Fatbike zimą 22

Fatbike zimą Rowerami przez stolicę polskich gór

Pomysł na weekend marzeń

Soliści! Podbijaliśmy góry Izerskie na MTB, pokonywaliśmy Gorce na ebikes, czy szkoliliśmy się pod okiem Kuby Wichra na pumptrackach. Nadchodzi zima… Gdy wszystkie rowery zapadły w sen zimowy, fatbike ruszają na podbój górskich szlaków! Przed Wami rowerowa przygoda w samym środku Tatr, przy trzaskającym śniegu rozjeżdżanym przez 5 calowe opony. Do tego niesamowite śnieżne widoki i gwarantowana zabawa. A na koniec dnia solistowa integracja. Przed nami ok 60km zimowej wyprawy na szlakach niedostępnych dla zwykłych rowerów. 

 

Fatbike gwarantują zero ograniczeń przy planowaniu trasy, natomiast dają 100% frajdy! Po tym weekendzie Wasz sezon rowerowy będzie trwał cały rok, a głód odkrywania nowych zimowych szlaków będzie jeszcze większy.

#SolisciTeam

 

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Podróżnik

Komfort
Podróżnik

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Malownicza Dolina Chochołowska
 • Siwa Polana
 • Polana Huciska
 • Wyżnia Brama Chochołowska
 • Polana Chochołowska
 • Wielka Krokiew
 • Droga Pod Ryglami

Fatbike - rowery na grubo

Faty są rowerami bardzo uniwersalnymi i nie należy ich kojarzyć tylko z jedną porą roku. Doskonale sprawdzają się zarówno podczas długich letnich wycieczek po lesie, plażach ale również zimowych szaleństwach w górach – i właśnie w tych warunkach wyruszymy na podbój podhalańskich szlaków. Szerokie opony zdają egzamin na trasach, gdzie pojawia się spora ilość luźnych kamieni i korzeni oraz śniegu. Sami nie używamy określenia Fat Bike, a Fun Bike, ponieważ te rowery dają dużo radości z jazdy tam, gdzie innymi rowerami nie jesteśmy w stanie dotrzeć.

Rowery, na których będziecie mieli okazję jeździć doskonale sprawdziły się podczas zawodów mistrzostw Polski, a także ultra maratonów.

DZIEŃ 1 - PIĄTEK

Spotykamy się o godzinie 14:00 w obiekcie API 3 zlokalizowany na Pardałówce. Pierwszego dnia zapoznamy Was z Fatbike’ami. Opowiemy o sprzęcie i jego możliwościach. Dopasujemy i ustawimy wspólnie sprzęt pod dwa dni szalonej jazdy. Po teoretycznym zapoznaniu się z rowerami nastąpi rozgrzewkowa przejażdżka wieczorową porą, następnie czeka nas pierwsza integracja i omówienie planu na sobotni podbój Podhala!

DZIEŃ 2 - SOBOTA

Początek trasy znajduje się na ostatnim parkingu w Dolinie Chochołowskiej na poz. 928 m n.p.m. Ruszamy w kierunku Polany Chochołowskiej. Po drodze mijamy Polanę Huciską, przejeżdżamy Wyżnią Bramą Chochołowską i dojeżdżamy do Polany Chochołowskiej na poz. 1137 m n.p.m. W tamtejszym schronisku robimy przerwę na ciepły posiłek i herbatę, po czym ruszamy  w drogę powrotną, która prowadzi długim zjazdem po śniegu. Trasa jest bardzo atrakcyjna pod względem widokowym, gdyż prowadzi jedną z najbardziej malowniczych dolin tatrzańskich. Wieczorem kolacja w formie grillowej, podczas której ogrzejemy się i odpoczniemy po trudach rowerowej przygody! Znajdziemy także czas na saunę!

DZIEŃ 3 - NIEDZIELA

Niedzielę zaczniemy od miejsca znanego fanom sportów zimowych nie tylko w Polsce – skocznia narciarskiea Wielka Krokiew 913 m n.p.m. Dzień rowerowy zakończymy na Siwej Polanie w Dolinie Chochołowskiej 928 m n.p.m. Trasa prowadzi w większości czarnym szlakiem turystycznym, zwanym popularnie Drogą pod Reglami, a na ostatnim odcinku zielonym szlakiem zaczynającym się na skraju Polany Biały Potok i prowadzącym do Doliny Chochołowskiej. W drodze powrotnej zatrzymamy się na krótką regenerację i przerwę na nacieszenie się tatrzańskimi widokami. Z Drogi pod Reglami  roztacza się widok na Zakopane, Gubałówkę i Butorowy Wierch.

Fatbike zimą 21

Zakwaterowanie

Drewniany obiekt znajduje się w odległości około 2 km od słynnych Krupówek w spokojnej i malowniczej części Zakopanego – na Pardałówce. Przy obiekcie umiejscowione są liczne atrakcje zarówno turystyczne. Co najważniejsze – prosto z miejsca zakwaterowania będziemy ruszali na trasy bez konieczności transportu rowerów.

Do dyspozycji mamy 2 lub 3 – osobowe pokoje z pojedynczymi łóżkami, będzie więc bardzo komfortowo. Jesteśmy przekonani, że w ciepłej, domowej atmosferze oraz przy miłej obsłudze zapomnicie o zgiełku dnia codziennego.

Dlaczego warto jechać?

 • Zdobędziesz doświadczenia od najlepszych instruktorów.
 • Spędzisz aktywny weekend w stolicy polskich gór.
 • Sprawdzisz w warunkach zimowych topowe modele fatbike.
 • 60 kilometrów pokonanych na fatbike.
 • Poznasz techniki jazdy na “fatach”.
 • Posłuchasz opowieści z fatbikowych przygód.
 • Będziesz się świetnie bawił w solistowym gronie,

* Program oraz trasa przejścia może ulec zmianie w związku z warunkami atmosferycznymi. Ostateczną decyzję podejmuje lider na miejscu.

Lider wyprawy

Adrian Badura

Solistowy lider, właściciel polskiej marki rowerowej BWB Custom Bike, podróżnik oraz instruktor snowboardu. W Klubie odpowiedzialny za realizację fatbike’owych wyjazdów w formule #LiveWild. “Rowery i podróże zawsze były obecne w moim życiu. Podczas licznych podróży i wyjazdów rowerowych szukałem sposobu na złamanie dotychczasowych schematów, aby zmienić sposób życia i wyrwać się z szarości dnia codziennego. Zdobyte doświadczenie inżynieryjne dało mi możliwość zrealizowania we własnym biurze projektowym unikalnego projektu ramy na grubych oponach. Tak powstał pierwszy Fatbike – Toudi, który miał być rowerem tylko dla mnie.  Nigdy bym nie przypuszczał, że tworząc Toudiego zrodzi to cały łańcuch wydarzeń w moim życiu, dzięki któremu mogę połączyć pasję i pracę!

BWB Custom Bikes

BWB Custom Bikes jest młodą marką na polskim rynku rowerowym. Głównym założycielem i projektantem jest Adrian Badura. BWB Custom Bikes stawia na jakość wykonania i na personalizację ram (specjalne malowania, dedykowane komponenty, indywidualna geometria) oraz wytworzenie więzi między użytkownikiem, a rowerem. Każdy projekt wykonywany jest ręcznie od początku do końca na terenie Polski. Głównym celem dla BWB Custom Bikes jest zbudowanie rowerów, które będą zdolne jeździć na każdym kontynencie bez względu na warunki, dostarczając użytkownikom maksymalną przyjemności z jazdy”. Stąd motto firmy: “different places, one pleasure”.

Transport

Termin już minął

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

890 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 445 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 445 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

Podana kwota jest kwotą orientcyjną.

Cena zawiera

 • Dwa noclegi w apartamentach w pokojach 2 lub 3 - osobowych - 2 km od słynnych Krupówek w spokojnej i malowniczej części Zakopanego - na Pardałówce.
 • Dwa śniadania.
 • Ręczniki i pościel.
 • Dostęp do WIFI.
 • Taksa klimatyczna.
 • Parking przy apartamencie.
 • Korzystanie z sauny fińskiej w sąsiedzkim budynku.
 • Opiekę doświadczonego lidera solistowego.
 • Wynajem rowerów fat bike na cały okres trwania wyjazdu.
 • Wprowadzenie teoretyczne do jazdy na fatbike zimą.
 • Kask rowerowy.
 • Opiekę instruktorów.
 • Solistowy welcome pack.
 • ubezpieczenie podróżne po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (30 000 zł), Odpowiedzialność Cywilna - OC (szkody na osobie 100 000 zł, 50 000 zł szkody na mieniu).
 • Jedyną w swoim rodzaju przygodę z cyklu #LiveWild.

Cena nie zawiera:

 • Dojazdu na miejsce zbiórki i transportu powrotnego.
 • Wyżywienia (poza 2 śniadaniami).

Wybierz termin i jedź z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Z cyklu Live Wild

Beskid Śląski na rakietach śnieżnych

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Z cyklu Live Wild

Bieszczadzka zima z dala od cywilizacji

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Z cyklu Live Wild

Bieszczadzki zimowy trekking

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Z cyklu Live Wild

Beskid Śląski na rakietach śnieżnych

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Z cyklu Live Wild

Bieszczadzka zima z dala od cywilizacji

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Z cyklu Live Wild

Bieszczadzki zimowy trekking

Zobacz terminy
Zobacz terminy