Z cyklu Live Wild Beskid Śląski na rakietach śnieżnych
Pomysł na weekend marzeń
Soliści, przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy zimowy wypad w Beskid Śląski. Tym razem zmierzymy się z Królową tego pasma – Baranią Górą – której skute lodem i śniegiem szlaki pokonamy na rakietach śnieżnych. Sprzęt pozwoli nam poruszać się sprawnie nawet po głębokich skarpach, co pozwoli nam dotrzeć do najdzikszych i najpiękniejszych miejsc w tym rejonie. Wyruszymy na poszukiwanie źródeł Wisły wysoko w Beskidach, bo to właśnie pod Baranią Górą początek ma największa polska rzeka. Na obszernych, zaśnieżonych beskidzkich halach nauczymy się wędrówki w rakietach śnieżnych – przekonacie się, jaka to przydatna umiejętność! Naszą bazą na 3 dni będzie klimatyczne schronisko na Przysłopie pod Baranią Górą, gdzie w cieple kominka przy drewnianych stołach poczujemy niepowtarzalny zimowy klimat gór. Wieczory umilą nam opowieści podróżnicze zaprawionych w boju górołazów: Tomka Habdasa i Łukasza Zacnego.
#SolisciTeam
Poziom
Aktywny
Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Komfort
Żyj dziko
Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych
Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.
Plan wyprawy
- Wisła
- Czarna Wisełka
- Schronisko PTTK na Przysłopie
- Barania Góra
- Magurka Radziechowska
- Biała Wisełka
Sprawdź się zimą w górach!
Nie musisz być górskim profesjonalistą ze złota odznaką PTTK. Ten weekend jest dla każdego. Dla początkujących i dla zaawansowanych. Najważniejsze, to spędzić czas z dala od miejskiej dżungli i poznać piękno Beskidów przysłoniętych białym puchem. W trakcie wędrówki będziemy pokonywać około 10-14 km dziennie, a poziom trudności trasy dopasujemy nawet do tych, którzy po raz pierwszy przypną rakiety śnieżne do butów.