img bottom

Atrakcje w powietrzu, czyli dodatkowe możliwości na solistowych wyprawach

Jeśli kochasz przygody i nie boisz się oderwać stóp od ziemi, mamy coś dla Ciebie. Pośród wielu wspaniałych przeżyć, które czekają na uczestników naszych solistycznych wypraw, znajdują się także liczne podniebne atrakcje. Jeśli więc myślisz o locie balonem albo zawsze zastanawiało Cię, jak to jest widzieć świat z paralotni, koniecznie sprawdź, podczas których podróży spełnisz to swoje marzenie.

Marrakesz z lotu ptaka

Maroko jest tak samo piękne z każdej perspektywy. Jeśli chcesz się jednak przekonać, jak wygląda z tej podniebnej, wyprawa do Maroka w stylu travel&chill przygotowana przez Solistów to coś dla Ciebie. To wyjątkowa okazja nie tylko do tego, by wypocząć w luksusowej willi w przepięknej scenerii i poćwiczyć jogę, ale właśnie również, by zdecydować się na lot balonem nad Marrakeszem. Chociaż sama podróż trwa aż/tylko* (*niepotrzebne skreślić) około 4 godzin, to wystarczy, by zobaczyć miasto i przemierzane wcześniej uliczki z zupełnie nowej perspektywy. W trakcie niej czekają na Ciebie wspaniałe widoki na okoliczną pustynię i góry, a także sam Marrakesz i otaczające go osady. Możemy zagwarantować, że te momenty, których doświadczysz w balonie, zostaną z Tobą na długo i z chęcią będziesz do nich wracać.

W meksykańskich przestworzach

Lubisz kolekcjonować wspaniałe wspomnienia? Lot balonem podczas solistowej wyprawy do Meksyku z pewnością do takich by się zaliczał. To musi być wspaniałe doświadczenie patrzeć, jak stopniowo balon napełnia się gorącym powietrzem, by ostatecznie oderwać się od ziemi i unosić coraz wyżej. Lot odbywa się nad kompleksem piramid, pozwalając zobaczyć z góry nie tylko te starożytne obiekty, ale również okoliczne wzniesienia oraz miasteczka, które na tle otaczającej je zieleni prezentują się jak zagubione w czasie i przestrzeni.

 

Proponowany przez nas lot balonem w meksykańskich przestworzach trwa około godziny i z całą pewnością będzie godny zapamiętania, jeśli nie ze względu na fakt oderwania się od ziemi, to z racji przepięknych, tajemniczych widoków.

Nad szczytami Kaukazu

Teraz czas na europejskie przygody. Dla wszystkich chętnych biorących udział w organizowanej przez Solistów wyprawie do Gruzji przygotowaliśmy wyjątkową możliwość lotu paralotnią w górach Kaukazu. Samo pasmo górskie jest bardzo malownicze – łagodne stoki porasta soczysta zieleń, a o strome zbocza opiera się słońce, podkreślając dodatkowo ich majestat. A skoro pokonywanie pieszych tras potrafi wprawić w zachwyt, to jak wspaniałe musi być móc zobaczyć je z góry?

 

Dzięki temu, że lot paralotnią odbywa się w parze z instruktorem, nie jest zarezerwowany wyłącznie dla osób, które ukończyły stosowny kurs, a wszystkich chętnych pragnących poznać Kaukaz z perspektywy przestworzy. Możemy zagwarantować, że to, co zobaczysz z góry, zostanie z Tobą na długo – oczywiście o ile odważysz się otworzyć oczy i spojrzeć w dół.

Widoki na krańcu świata

Nie moglibyśmy nazywać się Solistami, gdybyśmy nie znaleźli jeszcze pełniejszego sposobu na doświadczenie RPA. Oprócz tropienia zwierząt na safari, próbowaniu lokalnych specjałów, czy trekkingu po najpiękniejszych zakamarkach kraju, wszyscy chętni będą mogli dodatkowo wzbić się w powietrze i poznać region z tej, jakże innej perspektywy – i to nie na jeden, a dwa sposoby. Pierwszy z nich to lot helikopterem nad Kapsztadem (ang. Cape Town). To najstarsze i jedno z największych miast w Południowej Afryce widziane z lotu ptaka zachwyca, odcinając się swoją bielą od wód okolicznych zatok, gwarantując przy tym niezapomniane wrażenia. Drugą opcją na lepsze poznanie RPA jest lot paralotnią, który pozwoli odkryć nieznane oblicze Czarnego Lądu i dostrzec szczegóły, które mogłyby umknąć podczas zwykłego spaceru.

 

Zarówno lot helikopterem, jak i lot paralotnią odbywa się w bezpieczny sposób, w asyście osoby z uprawnieniami, dzięki czemu jest to atrakcja dostępna dla wszystkich. Niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, możemy zagwarantować, że to, czego doświadczysz, zasili Twoją kolekcję wspaniałych wspomnień. Zobacz szczegóły wyprawy do RPA.