Koleją transsyberyjską do Pekinu 10

Koleją transsyberyjską do Pekinu Rosja, Mongolia, Chiny

Pomysł na wyprawę marzeń

Wyprawa koleją transsyberyjską do Chin była zawsze naszym marzeniem. Jest to podróż w czasie i przestrzeni. Wyruszamy z serca Rosji – Moskwy, przejedziemy przez bezkresy zakaukazia, stepy Mongolii, wkroczymy do Państwa Środka, a skończymy na chińskim murze i Pekinie. 3 kraje, 3 stolice i legendarny pociąg, dzięki któremu zajrzymy za kotarę życia na wschodzie. Podróż koleją transsyberyjską – wyprawa dla podróżników, którzy chcą poczuć swojski, wschodni klimat, popływać po Bajkale, pojeździć konno w Mongolii i wpaść w nostalgię za minionym czasem. Nie obejdzie się bez rozmów o polityce z lokalsami przy kieliszku lokalnej wódki. Wycieczka koleją transsyberyjską to opcja dla zaprawionych w trudach podróży backpackerskiej i rozumiejących, że aby zobaczyć i przeżyć, to trzeba się też zmęczyć i wyjść poza własną strefę komfortu. Warto jechać z Solistami! Kolej transsyberyjska to niejedyny środek transportu podczas całej wyprawy, a cena takiej wycieczki to mniej więcej połowa tego, co w jakiejkolwiek innej, zorganizowanej formie. Z poniższego tekstu dowiesz się, dlaczego warto kupić bilet na kolej transsyberyjską i poznasz plan naszej wycieczki krok po kroku.

Średni

Poziom
Średni

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają
fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania.
Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Backpacker

Komfort
Backpacker

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Travel

Rodzaj
Travel
Klasycznie

Intensywna wyprawa, z której wyciśniesz 200% – genialna trasa, sporo przemieszczania się,
jednodniowe trekkingi, max. 1-2 dni w jednym miejscu. Trip bardzo aktywny, ale znajdziemy
też czas na plażę i “złapanie odddechu”. Dodatkowe opcje na rafting, paralotnię, kolejkę górską etc.

Plan wyprawy

 • Moskwa
 • Irkuck
 • Bajkał
 • Wielki Mur Chiński
 • Ułan Ude
 • Kreml

Dzika kraina na wschodzie

Wyjazd zdecydowanie aktywno-pasywny! Podróż koleją transsyberyjską nie wymaga zbyt dużej aktywności fizycznej, ale na pewno przyda się sporo aktywności w pobudzaniu pozytywnych emocji w trakcie długiej podróży pociągiem. Kolej transsyberyjska to zresztą niejedyny środek transportu tej wyprawy – będziemy korzystać również z lokalnych busów i innych miejscowych środków transportu (w tym UAZy). Wygodę odkładamy na bok, przed nami jedyne przeżycie w swoim rodzaju; wycieczka, o której marzy większość podróżniczych zapaleńców! Cudowne krajobrazy, życzliwi ludzie, smaczne jedzonko i błękitna perła na trasie – Bajkał. A na koniec podmuch azjatyckiego smoka, czyli kaczka po pekińsku! Kolej transsyberyjska – wyruszcie z Solistami na tripa po krainie mrozu!

Ile kosztuje sama podróż koleją transsyberyjską?

Podróż transsyberyjska do krótkich nie należy, a o tym, ile trwa podróż koleją transsyberyjską, pisaliśmy w osobnym artykule. Odpowiedzmy jednak na pytanie, ile kosztuje sama podróż koleją transsyberyjską. Jak się kształtują ceny biletów? Czy cena biletu znajduje się w zasięgu zwykłego podróżnika? Odpowiadamy – jak najbardziej! Zanim jednak dokładnie omówimy, ile kosztują bilety na kolej transsyberyjską, uporządkujmy najważniejsze fakty.

Przede wszystkim – kolej transsyberyjska to 3 różne klasy. Pierwsza z nich to LUX – bilety na kolej transsyberyjską są tym przypadku bardzo drogie. Ta klasa znajduje się poza zainteresowaniem Solistów z wielu powodów. Przede wszystkim dlatego, że cena biletów jest wysoka, ale również dlatego, że nie o taki typ podróżowania nam chodzi. Klasa druga („Kupe”) to mniej więcej coś jak druga klasa w polskim pociągu. Jeśli jednak interesuje Cię kolej transsyberyjska w „prawdziwym” wydaniu – jedynym wyborem zostaje Plackarta – to tutaj dzieje się prawdziwa „magia”.

Moskwa – rosyjski przepych

Największe miasto Europy liczące 15 mln mieszkańców i 490 mostów! Wielki świat, wielkie biznesy, wielkie pieniądze ale i skrajna bieda obok złotych pałaców. Miasto autora „Mistrza i Małgorzaty”, Fiodora Dostojewskiego i Anny Kournikovej. Spróbujemy blinów na słodko i słono, kulebiaka i solanki a w samym sercu miasta poczujemy się jak w rosyjskiej bajce nie z tego świata. Moskwa zachwyci nas również niezwykłą architekturą…. stacji metra! Są one zaliczane do obiektów dziedzictwa kulturowego Rosji oraz uważane za wzorcowy przykład architektury socrealizmu.

Plac czerwony – centrum historyczne Rosji

Zdecydowanie najbardziej popularny, ale i najważniejszy plac w całej Rosji. To tutaj odbywają się wszystkie ważne uroczystości i parady. Na terenie placu nie tylko znajduje się wiele ważnych historycznie budowli, ale to tam zostały też pochowane ważne postacie dla ZSRR-u, w tym między innymi Stalin i Lenin. Plac Czerwony ma aż 700 metrów długości i 130 metrów szerokości, co czyni go największym placem w Europie. Miejsce zachwyca wspaniałą architekturą znajdujących się tam budynków oraz magiczną atmosferą, która przyciąga tam wielu podróżników z całego świata.

Kreml – centrum władzy rosyjskiej

Ogromny kompleks zabytkowy, który rocznie odwiedza miliony ludzi z całego świata. Kreml moskiewski jest nazywany sercem Rosji. Zespół budynków świeckich i sakralnych jest otoczony umocnieniami obronnymi. Cały obiekt robi tak ogromne wrażenie, że w 1990 został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Kreml był niegdyś rezydencją carów, a obecnie jest rezydencja prezydencką. Kompleks leży na niewielkim wzgórzu zaraz obok rzeki Moskwy i jest jednym z obowiązkowych punktów do zwiedzenia.

Koleją transsyberyjską do Pekinu 23

Cerkiew Wasyla – wizytówka Rosji

To właśnie z tą budowlą kojarzy się Moskwa większości z nas. Ogromna, barwna cerkiew, która jest również znana jako Sobór Wasyla Błogosławionego, od lat przyciaga ludzi z całego świata. Na temat cerkwi krąży wiele legend. Jedna z nich głosi, że car Iwan Groźny, który zlecił jej budowę w XVI wieku, nakazał oślepić projektanta, aby nie mógł on stworzyć czegoś podobnie niezwykłego. Czy tak było? Tego nie dowiemy się nigdy, ale prawdą jest to, że ciężko znaleźć budowlę równie bajeczną co cerkiew Wasyla.

Irkuck – Brama Przybajkala

Miasto leży nad rzeką Irkut, a powstało w 1661 r. w celach obronnych. Irkuck leży w pobliżu perły Syberii – jeziora Bajkał. Charakterystyczną zabudową Irkucka są piękne, kolorowe, drewniane domki z malowanymi i bogato zdobionymi okiennicami, wybudowane na wiecznej zmarzlinie i często zapadnięte w ziemi po same okiennice. Irkuck jest nazywany Bramą Przybajkala, to także kulturalne i naukowe centrum Syberii Wschodniej.

 

Bajkał – jezioro bijące rekordy

JEZIORO „NAJ” pod niemal każdym względem: jest to najstarsze i najgłębsze jezioro na świecie. Najniższy punkt dna jeziora leży 1183 m poniżej poziomu morza, tym samym jest to najniższa kryptodepresja na świecie. Jezioro Bajkał to również jedno z najpiękniejszych i najbardziej zróżnicowanych, pod względem różnorodności biologicznej, jezioro na naszej planecie. W 1996 roku Bajkał, razem z otaczającymi go terenami, został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jeżeli czas pozwoli, odwiedzimy również wyspę Olchon, największą z bajkalskich wysp, która stanowi lokalne centrum szamanizmu. Przejedziemy się Uazami, czyli słynnymi, rosyjskimi samochodami terenowymi. Jeżeli pogoda dopisze, to zażyjemy również kąpieli w tym niesamowitym jeziorze, po czym skorzystamy z rosyjskiej bani, czyli odpowiednika sauny.

 

Iwołginskiemu Dacan- centrum buddyzmu w Rosji

Główna świątyna buddyjska została zbudowana w 1945 roku za zgodą Józefa Stalina i była nagrodą dla Buriatów za ich zasługi podczas wojny. 30 lat później obiekt został rozbudowany i stał się kompleksem świątyń i klasztorów. Odbywają się tam liczne uroczystości, codzienne modlitwy oraz rytuały, które co roku przyciągają zainteresowanych z całego świata. To tutaj znajduje się również ciało jednego z buddyjskich przywódców, z którym wiąże się wiele legend, które usłyszycie podczas wyprawy.

Koleją transsyberyjską do Pekinu 19

Wielki Mur Chiński – symbol Chin

Wycieczka nie mogłaby się obyć bez tego punktu programu. Wielki Mur Chiński to potężna budowla, która została wzniesiona przez dynastię Qin ponad 2000 lat temu, w celu ochrony Państwa Środka przed atakami ludów mongolskich i tureckich.

Wycieczka nie mogłaby się obyć bez tego punktu programu. Wielki Mur Chiński to potężna budowla, która została wzniesiona przez dynastię Qin ponad 2000 lat temu, w celu ochrony Państwa Środka przed atakami ludów mongolskich i tureckich.

Pekin – Zakazane Miasto

Podczas solistowej wycieczki koleją transsyberyjską odwiedzimy centralny punkt miasta – Plac Tiananmen i Zakazane Miasto. Jest to jeden z największych i zarazem najpiękniejszych kompleksów pałacowych na świecie, siedziba cesarzy Ming i Qing; Chińczycy postrzegali świat jako kwadrat, dlatego miasta budowano z poszanowaniem ładu kosmicznego i pradawnej zasady feng shui, która stanowi o zachowaniu harmonii pomiędzy człowiekiem a przyrodą. Sprawdzimy to!

 

Ułan Ude – wzdłuż szlaku herbacianego

Powstało w XVII w., jako zimowa, kozacka osada. Miasto było bardzo istotnym punktem szlaku herbacianego, prowadzącego z Chin do Rosji. Miasto jest zagłębiem przemysłowym Buriacji (ponad 100 zakładów przemysłowych), ważny ośrodek akademicki (ok. 20 tys. studentów) i kulturalny (liczne szkoły wyższe, muzea, 5 teatrów, opera i filharmonia, cerkwie i sobory). Słynie przede wszystkim z największego pomnika Lenina na świecie, pod który również zawędruje nasza wycieczka – spróbujemy strzelić sobie selfie z towarzyszem.

 

Ułan Bator - główny punkt na mapie Mongolii

Stolica Mongolii jest miastem kontrastów. Zobaczymy tam wiele wysokich, nowoczesnych budynków, jak i też jurty i świątynie buddyjskie. Ułan Bator został zaprojektowany pod kontrolą ZSRR, tak więc wiele budowli nawiązuje do radzieckiego stylu.

Stolica Mongolii jest uważana za jedną z najzimniejszych stolic na świecie – leży na wysokości 1350 m n.p.m. i jest otoczona czterema potężnymi masywami górskimi, które zdecydowanie dodają jej uroku.

Zwiedzając Ułan Bator nie tylko doświadczymy niezwykłej mongolskiej kultury, ale również skosztujemy unikalnej, regionalnej kuchni.

Kuchnia

Podróż bogata w smaki. Zwiedzając aż trzy znacznie różniące się od siebie kraje, z pewnością doświadczymy eksplozji smaków. Każdy znajdzie coś dla siebie!

W Rosji poczujemy się trochę jak w domu. Skosztujemy sycących zup, takich jak okroszka, czyli zupy na bazie kwasu chlebowego z kefirem, lub szczi – zupy z kapusty. Nie zabraknie też rosyjskiej odmiany pierogów oraz przeróżnych sałatek!

Mongolia, która słynie z niskich temperatur ugości nas głównie mięsnymi, pożywnymi potrawami. Kuchnia tego kraju, oprócz mięsa, obfituje również w dania na bazie mąki i mleka. Skosztujemy lokalnego twarogu pod nazwą aaruul, słynnego napoju Ajrak oraz pierogów z mięsem. Odważni będą mieli okazję na spróbowanie mięsa z… jaka! W mongolskich supermarketach bez problemu można też znaleźć polskie produkty.

Kuchnia chińska to jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych na świecie. Na naszych talerzach nie zabraknie sajgonek, pierożków z nadzieniem mięsno-warzywnym, zwanych dim sum, oraz chińskiej wersji rosołu – won ton. W Chinach doświadczymy każdego możliwego smaku. Będzie słodko, kwaśno, ostro i słono. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Nocleg

Nocleg podczas wyprawy również charakteryzuje się ogromną rożnorodnością. Głównym gwoździem programu jest oczywiście kolej transsyberyjska. Podczas przejazdu będziemy spać w piętrowych łóżkach znajdujących się w wagonach sypialnianych. Po drodze skorzystamy też z kilku hosteli, między innymi w Moskwie i w Pekinie. Będziemy również nocować w zakwaterowaniach prowadzonych przez lokalnych mieszkańców, dzięki czemu dowiemy się dużo o danej kulturze w najbardziej autentyczny sposób! Podczas pobytu w Mongolii czeka nas niesamowite przeżycie – nocleg w typowych dla tego kraju jurtach!

Transport

Głównym środkiem transportu będzie oczywiście kolej transsyberyjska, która poprowadzi nas przez jedne z najpiękniejszych krajobrazów wschodu. Po miastach będziemy się przemieszczać publicznymi środkami transportu. W Moskwie czeka nas wyjątkowy przejazd Metrem Moskiewskim, gdzie zarazem będziemy podziwiać wyjątkowe stacje metra. Skorzystamy też z tych bardziej nietypowych środków transportu, które będą nam służyć jako wyjątkowe atrakcje. Przejedziemy się uazami, przepłyniemy Bajkał motorówkami oraz spróbujemy swoich sił w jeździe konnej wśród mongolskich stepów. Jako że mamy ogromne doświadczenie w poruszaniu się publicznymi środkami transportu na całym świecie, przejmiemy na siebie zakup biletu na kolej transsyberyjską oraz zaplanowanie komunikacji podczas całej podróży – nie musisz się o nic martwić. Ty masz tylko zwiedzać i odpoczywać!

Doświadcz

Transsyberiada – nie spać, zwiedzać!

Podróż najsłynniejszą i najdłuższą na świecie Koleją Transsyberyjską przez nieznane i rozległe krainy Azji północnej. Zobaczymy niezmierzone stepy, tajgi, przepiękne miasta mijane po drodze, na dworcach spotkamy syberyjskie babuszki i zanikające kultury plemion Syberii. W pociągu obowiązuje hasło „NIE SPAĆ, ZWIEDZAĆ”! Wybór Plackart sprawi, że ceny biletów nie spędzą ci snu powiek, i umożliwi poznanie wielu niesamowitych ludzkich historii.

Sprawdź się

Niezapomniana podróż pociągiem

Ile czasu najdłużej spędziłeś w pociągu? 3-4 godziny, a może dobę? Wyobraź sobie podróż, która jest inna niż wszystkie, podczas której spotykasz ludzi i poznajesz ich historie, ludzi, z którymi wypijesz niejednego kielicha. Wyobraź sobie, że krajobraz za oknem się zmienia. Mijasz wielkie miasta, ogromne połacie zieleni, potem stepy mongolskie. A wszystko to w ciągu jednej podróży pociągiem – pociągiem znanym na cały świat! Sprawdź się podczas wyprawy koleją transsyberyjską z Solistami!

Odetchnij

Ułan Bator i park narodowy Gorkhi Terelj

Stolica Mongolii położona jest w otoczeniu czterech przepięknych masywów górskich. Miasto leży na wysokości 1350 m n.p.m., przez co jest najzimniejszą stolicą świata, w której zakosztujemy codziennego życia Mongołów. Udamy się również do Parku Narodowego, aby odpocząć w zaciszu przepięknej i dzikiej przyrody. Po drodze zatrzymamy się także w kolejnym parku narodowym Hustai i pojeździmy wielbłądami po wydmach semi Gobi.

xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • odkryjesz aż 3 kraje podczas jednej podróży!
 • poznasz rosyjską, chińską i mongolską kulturę
 • doświadczysz życia w najbardziej znanym pociągu na świecie
 • spędzisz 3 noce w jurtach mongolskich
 • zobaczysz Plac Czerwony i wiele cerkwi w Moskwie
 • wybierzesz się na konną przejażdżkę po mongolskich stepach
 • wejdziesz na Wielki Mur Chiński
 • zwiedzisz stolicę Chin – Pekin
 • będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Liderzy wyprawy

Monika Ścibor

Laughter has no foreign accent!

Monika Ścibor

Full time lider / na zdjęciu po lewej ;) W dzieciństwie kochałam się w Indianie Jonesie i Krokodylu Dandee. Na studiach etnograficznych studiowałam „Życie Seksualne Dzikich” Bronisława Malinowskiego. Od książek wolę jednak badania w terenie ;-) Wszystko robię na opak: mieszkając w Brazylii lepiłam pierogi, tańczyłam oberka i uczyłam języka polskiego. Po powrocie do Polski promowałam kulturę brazylijską, a podczas festiwalu Bom Dia Brasil, zamieniałam Warszawę w jedno z roztańczonych i tropikalnych miast w Brazylii. Podróżuje wszędzie; solistowe szlaki przecieram jednak przede wszystkim w krajach Ameryki Łacińskiej. Poszukuje przede wszystkim ciekawych spotkań z ludźmi i wyjątkowych tradycji szyjąc pod te wyprawę, jak Święto Zmarłych w Meksyku czy Karnawał w Brazylii. Im więcej dowiaduję się o innych kulturach, tym ciekawsza staje się dla mnie Polska. To przydatna umiejętność w mojej pracy pilota wycieczek i przewodnika miejskiego po Warszawie dla grup zagranicznych. Zdziwilibyście się jacy jesteśmy egzotyczni, może to o tych "dzikich" pisał Malinowski jednak ;-)
Poznaj lidera Artboard 3
Ola Staromiejska

W pogoni za emocjami

Ola Staromiejska

Po trzech latach pracy jako prawnik w korporacji w Warszawie, pożegnałam się z tą wersją mojej osoby i rzuciłam etat i stolicę. Teraz piszę teksty na zlecenia, tworzę content i robię zdjęcia. Podróżuję i żyję na walizkach. Ciągle szukam nowych wrażeń i bardzo ciężko usiedzieć mi w jednym miejscu. Łatwo się nudzę, więc staram się do tego nigdy nie dopuszczać - nie ma miejsca na monotonność! Podobno taki typ to "niespokojny duch". W podróżach szukam głównie emocji, nowych smaków i pięknych kadrów. Jestem typowym ekstrawertykiem, którego wszędzie pełno i który uwielbia otaczać się ludźmi. Cenię sobie długie rozmowy - te o życiu tak samo, jak te o głupotach. Jestem mistrzem planowania, wszędzie mam notatki, checklisty i małe karteczki. Poza tym uczę się języków, tańczę, żegluję, nurkuję, chodzę po górach, a towarzysko uprawiam prawie wszystkie sporty.
Poznaj lidera Artboard 3
Krzysztof Pruszyński

Krzysztof Pruszyński

Mam na imię Krzysiek i od zawsze śniłem o podróżach i dalekich lądach. Z pewną dozą zazdrości czytałem o wyprawach Herodota, Magellana czy Marco Polo. Jarałem się Sindbadem z księgi Tysiąca i jednej nocy czy postaciami mitologicznymi. Z tego powodu związałem swoją przyszłość z podróżowaniem, a kluczem niezbędnym do osiągnięcia tego celu były studia historyczne oraz filmowe. Obecnie jestem szczęśliwym człowiekiem, bo robię to co kocham - opowiadam o historii, jestem jej uczestnikiem podczas tripów (najcudowniejsze na świecie doświadczenia lokalne!) i nagrywam o niej filmy. Wierzę, że uda mi się przelać moją pasję i radość z tego co robię również na Ciebie! Nie ma co czekać, plecak w dłoń i bierzmy się za spełnianie naszych marzeń :)
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Monika Ścibor

Laughter has no foreign accent!

Monika Ścibor

Ola Staromiejska

W pogoni za emocjami

Ola Staromiejska

Krzysztof Pruszyński

Krzysztof Pruszyński

Monika Ścibor
Ola Staromiejska
Krzysztof Pruszyński

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

Termin już minął

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

8658 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 2075 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 2075 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

980 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

13060 pln

Cena zawiera

 • przejazd koleją transsyberyjską na trasie Moskwa-Ułan Bator
 • UAZ na Olchonie
 • wejście do Cerkwi Wasyla Błogosławionego (Moskwa)
 • przejazd Metrem Moskiewskim
 • Muzeum Kosmosu (Moskwa)
 • zwiedzanie Kremla
 • rejs po jeziorze Bajkał
 • bilety wstępu do parków narodowych
 • seans w klasycznej rosyjskiej bani
 • przejażdżkę konną wśród mongolskich stepów
 • przejażdżkę wielbłądem po wydmach semi Gobi
 • lot wewnętrzny na trasie Ułan Bator - Pekin w cenie do 600 zł, powyżej tej kwoty, obowiązuje dopłata uczestnika.
 • zakazane Miasto (Pekin)
 • wejście na Mur Chiński
 • 7 noclegów w pokojach 2-6 osobowych
 • 3 noclegi w mongolskich jurtach
 • 6 noclegów w pociągu – Platzkarta (wagon sypialny bez przedziałów, wewnątrz otwarte bloki po sześć osób, łóżka są piętrowe)
 • autorski i bogaty program wyjazdu
 • opiekę doświadczonego lidera
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)
 • pakiet Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)
 • niezbędne wizy i pośrednictwo (ok. 1100 zł – łączny koszt wiz i pośrednictwa; tematem zajmuje się Klub, nie trzeba wyrabiać wiz samodzielnie; Klub nie jest odpowiedzialny za decyzję Ambasady dotyczącej przyznania wiz)
 • wyżywienia (ok. 1100 zł/os.)
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Annapurna Base Camp

Indie i Nepal

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Gruzja aktywnie

Baśniowa Gruzja

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Jedwabnym szlakiem przez Azję Centralną

Kazachstan + Kirgistan

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Annapurna Base Camp

Indie i Nepal

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Gruzja aktywnie

Baśniowa Gruzja

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Jedwabnym szlakiem przez Azję Centralną

Kazachstan + Kirgistan

Zobacz terminy
Zobacz terminy