Sen na Jawie 27

Sen na Jawie Indonezja

Pomysł na wyprawę marzeń

Nie bez powodu  Indonezja nazywana jest “rajem na ziemi”. Piękne, piaszczyste plaże, lazurowa woda i bujna, tropikalna roślinność to krajobraz, stanowiący marzenie każdego podróżnika. Co więcej jest to państwo wyspiarskie, na które składa się aż kilkanaście tysięcy wysp i wysepek, co tworzy niepowtarzalny klimat rajskiej krainy. Choć zwiedzimy najważniejsze miejsca turystyczne, poszukamy również cichych zakątków “poza utartym szlakiem”…

#solisciteam

Średni

Poziom
Średni

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają
fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania.
Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Podróżnik

Komfort
Podróżnik

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Travel

Rodzaj
Travel
Klasycznie

Intensywna wyprawa, z której wyciśniesz 200% – genialna trasa, sporo przemieszczania się,
jednodniowe trekkingi, max. 1-2 dni w jednym miejscu. Trip bardzo aktywny, ale znajdziemy
też czas na plażę i “złapanie odddechu”. Dodatkowe opcje na rafting, paralotnię, kolejkę górską etc.

Plan wyprawy

Sen czy jawa?

Jawa to największa z 17506 wysp magicznej Indonezji, ale niech Was to nie zwiedzie. Mimo, że budynki stolicy liczą sobie kilkadziesiąt pięter i znaczna część z 250 milionów obywateli posiada telefon komórkowy, to wciąż pełna jest szamanów, rajskich wysp, tradycyjnych śpiewów i tańców. Dychotomia – sen czy jawa? Sen na Jawie!

Yogyakarta - kulturalna stolica z dusza artysty

Podczas wyprawy odwiedzimy miasto Yogyakarta, nazywane “kulturalną stolicą Jawy”. Półmilionowe miasto zamieszkują studenci, malarze, muzycy i artyści z całego świata. W licznych klubach i knajpkach organizowane są koncerty, wystawy sztuki i happeningi. Miasto zasłynęło również ze sztuki tworzenia “batików” (tkanin zdobionych woskiem i odpowiednimi barwnikami), które zakupić można w każdej z setek galerii sztuki w mieście. Yogyakarta to idealne miejsce na rozpoczęcie przygody z Indonezją, gdyż nowoczesność łączy się tam harmonijnie z konserwatywną tradycja wyspiarskiego kraju.

Merapi - niecierpliwy wulkan

Gunung Merapi to jeden ze stratowulkanów, u którego podnóży leży miasto Yogyakarta. Jego szczyt, położony na wysokości 2911 metrów n.p.m, oferuje zapierające dech w piersi widoki na wyłaniającą się znad chmur górę Merbabu, nazywaną “siostrą Merapi”. Jeżeli aktualna aktywność wulkaniczna Merapi na to pozwoli, spróbujemy zdobyć jego szczyt. Trasa prowadzi z małych wioseczek Selo lub Kaliurang, skąd wejście na wulkan zajmuje około 4 godzin, a wyruszenie o 1 w nocy pozwala na podziwianie wschodu słońca ze szczytu góry. 

Kawah Ijen - w siarkowej otchłani

Kawah Ijen jest jednym z wielu wulkanów znajdujących się Jawie. Jest on jednak wulkanem wyjątkowym , gdyż jego krater wypełnia kilometrowej średnicy kwaśne jezioro o przepięknym, turkusowym kolorze. Rajski wygląd Ijen jest jednak zdradliwy. Na terenie wulkanu prowadzi się eksploatację siarki, podczas której wielu Indonezyjczyków każdego dnia naraża swoje życie. Kawah Ijen jest jedynym tego typu zbiornikiem na świecie. 

 

 

 

Karimunjawa - rajskie wyspy

Wyspy Karimunjawa to jedne z piękniejszych wysp Indonezji. Małe, rajskie wyspy z piaszczystymi plażami i niesamowicie turkusową wodą skłonią nas do błogiego relaksu i ładowania akumulatorów. Jest to wciąż ukryty klejnot tego wyspiarskiego państwa, jakim jest Indonezja, dlatego zazwyczaj na wyspach jest mało turystów i każdy znajdzie na pewno kąt dla siebie, by rozkoszować się w pełni tym rajskim miejscem.

Sen na Jawie 1

Borobudur - buddyjski kolos świątynny

Podczas wyprawy zwiedzimy największą świątynie buddyjską na świecie – Borobudur. Jest to IX-wieczna kamienna konstrukcja, kształtem przypominająca schodkową piramidę. Na jej szczycie znajduje się kilkadziesiąt stup w kształcie dzwonu oraz kilkaset posągów i płaskorzeźb przedstawiających Buddę. Z lotu ptaka świątynia wygląda jak symbol buddyzmu mandala. 

Bromo - majestatyczny wulkan

Bromo to jeden z bardziej rozpoznawalnych wulkanów na Jawie. Sięgając wysokości 2329 m n.p.m. jest nadal jednym z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. To zdecydowanie jedna z lepszych atrakcji, które trzeba zobaczyć w trakcie pobytu w Indonezji. Góra jest niezwykle majestatyczna i kusi pięknymi widokami. Krater wewnątrz wulkanu wciąż wyrzuca białawy siarkowy dym. My wybierzemy się na trekking na Bromo, by z góry podziwiać piękny wschód słońca.


Prambanan - potęga hinduizmu w Indonezji

W pobliżu Borobuduru znajduje się inny zespół świątynny Prambanan, wybudowany w podobnym okresie czasowym.  Ich bliskość stanowi dowód na ówczesną pokojową koegzystencję hinduizmu i buddyzmu na tym terenie. Prambanan to największy na świecie hinduistyczny kompleks świątynny poza Indiami. Powstał w IX wielu, ale po erupcji wulkanu Merapi został zniszczony i zapomniany aż do XVII wieku, gdy został ponownie odkryty. Obecnie podziwiać można kilkanaście zachowanych budowli z początkowej ilości 237, z których znaczna większość obróciła się w gruz. Poszczególne świątynie przypisane są wybranym bogom.

Pindul i Jomblang - Indonezyjskie jaskinie

Na wyjeździe odwiedzimy dwie zjawiskowe jaskinie – Pindul i Jomblang. Pierwszą zwiedzimy na…pontonach! Znajduje się w niej bowiem podziemna rzeka i rozległy zbiornik wody. Drugą, porośniętą pradawnym lasem, przejdziemy spacerem z latarkami w ręku. Jasknie na wyspie Jawa to nieodłączny element spektakularnego, dzikiego krajobrazu. 

 

 

 

ODETCHNIJ:

Karimunjawa– kolorowy świat pod wodą

Tutejsza rafa koralowa jest jedną z lepszych i najbogatszych w podwodne życie w całej Indonezji. Rafa wraz z jej kolorowymi mieszkańcami najbardziej okazale prezentuje się podczas pływania po tafli wody z rurką i okularami. Jest to jedna z najlepiej zachowanych raf koralowych wód oblewających Indonezję!

SPRAWDŹ SIĘ:

MERAPI, IJEN, BROMO – trzy stratowulkany

Na wyprawię zdobędziemy trzy wulkany! Merapi zwany ognistym wulkanem, wybucha raz do roku i tworzy krwawe scenerie lawy na wschodnim zboczu. Ijen to siarkowy potwor z jeziorem w środku kaldery. Natomiast  Bromo przyciaga swoim ogromem i pięknym wschodem słońca. 

SPRÓBUJ:

Ostre Sambal i Nasi w różnych odmianach

W indonezyjskim słowniku ryż ma cztery cztery różne nazwy, a my odkryjemy w czym tkwi różnica! Zasmakujemy również kawy wypalanej po sąsiedzku, orzeźwiającego napoju z marakui, codziennej porcji wody kokosowej, 50 rodzajów sambalu (indonezyjskiego sosu chili), sfermentowanej soi (tempeh) oraz wszystkiego, co świstak zawija w te liście bananowca.

xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • Zdobędziesz szczyty trzech wulkanów: Merapi, Bromo i Ijen
 • Przepłyniesz pontonem przez jaskinie, których ściany skrywają tajemnicze legendy
 • Jeżeli zechcesz skoczysz z 6m do wody i ze skały ze spadochronem
 • Zanurzysz się w turkusowych wodach oblewających maleńkie wysepki
 • Snorkelingując zajrzysz do domu podwodnych istot, którego dekoracje zrobione są z jednej z najpiękniejszych raf koralowych na świecie
 • Będziesz uczestniczyć w dorocznym buddyjskim święcie, które odbędzie się w jednej z największych buddyjskich świątyń!
 • Poczujesz jawajskie kadzidła i słodkie smaki tamtejszych lokalnych chilli
 • Zaskoczysz się tym, ile jeszcze atrakcji czeka na Ciebie w tej podróży.
 • będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Olga Bagińska

Lubię słuchać jak bije puls świata ;)

Olga Bagińska

Od dziecka palcem po mapie z wypiekamy na twarzy ? drżącymi rękoma z szybszym biciem ?. Od marzenia po realizację #dreamintomemories - nie mogło być inaczej! Pasja, samorozwój, głód życia chęć poznawania nowych kultur i religii to moje definicje podróżowania. Bycie w podróży to spełnienie marzeń a spełnione marzenia to mój sposób na życie.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Olga Bagińska

Lubię słuchać jak bije puls świata ;)

Olga Bagińska

Olga Bagińska

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Celujemy w najdogodniejsze loty z

Termin już minął

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

4810 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 1225 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1225 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

590 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

11000 pln

Cena zawiera

 • noclegi - w Yogyakarcie, podczas trekkingów oraz na Karimunjawie (pokoje 2-4 osobowe, guesthousy lub hostele)
 • wstęp do świątyni Prambanan
 • wstęp do świątyni Borobudur
 • trekkingowa wyprawa Bromo + Ijen (wypożyczenie masek, jeepów i innych)
 • trekkingowa wyprawa na wulkan Merapi lub Merbabu
 • transport na miejscu - prywatny kierowca z samochodem
 • rejs statkiem z Japary do Karimunjawy i z powrotem
 • całodniowy rejs małą łódką po okolicznych wyspach Karimunjawy wraz ze snorklingiem i obiadem
 • rafting po jaskiniach - wstęp do jednej z jaskiń
 • opiekę polskiego lidera
 • wysokiej klasy ubezpieczenie: KL (800 000 zł), OC (500 000 zł), NNW (50 000 zł), Bagaż (5 000 zł)
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • pakiet Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)
 • wyżywienia (ok. 15$ dziennie)
 • dodatkowych atrakcji (lot paralotnią ok. 30$; nocleg na bezludnej wyspie ok. 15$; jaskinia Jomblang 30$)
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Magia Buddyzmu

Tajlandia i Birma

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Wypoczynek na rajskiej wyspie

Bali - Harmonia Doznań

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Wyspa nie z tego świata Roztańczona Kuba

Roztańczona Kuba

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Magia Buddyzmu

Tajlandia i Birma

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Wypoczynek na rajskiej wyspie

Bali - Harmonia Doznań

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Wyspa nie z tego świata Roztańczona Kuba

Roztańczona Kuba

Zobacz terminy
Zobacz terminy