Bieszczadzka zima z dala od cywilizacji

Z cyklu Live Wild
Wybierz termin

Z cyklu Live Wild

Poziom trudnościq
i Intensywny arrow

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Komfortq
i Odkrywca arrow

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach. Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Rodzajq
i Adventure arrow

Wyprawa pełna przygód – autorska trasa naszpikowana ekstremalnymi doznaniami. Przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Atrakcje, które na Ciebie czekają?

icon Około 36 km zimowej wędrówki po malowniczych szlakach Bieszczadzkiego Parku Narodowego.
icon Pobyt w Bacówce położonej z dala od cywilizacji.
icon Ogniskowe opowieści o bieszczadzkich wędrówkach.
icon Porady, jak bezpiecznie wędrować po górach i jak sobie radzić w trudnych sytuacjach w terenie.
icon Wspólne gotowania w bushcraftowym stylu połączone z nauka rozpalania ognia w każdych warunkach.
arrow

Weekend #LiveWild - dlaczego warto jechać?

icon Spędzisz niesamowicie aktywny weekend w Bieszczadach w gronie innych górskich włóczęgów, rozkoszując się urokami zimy w najpiękniejszych górach.
icon Dowiesz się jak bezpiecznie wędrować po górach.
icon Posłuchasz opowieści o bieszczadzkiej historii, ciekawostek ze szlaku oraz anegdot z wędrówek poza szlakiem.
icon Nauczysz się jak skutecznie rozpalić ogień a potem wspólnie z resztą grupy przygotujesz pyszną kolację w bushcraftowym klimacie.
icon Zasmakujesz ciszy i wolności, i wcale nie będziesz mieć ochoty żeby ten weekend się kończył.
icon Będziesz się świetnie bawił w solistowym gronie.
arrow
POLSKA
bottom bottom

Plan wyprawy

Mała Rawka
arrow
Połonina Caryńska
arrow
Brzegi Górne
arrow
Przełęcz Wyżna
arrow
Dział
arrow
Przełęcz Wyżniańska
arrow
Tarnica
arrow
Wołosate
arrow

Bieszczadzkie cudo natury

„Rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady” – z pewnością wielu z Was rozważało tę opcję. Bajkowe krajobrazy i ogromna ilość malowniczych szlaków to główne zalety tego pasma górskiego – o każdej porze roku!

My przybliżymy Wam Bieszczady w wersji zimowej. W trakcie weekendu czeka nas wiele tras do przebycia, wiele widoków do zobaczenia, wiele emocji, które pozostaną w pamięci i sercach.

 

arrow

Bushcraftowa integracja przy ognisku

Weekend w Bieszczadach to nie tylko górskie wędrówki, ale też czas spędzony przy ciepłym ognisku. Zapewniamy miłe towarzystwo podobnie myślących podróżników i wiele śmiechu!

To będzie też okazja na wymianę doświadczeń podróżniczych oraz przeróżnych porad i ciekawostek. Choć Bieszczady często traktowane są z przymrużeniem oka, jako góry stosunkowo niskie i niewymagające, to w zimie potrafią nie tylko dać w kość, potrafią również być niebezpieczne.

Dlatego też dowiecie się jak z rozwagą poruszać się po górach w zimie i jak zachować się w kryzysowej sytuacji.

 

arrow

DZIEŃ 1 - PIĄTEK [8.5 KM MARSZU]

Bacówka pod Małą Rawką – Mała Rawka – Bacówka pod Małą Rawką

 

Spotykamy się o godzinie 11.00. Przed wyjściem w góry omówimy zasady zimowego wędrowania, porozmawiamy o właściwym wyposażeniu na wyjście w góry i zrobimy wspólny przegląd sprzętu, aby nie zabrakło nam niczego w naszym ekwipunku wyprawowym.

Bezpieczeństwo, szczególnie w porze zimowej, to sprawa najważniejsza. Zima, to znacznie krótsze dni, dlatego nie chcąc tracić czasu około godziny 13 zaopatrzeni w ciepłe płyny i energetyczne przekąski wyruszymy w kierunku Małej Rawki.

Wspinając się najpierw mozolnie do góry przez las, po dotarciu na szczyt będziemy mogli podziwiać zachodzące słońce daleko za słowackimi pasmami gór. Powrót do Bacówki odbywać się będzie po zmroku.

Wsłuchując się w głosy lasu być może uda się nawet usłyszeć wilki, jeśli śnieg nie będzie zbyt głośno skrzypiał pod butami. Po powrocie spędzimy czas przy ognisku wspólnie przygotowując kolację i dzieląc się naszymi podróżniczymi opowieściami.

arrow

DZIEŃ 2 - SOBOTA [17 KM MARSZU]

Bacówka pod Małą Rawką – Połonina Caryńska – Brzegi Górne – Przełęcz Wyżnia – Dział – Mała Rawka – Bacówka pod Małą Rawką

 

Sobota rozpocznie się bardzo wcześnie. Jeśli chcemy zdążyć na wschód słońca, musimy wyruszyć ponad 2 godziny przed jego wschodem.

Dzień dobry sobocie powiemy na Połoninie Caryńskiej, na którą dotrzemy żółtym szlakiem. Przemierzymy lasem szlak do Brzegów Górnych, gdzie zorganizujemy polowe śniadanie.

Następnie szlak wiódł będzie kolorem czerwonym w kierunku Połoniny Wetlińskiej, potem w środku lasu odbijemy na szlak żółty, którym dotrzemy do Przełęczy Wyżniej.

Dalsza część wędrówki wiodła będzie otwartym terenem w kierunku Małej Rawki, gdzie musimy dotrzeć na zachód słońca.

Kiedy już pożegnamy dzień oblani złotymi promieniami, udamy się, zaopatrzeni w światło czołówek wprost do Bacówki, gdzie będziemy kontynuować naszą integrację.

arrow

DZIEŃ 3 - NIEDZIELA [11 km marszu]

Przełęcz Wyżniańska (transport do Wołosatego) – Tarnica – Wołosate – transport do Przełęczy Wyżniańskiej

 

Po niedzielnym śniadaniu, na dobre zakończenie weekendu pełnego wędrówek i niezapomnianych chwil, pozwolimy sobie na skonsumowanie wisienki z bieszczadzkiego tortu i wyruszymy na Tarnicę.

Z parkingu na Przełęczy Wyżniańskiej zostaniemy przetransportowani do Wołosatego, skąd rozpoczyna się niebieski szlak na Tarnicę. Niespiesznie wyruszymy w górę, aby jeszcze przed południem cieszyć się urzekającymi widokami na ośnieżone szczyty rozlewające się dookoła.

Po pamiątkowym zdjęciu przy krzyżu wrócimy tym samym szlakiem do Wołosatego, skąd zostaniemy przewiezieni na parking na Przełęczy Wyżniańskiej, gdzie zakończymy, we wczesnych godzinach popołudniowych nasz szalony weekend i tęskniąc bezpiecznie wrócimy do domów.

 

 

arrow

* Program oraz trasa przejścia może ulec zmianie w związku z warunkami atmosferycznymi. Ostateczną decyzję podejmuje lider na miejscu.

arrow

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

Dwie noce wraz ze śniadaniem w Hotelu Górskim PTTK.

o

Porady i wskazówki jak przygotować się do wyjścia w góry.

o

Program wieczorny z prelekcją o wędrówkach z dala od cywilizacji.

o

Podstawy praktyczne z zakresu bushcraftu; od skutecznego sposobu rozpalenia ogniska do porad jak przetrwać w trudnym terenie.

o

Dwie kolacje przy ognisku wraz z praktyczną nauką improwizowanego przyrządzania posiłku.

o

Masę wędrówek i podziwianie zachodów słońca nad rozległymi dolinami.

o

Jedyną w swoim rodzaju przygodę z cyklu #LiveWild.

o

ubezpieczenie podróżne po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (30 000 zł), Odpowiedzialność Cywilna - OC (szkody na osobie 100 000 zł, 50 000 zł szkody na mieniu).

o

Opiekę doświadczonego lidera.

Cena nie zawiera:

x

Dojazdu na miejsce zbiórki (Hotel Górski PTTK) i transportu powrotnego.

x

Wyżywienia (poza 2 śniadaniami i składnikami na dwie kolacje przy ognisku).

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów