Rowerami przez stolicę polskich gór

Fatbike zimą
Wybierz termin

Fatbike zimą

Poziom trudnościq
i Intensywny arrow

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Komfortq
i Podróżnik arrow

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Rodzajq
i Adventure arrow

Wyprawa pełna przygód – autorska trasa naszpikowana ekstremalnymi doznaniami. Przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Dlaczego warto jechać?

icon Zdobędziesz doświadczenia od najlepszych instruktorów.
icon Spędzisz aktywny weekend w stolicy polskich gór.
icon Sprawdzisz w warunkach zimowych topowe modele fatbike.
icon 60 kilometrów pokonanych na fatbike.
icon Poznasz techniki jazdy na “fatach”.
icon Posłuchasz opowieści z fatbikowych przygód.
icon Będziesz się świetnie bawił w solistowym gronie,
arrow
POLSKA
bottom bottom

Plan wyprawy

Malownicza Dolina Chochołowska
arrow
Siwa Polana
arrow
Polana Huciska
arrow
Wyżnia Brama Chochołowska
arrow
Polana Chochołowska
arrow
Wielka Krokiew
arrow
Droga Pod Ryglami
arrow

Fatbike - rowery na grubo

Faty są rowerami bardzo uniwersalnymi i nie należy ich kojarzyć tylko z jedną porą roku. Doskonale sprawdzają się zarówno podczas długich letnich wycieczek po lesie, plażach ale również zimowych szaleństwach w górach – i właśnie w tych warunkach wyruszymy na podbój podhalańskich szlaków. Szerokie opony zdają egzamin na trasach, gdzie pojawia się spora ilość luźnych kamieni i korzeni oraz śniegu. Sami nie używamy określenia Fat Bike, a Fun Bike, ponieważ te rowery dają dużo radości z jazdy tam, gdzie innymi rowerami nie jesteśmy w stanie dotrzeć.

Rowery, na których będziecie mieli okazję jeździć doskonale sprawdziły się podczas zawodów mistrzostw Polski, a także ultra maratonów.

arrow

DZIEŃ 1 - PIĄTEK

Spotykamy się o godzinie 14:00 w obiekcie API 3 zlokalizowany na Pardałówce. Pierwszego dnia zapoznamy Was z Fatbike’ami. Opowiemy o sprzęcie i jego możliwościach. Dopasujemy i ustawimy wspólnie sprzęt pod dwa dni szalonej jazdy. Po teoretycznym zapoznaniu się z rowerami nastąpi rozgrzewkowa przejażdżka wieczorową porą, następnie czeka nas pierwsza integracja i omówienie planu na sobotni podbój Podhala!

arrow

DZIEŃ 2 - SOBOTA

Początek trasy znajduje się na ostatnim parkingu w Dolinie Chochołowskiej na poz. 928 m n.p.m. Ruszamy w kierunku Polany Chochołowskiej. Po drodze mijamy Polanę Huciską, przejeżdżamy Wyżnią Bramą Chochołowską i dojeżdżamy do Polany Chochołowskiej na poz. 1137 m n.p.m. W tamtejszym schronisku robimy przerwę na ciepły posiłek i herbatę, po czym ruszamy  w drogę powrotną, która prowadzi długim zjazdem po śniegu. Trasa jest bardzo atrakcyjna pod względem widokowym, gdyż prowadzi jedną z najbardziej malowniczych dolin tatrzańskich. Wieczorem kolacja w formie grillowej, podczas której ogrzejemy się i odpoczniemy po trudach rowerowej przygody! Znajdziemy także czas na saunę!

arrow

DZIEŃ 3 - NIEDZIELA

Niedzielę zaczniemy od miejsca znanego fanom sportów zimowych nie tylko w Polsce – skocznia narciarskiea Wielka Krokiew 913 m n.p.m. Dzień rowerowy zakończymy na Siwej Polanie w Dolinie Chochołowskiej 928 m n.p.m. Trasa prowadzi w większości czarnym szlakiem turystycznym, zwanym popularnie Drogą pod Reglami, a na ostatnim odcinku zielonym szlakiem zaczynającym się na skraju Polany Biały Potok i prowadzącym do Doliny Chochołowskiej. W drodze powrotnej zatrzymamy się na krótką regenerację i przerwę na nacieszenie się tatrzańskimi widokami. Z Drogi pod Reglami  roztacza się widok na Zakopane, Gubałówkę i Butorowy Wierch.

