Bieszczadzki zimowy trekking

Z cyklu Live Wild
Wybierz termin

Z cyklu Live Wild

Poziom trudnościq
i Intensywny arrow

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Komfortq
i Odkrywca arrow

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach. Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Rodzajq
i Adventure arrow

Wyprawa pełna przygód – autorska trasa naszpikowana ekstremalnymi doznaniami. Przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Atrakcje, które na Ciebie czekają?

icon Około 43 km marszu po najbardziej widokowych bieszczadzkich połoninach w środku zimy.
icon Bezpieczny i wygodny nocleg w hotelu Górskim PTTK.
icon Ogniskowe opowieści o bieszczadzkich wędrówkach.
icon Porady, jak bezpiecznie wędrować po górach i jak sobie radzić w trudnych sytuacjach w terenie.
icon Wspólne gotowania w bushcraftowym stylu połączone z nauka rozpalania ognia w każdych warunkach.
arrow

Weekend #LiveWild - dlaczego warto jechać?

icon Spędzisz niesamowicie aktywny weekend w Bieszczadach w gronie innych górskich włóczęgów, rozkoszując się urokami zimy w najpiękniejszych górach.
icon Dowiesz się jak bezpiecznie wędrować po górach.
icon Posłuchasz opowieści o bieszczadzkiej historii, ciekawostek ze szlaku oraz anegdot z wędrówek poza szlakiem.
icon Nauczysz się jak skutecznie rozpalić ogień a potem wspólnie z resztą grupy przygotujesz pyszną kolację w bushcraftowym klimacie.
icon Zasmakujesz ciszy i wolności, i wcale nie będziesz mieć ochoty żeby ten weekend się kończył.
icon Będziesz się świetnie bawił w solistowym gronie.
arrow
POLSKA
bottom bottom

Plan wyprawy

Ustrzyki Górne
arrow
Połonina Caryńska
arrow
Rozsypaniec
arrow
Halicz
arrow
Tarnica
arrow
Wielka Rawka
arrow

Rozsmakuj się w Bieszczadach!

Jeśli lubisz ciszę, jeśli lubisz wędrować, nie obce Ci są podmuchy lodowatego wiatru mrożące twarz i czołówka rozświetlająca mrok kiedy stąpasz po zaśnieżonej ścieżce, to ten wyjazd jest dokładnie dla Ciebie. I choć na górze często ciszę zagłusza dudniący wiatr, to ponownie można jej zaznać chroniąc się w prawdziwej karpackiej puszczy.

Zaplanowane trasy, które latem potrafią być dla większości krótszym lub dłuższym spacerem zimą potrafią nabrać zgoła odmiennego wyrazu. I tylko od pogody zależy, jak bardzo dostaniemy w kość. Ale czy jest coś piękniejszego, niż satysfakcja z dobrze spożytkowanego czasu, kiedy po całym dniu wyzwań wciąż Ci mało?

arrow

Dowiedz się jak zachować bezpieczeństwo w górach podczas zimy

I choć Bieszczady często traktowane są z przymrużeniem oka, jako góry stosunkowo niskie i niewymagające, to w zimie potrafią nie tylko dać w kość, potrafią również być niebezpieczne.

Otwarte przestrzenie połonin przy niesprzyjającej pogodzie – mroźnym wietrze i słabej widoczności – potrafią zmylić niedostępnością niejednego wędrowca spychając go ze szlaku. Podczas wieczornych integracji oraz na szlaku znajdziemy więc czas na ciekawostki i rady o tym, jak bezpiecznie poruszać się po górach w zimie.

arrow

Integracja przy ognisku

Weekend w Bieszczadach to nie tylko górskie wędrówki, ale też czas spędzony przy ciepłym ognisku. Zapewniamy miłe towarzystwo podobnie myślących podróżników i wiele śmiechu! To będzie okazja na wymianę doświadczeń podróżniczych oraz przeróżnych porad i ciekawostek. 

arrow

DZIEŃ 1 - PIĄTEK [12 KM MARSZU]

Ustrzyki Górne – Hotel Górski PTTK

 

Spotykamy się o godzinie 11.00 na parkingu Hotelu Górskiego PTTK i tam omówimy zasady zimowego wędrowania, porozmawiamy o właściwym wyposażeniu na wyjście w góry i zrobimy wspólny przegląd sprzętu, jaki zabraliśmy ze sobą, tak aby nikomu nie zabrakło niczego istotnego w ekwipunku.

Bezpieczeństwo, szczególnie w porze zimowej, to sprawa niebagatelna. Okres zimy, to dość krótkie dni, dlatego nie czekając, około godziny 13 zaopatrzeni w ciepły napitek i  energetyczne przekąski wyruszymy w kierunku Połoniny Caryńskiej, na której będziemy mogli podziwiać odchodzący ku nocnemu odpoczynkowi dzień.

Powrót do naszego punktu zakwaterowania będziemy realizować już po zmroku, co będzie dodatkową okazją wsłuchania się tę magiczną cześć dnia, kiedy miliony gwiazd rozbłyskują nad głowami. Piątkowe wyjście nie będzie bardzo angażujące kondycyjnie, dlatego po powrocie spędzimy wesoły czas przy ognisku, tuż obok płynącego potoku Wołosaty ciesząc się ciepłem bijącym od ognia, delektując przepyszną, rozgrzewającą zupą wprost z usmolonego kociołka.

 

arrow

DZIEŃ 2 - SOBOTA [19 KM MARSZU]

Ustrzyki Górne/Wołosate – Rozsypaniec – Halicz – Tarnica – Wołosate/Ustrzyki Górne  

 

Sobota będzie dniem pełnym wyzwań i pięknych widoków. Tego dnia wybierzemy się na najbardziej widokowy, ze wszystkich widokowych szlaków w Bieszczadach. Wyruszymy z miejscowości Wołosate – to tam jest właśnie ta magiczna czerwona kropka na szlakowskazie, która rozpoczyna lub kończy (w zależności od obranego kierunku) wędrówkę Głównym Szlakiem Beskidzkim.

My również wyruszymy śladem tego szlaku, gdzie początkowe kilometry wiodły będą wąską dróżka, przez las w kierunku Przełęczy Bukowskiej, tuż przy samej granicy z Ukrainą. Od Przełęczy zaczniemy doznawać wszystkiego, co w Bieszczadach najpiękniejsze.

Kolejno zdobywać będziemy: Rozsypaniec, Halicz (trzeci pod względem wysokości), ciesząc oko przepięknymi panoramami na polskie i ukraińskie Bieszczady. Trawersując Kopę Bukowską i Krzemień dotrzemy do przełęczy pod Tarnicą, na którą wejdziemy, aby podziwiać przy odrobine szczęścia przepiękny zachód słońca w otoczeniu połonin.

Po powrocie będziemy integrować się przy ognisku piekąc wspólnie kiełbaski o rozprawiając o naszej pasji.

 

arrow

DZIEŃ 3 - NIEDZIELA [12 km marszu]

Ustrzyki Górne – Wielka Rawka – Ustrzyki Górne

 

Po niedzielnym śniadaniu nie ma lepszej metody na przebudzenie, jak wyjść na mróz i wyruszyć przed siebie „rozprostować kości”. Dlatego przed droga powrotną do domów, dobrze się wszyscy dotlenimy wędrując na Wielką Rawkę.

Wymarsz nastąpi bezpośrednio z hotelu. Poprzez drogę asfaltowa, ścieżkę przez las, wprost do góry wejdziemy ponad jego granicę żeby zobaczyć, jak Połonina Caryńska z piątkowego zachodu słońca, jak Tarnica z sobotniego dnia, wygląda właśnie stąd, z innej perspektywy.

Powrót na parking hotelu planowany jest na godzinę 14, gdzie pożegnamy się i już zaczniemy tęsknic za kolejnym wspólnym wypadem w góry.

 

 

arrow

* Program oraz trasa przejścia może ulec zmianie w związku z warunkami atmosferycznymi. Ostateczną decyzję podejmuje lider na miejscu.

arrow

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

Dwie noce wraz ze śniadaniem w Hotelu Górskim PTTK.

o

Porady i wskazówki jak przygotować się do wyjścia w góry.

o

Program wieczorny z prelekcją o wędrówkach z dala od cywilizacji.

o

Podstawy praktyczne z zakresu bushcraftu; od skutecznego sposobu rozpalenia ogniska do porad jak przetrwać w trudnym terenie.

o

Dwie kolacje przy ognisku wraz z praktyczną nauką improwizowanego przyrządzania posiłku.

o

Masę wędrówek i podziwianie zachodów słońca nad rozległymi dolinami.

o

Jedyną w swoim rodzaju przygodę z cyklu #LiveWild.

o

ubezpieczenie podróżne po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (30 000 zł), Odpowiedzialność Cywilna - OC (szkody na osobie 100 000 zł, 50 000 zł szkody na mieniu).

o

Opiekę doświadczonego lidera.

Cena nie zawiera:

x

Dojazdu na miejsce zbiórki (Hotel Górski PTTK) i transportu powrotnego.

x

Wyżywienia (poza 2 śniadaniami i składnikami na dwie kolacje przy ognisku).

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów