img bottom

Tajlandia – atrakcje, co zobaczyć, kiedy jechać?

Z czym Ci się kojarzy Tajlandia? Z tysiącami świateł i nocnym życiem Bangkoku? Z ulicznym jedzeniem i gwarnymi targami, gdzie można kupić praktycznie wszystko? Z rajskimi plażami z miękkim piaskiem i turkusową wodą? Ten kraj ma do zaoferowania także inne ciekawe miejsca i atrakcje. Kiedy jechać do Tajlandii i co warto zobaczyć na miejscu? Zapraszamy do lektury.

TAJLANDIA – RAJ DLA TURYSTY

Tajlandia to kraj położony na Półwyspie Indochińskim u wybrzeża Morza Andamańskiego i Morza Południowochińskiego. Leży w dwóch strefach klimatycznych, dzięki czemu pogoda w poszczególnych rejonach może się różnić, a to duża zaleta, jeśli odpowiednio zaplanuje się podróż. To sprawia, że nie trzeba zastanawiać się kiedy jechać do Tajlandii, by nie trafić na brzydką pogodę, bo gdzieś zawsze świeci słońce.

Ten kraj jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów z całego świata. Ludzi zachwyca jego odmienność i różnorodność kulturowa, a lista tego, co warto zobaczyć w Tajlandii jest długa. Do odwiedzin dodatkowo zachęcają spokojne plaże i wyspy – tamtejsza linia brzegowa wynosi ponad 2600 kilometrów! To zaś, w połączeniu z wysoką temperaturą, która praktycznie nie spada poniżej 30 stopni Celsjusza przez cały rok, umożliwia korzystanie ze wszystkich dobrodziejstw, jakie Tajlandia ma do zaoferowania.

ATRAKCJE TAJLANDII, KTÓRE MUSISZ ZOBACZYĆ

Ten kraj aż obfituje w ciekawe miejsca, które należy odwiedzić. Jeśli zastanawiasz się co zwiedzić w Tajlandii to warto zacząć od stolicy – Bangkoku. Tam czeka na turystów kwintesencja tajskiej kultury i liczne atrakcje. Warto zobaczyć Wielki Pałac Królewski i miejsca kultu z ogromnymi posągami Buddy. Jednak turystyczna strona Bangkoku to przede wszystkim Khao San, ulica pełna budek z tajskim jedzeniem, kawiarni, barów, salonów masażu czy innych rozrywek.

Ciekawe miejsca czekają również w innych prowincjach i miastach Tajlandii. Będąc tam na wakacjach warto odwiedzić kompleksy sakralne, które są rozsiane praktycznie po całym kraju. Wśród najwspanialszych wymienia się choćby to na Phuket, w Ayutthaya czy Sukhothai.

Co warto zobaczyć w Tajlandii prócz wspomnianych wyżej miejsc? Dużą popularnością cieszy się rezerwat Eleghant Nature Park położony w północnej części Tajlandii w prowincji Chiang Mai. Można tam przyjrzeć się z bliska życiu słoni i pomóc w opiece nad nimi. Bezpośredni kontakt z naturą umożliwiają także liczne parki narodowe i rezerwaty. Jednym z najpiękniejszych jest Park Narodowy Khao Sok, gdzie można wynająć prostą drewnianą chatkę i spędzić w niej kilka nocy.

Jeśli jednak zwiedzanie zabytków chcemy zamienić na leniwe wygrzewanie się na plaży to Tajlandia również nikogo nie zawiedzie. Bo mówiąc o tym, co warto zobaczyć w Tajlandii nie sposób nie wspomnieć o rajskich plażach. A tych tam nie brakuje.

Długa linia brzegowa z ukształtowanymi wzdłuż niej piaszczystymi plażami oraz niezliczone wyspy i wysepki, z których część jest bezludna, aż zachęcają do leniwego wypoczynku. Szczególnie polecamy miejsca takie: jak Laem Tong Bech, czyli plażę w północnej części archipelagu Ko Phi Phi; Long Beach (Phrae Ae) w archipelagu Ko Lanta, czy Freedom Beach na wyspie Phuket.

Do wartych odwiedzenia miejsc można zaliczyć rownież: wyspę Ko Phangan i znajdującą się na niej plażę Thong Nai Pan Noi, wysepkę Koh Lipe z plażą Sunrise Beach oraz wyspę Phuket z plażą Kata Noi Beach. Turystycznym hitem są zaś: Railay Beach leżąca na cyplu na południu zatoki Ao Nang oraz uważana przez wielu za najpiękniejszą plażę Tajlandii – Nai Harn Beach położona na wyspie Phuket.

Zaraz po wyspie Phuket, Koh Chang jest największą wyspą Tajlandii, która wraz z czterdziestoma innymi wysepkami należy do Morskiego Parku Narodowego Mu Koh Chang – punktu obowiązkowego do zwiedzenia podczas wyprawy w tamte rejony.

KIEDY LECIEĆ DO TAJLANDII?

Zastanawiasz się kiedy jechać do Tajlandii? Najlepszą porą na podróż do Azji Południowo-Wschodniej jest czas pomiędzy listopadem a lutym, a więc wtedy kiedy otoczeni zimową aurą marzymy o odrobinie słońca. W Tajlandii panuje wówczas pora chłodna, najbardziej przyjazna turystyce. Prócz przyjemnych temperatur czekają nas także tłumy turystów. Może więc warto zastanowić się, czy na atrakcje Tajlandii nie poczekać aż skończy się sezon turystyczny, przekładając wyjazd na kiedy indziej. W innych okresach roku, czy to od maja do października kiedy trwa pora deszczowa, czy to pora gorąca z najwyższymi temperaturami, wycieczka też może się udać. Jeśli choć trochę zaintrygowaliśmy Cię, koniecznie sprawdź plan na najbliższą wyprawę Solistów: Tajlandia i Birma.

Tajlandia to kraj dla każdego. Można ją zwiedzać w pojedynkę, z partnerem, znajomymi czy z rodziną. Niezależnie kto z nami jedzie, z pewnością znajdziemy takie atrakcje Tajlandii, które przypadną do gustu wszystkim uczestnikom eskapady. Można postawić na odkrywanie architektury i miejsc kultu albo bliższe obcowanie z naturą, która jest tak bardzo różna od tego, co mamy u siebie. Niezależnie od tego, co wybierzemy, wyprawa z pewnością będzie udana.