arrow

Zakwaterowanie

Drewniany obiekt znajduje się w odległości około 2 km od słynnych Krupówek w spokojnej i malowniczej części Zakopanego – na Pardałówce. Przy obiekcie umiejscowione są liczne atrakcje zarówno turystyczne. Co najważniejsze – prosto z miejsca zakwaterowania będziemy ruszali na trasy bez konieczności transportu rowerów.

Do dyspozycji mamy 2 lub 3 – osobowe pokoje z pojedynczymi łóżkami, będzie więc bardzo komfortowo. Jesteśmy przekonani, że w ciepłej, domowej atmosferze oraz przy miłej obsłudze zapomnicie o zgiełku dnia codziennego.

arrow

* Program oraz trasa przejścia może ulec zmianie w związku z warunkami atmosferycznymi. Ostateczną decyzję podejmuje lider na miejscu.

arrow
Lider wyprawy

Adrian Badura

Solistowy lider, właściciel polskiej marki rowerowej BWB Custom Bike, podróżnik oraz instruktor snowboardu. W Klubie odpowiedzialny za realizację fatbike’owych wyjazdów w formule #LiveWild. “Rowery i podróże zawsze były obecne w moim życiu. Podczas licznych podróży i wyjazdów rowerowych szukałem sposobu na złamanie dotychczasowych schematów, aby zmienić sposób życia i wyrwać się z szarości dnia codziennego. Zdobyte doświadczenie inżynieryjne dało mi możliwość zrealizowania we własnym biurze projektowym unikalnego projektu ramy na grubych oponach. Tak powstał pierwszy Fatbike – Toudi, który miał być rowerem tylko dla mnie.  Nigdy bym nie przypuszczał, że tworząc Toudiego zrodzi to cały łańcuch wydarzeń w moim życiu, dzięki któremu mogę połączyć pasję i pracę!

arrow

BWB Custom Bikes

BWB Custom Bikes jest młodą marką na polskim rynku rowerowym. Głównym założycielem i projektantem jest Adrian Badura. BWB Custom Bikes stawia na jakość wykonania i na personalizację ram (specjalne malowania, dedykowane komponenty, indywidualna geometria) oraz wytworzenie więzi między użytkownikiem, a rowerem. Każdy projekt wykonywany jest ręcznie od początku do końca na terenie Polski. Głównym celem dla BWB Custom Bikes jest zbudowanie rowerów, które będą zdolne jeździć na każdym kontynencie bez względu na warunki, dostarczając użytkownikom maksymalną przyjemności z jazdy”. Stąd motto firmy: „different places, one pleasure”.

arrow

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

Dwa noclegi w apartamentach w pokojach 2 lub 3 - osobowych - 2 km od słynnych Krupówek w spokojnej i malowniczej części Zakopanego - na Pardałówce.

o

Dwa śniadania.

o

Ręczniki i pościel.

o

Dostęp do WIFI.

o

Taksa klimatyczna.

o

Parking przy apartamencie.

o

Korzystanie z sauny fińskiej w sąsiedzkim budynku.

o

Opiekę doświadczonego lidera solistowego.

o

Wynajem rowerów fat bike na cały okres trwania wyjazdu.

o

Wprowadzenie teoretyczne do jazdy na fatbike zimą.

o

Kask rowerowy.

o

Opiekę instruktorów.

o

Solistowy welcome pack.

o

ubezpieczenie podróżne po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (30 000 zł), Odpowiedzialność Cywilna - OC (szkody na osobie 100 000 zł, 50 000 zł szkody na mieniu).

o

Jedyną w swoim rodzaju przygodę z cyklu #LiveWild.

Cena nie zawiera:

x

Dojazdu na miejsce zbiórki i transportu powrotnego.

x

Wyżywienia (poza 2 śniadaniami).

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów