Gwatemala Retreat

Life changing experience
Wybierz termin

Life changing experience

Lider: Łukasz Nowak

Life changing experience

2 lata temu w podróży przez Amerykę Centralną, kiedy stanąłem pierwszy raz w San Marcos nad brzegiem Atitlan poczułem moc tego jeziora i obiecałem sobie, że jeszcze tu wrócę. Wróciłem już po roku na 2 tygodnie, że odkryć głębię tego miejsca. Kilka zajęć jogi  i medytacji dziennie, ograniczenie bodźców, zdrowe, organiczne jedzenie, udział w ceremoniach, warsztatach, koncertach. Ludzie z całego świata, którzy przyjeżdzają tu pracować nad sobą, nad wzrostem świadomości. To mocne słowa ale nie znajduję innych - ten pobyt zmienił mnie, moje patrzenie na świat, a przez to moje życie. Zgodnie z zasadą "pay it forward" teraz Ty również możesz doświadczyć skarbów tego miejsca i zrobić milowy krok w swoim rozwoju.

Łukasz Nowak

Poziom trudnościq
i Intensywny arrow

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Komfortq
i Podróżnik arrow

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Rodzajq
i Retreat arrow

To połączenie pozwoli Ci odkryć wszystko co najlepsze dla ciała i ducha. Spędzisz czas oddając się przygodom podczas wyprawy, a wieczory wypełnione będą mistycznymi doznaniami w trakcie ceremonii, medytacji czy rytuałów. Daj się pochłonąć magii.

Dlaczego warto z nami jechać??

icon Doświadczysz indywidualnie prowadzonego procesu i wsparcia podczas całego wyjazdu, poprzez dobór narzędzi do indywidualnych potrzeb i facylitację.
icon Przeżyjesz niesamowitą przygodę w Gwatemali - poznasz kulturę Majów, zobaczysz aktywne i uśpione wulkany, najpiękniejsze jezioro świata oraz dziką przyrodę Ameryki Centralnej.
icon Oczyścisz swoje ciało i zadbasz o jego równowagę, dzięki wegetariańskim posiłkom przygotowywanym na bazie warzyw rosnących w ekologicznym ogrodzie, regularnym praktykom jogi i medytacji oraz detoksie w saunie.
icon Połączysz się ze swoim wyższym "JA" podczas medytacji prowadzonych, journalingu i sesji oddechowych.
icon Przebudzisz swoją świadomość, zidentyfikujesz swoje blokady i obszary do rozwoju.
icon Będziesz pracował z energią i zwiększysz jej percepcję dzięki udziałom w ceremoniach i praktykach, a chętni także w trakcie sesji Reiki czy masaży. Doznasz także przebudzenia duchowego korzystając z prowadzonych przez szamanów sesji medycyny roślinnej wywodzącej się z tradycji Majów.
icon Zdobędziesz wulkan Acatenango, który wznosi się na wysokość 3976 m n.p.m. i zanocujesz pod jego szczytem w obozie na wysokości 3000 m n.p.m. podziwiając plujący lawą sąsiedni krater Fuego.
icon Odkryjesz fascynującą cywilizację Majów, zgłębiając ich historię, architekturę i kulturę odwiedzając Tikal.
icon Zanurzysz się w dzikiej dżungli i popływasz w wodospadzie w Belize, kraju, gdzie przyroda zajmuje ponad 60 % terenów.
icon Zrelaksujesz się na rajskich plażach Karaibów i zanurzysz się lazurowym morzu podczas wypoczynku na przepięknej wyspie.
icon Przygoda - nasze DNA to aktywne, odpowiedzialne podróże poza utartym szlakiem! Programy wypraw opracowane są w taki sposób, aby oprócz największych atrakcji, pokazać Ci miejsca do których nie docierają inni.
icon Doświadczenie - działamy od 2013 roku! Ponad 20 000 podróżników spełniło z nami swoje marzenia na blisko 1500 wyprawach, 6 kontynentach i w ponad 50 krajach.
icon Bezpieczeństwo - posiadamy Gwarancję Turystyczną na kwotę 4 302 000 złotych, a naszym uczestnikom w cenie wyprawy zawsze zapewniamy ubezpieczenie najwyższej klasy.
icon Opieka - dbamy o każdy szczegół organizacji i realizacji wyprawy, na której jesteśmy z Tobą przez całą dobę. Ty możesz się odprężyć i skupić na doświadczaniu świata.
arrow

Przyjmij wyzwanie

Sprawdź się:

Podczas trekkingu na wulkan Acatenango Nasz gwóźdź programu! Mieliście kiedykolwiek okazję wejść na wulkan? Spaliście w obozie na...

Podczas trekkingu na wulkan Acatenango
Nasz gwóźdź programu! Mieliście kiedykolwiek okazję wejść na wulkan? Spaliście w obozie na wysokości ponad 3000 m.n.p.m.? Jeżeli nie, to ta atrakcja jest dla Was! Na wyprawie czeka nas unikalne doświadczenie, które zapamiętacie do końca życia. Sam trekking zajmuje 2 dni, a docelowo wejdziemy na wysokość 3900 m.n.p.m. Widoki po drodze na wulkan Acatenango są nieziemskie, a czeka nas jeszcze noc w drewnianej, górskiej chatce. Gwatemalskie, rozgwieżdżone niebo nad naszymi głowami, w tle przepiękny krajobraz i ta satysfakcja po przebytej wędrówce… Będzie to niezapomniana wyprawa!

arrow
Spróbuj:

Tacos, tortilli, guacamole i smażonych bananów Ta wyprawa zaspokoi nawet najbardziej wybredne podniebienia. Meksyk, Gwatemala i B...

Tacos, tortilli, guacamole i smażonych bananów
Ta wyprawa zaspokoi nawet najbardziej wybredne podniebienia. Meksyk, Gwatemala i Belize to mieszanka rozmaitych smaków. W Meksyku spróbujemy oryginalnego tacos, tortilli ze świeżymi warzywami, a do tego najlepszego guacamole, jakie istnieje na tej planecie. W Gwatemali porzucimy nasze dietetyczne plany na rzecz tłustych, aczkolwiek pysznych, smażonych papas fritas (frytki), a na deser będzie smażony banan – obowiązkowo ze śmietaną i cukrem! W trakcie tej wyprawy nie zabraknie też owoców morza.

 

arrow
Doświadcz:

Zmieniającego życie retreat’u nad magicznym jeziorem Atitlán Na ponad tydzień zaszyjemy się w klimatycznej wiosce na brzegu ...

Zmieniającego życie retreat’u nad magicznym jeziorem Atitlán

Na ponad tydzień zaszyjemy się w klimatycznej wiosce na brzegu wulkanicznego jeziora, aby praktykować jogę, medytować, brać udział w ceremoniach i odzyskać wewnętrzną równowagę. Zamieszkamy w bambusowym guest housie, gdzie pod okiem lokalnych instruktorów i certyfikowanych prowadzących odbędziesz podróż w głąb siebie, w otoczeniu pięknej przyrody i otwartych, uśmiechniętych ludzi przybywających tu z całego świata.

arrow
Odetchnij:

Wypoczywając na karaibskich plażach Belize Jeżeli marzysz o chwili relaksu w raju, to nie znajdziesz lepszego miejsca niż piaszcz...

Wypoczywając na karaibskich plażach Belize
Jeżeli marzysz o chwili relaksu w raju, to nie znajdziesz lepszego miejsca niż piaszczyste, karaibskie plaże. Turkusowa woda, drewniane bungalowy, palmy i słońce. Czego chcieć więcej? Po długiej, polskiej zimie wizyta w Belize będzie spełnieniem marzeń. Zabierzemy Cię na wyspę, gdzie dni mijają powoli, a życie toczy się pomiędzy leżakiem, hamakiem, a ręcznikiem rozłożonym na białym piasku.

arrow

Plan wyprawy

Gwatemala
arrow
Antigua
arrow
Wulkan Acatenango
arrow
Jezioro Atitlán
arrow
San Marcos La Laguna
arrow
Tzununa
arrow
Mystical Yoga Farm
arrow
Joga
arrow
Medytacja
arrow
Sound Healing
arrow
Sauna Temazcal
arrow
Ceremonia Ognia
arrow
Ceremonia Kakao
arrow
Medycyna roślin
arrow
Masaże
arrow
Sesje energetyczne
arrow
Flores
arrow
Tikal
arrow
Dżungla Belize
arrow
San Pedro
arrow
Tulum
arrow
Cancun
arrow

RETREAT I PRZYGODA W AMERYCE CENTRALNEJ

Wybierz się na niezapomniany wyjazd do Gwatemali, gdzie podczas tygodniowego pobytu nad jeziorem Atitlán zanurzysz się w magicznej atmosferze tego mistycznego miejsca. Emanuje ono niezwykłą energią, która przyciąga podróżników z całego świata. Wioski na zboczach nieaktywnych wulkanów porośniętych bujną roślinnością otaczające jezioro mieszczą liczne szkoły jogi, medytacji i ośrodki rozwoju duchowego. To właśnie tutaj będziemy uczestniczyć w ceremoniach, medytować i podróżować w głąb siebie.

Podczas Retreat’u w Gwatemali połączysz odkrywanie zakamarków własnej duszy z najpiękniejszymi zakątkami tej części świata. Czeka nas wspinaczka na wulkan Acatenango i nocleg tuż obok pól lawy oraz odkrywanie kolonialnego miasta Antigua. Możesz także przedłużyć swoją wyprawę do Ameryki Centralnej o tydzień i wybrać się z nami do ruin Majów w Tikal, zanurzyć się w dzikiej dżungli Belize, a na koniec wypocząć na rajskiej wyspie w Belize. Jeżeli nadal mało Ci wrażeń, to w drodze powrotnej zatrzymamy się jeszcze w meksykańskim Tulum, gdzie odwiedzimy archeologiczną perełkę Karaibów.

Wyprawa do Ameryki Środkowej to okazja, aby poznać inny świat.

arrow

Gwatemala - kraina wulkanów i żywiołu ognia

Gwatemala słynie z wulkanów i to każdego rodzaju – aktywnych, wygasłych i uśpionych. Na terenie państwa znajduje się ich aż kilkadziesiąt. Kraj zachwyca różnorodnością przyrody oraz krajobrazów – od rajskich plaż, przez szczyty gór, aktywne wulkany, bujną dżunglę, aż po jedno z najpiękniejszych jezior świata. Gwatemala jest także spadkobiercą niezwykle bogatej i ciekawej cywilizacji Majów. Znajdziemy tutaj ruiny i zabytki, które są świadectwem historii oraz kultury rdzennych mieszkańców Ameryki Środkowej. Ponad połowa Gwatemalczyków to potomkowie Majów, którzy chętnie opowiadają o swoich korzeniach i kultywują tradycje przodków. Połączenie zachwycającej przyrody z fascynującą kulturą sprawi, że kraina uśpionych wulkanów z pewnością Cię zachwyci.

Jezioro Atitlán - Vortex Gwatemali

To otoczone trzema wulkanami, położone w południowo-zachodniej Gwatemali jezioro uznawane jest za jedno z najpiękniejszych na świecie. Jego nazwa wywodzi się z języka majańskiego nahuatl, w którym Atl oznacza wodę, a titlan pomiędzy, czyli „pomiędzy wodami”. Na brzegach jeziora znajduje się wiele klimatycznych miejscowości, które przyciągają osoby poszukujące wyciszenia, praktykujące jogę, ale także chcące czerpać energię z tego niezwykłego miejsca mocy. Kolor wody zmienia się w zależności od pory dnia i wspaniale odbija promienie słońca – to tutaj powiać będziemy urokliwe wschody i zachody słońca.

arrow

San Marcos La Laguna - sekretne centrum duchowości

San Marcos La Laguna i pobliska wioska Tzununa uznawane są za najbardziej urokliwe miejscowości nad jeziorem Atitlán. To właśnie tutaj, przybywają podróżnicy z całego świata poszukujący miejsc pełnych magii i pozytywnej energii, gdzie można zatrzymać się na dłużej i na chwilę zapomnieć o troskach dnia codziennego. Lokalna społeczność Majów zamieszkuje wyżej położone tereny, podczas gdy przybysze zatrzymują się na płaskim obszarze dżungli schodzącej w stronę linii brzegowej, spacerując ścieżkami wijącymi się wśród drzew bananowych, kawowych i awokado.


arrow

Antigua - miasto u podnóża wulkanu

Antigua to dawna stolica posiadłości hiszpańskich w Ameryce Centralnej. Urokliwe miasto w Gwatemali pełne jest kolorowych kamienic i kościołów z epoki kolonialnej. Upływający czas oraz erupcje okolicznych wulkanów wielokrotnie boleśnie doświadczały urokliwą Antiguę, która utraciła przez to miano stolicy kraju na rzecz Ciudad de Guatemala. Dzięki temu jednak, zachowała swój niepowtarzalny charakter i klimat. W 1979 miasto zostało wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zagubimy się w brukowanych uliczkach kolonialnego miasteczka poznając prawdziwe oblicze Gwatemali.

Wulkan Acatenango – wspinaczka z widokiem na lawę

Kompleks wulkanów Fuego-Acatenango swoją aktywność przejawia od co najmniej 230 000 lat i nadal nie powiedział ostatniego słowa. Przez całą dobę, co kilkanaście minut wyrzuca do góry lawę. Wspinając się na stożek uśpionego Acatenango (3976 m n.p.m.) będziemy mogli podziwiać z bliska plujący lawą krater sąsiedniego Fuego. Czeka nas tu niezwykły trekking, podczas którego, pod opieką przewodnika, doświadczymy mocy żywiołów na wyciągnięcie ręki i zachwycimy się wulkanicznymi krajobrazami – za dnia strzelający pióropusz pyłu, a w nocy strzelająca do góry świetlista lawa.

arrow

DZIEŃ 1 – trasa do obozu pod szczytem Acatenango

Trekking na wulkan Acatenango rozpoczniemy z samego rana, a początkowa trasa przy polach uprawnych to doskonały moment na rozgrzewkę i aklimatyzację przed dalszą wspinaczką. Po przejściu przez wilgotny, gęsty las, otoczeni dźwiękami ptaków, zostaniemy nagrodzeni niesamowitymi widokami na inne wulkany – Atitlan, Toliman, czy San Pedro. Wędrówkę tego dnia kończymy w obozie, z którego można podziwiać dolinę Antigua i wulkan Fuego. Czas na odpoczynek i ładowanie baterii przed nocnym zdobywaniem szczytu!

Szlak: ok. 7km; 1600 m przewyższenia; brak trudności technicznych.

arrow

ACATENANGO base camp- nocleg na wulkanie

Podczas trekkingu noc spędzimy w Acatenango Base Camp – obozie zbudowanym (prawie) na szczycie wulkanu. Zanocujemy w drewnianych chatach na łóżkach campingowych. Wieczorem czeka nas ognisko i kolacja z widokami na aktywny wulkan Fuego. Będzie to z pewnością niezapomniane przeżycie i noc jedyna w swoim rodzaju. Cały czas będziemy też pod opieką przewodników, którzy nie tylko zadbają o nasze bezpieczeństwo, ale także podzielą się wieloma ciekawymi opowieściami.

arrow

DZIEŃ 2 – WSCHÓD SŁOŃCA NA SZCZYCIE WULKANU

Czas na zdobycie celu naszej wyprawy! Około 4 nad ranem ruszamy na ostatni odcinek prowadzący do wulkanu Acatenango. To najbardziej strome i wystawione na wiatr podejście całej trasy, ale na szczycie, czeka nas spektakularne nagroda. Wschód słońca podziwiać będziemy z wysokości prawie 4000 m n.p.m. – a do tego niesamowity pokaz regularnie wybuchającego wulkanu Fuego! Takie widoki pozostają w pamięci na długo! Następnie czeka nas zejście powrotne do Antigua.

arrow
RETREAT NAD JEZIOREM ATITLán

Mystical Yoga Farm - wizyta w ukrytej wiosce

Nasz 9 dniowy retreat rozpoczniemy od wizyty w Mystical Yoga Farm. To duchowe sanktuarium skupione na uzdrawianiu, transformacji i wzmacnianiu. Poprzez praktykę jogi, ceremonii oraz uprawianie organicznej żywności na zasadach permakultury współtworzą społeczność pozostającą w harmonii z naturą. Jej twórcy dążą do regeneracji Matki Ziemi i zainspirowania twórczej siły życiowej we wszystkich swoich gościach. Doświadczymy tutaj bliskości z naturą i zobaczymy jak żyją ludzie, którzy opuścili miasta zachodniego świata, aby prowadzić wolnościowy styl życia. Będziemy mogli odciąć się na chwilę od problemów dnia codziennego i zanurzyć w magiczną atmosferę jeziora Atitlán.


 

Sound healing - KĄPIEL W KOJĄCYCH DŹWIĘKACH

Wyobraź sobie kąpiel w przyjemnie ciepłej, kojącej wodzie na łonie natury. Poczuj, jak przyjemnie otula każdy centymetr Twojej skóry – a jej działanie odczuwasz nawet wewnątrz ciała. Dokładnie tak działa kąpiel w dźwiękach mis: na wszystkich poziomach ciała, umysłu, duszy i aury.  Taki koncert nie ma ustalonej struktury – powstaje w chwili, organicznie. Jest zmianą punktów w świadomości, próbą odłączenia na chwilę od znanej rzeczywistości. Rezultatem dobrej podróży jest spokój, jasność umysłu i wyciszenie. Wibracje instrumentów doświadczymy całym ciałem.

arrow

Temazacal - majański szałas potów

To znacznie więcej, niż znana nam sauna. Tradycyjny rytuał uzdrawiania, który pochodzi z czasów przedkolonialnych to nie tylko relaks i oczyszczenie ciała z toksyn, ale także przeżycie duchowe. Słowo „temazcal” pochodzi z języka Nahuatl i oznacza „dom ciepła”.  Jest to niewielka budowla w kształcie kopuły wykonana z naturalnych materiałów, takich jak gałęzie i kamienie. Gorące kamienie znajdujące się w środku polewane są specjalnym ziołowym naparem, który roztacza aromatyczną, gorącą parę. Temazcal symbolizuje powrót do Matki Ziemi i jest niezwykle ważny w tradycji Majów. W ciemności, ciszy i wśród zapachu ziół poczujemy jej magię.

arrow

Joga nad jeziorem Atitlan – praktyka w naturze

Yoga to nieodzowny element każdego retreatu.  Jest to wywodzący się z dawnych Indii system ćwiczeń, pozycji nazywanych asanami. Zanurz się w medytacyjnej atmosferze, wykonując pozycje jogi na brzegu jeziora, otoczonym górami. Oddychaj świeżym powietrzem i ciesz się spokojem, który daje ci ta niezwykła lokalizacja. To idealne miejsce, aby odkryć nowe formy duchowego rozwoju i poszerzyć swoje horyzonty.

 

arrow

Ceremonia ognia i kakao - uzdrowienie ducha i ciała

W trakcie tradycyjnej ceremonii Majów wszyscy układają się w kręgu. Nikt nie pozostaje poza kręgiem, gdyż każdy jest tak samo ważny. Szczególne miejsce jednak zajmują strażnicy dnia, osoby prowadzące ceremonię i starszyzna. Strażnicy przyjmują pozycje wokół ognia zgodne z czterema głównymi kierunkami świata. Osoba prowadząca ceremonię posiada święty kij, którego używa do pilnowania ognia.   Święty ogień pozwala na wytworzenie wiru energii, który działa jak portal do świata duchowego, gdzie można doznać uzdrowienia ciała, duszy i ofiarować swoje intencje. Będziemy razem także przyrządzać kakao od ziarenka do napoju, a w międzyczasie snuć opowieści o dawnych rytuałach, śpiewać pieśni, razem zanurzymy się w medytacji prowadzonej, a na końcu spróbujemy wspólnie przyrządzonego napoju w ceremonialny sposób.

arrow

BAMBU GUEST HOUSE- 8 dniowy retreat w Tzununa

To właśnie tutaj zamieszkamy na ponad tydzień, aby przeżyć prawdziwy, głęboki retreat. Każdego dnia praktykować będziemy jogę i medytacje. Czekają nas także sesje oddechowe, journaling, kręgi i sesje sharingowe, czy kąpiele leśne. Będziemy karmić nasze ciała zdrowymi, wegetariańskimi posiłkami, które trafią na nasze talerze prosto z ekologicznego ogrodu, a nasze dusze spokojem, wyciszeniem i pozytywną energią jeziora Atitlán. Będziemy podziwiać piękne wschody i zachody słońca, pływać w jeziorze i na deskach SUP, a także odkrywać okolicę, gdzie uczestniczyć można w wielu ceremoniach i wydarzeniach. Bambu Guest House to ekologiczny pensjonat stworzony w oparciu o zasady permakultury, zrównoważonego rozwoju i życia regeneracyjnego – miejsce naturalne, piękne, wygodne i inspirujące.


Joga i medytacje - balans dla ciała i ducha

Dzięki codziennym sesją jogi i medytacji odzyskamy równowagę i wewnętrzny spokój. Wykonując asany i praktykując w tak pięknych okolicznościach przyrody poczujemy połączenie z naturą, ale także z samym sobą. Rutyna porannej praktyki sprawi, że w każdy dzień wejdziemy ze spokojem i uśmiechem. Ćwiczyć będziemy pod okiem lokalnych instruktorów, którzy przybywają do Gwatemali z całego świata, aby doskonalić swoje umiejętności i dzielić się z innymi filozofią jogi.

arrow

Fungi Acadamy - warsztaty w akademii mykologii

Ciekawi Cię, jak ważną rolę odgrywają grzyby na świecie? Wybierzemy się do Akademii Fungi, aby zgłębić ten temat. Zobaczymy, jak wygląda akademia i jak uprawiane są tu grzyby. Porozmawiamy trochę o roli i zaletach grzybów, a nawet sami będziemy mogli spróbować podstaw ich uprawy podczas warsztatów. Mykologia, inaczej zwana grzyboznawstwem, to dziedzina biologii, która coraz częściej wchodzi w zakres zainteresowania i badań osób zajmujących się medycyną i leczniczym działaniem grzybów.


arrow

Ecstatic dance - zabawa i terapia ruchem

Taniec ecstatic to intencyjna podróż muzyczna, podczas której oddajemy się świadomej formie tańca spontanicznego. Praktykowany jest na całym świecie, jako sposób na wyrażenie swoich emocji i odzyskanie równowagi. W starożytnej i szeroko rozpowszechnionej praktyce szamanizmu, ekstatyczny taniec i rytmiczne bębnienie są używane do zmiany świadomości w praktykach duchowych. Ekstatyczne tańce sakralne znane są także z tradycji religijnych na całym świecie. Wybierzemy się, aby razem z innymi podróżnikami, zaznać tego niezwykłego poczucia wolności.


arrow

Sharing - wspólne sesje w kręgu

Każdy z nas będzie przeżywał retreat na swój sposób i pracował na swoimi indywidualnymi potrzebami, w swoim tempie, korzystając  różnych narzędzi i możliwości. Bardzo ważnym elementem wyprawy będzie spotkanie w kręgu, kiedy będziemy mogli podzielić się swoimi przeżyciami i spostrzeżeniami. Wzajemne wsparcie i zrozumienie będzie pomagało nam przeżywać procesy jeszcze głębiej i sprawi, że poczujemy się bezpiecznie i komfortowo.

arrow

Journaling - przelanie emocji na papier

Pisanie dziennika to fantastyczne narzędzie do samopoznania, zrozumienia swoich uczuć i pragnień. Podczas głębokiej pracy wewnętrznej, która czeka nas w trakcie retreatu, może być ono szczególnie pomocne, aby uporządkować emocje, które będą nam towarzyszyć. Podpowiemy Ci, jak prowadzić swój dziennik i co możesz z tego dla siebie wynieść. Podczas wspólnych sesji w kręgu każdy będzie miał okazję wypełnić swój pamiętnik i przelać na papier to, co mu w duszy gra.

arrow

MEDYTACJE I SESJE ODDECHOWE - OCZYŚĆ UMYSŁ

Podczas warsztatów skupimy się na zdrowym oddechu, złapiemy równowagę i zdystansujemy się od codziennych problemów. Nauka technik oddechowych połączona z regularną medytacją i praktyką jogi, jakie czekają nas w trakcie retreatu, zapewnią nam chwilę zatrzymania i spojrzenia w głąb siebie. Pracując z oddechem możemy poprawić swoje zdrowie i osiągnąć spokój. Przez dzisiejszy tryb życia w pędzącym świecie odeszliśmy od sposobów oddychania najzdrowszych i najbardziej optymalnych dla naszego organizmu. Warto przypomnieć sobie, jaki sposób łapania powietrza jest dla nas najzdrowszy.

arrow

JEZIORO ATITLán - odkrywanie okolicy

Podczas pobytu w Bambu Guest House będziemy mieli także czas na odkrywanie urokliwej okolicy i krótkie wycieczki. Kąpiele w jeziorze, pływanie na deskach SUP, trekkingi na okoliczne wzgórza, podziwianie wschodów i zachodów słońca…czeka nas wiele wrażeń. Zanurzymy się w naturze, odpoczniemy i poznamy miejscowości położone na brzegach Atitlán.

arrow

San Marcos la Laguna - wizyty w wiosce

Popołudniami i w czasie wolnym będziemy mogli wybrać się spacerem lub popularnymi w okolicy tuk tukami do pobliskiej miejscowości San Marcos. Skupia ona przybyszów z całego świata, odwiedzających liczne tutaj centra duchowości i retretów. Każdy będzie mógł skorzystać z masaży, zajrzeć do jednej z klimatycznych kawiarni lub sklepów z rękodziełem, a wieczorem zajrzeć na imprezę w magicznym stylu. Klimat tego miejsca jest niepowtarzalny!

arrow

Bambu Guest House - ekologiczny retreat

Podczas pobytu w Tzununa zamieszkamy w Bambu Guest House – ekologicznym pensjonacie stworzonym w oparciu o zasady permakultury, zrównoważonego rozwoju i życia regeneracyjnego. Bambu zostałwykonany z naturalnych, lokalnych materiałów, w tym bambusa, drewna, kamienia i szkła. Zamieszkamy tu w pokojach 2-8 osobowych – każdy z własną łazienką i ciepłą wodą, balkonem, WiFi i wspaniałymi widokami. Czas spędzać będziemy także we wspólnych przestrzeniach, jak sala do jogi z tarasem, czy biblioteka.

arrow

Dieta podczas retreatu - zdrowa, organiczna i wegetariańska

Stołować będziemy się zgodnie z zasadą typu „od pola do stołu”. Gospodarze przygotowują nam trzy pyszne, wyjątkowe posiłki dziennie ze świeżych produktów. Całe gospodarstwo jest skaliste i pokryte jedynie cienkimi warstwami gleby bogatymi w składniki odżywcze. Bambu Guest House może zaspokoić większość potrzeb dietetycznych, w tym – wegetariańską, wegańską, bez laktozy i glutenu.arrow
BELIZE I MEKSYK - DODATKOWY TYDZIEŃ NA KARAIBACH

TIKAL - niezwykłe miasto Majów

Zanim przekroczymy granicę z Belize i oddamy się relaksowi na Karaibach, czeka nas jeszcze jeden ekscytujący przystanek w Gwatemali – piękne i tajemnicze dawne miasto państwa Majów. Kiedy w Europie upadało cesarstwo rzymskie i kontynent pogrążył się w wiekach ciemnych, w Ameryce Centralnej rozkwitała cywilizacja Majów. Tikal jest najwspanialszym tego dowodem. Piękne piramidy, za którymi kryje się historia niesamowitej cywilizacji. Miejsce to było zapomniane przez wieki, ale dzisiaj można je już podziwiać w pełnej okazałości. Fajni „Gwiezdnych Wojen” będą mogli rozpoznać w nim scenografię, która pojawiła się w filmach Geogra Lucasa.

Mountain Pine Ridge - zielone serce Belize

Zmierzając w stronę rajskich plaż wybrzeża Karaibów, zatrzymamy się jeszcze w dżungli, aby zanurzyć się w bujną roślinność Belize. Tereny rezerwatu Mountain Pine Ridge zostały ustanowione skarbem przyrody w 1944 r. Rezerwat znajduje się w dystrykcie Cayo, w południowo-środkowej części Belize. Obszar tego rezerwatu przyrody zajmuje imponującą powierzchnię ponad 450 mk² i jest zdominowany przez sosny, co może zaskoczyć wielu gości, ponieważ stanowi wyraźny kontrast w stosunku do reszty tropikalnego kraju. Zobaczymy tu imponujące wodospady i zanurzymy się w naturalnych basenach powstających na ich kaskadach.

arrow

Przeprawa przez turkusowe wody – Belize City do San Pedro

Jak rajskie wakacje to najlepiej na rajskiej wyspie! Aby dostać się do San Pedro czeka nas rejs lokalnym promem. Na jego pokładzie  poczujesz powiew morskiej bryzy, a turkusowe wody Karaibów otoczą Cię z każdej strony. To szybki i wygodny sposób, aby dotrzeć do tej urokliwej wyspy i odkryć jej piękno. Przygotuj się na wspaniałe widoki i emocje.

arrow

Belize – relaks na Karaibach

Belize to niewielkie państwo w Ameryce Środkowej, położone nad Morzem Karaibskim. Jest to popularny cel turystyczny, ze względu na piękne plaże oraz zapierające dech w piersiach rafy koralowe, które rozciągając się na 320 km stanowią drugie, co do wielkości, takie miejsce na świecie. To także raj dla miłośników natury i sportów wodnych, ze względu na różnorodność miejsc do nurkowania – od płytkiej wody parków morskich z wieloma podwodnymi mieszkańcami, po Big Blue Hole, gdzie kilkadziesiąt metrów pod wodą znajdziemy ciemne, tajemnicze jaskinie. Ta była kolonia brytyjska to nie tylko rajskie plaże, ale także bujna roślinność – aż 60% powierzchni kraju zajmują bowiem lasy.

arrow

San Pedro - wakacje marzeń

Miasteczko San Pedro położone jest na niewielkiej wyspie Ambergris Caye. Życie płynie tu powoli, w rytmie szumu fal Morza Karaibskiego. Łagodna bryza, świeże owoce morza, lazurowe wody, promienie słońca na skórze przez cały dzień – można się rozmarzyć! A jeżeli wolicie aktywny wypoczynek, możecie spróbować tu wielu sportów wodnych – snorkeling, windsurfing, żeglarstwo, kajakarstwo i parasailing czekają na Was.

arrow

Rafa Koralowa Belize - najpiękniejsza rafa świata

Rafa Koralowa Belize jest to druga co do wielkości rafa koralowa na świecie. Jest to też jednen z najpiękniejszych i najbardziej zróżnicowanych ekosystemów morskich. Rozciągająca się na długości ponad 300 km rafa oferuje bogactwo kolorowych i egzotycznych ryb, żółwi morskich oraz delfinów. Występuje na niej 70 gatunków korali twardych i 36 miękkich oraz 500 gatunków ryb. To bogactwo przyrody czyni to Belize rajem dla nurków i każdego, kto marzy o zobaczeniu podwodnego świata!

arrow

Belize - zaznaj odrobiny luksusu

Podczas pobytu na rajskich Karaibach czeka nas zasłużony wypoczynek i odrobina luksusu. Zamieszkamy w pięknym ośrodku położonym tuż przy brzegu oceanu. Codziennie budzić będzie na szum fal i promienie słońca przenikające przez liście palmowe. Zamieszkamy w pięknej willi lub hotelu z pokojami 2 osobowymi i basenem. To będą dni wypełnione błogością, a dla chętnych, także aktywnym wypoczynkiem, podczas uprawiania sportów wodnych.

arrow

Tulum - ruiny Majów nad oceanem

W drodze powrotnej będziemy mieli okazję przejechać meksykański półwysep Jukatan znany z bogatej kultury i dziedzictwa Majów. Zatrzymamy się w Tulum, które jest nie tylko plażowym rajem i ulubionym miejscem celebrytów. To także kolejna okazja do poznania bogatej historii tego regionu. Jest to jedyne miejsce w kraju, gdzie zabytkowe budowle znajdziemy tuż nad brzegiem oceanu. Najciekawsze obiekty w Tulum to El Castillo oraz Templo del Dios del Viento znana także jako Świątynia Boga Wiatru. Ruiny miasta Majów z IV w. położone są na klifie, nad samym brzegiem Morza Karaibskiego.

* punkt programu uzależniony od połączeń lotniczych i czasu na realizację.

lokalna kuchnia

Jeśli jesteście smakoszami, to żaden z krajów, który odwiedzimy, Was nie zawiedzie! Każdy punkt na solistowej trasie Gwatemala-Belize-Meksyk to wycieczka marzeń dla kubków smakowych. Kuchnia Gwatemali, to przede wszystkim tłuste i mięsne potrawy, jak np. Pupusas – zrobione z mąki kukurydzianej placki, nadziewane serem lub mięsem, polane salsą. Podczas Retreatu będziemy z kolei spożywać głównie dania wegetariańskie, przyrządzane z ekologicznie uprawianych warzyw. Z kolei kuchnia belizyjska, stanowi mieszankę kuchni wszystkich grup etnicznych tam mieszkających. Do najbardziej popularnych potraw należą Panades, czyli smażone placki mięsne, duszony kurczak, ryż i fasola, czy Tamales – kukurydziana przekąska. Na wybrzeżu skosztować będziemy mogli oczywiście świeżych ryb i owoców morza. Meksykańskie jedzenie jest w Europie bardzo popularne. Burrito, Enchiladas, Guacamole, Tacos, Nachos – na sam dźwięk tych potraw, zaczyna burczeć w brzuchu.

 

arrow

Noclegi

Podczas wyprawy spać będziemy w klimatycznych hostelach, guesthouseach i apartamentach. W Antigua, noc spędzimy w nowoczesnym hostelu, w pokojach kilkuosobowych z łóżkami piętrowymi. W trakcie trekkingu na wulkan Acatenango, będziemy spali w drewnianych chatkach, na wysokości ponad 3000 m n.p.m. To będzie niesamowite przeżycie, a widoki, które będą nam towarzyszyły, zapamiętamy na całe życie! Podczas retreatu zamieszkamy w pokojach 3-8 osobowych z łazienkami, a w trakcie przemierzania Belize czekają nas noclegi w pokojach 2-6 osobowych z łazienkami. W hostelach zazwyczaj spać będziemy na łóżkach piętrowych, natomiast w hotelach na łóżkach pojedynczych i podwójnych. W San Pedro czeka nas nocleg w komfortowej willi lub hotelu w pokojach 2 osobowych.

arrow

NOCLEGI NAD JEZIOREM ATITLán

Podczas retreatu nad jeziorem 1 noc spędzimy w wiosce hippisów – Mystical Yoga Farm, gdzie czekają nas noclegi w pokojach 2-6 osobowych oraz drewnianych chatkach położonych wśród zieleni, gdzie łazienki są współdzielone, ekologiczne i kompostowe. Następnie, cały tydzień spędzimy w Bambu Guest Hose – klimatycznym guesthousie stworzonym z myślą o uczestnikach retreat’ów. Znajdziemy tu klimatyczną wspólną przestrzeń, shale do jogi oraz pokoje 2-8 osobowe z łóżkami pojedynczymi, podwójnymi oraz piętrowymi i z prywatnymi łazienkami. Oba miejsca stworzone są przez ludzi pełnych pasji, którzy wkładają w nie całe swoje serce i dobrą energię.

arrow

Transport

Podczas wyprawy Gwatemala-Belize-Meksyk naszym głównym środkiem transportu będą autobusy. Będziemy przemieszczać się prywatnym busem z lokalnym kierowcą. Po jeziorze Atitlán poruszać będziemy się wodnymi taxówkami, a po otaczających je wioskach tuk tukami. Na wyspę, do San Pedro udamy się promem lub wodną taxówką. Czekają nas piękne widoki, podziwiane zza szyby autobusu oraz z pokładu łodzi. Dla osób, które wybiorą przedłużoną opcję z pobytem na Karaibach przygotowaliśmy także lot wewnętrzny.

*Lot do Gwatemali będzie prawdopodobnie odbywał się z przesiadką w USA, co wiąże się z koniecznością wyrobienia wizy do USA lub ESTA.

arrow
ATRAKCJE DODATKOWE

CEREMONIA CACAO I OGNIA

Podczas 3,5 h wizyty w LavaLove – miejscu, gdzie ludzie pełni pasji i kultywujący rdzenne tradycje wiedzą wszystko o ceremonialnym kakale – możesz wziąć udział w przepięknym spotkaniu. Wokół kwiatowych ołtarzy, podczas prowadzonej ceremonii, spróbujesz napoju przygotowywanego z ziaren kakaowca rosnącego na zboczach gwatemalskich wulkanów. Będziesz medytował zapraszając swoje uczucia do wyjścia na powierzchnię i łącząc się ze swoją Jaźnią. Podczas ceremonii Kakao Majów możesz otrzymać krótki opis swojego świętego Nahual (Energii Majów), zgodnie z Twoją datą urodzenia. Jest to dar starożytnej mądrości, przewodnictwa, inspiracji, doświadczenia i lat praktyki starożytnej wiedzy oraz codziennej pracy energetycznej na świętej ścieżce życia.

Cena: 160 zł

arrow

Medycyna roślinna

Podczas ceremonii spożywa się wywar z pnącza dwóch amazońskich roślin. Już od czasów prekolumbijskich były one stosowane  zarówno w trakcie rytualnych obrzędów, jak i w celach leczniczych. Towarzyszy tubylcom podczas zaślubin, urodzin, wszelkiego rodzaju inicjacji, natomiast w medycynie naturalnej używana jest jako specyfik wzmacniający, wspomagający koncentrację i wydolność, jak również do oczyszczenia organizmu z gromadzących się w nim toksyn. Udział w tym rytuale to ceremonia, która zmienia życie i pozwala na najgłębszą autorefleksję. Ceremonia prowadzona jest w bezpieczny sposób przez lokalnego, doświadczonego szamana i trwa 1,5 dnia.

Cena:  ok. 1200 PLN

arrow

Mayan Birth Readings

Dowiedz się o swoim znaku urodzenia Majów (Nahual) i głównych energiach swojej osobowości zgodnie z kosmowizją Majów i świętym kalendarzem podczas wyjątkowej sesji jeden na jednego, która odbywa się po ceremonii ognia. Indywidualna sesja trwa ok. 20-30 min

Cena: 165 zł

arrow

REIKI - INDYWIDUALNA SESJA BIOENERGETYKI

Reiki to japońska technika relaksu, redukcji stresów i holistyczna metoda uzdrawiania ciała i ducha.  Polega ona na delikatnym przykładaniu dłoni do ciała i przekazywaniu uzdrawiającej energii. Energia Reiki polepsza samopoczucie, relaksuje a także wspomaga proces leczenia różnych schorzeń. Odpręż się, zrelaksuj i pozwól, żeby energia popłynęła przez Twoje ciało.

Cena: 333 zł/ 1 h

arrow

Lot paralotnią – Atitlan z lotu ptaka

Poczuj wolność i adrenalinę podczas lotu paralotnią nad jeziorem Atitlan! Skorzystaj z niezwykłej okazji, by podnieść się wysoko w powietrze i cieszyć się panoramicznymi widokami tego magicznego miejsca. Lot odbywa się w tandemie z instruktorem, dlatego niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym paralotniarzem czy zupełnie początkującym, ten lot zapewni Ci wyjątkowe przeżycia i emocje, których nigdy nie zapomnisz.

Lot trwa 20-45 minut i jego długość uzależniona jest od warunków pogodowych.

Cena: ok. 490 zł

arrow

Światowa mekka nurków – Great Blue Hole

Wyrusz na niezwykłą przygodę nurkowania z butlą w legendarnym Great Blue Hole w Belize! Zanurz się w tajemniczej głębinie tej słynnej podwodnej formacji, odkrywając jej fascynującą topografię i bogactwo flory i fauny. Możesz spotkać rekiny, żółwie i inne egzotyczne gatunki, podziwiając jednocześnie zapierający dech w piersiach widok na gigantyczny krater. To niezapomniane doświadczenie dla miłośników nurkowania w kultowym miejscu znanym na całym świecie.

Cena: 1700 PLN 

Cena zawiera: transport łodzią, 3 nurkowania, wizytę na Half Moon Caye Island, sprzęt do nurkowania, śniadanie, lunch, owoce, wodę.

Realizacja atrakcji uzależniona od ilości chętnych.

Aby wziąć udział w wycieczce trzeba:

  • posiadać Advanced Open Water Diver Certificate (uznawany przez PADI)
  • posiadać udokumentowane zejście na co najmniej 25 metrów
  • wypełnić oświadczenie medyczne (https://belizeprodivecenter.com/wp-content/uploads/2018/11/English-Medical-Statement-V201-10063-1.pdf)
  • ukończyć 15. rok życia

arrow

Snorkeling – Great Blue Hole

Wyrusz na niezwykłą przygodę snorkelingu w legendarnym Great Blue Hole w Belize! Podziwiaj podwodne istoty i piękną roślinność morską podczas pływania z maską i rurką.

Cena: 1300 PLN 

Cena zawiera: transport łodzią, 3 sesje snorkelingu, wizytę na Half Moon Caye Island, sprzęt do snorkelingu, śniadanie, lunch, owoce, wodę.

Realizacja atrakcji uzależniona od ilości chętnych.

arrow

WEBINAR PRAPREMIERA: “Gwatemala Retreat - Life changing adventure"

Zobacz co Cię czeka

Liderzy wyprawy

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej.Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Plane LOT

Wylot:

WAW/BER ?
Warszawa/Berlin
Plane
CUN/MEX/GUA
Cancun/Mexico City/Gwatemala

Powrót:

CUN/GUA ?
Cancun/Gwatemala
Plane
WAW/BER
Warszawa/Berlin
Cena biletu
4500 PLN ?

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

czytaj więcej...

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

GWATEMALA:

o

1 nocleg w Cancun/Gwatemala City/Antigua (w zależności od miejsca i godziny przylotu)

o

2 noce w Antigua w hostelu w pokojach 6-10 osobowych z łazienkami i śniadaniem

o

2-dniowy trekking na wulkan Acatenango z przewodnikiem i pełnym wyżywieniem

o

1 nocleg w bazie górskiej na wulkanie Acatenango

o

2 dniowy pobyt w Mystical Yoga Farm z pełnym wyżywieniem, praktyką jogi, sound healingiem i sauną temazcal

o

8 dniowy retreat w Tzununa nad jeziorem Atitlán

o

7 noclegów w guesthousie w pokojach 2-8 osobowych z łazienkami i pełnym wyżywieniem

o

opiekę i pomoc w doborze narzędzi warsztatowych do indywidualnych potrzeb podczas retreatu

o

codzienną praktykę jogi i medytacji podczas retreat'u

o

warsztat technik oddechowych

o

journaling, kręgi i sesje sharingowe

o

sesję w tradycyjnej saunie Temazcal

o

wizytę w Fungi Academy - szkole mykologii

o

udział w esctatic dane party

o

trekking na wschód słońca na wzgórze Indian Nose (lub podobne)

o

sesję kąpieli leśnej

o

wypożyczenie SUPa x 2 h

o

samodzielne oraz wspólne odkrywanie okolic Sam Marcos. koncerty, wydarzenia, eventy

o

transport prywatnym busem lub transportem publicznym z Gwatemala City do Antigua

o

transport prywatnym busem lub transportem publicznym z Antigua do Panajachel/Tzununa

o

transport prywatnym busem lub transportem publicznym z Panajachel/Tzununa do Gwatemala City

o

transport łódką na jeziorze do Mystical Yoga Farm oraz do San Marcos la Laguna

o

transfery lotniskowe

o

BELIZE + MEKSYK (dodatkowo):

o

2 noclegi w hotelu w okolicach Flores w pokojach 2-4 osobowych z łazienkami

o

1 nocleg w hotelu w Belize w pokojach 2-6 osobowych z łazienkami

o

3 noce w San Pedro w hotelu/apartamentach 2 osobowych z łazienkami

o

transport prywatnym busem lub transportem publicznym w Meksyku

o

taxi boat/prom z Belize City do San Pedo

o

taxi boat/prom z San Pedro do Chetumal

o

zwiedzanie wodospadów w Mountain Pine Ridge Reserve

o

zwiedzanie ruin Majów w Tikal

o

bilet wstępu do ruin w Tulum

o

opłaty wyjazdowe i wjazdowe do Meksyku i Belize

o

bogaty, autorski program wyjazdu

o

opiekę doświadczonego polskiego lidera

o

pakiet Solisty

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

o

składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera:

x

biletu lotniczego międzynarodowego

x

biletu na lot wewnętrzny Gwatemala City - Flores (opcja z Belize i Meksykiem) - koszt ok. 600 PLN

x

wyżywienia (oprócz ujętego w ofercie)

x

zwyczajowych napiwków

x

dodatkowych atrakcji fakultatywnych na miejscu

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Maj
Zaloguj się, aby dołączyć do listy rezerwowej
Icon Zostało 0 miejsc
Retreat Gwatemala + Karaiby
01.05.24 - 21.05.24
Lider Łukasz Nowak
Brak miejsc
Icon
Zaloguj się, aby dołączyć do listy rezerwowej
Icon Zostało 0 miejsc
Retreat Gwatemala
01.05.24 - 14.05.24
Lider Łukasz Nowak
Brak miejsc
Icon
+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów