Sen na Javie

Sen na Jawie Indonezja

Pomysł na wyprawę marzeń

Nie bez powodu  Indonezja nazywana jest “rajem na ziemi”. Piękne, piaszczyste plaże, lazurowa woda i bujna, tropikalna roślinność to krajobraz, stanowiący marzenie każdego podróżnika. Co więcej jest to państwo wyspiarskie, na które składa się aż kilkanaście tysięcy wysp i wysepek, co tworzy niepowtarzalny klimat rajskiej krainy. Choć zwiedzimy najważniejsze miejsca turystyczne, poszukamy również cichych zakątków “poza utartym szlakiem”…

#solisciteam

Średni

Poziom
Średni

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają
fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania.
Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Podróżnik

Komfort
Podróżnik

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Travel & Chill

Rodzaj
Travel & Chill
Podróże i plaża

Aktywne wakacje i odpoczynek w ciepłych krajach – klimatyczne hotele i najlepsze
guesthousy, 2-3 dni w jednym miejscu, przejazdy wynajętym busem. Dodatkowe opcje na różne aktywności: trekkingi, kursy gotowania, raftingi itd.

Plan wyprawy

Sen czy jawa?

Jawa to największa z 17506 wysp magicznej Indonezji, ale niech Was to nie zwiedzie. Mimo, że budynki stolicy liczą sobie kilkadziesiąt pięter i znaczna część z 250 milionów obywateli posiada telefon komórkowy, to wciąż pełna jest szamanów, rajskich wysp, tradycyjnych śpiewów i tańców. Dychotomia – sen czy jawa? Sen na Jawie!

Yogyakarta - kulturalna stolica z dusza artysty

Podczas wyprawy odwiedzimy miasto Yogyakarta, nazywane “kulturalną stolicą Jawy”. Półmilionowe miasto zamieszkują studenci, malarze, muzycy i artyści z całego świata. W licznych klubach i knajpkach organizowane są koncerty, wystawy sztuki i happeningi. Miasto zasłynęło również ze sztuki tworzenia “batików” (tkanin zdobionych woskiem i odpowiednimi barwnikami), które zakupić można w każdej z setek galerii sztuki w mieście. Yogyakarta to idealne miejsce na rozpoczęcie przygody z Indonezją, gdyż nowoczesność łączy się tam harmonijnie z konserwatywną tradycja wyspiarskiego kraju.

Merapi - niecierpliwy wulkan

Gunung Merapi to jeden ze stratowulkanów, u którego podnóży leży miasto Yogyakarta. Jego szczyt, położony na wysokości 2911 metrów n.p.m, oferuje zapierające dech w piersi widoki na wyłaniającą się znad chmur górę Merbabu, nazywaną “siostrą Merapi”. Jeżeli aktualna aktywność wulkaniczna Merapi na to pozwoli, spróbujemy zdobyć jego szczyt. Trasa prowadzi z małych wioseczek Selo lub Kaliurang, skąd wejście na wulkan zajmuje około 4 godzin, a wyruszenie o 1 w nocy pozwala na podziwianie wschodu słońca ze szczytu góry. 

Kawah Ijen - w siarkowej otchłani

Kawah Ijen jest jednym z wielu wulkanów znajdujących się Jawie. Jest on jednak wulkanem wyjątkowym , gdyż jego krater wypełnia kilometrowej średnicy kwaśne jezioro o przepięknym, turkusowym kolorze. Rajski wygląd Ijen jest jednak zdradliwy. Na terenie wulkanu prowadzi się eksploatację siarki, podczas której wielu Indonezyjczyków każdego dnia naraża swoje życie. Kawah Ijen jest jedynym tego typu zbiornikiem na świecie. 

 

 

 

Sen na Jawie 1

Borobudur - buddyjski kolos świątynny

Podczas wyprawy zwiedzimy największą świątynie buddyjską na świecie – Borobudur. Jest to IX-wieczna kamienna konstrukcja, kształtem przypominająca schodkową piramidę. Na jej szczycie znajduje się kilkadziesiąt stup w kształcie dzwonu oraz kilkaset posągów i płaskorzeźb przedstawiających Buddę. Z lotu ptaka świątynia wygląda jak symbol buddyzmu mandala. W pobliżu Borobuduru znajduje się inny zespół świątynny Prambanan, wybudowany w podobnym okresie czasowym.  Ich bliskość stanowi dowód na ówczesną pokojową koegzystencję hinduizmu i buddyzmu na tym terenie. 

Vesak - magia światła na niebie

Miliony buddystów co roku celebruje święto Vesak, upamiętniające narodziny, oświecenie i śmierć Siddhartha Gautamy, założyciela buddyzmu. Tego dnia weźmiemy udział w uroczystościach w świątyni Borobudur, polegających na wysyłaniu setek lampionów do nieba, co tworzy spektakularny i wzruszający widok. Obchody zakładają również  zbiorową medytację kilkunastu tysięcy ludzi.

Pindul i Jomblang - Indonezyjskie jaskinie

Na wyjeździe odwiedzimy dwie zjawiskowe jaskinie – Pindul i Jomblang. Pierwszą zwiedzimy na…pontonach! Znajduje się w niej bowiem podziemna rzeka i rozległy zbiornik wody. Drugą, porośniętą pradawnym lasem, przejdziemy spacerem z latarkami w ręku. Jasknie na wyspie Jawa to nieodłączny element spektakularnego, dzikiego krajobrazu. 

 

 

 

SPRÓBUJ:

Ostre Sambal i Nasi w różnych odmianach

W indonezyjskim słowniku ryż ma cztery cztery różne nazwy, a my odkryjemy w czym tkwi różnica! Zasmakujemy również kawy wypalanej po sąsiedzku, orzeźwiającego napoju z marakui, codziennej porcji wody kokosowej, 50 rodzajów sambalu (indonezyjskiego sosu chili), sfermentowanej soi (tempeh) oraz wszystkiego, co świstak zawija w te liście bananowca.

SPRAWDŹ SIĘ:

MERAPI, IJEN, BROMO – trzy stratowulkany

Na wyprawię zdobędziemy trzy wulkany! Merapi zwany ognistym wulkanem, wybucha raz do roku i tworzy krwawe scenerie lawy na wschodnim zboczu. Ijen to siarkowy potwor z jeziorem w środku kaldery. Natomiast  Bromo przyciaga swoim ogromem i pięknym wschodem słońca. 

ODETCHNIJ:

Karimunjava– kolorowy świat pod woda

Tutejsza rafa koralowa jest jedną z lepszych i najbogatszych w podwodne życie w całej Indonezji. Rafa wraz z jej kolorowymi mieszkańcami najbardziej okazale prezentuje się podczas pływania po tafli wody z rurką i okularami. Jest to jedna z najlepiej zachowanych raf koralowych wód oblewających Indonezję!

xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • Zdobędziesz szczyty trzech wulkanów: Merapi, Bromo i Ijen
 • Przepłyniesz pontonem przez jaskinie, których ściany skrywają tajemnicze legendy
 • Jeżeli zechcesz skoczysz z 6m do wody i ze skały ze spadochronem
 • Zanurzysz się w turkusowych wodach oblewających maleńkie wysepki
 • Snorkelingując zajrzysz do domu podwodnych istot, którego dekoracje zrobione są z jednej z najpiękniejszych raf koralowych na świecie
 • Będziesz uczestniczyć w dorocznym buddyjskim święcie, które odbędzie się w jednej z największych buddyjskich świątyń!
 • Poczujesz jawajskie kadzidła i słodkie smaki tamtejszych lokalnych chilli
 • Zaskoczysz się tym, ile jeszcze atrakcji czeka na Ciebie w tej podróży.
 • będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Podró-żyj?

Karolina Moycho

Jestem jedną z tych osób, które zaczynały swoje podróże od autostopa i pokątnego spania przy drogach, u przypadkowo poznanych ludzi, w hamaku na Gili czy na dachu w Marrakechu. Na co dzień zajmuję się realizacją projektów pomocowo - rozwojowych oraz próbą opanowania tańca na szarfach. Hobbistycznie składam zdania z kilku języków. Mam wagabundzkie zapędy, stąd też w podróżniczym rozdziale mojego życia znalazło się kilka krajów, takich jak: Indonezja, Kambodża, Hiszpania czy Grecja, w których zasiedziałam się na dłużej... Co lubię? Lubię swoje życie. Lubię też ludzi i ich historie, lubię wspólnie tworzyć historie, a czasem zamieniać interakcje na różnego rodzaju medytacje. Jak wielu z nas, nie wyobrażam sobie swojej egzystencji bez muzyki w tle, a ta zmienia się u mnie wraz z pogodą. Oprócz całej masy wspaniałych momentów oraz tych jeszcze do poznania, jedne ze stanów najidealniejszych to te w pociągu z Kunderą, podczas wędrówek na zaśnieżone góry oraz gubiąc się w małych uliczkach miast z aparatem & kawą.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Podró-żyj?

Karolina Moycho

Transport

Wygodne połączenie z Warszawy!

WAW

Warszawa

plane icon

JOG

Yogyakarta

Cena biletu

2600 pln - 2900 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 2600 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

4633 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1225 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1225 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

590 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

11000 pln

Cena zawiera

 • Noclegi - w Yogyakarcie, podczas trekkingów oraz na Karimunjawie (pokoje 2-4 osobowe, guesthousy lub hostele)
 • Wstęp do świątyni Borobudur
 • Trekkingowa wyprawa na Ijen + Merapi + Bromo (transport + przewodnik)
 • Transport na miejscu - prywatny kierowca z samochodem
 • Rejs statkiem z Japary do Karimunjawy i z powrotem
 • Całodniowy rejs małą łódką po okolicznych wyspach Karimunjawy wraz ze snorklingiem i obiadem
 • Rafting po jaskiniach - wstęp do dwóch jaskiń
 • opiekę polskiego lidera
 • ubezpieczenie OC i NNW wysokiej klasy (200 tys.)
 • pakiet Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)
 • Wyżywienie (ok. 15$ dziennie)
 • ewentualnych dodatkowych atrakcji -Lotu paralotnią (ok. 25$)

Wybierz termin i leć z nami!

Od

16 V 2019

Do

01 VI 2019

Lider

Karolina Moycho

Cena wyprawy

4633 pln

Cena lotu

2600 pln

Od

10 IX 2019

Do

26 IX 2019

Lider

Solistowy Lider

Cena wyprawy

4633 pln

Cena lotu

2900 pln

Masz pytania?
Sprawdź odpowiedzi na najczęstsze z nich

klub@solisci.pl
+48 530 260 680

Zobacz również

Magia Buddyzmu

Tajlandia i Birma

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Oblicze Prawdziwej Afryki.

Namibia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Annapurna Base Camp

Indie i Nepal

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Magia Buddyzmu

Tajlandia i Birma

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Oblicze Prawdziwej Afryki.

Namibia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Annapurna Base Camp

Indie i Nepal

Zobacz terminy
Zobacz terminy