamy też z kilku hosteli, między innymi w Moskwie i w Pekinie. Będziemy również nocować w zakwaterowaniach prowadzonych przez lokalnych mieszkańców, dzięki czemu dowiemy się dużo o danej kulturze w najbardziej autentyczny sposób! Podczas pobytu w Mongolii czeka nas niesamowite przeżycie – nocleg w typowych dla tego kraju jurtach!
Transport
Głównym środkiem transportu będzie oczywiście kolej transsyberyjska, która poprowadzi nas przez jedne z najpiękniejszych krajobrazów wschodu. Po miastach będziemy się przemieszczać publicznymi środkami transportu. W Moskwie czeka nas wyjątkowy przejazd Metrem Moskiewskim, gdzie zarazem będziemy podziwiać wyjątkowe stacje metra. Skorzystamy też z tych bardziej nietypowych środków transportu, które będą nam służyć jako wyjątkowe atrakcje. Przejedziemy się uazami, przepłyniemy Bajkał motorówkami oraz spróbujemy swoich sił w jeździe konnej wśród mongolskich stepów. Jako że mamy ogromne doświadczenie w poruszaniu się publicznymi środkami transportu na całym świecie, przejmiemy na siebie zakup biletu na kolej transsyberyjską oraz zaplanowanie komunikacji podczas całej podróży – nie musisz się o nic martwić. Ty masz tylko zwiedzać i odpoczywać!
INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW
Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.
Liderzy wyprawy
Ścibor
Staromiejska
Pruszyński
Cena
Cena rynkowa:
13060 pln
Koszt wyprawy
8168 pln
Koszt wyprawy
Składowe ceny
Cena zawiera
przejazd koleją transsyberyjską na trasie Moskwa-Ułan Bator
UAZ na Olchonie
wejście do Cerkwi Wasyla Błogosławionego (Moskwa)
przejazd Metrem Moskiewskim
Muzeum Kosmosu (Moskwa)
zwiedzanie Kremla
rejs po jeziorze Bajkał
bilety wstępu do parków narodowych
seans w klasycznej rosyjskiej bani
przejażdżkę konną wśród mongolskich stepów
przejażdżkę wielbłądem po wydmach semi Gobi
lot wewnętrzny na trasie Ułan Bator - Pekin w cenie do 600 zł, powyżej tej kwoty, obowiązuje dopłata uczestnika.
zakazane Miasto (Pekin)
wejście na Mur Chiński
7 noclegów w pokojach 2-6 osobowych
3 noclegi w mongolskich jurtach
6 noclegów w pociągu – Platzkarta (wagon sypialny bez przedziałów, wewnątrz otwarte bloki po sześć osób, łóżka są piętrowe)
autorski i bogaty program wyjazdu
opiekę doświadczonego lidera
składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy
wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)
pakiet Solisty
Cena nie zawiera:
biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)
niezbędne wizy i pośrednictwo (ok. 1100 zł – łączny koszt wiz i pośrednictwa; tematem zajmuje się Klub, nie trzeba wyrabiać wiz samodzielnie; Klub nie jest odpowiedzialny za decyzję Ambasady dotyczącej przyznania wiz)
wyżywienia (ok. 1100 zł/os.)
kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż
Brak Terminów
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów