2 Solistów 2 gości

rozpatruje właśnie wyjazd na tę wyprawę.
Kolej Transsyberyjska XL

Koleją transsyberyjską do Pekinu Rosja, Mongolia, Chiny

Pomysł na wyprawę marzeń

Wyprawa koleją transsyberyjską do Chin była zawsze naszym marzeniem. Jest to podróż w czasie i przestrzeni. Wyruszamy z serca Rosji – Moskwy, przejedziemy przez bezkresy zakaukazia, stepy Mongolii, wkroczymy do Państwa Środka, a skończymy na chińskim murze i Pekinie. 3 kraje, 3 stolice i legendarny pociąg, dzięki któremu zajrzymy za kotarę życia na wschodzie. Podróż koleją transsyberyjską – wyprawa dla podróżników, którzy chcą poczuć swojski, wschodni klimat, popływać po Bajkale, pojeździć konno w Mongolii i wpaść w nostalgię za minionym czasem. Nie obejdzie się bez rozmów o polityce z lokalsami przy kieliszku lokalnej wódki. Wycieczka koleją transsyberyjską to opcja dla zaprawionych w trudach podróży backpackerskiej i rozumiejących, że aby zobaczyć i przeżyć, to trzeba się też zmęczyć i wyjść poza własną strefę komfortu. Warto jechać z Solistami! Kolej transsyberyjska to niejedyny środek transportu podczas całej wyprawy, a cena takiej wycieczki to mniej więcej połowa tego, co w jakiejkolwiek innej, zorganizowanej formie.

Średni

Poziom
Średni

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają
fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania.
Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Backpacker

Komfort
Backpacker

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Travel

Rodzaj
Travel
Klasycznie

Intensywna wyprawa, z której wyciśniesz 200% – genialna trasa, sporo przemieszczania się,
jednodniowe trekkingi, max. 1-2 dni w jednym miejscu. Trip bardzo aktywny, ale znajdziemy
też czas na plażę i “złapanie odddechu”. Dodatkowe opcje na rafting, paralotnię, kolejkę górską etc.

Plan wyprawy

 • Moskwa
 • Irkuck
 • Bajkał
 • Wielki Mur Chiński
 • Ułan Ude
 • Kreml

Dzika kraina na wschodzie

Wyjazd zdecydowanie aktywno-pasywny! Podróż koleją transsyberyjską nie wymaga zbyt dużej aktywności fizycznej, ale na pewno przyda się sporo aktywności w pobudzaniu pozytywnych emocji w trakcie długiej podróży pociągiem. Kolej transsyberyjska to zresztą niejedyny środek transportu tej wyprawy – będziemy korzystać również z lokalnych busów i innych miejscowych środków transportu (w tym UAZy). Wygodę odkładamy na bok, przed nami jedyne przeżycie w swoim rodzaju; wycieczka, o której marzy większość podróżniczych zapaleńców! Cudowne krajobrazy, życzliwi ludzie, smaczne jedzonko i błękitna perła na trasie – Bajkał. A na koniec podmuch azjatyckiego smoka, czyli kaczka po pekińsku! Kolej transsyberyjska – wyruszcie z Solistami na tripa po krainie mrozu!

Ile kosztuje sama podróż koleją transsyberyjską?

Podróż transsyberyjska do krótkich nie należy, a o tym, ile trwa podróż koleją transsyberyjską, pisaliśmy w osobnym artykule. Odpowiedzmy jednak na pytanie, ile kosztuje sama podróż koleją transsyberyjską. Jak się kształtują ceny biletów? Czy cena biletu znajduje się w zasięgu zwykłego podróżnika? Odpowiadamy – jak najbardziej! Zanim jednak dokładnie omówimy te ceny, uporządkujmy fakty.

Przede wszystkim – kolej transsyberyjska to 3 różne klasy. Lux – najdroższa i komfortowa, znajdująca się poza zainteresowaniem Solistów. Nie dlatego, że cena biletów jest wysoka, a dlatego, że nie o taki typ podróżowania nam chodzi. Klasa druga („Kupe”) to mniej więcej coś jak druga klasa w polskim pociągu. Jeśli jednak interesuje Cię kolej transsyberyjska w „prawdziwym” wydaniu – jedynym wyborem zostaje Plackarta – to tutaj dzieje się prawdziwa „magia”.

Moskwa – rosyjski przepych

Największe miasto Europy liczące 15 mln mieszkańców i 490 mostów! Wielki świat, wielkie biznesy, wielkie pieniądze ale i skrajna bieda obok złotych pałaców. Miasto autora „Mistrza i Małgorzaty”, Fiodora Dostojewskiego i Anny Kournikovej. Spróbujemy blinów na słodko i słono, kulebiaka i solanki a w samym sercu miasta poczujemy się jak w rosyjskiej bajce nie z tego świata.

Irkuck – Brama Przybajkala

Miasto leży nad rzeką Irkut, a powstało w 1661 r. w celach obronnych. Irkuck leży w pobliżu perły Syberii – jeziora Bajkał. Charakterystyczną zabudową Irkucka są piękne, kolorowe, drewniane domki z malowanymi i bogato zdobionymi okiennicami, wybudowane na wiecznej zmarzlinie i często zapadnięte w ziemi po same okiennice. Irkuck jest nazywany Bramą Przybajkala, to także kulturalne i naukowe centrum Syberii Wschodniej.

Bajkał – jezioro bijące rekordy

JEZIORO „NAJ” pod niemal każdym względem: jest to najstarsze i najgłębsze jezioro na świecie. Najniższy punkt dna jeziora leży 1183 m poniżej poziomu morza, tym samym jest to najniższa kryptodepresja na świecie. Jezioro Bajkał to również jedno z najpiękniejszych i najbardziej zróżnicowanych, pod względem różnorodności biologicznej, jezioro na naszej planecie. W 1996 roku Bajkał, razem z otaczającymi go terenami, został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jeżeli czas pozwoli, odwiedzimy również wyspę Olchon, największą z bajkalskich wysp, która stanowi lokalne centrum szamanizmu.

Pekin – Zakazane Miasto

Podczas solistowej wycieczki koleją transsyberyjską odwiedzimy centralny punkt miasta – Plac Tiananmen i Zakazane Miasto. Jest to jeden z największych i zarazem najpiękniejszych kompleksów pałacowych na świecie, siedziba cesarzy Ming i Qing; Chińczycy postrzegali świat jako kwadrat, dlatego miasta budowano z poszanowaniem ładu kosmicznego i pradawnej zasady feng shui, która stanowi o zachowaniu harmonii pomiędzy człowiekiem a przyrodą. Sprawdzimy to!

Koleją transsyberyjską do Pekinu 1

Wielki Mur Chiński – symbol Chin

Wycieczka nie mogłaby się obyć bez tego punktu programu. Wielki Mur Chiński to potężna budowla, która została wzniesiona przez dynastię Qin ponad 2000 lat temu, w celu ochrony Państwa Środka przed atakami ludów mongolskich i tureckich.

Ułan Ude – wzdłuż szlaku herbacianego

Powstało w XVII w., jako zimowa, kozacka osada. Miasto było bardzo istotnym punktem szlaku herbacianego, prowadzącego z Chin do Rosji. Miasto jest zagłębiem przemysłowym Buriacji (ponad 100 zakładów przemysłowych), ważny ośrodek akademicki (ok. 20 tys. studentów) i kulturalny (liczne szkoły wyższe, muzea, 5 teatrów, opera i filharmonia, cerkwie i sobory). Słynie przede wszystkim z największego pomnika Lenina na świecie, pod który również zawędruje nasza wycieczka – spróbujemy strzelić sobie selfie z towarzyszem.

Kreml – z wizytą u prezydenta

W roku 1147 Jurij Dołgorukij wydał rozkaz zbudowania na Wzgórzu Borowickim drewnianej baszty – i tak powstał Kreml. Dzisiejsze zabudowania Kremla obejmują liczne pałace, sobory i cerkwie. Kreml jest symbolem Moskwy i jednocześnie najbardziej wartościowym zabytkiem miasta. Mieści się tutaj administracja państwowa wraz z siedzibą prezydenta Rosji.

Doświadcz

Transsyberiada – nie spać, zwiedzać!

Podróż najsłynniejszą i najdłuższą na świecie Koleją Transsyberyjską przez nieznane i rozległe krainy Azji północnej. Zobaczymy niezmierzone stepy, tajgi, przepiękne miasta mijane po drodze, na dworcach spotkamy syberyjskie babuszki i zanikające kultury plemion Syberii. W pociągu obowiązuje hasło „NIE SPAĆ, ZWIEDZAĆ”! Wybór Plackart sprawi, że ceny biletów nie spędzą ci snu powiek, i umożliwi poznanie wielu niesamowitych ludzkich historii.

Sprawdź się

Niezapomniana podróż pociągiem

Ile czasu najdłużej spędziłeś w pociągu? 3-4 godziny, a może dobę? Wyobraź sobie podróż, która jest inna niż wszystkie, podczas której spotykasz ludzi i poznajesz ich historie, ludzi, z którymi wypijesz niejednego kielicha. Wyobraź sobie, że krajobraz za oknem się zmienia. Mijasz wielkie miasta, ogromne połacie zieleni, potem stepy mongolskie. A wszystko to w ciągu jednej podróży pociągiem – pociągiem znanym na cały świat! Sprawdź się podczas wyprawy koleją transsyberyjską z Solistami!

Odetchnij

Ułan Bator i park narodowy Gorkhi Terelj

Stolica Mongolii położona jest w otoczeniu czterech przepięknych masywów górskich. Miasto leży na wysokości 1350 m n.p.m., przez co jest najzimniejszą stolicą świata, w której zakosztujemy codziennego życia Mongołów. Udamy się również do Parku Narodowego, aby odpocząć w zaciszu przepięknej i dzikiej przyrody. Po drodze zatrzymamy się także w kolejnym parku narodowym Hustai i pojeździmy wielbłądami po wydmach semi Gobi.

xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • odkryjesz aż 3 kraje podczas jednej podróży!
 • poznasz rosyjską, chińską i mongolską kulturę
 • doświadczysz życia w najbardziej znanym pociągu na świecie
 • spędzisz 3 noce w jurtach mongolskich
 • zobaczysz Plac Czerwony i wiele cerkwi w Moskwie
 • wybierzesz się na konną przejażdżkę po mongolskich stepach
 • wejdziesz na Wielki Mur Chiński
 • zwiedzisz stolicę Chin – Pekin
 • będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Absolwent wydziału Stosunków Miedzynarodowych, Historii i Tłumaczeń (podyplomowe) Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie Fotograf. Od lat instruktor harcerski. Przez jakis czas zaangazowany w projekty europejskie dla młodzieży - obecnie nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii - a dokładniej uwieczniania ich sylwetek na matrycy/filmie. Kizianie włosów też bardzo bardzo :). + co typowe dla podróżnika, uwielbia odkrywanie nowych miejsc i ludzi.
Poznaj lidera Artboard 3

podobno jestem dobry

Jakub Dobrowolski

Solistowy full time leader, w podróży spędza 6 miesięcy w roku. Kiedy nie podróżuje dłubie w zdjęciach oraz materiałach video przywiezionych z tripów. Zależy mu, aby każdy uczestnik jego wyprawy oprócz wspomnień, miał pamiątkę w postaci krótkiego videoclipu, do której będzie mógł wrócić po latach. Jego ulubione podróże to te aktywne, często z górami w tle ale nie gardzi też odpoczynkiem w hamaku.
Poznaj lidera Artboard 3

Poszukiwacz niepowtarzalnych momentów

Przemek Wójtowicz

Wszędzie na świecie czuję się jak w domu. Przemierzając kraje, szczególnie lubię łapać spontaniczne okazje na zrobienie czegoś więcej, czegoś ponad, przeżycia unikatowych momentów które zapamiętamy do końca życia. Jest już po północy, mieliśmy iść spać, ale za oknem piękna pełnia księżyca, a od pewnego tajemniczego wąwozu dzieli nas 30 minut marszu? Nie musicie mnie dwa razy namawiać! Kocham też fotografię i choć jestem tylko amatorem, nie przepuszczę okazji na świetne foty i wynajdę dla Was najlepsze miejscówki. Ale nie samymi podróżami żyje człowiek! Kiedy nie wywieje mnie w jakiś odległy zakątek świata, medytuję i trenuję, bo ciągle jeszcze mam nadzieję zostać Rycerzem Jedi. Oczywiście doszkalam się też, oglądając Star Wars poraz setny. Ciężkie riffy Slayera potrafią zastąpić mi poranną kawę, dlatego lubię serwować je na mojej gitarze również sąsiadom zza ściany. Zimą, jeśli nie w tropikach, to najpewniej spotkacie mnie w górach, wycinającego w śniegu slalomowe eski na nartach.
Poznaj lidera Artboard 3

Krzysztof Pruszyński

Mam na imię Krzysiek i od zawsze śniłem o podróżach i dalekich lądach. Z pewną dozą zazdrości czytałem o wyprawach Herodota, Magellana czy Marco Polo. Jarałem się Sindbadem z księgi Tysiąca i jednej nocy czy postaciami mitologicznymi. Z tego powodu związałem swoją przyszłość z podróżowaniem, a kluczem niezbędnym do osiągnięcia tego celu były studia historyczne oraz filmowe. Obecnie jestem szczęśliwym człowiekiem, bo robię to co kocham - opowiadam o historii, jestem jej uczestnikiem podczas tripów (najcudowniejsze na świecie doświadczenia lokalne!) i nagrywam o niej filmy. Wierzę, że uda mi się przelać moją pasję i radość z tego co robię również na Ciebie! Nie ma co czekać, plecak w dłoń i bierzmy się za spełnianie naszych marzeń :)
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

podobno jestem dobry

Jakub Dobrowolski

Poszukiwacz niepowtarzalnych momentów

Przemek Wójtowicz

Karol Łuczyński

Krzysztof Pruszyński

Transport

Wygodne połączenie z Warszawy!

WAW

Warszawa

plane icon

SVO

Moskwa

PEK

Pekin

plane icon

WAW

Warszawa

Cena biletu

1700 pln - 2100 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 2080 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

6425 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1825 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1825 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

750 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

12040 pln

Cena zawiera

 • przejazd koleją transsyberyjską na trasie Moskwa-Pekin
 • UAZ na Olchonie
 • wejście do Cerkwi Wasyla Błogosławionego (Moskwa)
 • przejazd Metrem Moskiewskim
 • Muzeum Kosmosu (Moskwa)
 • rejs po jeziorze Bajkał
 • bilety wstępu do parków narodowych
 • seans w klasycznej rosyjskiej bani
 • przejażdżkę konną wśród mongolskich stepów
 • przejażdżkę wielbłądem po wydmach semi Gobi
 • Zakazane Miasto (Pekin)
 • wejście na Mur Chiński
 • 7 noclegów w pokojach 2-6 osobowych
 • 3 noclegi w mongolskich jurtach
 • 6 noclegów w pociągu – Platzkarta (wagon sypialny bez przedziałów, wewnątrz otwarte bloki po sześć osób, łóżka są piętrowe)
 • autorski i bogaty program wyjazdu
 • opiekę doświadczonego lidera
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • wysokiej klasy ubezpieczenie OC i NNW (suma 200 000 zł)
 • pakiet Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)
 • niezbędne wizy i pośrednictwo (ok. 1100 zł – łączny koszt wiz i pośrednictwa; tematem zajmuje się Klub, nie trzeba wyrabiać wiz samodzielnie; Klub nie jest odpowiedzialny za decyzję Ambasady dotyczącej przyznania wiz)
 • wyżywienia (ok. 1100 zł/os.)
 • biletu wstępu na koncert śpiewu gardłowego w Mongolii (dodatkowo płatne)

Wybierz termin i leć z nami!

Od

30 VII 2019

Do

17 VIII 2019

Lider

Jolanta Wojtkowska

Cena wyprawy

6525 pln

Cena lotu

2100 pln

Brak miejsc zaloguj się, aby dołączyć do listy rezerwowej

Od

07 VIII 2019

Do

24 VIII 2019

Lider

Marek Wójciak

Cena wyprawy

6425 pln

Cena lotu

2080 pln

Brak miejsc zaloguj się, aby dołączyć do listy rezerwowej

Masz pytania?
Sprawdź odpowiedzi na najczęstsze z nich

klub@solisci.pl
+48 530 260 680

Zobacz również

Gdzie smok schodzi do morza

Wietnam

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Gdzie smok schodzi do morza

Wietnam

Zobacz terminy
Zobacz terminy