Bieszczadzka zima z dala od cywilizacji
Z cyklu Live Wild

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach. Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Wyprawa pełna przygód – autorska trasa naszpikowana ekstremalnymi doznaniami. Przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.
Atrakcje, które na Ciebie czekają?
Weekend #LiveWild - dlaczego warto jechać?
Plan wyprawy
Bieszczadzkie cudo natury
„Rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady” – z pewnością wielu z Was rozważało tę opcję. Bajkowe krajobrazy i ogromna ilość malowniczych szlaków to główne zalety tego pasma górskiego – o każdej porze roku!
My przybliżymy Wam Bieszczady w wersji zimowej. W trakcie weekendu czeka nas wiele tras do przebycia, wiele widoków do zobaczenia, wiele emocji, które pozostaną w pamięci i sercach.
Bushcraftowa integracja przy ognisku
Weekend w Bieszczadach to nie tylko górskie wędrówki, ale też czas spędzony przy ciepłym ognisku. Zapewniamy miłe towarzystwo podobnie myślących podróżników i wiele śmiechu!
To będzie też okazja na wymianę doświadczeń podróżniczych oraz przeróżnych porad i ciekawostek. Choć Bieszczady często traktowane są z przymrużeniem oka, jako góry stosunkowo niskie i niewymagające, to w zimie potrafią nie tylko dać w kość, potrafią również być niebezpieczne.
Dlatego też dowiecie się jak z rozwagą poruszać się po górach w zimie i jak zachować się w kryzysowej sytuacji.
DZIEŃ 1 - PIĄTEK [8.5 KM MARSZU]
Bacówka pod Małą Rawką – Mała Rawka – Bacówka pod Małą Rawką
Spotykamy się o godzinie 11.00. Przed wyjściem w góry omówimy zasady zimowego wędrowania, porozmawiamy o właściwym wyposażeniu na wyjście w góry i zrobimy wspólny przegląd sprzętu, aby nie zabrakło nam niczego w naszym ekwipunku wyprawowym.
Bezpieczeństwo, szczególnie w porze zimowej, to sprawa najważniejsza. Zima, to znacznie krótsze dni, dlatego nie chcąc tracić czasu około godziny 13 zaopatrzeni w ciepłe płyny i energetyczne przekąski wyruszymy w kierunku Małej Rawki.
Wspinając się najpierw mozolnie do góry przez las, po dotarciu na szczyt będziemy mogli podziwiać zachodzące słońce daleko za słowackimi pasmami gór. Powrót do Bacówki odbywać się będzie po zmroku.
Wsłuchując się w głosy lasu być może uda się nawet usłyszeć wilki, jeśli śnieg nie będzie zbyt głośno skrzypiał pod butami. Po powrocie spędzimy czas przy ognisku wspólnie przygotowując kolację i dzieląc się naszymi podróżniczymi opowieściami.
DZIEŃ 2 - SOBOTA [17 KM MARSZU]
Bacówka pod Małą Rawką – Połonina Caryńska – Brzegi Górne – Przełęcz Wyżnia – Dział – Mała Rawka – Bacówka pod Małą Rawką
Sobota rozpocznie się bardzo wcześnie. Jeśli chcemy zdążyć na wschód słońca, musimy wyruszyć ponad 2 godziny przed jego wschodem.
Dzień dobry sobocie powiemy na Połoninie Caryńskiej, na którą dotrzemy żółtym szlakiem. Przemierzymy lasem szlak do Brzegów Górnych, gdzie zorganizujemy polowe śniadanie.
Następnie szlak wiódł będzie kolorem czerwonym w kierunku Połoniny Wetlińskiej, potem w środku lasu odbijemy na szlak żółty, którym dotrzemy do Przełęczy Wyżniej.
Dalsza część wędrówki wiodła będzie otwartym terenem w kierunku Małej Rawki, gdzie musimy dotrzeć na zachód słońca.
Kiedy już pożegnamy dzień oblani złotymi promieniami, udamy się, zaopatrzeni w światło czołówek wprost do Bacówki, gdzie będziemy kontynuować naszą integrację.
DZIEŃ 3 - NIEDZIELA [11 km marszu]
Przełęcz Wyżniańska (transport do Wołosatego) – Tarnica – Wołosate – transport do Przełęczy Wyżniańskiej
Po niedzielnym śniadaniu, na dobre zakończenie weekendu pełnego wędrówek i niezapomnianych chwil, pozwolimy sobie na skonsumowanie wisienki z bieszczadzkiego tortu i wyruszymy na Tarnicę.
Z parkingu na Przełęczy Wyżniańskiej zostaniemy przetransportowani do Wołosatego, skąd rozpoczyna się niebieski szlak na Tarnicę. Niespiesznie wyruszymy w górę, aby jeszcze przed południem cieszyć się urzekającymi widokami na ośnieżone szczyty rozlewające się dookoła.
Po pamiątkowym zdjęciu przy krzyżu wrócimy tym samym szlakiem do Wołosatego, skąd zostaniemy przewiezieni na parking na Przełęczy Wyżniańskiej, gdzie zakończymy, we wczesnych godzinach popołudniowych nasz szalony weekend i tęskniąc bezpiecznie wrócimy do domów.
* Program oraz trasa przejścia może ulec zmianie w związku z warunkami atmosferycznymi. Ostateczną decyzję podejmuje lider na miejscu.
Cena
Koszt wyprawy
590 pln
Koszt wyprawy
Składowe ceny
Cena zawiera
Dwie noce wraz ze śniadaniem w Hotelu Górskim PTTK.
Porady i wskazówki jak przygotować się do wyjścia w góry.
Program wieczorny z prelekcją o wędrówkach z dala od cywilizacji.
Podstawy praktyczne z zakresu bushcraftu; od skutecznego sposobu rozpalenia ogniska do porad jak przetrwać w trudnym terenie.
Dwie kolacje przy ognisku wraz z praktyczną nauką improwizowanego przyrządzania posiłku.
Masę wędrówek i podziwianie zachodów słońca nad rozległymi dolinami.
Jedyną w swoim rodzaju przygodę z cyklu #LiveWild.
ubezpieczenie podróżne po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (30 000 zł), Odpowiedzialność Cywilna - OC (szkody na osobie 100 000 zł, 50 000 zł szkody na mieniu).
Opiekę doświadczonego lidera.
Cena nie zawiera:
Dojazdu na miejsce zbiórki (Hotel Górski PTTK) i transportu powrotnego.
Wyżywienia (poza 2 śniadaniami i składnikami na dwie kolacje przy ognisku).
Brak Terminów
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów