Wyprawa na Arktykę

Zdobądź równoleżnik 80°N
Wybierz termin

Zdobądź równoleżnik 80°N

Poziom trudnościq
i Średni arrow

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania. Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Komfortq
i Podróżnik arrow

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Rodzajq
i Mountain Adventure arrow

Wszystko co niestandardowe wymagające wyjścia poza strefę komfortu.
Wyjazdy tematyczne, dla każdego kto chce zmierzyć się z własnymi słabościami – długie
trekkingi oraz zdobywanie szczytów górskich. Wymagana bardzo dobra kondycja fizyczna i mocny charakter.

Dlaczego warto z nami jechać?

icon Zobaczymy spektakularne miejsca, które już niedługo mogą zniknąć z map
icon Zobaczymy niesamowite zwierzęta w ich naturalnym środowisku
icon Będziemy żeglować w arktycznych warunkach
icon Zdobędziemy równoleżnik 80°N
icon Zachwycimy się lodowcami
icon Sprawdzimy swoją odporność na zimno
icon Spróbujemy piwa w najbardziej wysuniętym na północ browarze
icon Skorzystamy z najczystszego powietrza, niemal pozbawionego bakterii
icon Przeżyjemy przygodę życia w solistowym towarzystwie!
arrow

Przyjmij wyzwanie

Doświadcz:

Arktyczne poranki na jachcie Wyobraź sobie, że wstajesz rano, a za oknem surowy, arktyczny krajobraz. Wszechobecna woda, ośnieżone...

Arktyczne poranki na jachcie

Wyobraź sobie, że wstajesz rano, a za oknem surowy, arktyczny krajobraz. Wszechobecna woda, ośnieżone szczyty gór, przestrzeń, która imponuje, a zarazem niemalże przytłacza. Wciągasz do płuc arktyczne, świeże powietrze, które pachnie tutaj zupełnie inaczej niż nasze rodzime, polskie. Żeglowanie po Arktyce to doświadczenie życia – przekonaj się sam i wypłyń jachtem na Svalbard.

arrow
Sprawdź się:

Poszukiwanie niedźwiedzia polarnego Svalbard jest właśnie tym miejscem, w którym są bardzo duże szanse na zobaczenie tego ogromneg...

Poszukiwanie niedźwiedzia polarnego

Svalbard jest właśnie tym miejscem, w którym są bardzo duże szanse na zobaczenie tego ogromnego drapieżnika. To odosobnione, arktyczne miejsce jest siedliskiem wielu niedźwiedzi polarnych, których jest więcej tutaj niż ludzi. Turysta odwiedzający Arktykę musi jednak przestrzegać ściśle określonych zasad w dekalogu zwanym Svalbardvettreglene – musi dbać o przyrodę i nie zakłócać spokoju zwierząt. Podczas naszej arktycznej wyprawy sprawdzimy, czy jesteśmy w stanie wytropić tego pięknego białego misia i go zobaczyć – oczywiście z bezpiecznej odległości!

arrow
Odetchnij:

Pełną piersią z dala od zgiełku codzienności Nie ma lepszego miejsca, by się zatrzymać i zastanowić nad tym, co jest ważne niż Ark...

Pełną piersią z dala od zgiełku codzienności

Nie ma lepszego miejsca, by się zatrzymać i zastanowić nad tym, co jest ważne niż Arktyka ze swoimi przestrzeniami i srogim klimatem. To właśnie tutaj mozna sobie pozwolić na takie zwyczajne bycie w sobie „tu i teraz”, wyłączenie telefonów, które poza osadami i tak będą miały słaby zasięg, i cieszenie się samym pobytem w tym pięknym, niedostępnym miejscu.

arrow
NORWEGIA
bottom bottom

Plan wyprawy

Pyramiden
arrow
Longyearbyen
arrow
Bjørnøya
arrow
Nordfjorden
arrow
Barentsburg
arrow
Hornsund
arrow

Ekstremalna wyprawa w solistowym stylu!

Sposoby zobaczenia Spitsbergenu i przeżycia go są właściwie dwa. Pieszo lub na jachcie drogą wodną. Jeżeli chcemy faktycznie zobaczyć to miejsce w pełni, to trzeba spróbować obu sposobów. Tylko wtedy otrzymamy możliwość zobaczenia spektakularnych lodowców, zjawiskowych krajobrazów oraz niezwykłych, dzikich zwierząt. Tylko wtedy poczujemy magię Svalbardu i… zobaczymy niedźwiedzie polarne. Wypłyń z nami komfortowym jachtem na przygodę życia i zakochaj się w dalekiej północy!

arrow

Jachtem przez Arktykę!

Na Arktykę płyniemy dużym, blisko 15-to metrowym, stalowym jachtem żaglowym, przygotowanym do warunków arktycznych. Na jachcie trzymane są wachty – wszyscy będziemy nim sterować oraz gotować i sprzątać na pokładzie. Koje rozmieszczone są w dwuosobowych kajutach. Ze względu na ilość osób i brak możliwości tankowania wody słodkiej w trakcie rejsu, prysznice będą ograniczone.

arrow

Pyramiden - Miasto Duchów

Podczas wyprawy odwiedzimy Pyramiden. Jest to opuszczona osada górnicza Rosjan, w której obecnie mieszka zaledwie kilka osób. Miejsce to niemal zupełnie odcięte jest od reszty świata. W 1998 roku mieszkańcy Pyramiden zostali ewakuowani w trybie natychmiastowym. Do dziś jednak można znaleźć wiele pozostawionych przez nich przedmiotów i rzeczy osobistych.

arrow

Longyearbyen – stolica na pustkowiu

Longyearbyen to stolica bardzo osobliwa. Nazywane norweską metropolią na Arktyce, miasto zamieszkuje zaledwie 1,8 tysiąca mieszkańców. Położone na pustkowiu odwiedzane często jest przez renifery, które spacerują po tutejszych ulicach. Mieszkańcy mają własne szklarnie, hodują zioła i warzywa, znajduje się tutaj Borwar Svalbard – najbardziej wynsunięty na północ browar na świecie. Tylko w Longyearbyen można kupić pamiątki i uzupełnić zapasy.

arrow

Bjørnøya – Wyspa Niedźwiedzia

Niezamieszkana przez ludzi wyspa w archipelagu Svalbard. Stanowi doskonałe miejsce do obserwacji życia zwierząt (głównie ptaków) w Arktyce. Zdarza się również, że zabłądzi tutaj niedźwiedź polarny – Bjørnøya nazwę zawdzięcza właśnie tym zwierzakom, które rzekomo kąpią się w okalających wyspę wodach Morza Barentsa.

arrow

Nordkapp i Tromso - miasta północy Norwegii

W trakcie naszej wyprawy zatrzymamy się na chwilę w Tromso, by zobaczyć, co ciekawego dzieje się w tym bardzo małym, aczkolwiek bardzo klimatycznym miasteczku Norwegii. Natomiast w drodze powrotnej ze Svalbardu  istnieje duża szansa, że silny wiatr tak nami pokieruje, że zobaczymy również słynny Przylądek Północy Europy – Nordkapp (tutaj wszystko zależy wyłącznie od warunków pogodowych). Gotowi na przygodę życia?

arrow

Morsy, lisy i niedźwiedzie polarne - arktyczne zwierzęta

Czy też marzyliście o zobaczeniu lisów polarnych w ich naturalnym środowisku? Wiadomo, że im dalej na północ, tym łatwiej je spotkać. W trakcie naszej arktycznej przygody czeka nas: poszukiwanie fok i niedźwiedzi polarnych, obserowanie maskonurów i reniferów, czychanie na lisy polarne i morsy, a przy odrobinie szczęścia – podglądanie wielorybów!

arrow

Nordfjorden – lodowe krajobrazy

Czym byłaby wyprawa na Arktykę bez podziwiania fiordów i lodowców? W trakcie naszej żeglugi będziemy płynąć obok najpiękniejszych arktycznych fiordów. Zachwycimy się kawałkami lodu pływającymi w wodzie i ich intensywnym niebieskim kolorem, imponująca przestrzenią wokół nas.

Barentsburg – cofnąć się w czasie

Barentsburg to wciąż działająca i zamieszkana rosyjska osada na Svalbardzie. Podczas naszej wizyty w tym miejscu cofniemy się dosłownie w czasie. W sklepie zakupy robi się na kupony, do których dostęp mają tylko miejscowi, a samo miejsce zostało założone przez rosyjską spółkę węglową Arktikugol. Miejsce zdecydowanie intrygujące i warte zobaczenia!

arrow

Hornsund - Polska Stacja Polarna

Polska Stacja Polarna położona jest kilkaset metrów od brzegu Zatoki Białych Niedźwiedzi. Placówka prowadzi całoroczne badania naukowe i jest najdalej wysuniętą na północ stałą polską instytucją naukową. Stacja zarządzana jest przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Na terenie stacji znajdują się budynki specjalistyczne, a także Latarnia Morska Hornsund.

arrow

Calypso - górnicza osada

Calypso jest kolejnym przykładem działalności człowieka na Arktyce związanej z wydobyciem węgla. Znajduje się tutaj stacja polarna uniwersytetu Marii Skłodowskiej – Curie, parę drewnianych budynków, które są w różnym stanie, arktyczna woda i zapieający dech w piersiach krajobraz z licznymi wierzchołkami gór wychodzących niemalże wprost z morza.

arrow

Surrealne, lodowe krajobrazy

Arktyka jest dziką, lodową krainą. Zjawiskowe piękno lodowców i arktycznych fiordów będziemy podziwiać w jeden z najlepszych sposobów, jaki istnieje – żeglując wygodnym jachtem! Zobaczymy krajobrazy, które zapierają dech w piersiach – surową, rozległą przestrzeń, niesamowitą biel śniegu, która na Svalbardzie jest bardzo intensywna, i fascynujący niebieski kolor lodowców. Piękno Arktyki będziemy chłonąć pełną piersią!

arrow

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

arrow

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

noclegi w dwuosobowych kajutach na jachcie

o

3 noclegi w Longyearbyen (polska chatka)

o

wyżywienie (zorganizujemy wspólne duże zakupy jeszcze w Polsce i prześlemy je osobnym transportem)

o

rejs dostosowanym do warunków lodowych jachtem

o

opłaty portowe

o

transport autobusem na lądzie

o

szkolenie w kombinezonie ratunkowym (dla chętnych)

o

opiekę skippera

o

opiekę polskiego lidera

o

przygody w miejscach, gdzie niemal nikt nie pływa

o

składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

o

niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

x

biletu lotniczego (kupno biletu po stronie Klubu)

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów