spływ Biebrzą - polską "Amazonką"

50km kajakiem w głębi polskiej przyrody
Wybierz termin

50km kajakiem w głębi polskiej przyrody

Poziom trudnościq
i Intensywny arrow

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Komfortq
i Odkrywca arrow

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach. Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Rodzajq
i Adventure arrow

Wyprawa pełna przygód – autorska trasa naszpikowana ekstremalnymi doznaniami. Przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Weekend #Live Wild - dlaczego warto jechać?

icon Aktywny wypoczynek na łonie przyrody zgodnie z ideą „live wild"
icon Poprawa techniki wiosłowania
icon Wieczorne biesiadowanie przy ognisku
icon Piękne wspomnienia i dobry humor na resztę miesiąca
icon Zgrana ekipa podróżników, wyciskająca 110% z każdego wyjazdu
icon Zakwasy gwarantowane!
arrow
POLSKA
bottom bottom

Plan wyprawy

Twierdza Osowiec
arrow
Biały Grąd
arrow
Brzostowo
arrow
Ruś
arrow

Dzień 1 - PIĄTEK: Jagłowo – Wroceń [20 km]

Pierwszy etap spływu przebiega bardzo płytkim korytem Biebrzy wzdłuż Jagłowa. Za wsią rzeka robi się głębsza, mocno meandruje. Na czwartym kilometrze w osadzie Dębowo Biebrza łącząc się z Kanałem Augustowskim niemal się podwaja, przyjmując jego wody. Od tego miejsca, aż do Dolistowa Starego płyniemy rzeką szeroką o suchym nabrzeżu. Po prawej stronie, najbliżej rzeki leży wieś Jasionowo a dalej Kopytkowo . W oddali widzimy lasy – “Czerwonego Bagna”. Z lewej strony jest ujście rzeki Brzozówki, kilkaset metrów dalej Rów Wogzalski. Mijamy drewniany most w Dolistowie Starym. Około 500 metrów za mostem znajduje się plaża wiejska, gdzie można zatrzymać się i odpocząć oraz uzupełnić zapasy żywności w pobliskim sklepie. W sezonie działa tu bar, są sklepy, ośrodek zdrowia, przystanek PKS. W połowie drogi z Dolistowa do Wrocenia spotykamy zespół starorzeczy, m.in. “Podrowki” i “Kuchenkę”. Dopływamy do wsi Wroceń. Noc spędzamy na biwaku w Gospodarstwie Agroturystycznym DOLINA BIEBRZY. Zamówić można tu ciepły posiłek, skorzystać z natrysku a nawet zamówić seans w Ruskiej Bani. Istna sielanka. No bo przecież Wroceń to typowy zaścianek szlachecki sprzed 1564 r.

arrow

Dzień 2 - SOBOTA: Wroceń – Osowiec Twierdza [20 km]

Wracamy na szlak. Zaraz za Wroceniem mijamy zespół starorzeczy a na czwartym kilometrze z prawej strony ujście rzeki Ełk (szlak Jegrzni). Aż do Dawidowizny płyniemy szerokim odcinkiem Biebrzy. Po prawej stronie ujrzymy dwa największe starorzecza: “Otmęt” i “Sumowo”. Z daleka widzimy białe wieże kościoła w Goniądzu usytuowanego na wysokiej skarpie. Goniądz jest trzecim grodem Biebrzy. W miasteczku są sklepy, bary, poczta. Wypływamy szeroką rzeką w kierunku Twierdzy Osowiec 12 km za nami, do Osowca pozostało 8 km. Po lewej stronie mijamy wieś Szafranki. Dopływamy do pierwszego (starego, obecnie nieczynnego) mostu w Osowcu, tuż za nim po lewej stronie znajduje się stara fosa stanowiąca część fortyfikacji carskiej twierdzy w którą należy wpłynąć aby dostać się do pola biwakowego “Bóbr”. Pole wyposażone w budynek sanitarny, zadaszone stoły i wiatę. Administratorem pola jest Biebrzański Park Narodowy.

arrow

Dzień 3 - NIEDZIELA: TWIERDZA OSOWIEC - BIAŁY GRĄD

Kajaki wodujemy przy Twierdzy Osowiec i rozpoczynamy spływ. Rzeka Biebrza należy do bardzo spokojnych, nie należy się więc spodziewać wielu przeszkód, czy nagle przyspieszającego nurtu. Odcinek, którym będziemy płynąć to najdzikszy teren Biebrzańskiego Parku Narodowego. Po drodze z pewnością spotkamy więcej żurawi, kaczek, łabędzi czy bobrów, niż ludzi. Na tym właśnie polega wyjątkowość tego miejsca- odosobnienie, cisza i natura. Po 14 kilometrach dopłyniemy do kompletnie dzikiego, wręcz odizolowanego od cywilizacji pola namiotowego Biały Grąd z miejscem na ognisko i namioty. Ta noc w samym sercu Biebrzańskiego Parku Narodowego, w otoczeniu bujnej roślinności i zwierząt będzie na pewno niesamowitym przeżyciem dla nas wszystkich! Niestety wtedy przyjdzie czas na pożegnanie i pamiątkowe zdjęcia. Mamy nadzieję, że pożegnamy się nie na długo! #LiveWild

arrow

Inspiracje od najlepszych - opowieści przy ognisku

Wieczory spędzimy razem przy wspólnym ognisku w niesamowitych okolicznościach przyrody. Pieczone ziemniaki oraz kiełbaski to elementy, bez których porządne ognisko nie istnieje. Rozmowy oraz opowieści o wyprawach – tym zawsze się dzielimy podczas takich spotkań. Nie ma nic lepszego niż rozmowy pod gołym niebem o pięknie naszego świata z ludźmi nadającymi na tych samych falach. Kierujemy się prostym hasłem #LiveWild.
Naładowani jednocześnie energią i spokojem możemy wracać do swoich codziennych obowiązków, po to by za jakiś czas znowu przeżyć przygodę nie z tej ziemi.

arrow

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

arrow

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

wynajem kajaków na 3 dni

o

wypożyczenie wioseł i kamizelek asekuracyjnych na 3 dni

o

transport kajaków

o

2 noclegi na polach namiotowych wraz z opłatą klimatyczną

o

namioty (3 osobowe)

o

kuchenki do gotowania, gaz, sprzęt kempingowy

o

2 ogniska z kiełbaskami i dodatkami

o

korzystanie z prysznica na polu namiotowym

o

ubezpieczenie podróżne po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (30 000 zł), Odpowiedzialność Cywilna - OC (szkody na osobie 100 000 zł, 50 000 zł szkody na mieniu).

o

składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

o

opiekę doświadczonego lidera

Cena nie zawiera:

x

dojazdu na miejsce spływu oraz powrotu do domu

x

wyżywienia poza ogniskami

x

korzystania z energii elektrycznej na polu namiotowym ( ok. 10 zł)

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów