Bieszczadzkie wędrówki

Wyprawa w góry z dala od cywilizacji
Wybierz termin

Wyprawa w góry z dala od cywilizacji

Poziom trudnościq
i Średni arrow

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania. Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Komfortq
i Odkrywca arrow

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach. Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Rodzajq
i Adventure arrow

Wyprawa pełna przygód – autorska trasa naszpikowana ekstremalnymi doznaniami. Przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Atrakcje, które na Ciebie czekają?

icon Około 25 km wędrówek w malowniczym rejonie Bieszczadów
icon Nocleg w klimatycznej bacówce ukrytej w opuszczonej dolinie
icon Porady, jak bezpiecznie wędrować po górach i jak sobie radzić w trudnych sytuacjach
arrow

Weekend #LiveWild - dlaczego warto jechać?

icon Spędzisz aktywnie weekend w Bieszczadach w gronie innych górskich włóczęgów rozkoszując się jesiennymi kolorami w najpiękniejszych górach.
icon Dowiesz się jak bezpiecznie wędrować po górach.
icon Spędzisz dwie noce w prawdziwie klimatycznej bacówce górskiej i wcale nie będziesz mieć ochoty stamtąd wyjeżdżać.
icon Będziesz się świetnie bawił w solistowym gronie.
arrow
POLSKA
bottom bottom

Plan wyprawy

Live Wild
arrow
Połonina Wetlińska
arrow
Smerek
arrow
Ług
arrow
Bukowina
arrow

ROZSMAKUJ SIĘ W BIESZCZADACH!

Bieszczady to miejsce, w którym podczas wędrówki nie liczy się ilość przebytych kilometrów. Tam nawet nie należy się spieszyć. Jeśli pomyślimy o ich historii, to każdemu następnemu krokowi towarzyszyć będzie refleksja. Jeśli byłeś wcześniej na tamtejszych połoninach, albo dopiero planowałeś się wybrać, to jest to doskonała okazja do poznania się z nimi lub zgłębiania wcześniejszych doznań. Jest takie powiedzenie, że w Bieszczady jedzie się raz, potem się już tylko wraca. Ja za każdym razem wracam jak do rodzinnego domu, za którym tęskni się w sposób jedyny i wyjątkowy.
Nie musisz być harpaganem i ultra-wariatem połykającym kolejne kilometry i przewyższenia. Wystarczy, ze lubisz być z dala od cywilizacji. Czekające Cię wycieczki będą raczej spacerem, podczas którego będzie czas na podziwianie tego, co dookoła. Przeżywania tego, co najpiękniejsze.

arrow

DZIEŃ 1 - PIĄTEK [6,5 KM MARSZU]

Spotykamy się w południe na parkingu nieopodal Bacówki. Znak rozpoznawczy: siwy dym z jednego z niewielu już w Bieszczadach punktów wypału węgla drzewnego, z którego w dawnych czasach słynął ten rejon.

Nasza ostoja, w której spędzimy weekend, jest tuż za zakrętem. Bieszczady są ubogie w schroniska, ale te, które już istnieją, mają niepowtarzalny klimat. Otacza je obłędna cisza, prawdziwie rozgwieżdżone niebo oraz dzikie lasy dookoła.

Jesień, to zdecydowanie krótsze dni. Ale kiedy zapadnie zmrok, a w doliny wkroczy chłodne powietrze, z tym większą przyjemnością rozpalimy ognisko i upieczemy kiełbaski.

arrow

DZIEŃ 2 - SOBOTA [16 KM MARSZU]

Bacówka – Smerek (Połonina Wetlińska) – Bacówka 

Sobota będzie dniem pełnym wyzwań. Tego dnia wybierzemy się na Smerek, żeby podziwiać czerwone buki, czyli znak rozpoznawczy jesiennych Bieszczadów. Kiedy wejdziemy na szczyt, jak na dłoni widzieć będziemy najważniejsze wierzchołki; Połoninę Caryńską po sąsiedzku, masyw Rawki, a na dalszym planie pasmo Tarnicy, Krzemienia oraz majaczący gdzieś w tle wierzchołek Halicza. To miejsce wyjątkowe, bo w którą stronę nie spojrzeć widać tylko góry i doliny, aż po horyzont. Polskie, słowackie, ukraińskie. Owładnięci widokami poczekamy na zachód słońca. Jeden z piękniejszych momentów każdego dnia, kiedy dzień chowa się za oddalonymi górami, a noc wlewa mrok w doliny i budzi do życia karpacki las. Czekać nas będzie droga powrotna pod osłoną nocy. Niewykluczone, że usłyszymy wilki. Być może spotkamy nawet żerujące żubry. Postaramy się jednak nie spotkać na swojej drodze niedźwiedzia, który budzi największe emocje.

arrow

DZIEŃ 3 - NIEDZIELA [9 KM MARSZU]

Bacówka – Ług – Bukowina – Bacówka 

Ruch to zdrowie, a po sobotniej kolacji pachnącej dymem i szybkim niedzielnym śniadaniu o poranku, warto przed podróżą powrotną rozprostować nogi.

Wybierzemy się na krótki marsz i spróbujemy odnaleźć pozostałości dawnego życia w nieistniejącej wsi Ług. Zamoczymy stopy górskim potoku a potem podążymy dalej poza szlakiem przez tajemniczy las by powrócić do bacówki jednym ze szlaków.

arrow

Liderzy wyprawy

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

arrow

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

2 noce w bacówce lub 2 noclegi na polu namiotowym (namioty 2-3 osobowe oraz karimiata dla każdego uczestnika)

o

2 śniadania

o

porady i wskazówki jak przygotować się do wyjścia w góry.

o

dwie kolacje przy ognisku

o

podziwianie zachodu słońca nad rozległymi dolinami i wędrówkę nocą.

o

jedyną w swoim rodzaju przygodę z cyklu #LiveWild

o

ubezpieczenie podróżne po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (30 000 zł), Odpowiedzialność Cywilna - OC (szkody na osobie 100 000 zł, 50 000 zł szkody na mieniu).

o

opiekę doświadczonego lidera

Cena nie zawiera:

x

dojazdu na miejsce zbiórki i transportu powrotnego

x

wyżywienia (poza 2 śniadaniami i składnikami na dwie kolacje przy ognisku)

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów