img bottom

Bajeczna wyspa Langkawi (Malezja) – na przedłużenie wakacji

Tajlandia? Kambodża? A czemu by nie wyruszyć jeszcze dalej? Podróżując do Azji Południowo-Wschodniej, warto odwiedzić również Malezję, a w szczególności wyspę Langkawi, znaną nie tylko z atrakcji turystycznych, przepięknych plaż oraz punktów widokowych, ale także… strefy bezcłowej, dzięki której wiele rzeczy można kupić taniej. Czy warto ją odwiedzić? Poszukaj odpowiedzi razem z nami!

Gdzie leży wyspa Langkawi?

Nazwą Langkawi określa się zarówno wyspę, jak i cały archipelag złożony ze 104 wysp (z czego 5 jest widocznych tylko w czasie odpływu w Cieśninie Malakka). Położone na Morzu Andamańskim, około 30 kilometrów od zachodnio-północnej części wybrzeża Półwyspu Malajskiego, formalnie stanowią terytorium Malezji.

Co zobaczyć na wyspie Langkawi?

Chociaż dziedzictwo przyrodnicze Langkawi i Malezji jest jednym z największych atutów tego państwa, odwiedzając wyspę, można skorzystać także z innych atrakcji turystycznych. Szczególnie godne uwagi są:

 

  • Most widokowy Sky Bridge – wśród licznych atrakcji dostępnych na wyspie Langkawi ten długi na 125 metrów most cieszy się chyba największą popularnością. Zawieszony na wysokości niemal 700 metrów nad ziemią, stanowi doskonały punkt widokowy, pozwalając na podziwianie okolicznych wzniesień i wód Cieśniny Malakka.
  • Eagle Squere w Kuah – Kuah to stolica malezyjskiego stanu Kedah, a jedną z jego najważniejszych atrakcji jest Eagle Squere, czyli plac, na którym postawiono 12-metrową rzeźbę orła. Ptak ten uznawany jest za symbol wyspy Langkawi.
  • Legenda Park w Kuah – położony w pobliżu Eagle Squere 20-hektarowy park zawiera pełno odniesień do lokalnych legend i mitów. Można tam odnaleźć między innymi postaci herosów, demonów, czy księżniczek, a także sceny nawiązujące do dawnych podań.
  • Pola ryżowe na Langkawi – w Malezji znajduje się dużo pól ryżowych, jednak te położone na wyspie Langkawi w wyjątkowy sposób zachwycają swoją malowniczością i naturalnym pięknem. Ulokowane w pobliżu niewielkich osad, pozwalają jednocześnie zanurzyć się w lokalnych społecznościach i tradycyjnej kulturze tego regionu.

To jednak nie wszystko. Jeśli chcesz poznać inne ciekawe miejsca w Malezji i informacje na jej temat, koniecznie zajrzyj tutaj.

Wyspa Langkawi jako miejsce aktywnego wypoczynku

Warunki naturalne panujące na, i wokół, wyspy Langkawi sprawiają, że to idealne miejsce do uprawiania rozmaitych sportów wodnych i innych aktywności związanych z wodą. Szczególnie popularny jest tam snorking, czyli nurkowanie z rurką, pływanie, czy surfowanie. Natomiast dzięki bliskiemu sąsiedztwu innych wysp można zdecydować się także na island hopping. Ta forma zwiedzania spodoba się szczególnie tym osobom, które nie mają zbyt wiele czasu do wykorzystania podczas swojego pobytu na Langkawi, czy Malezji.

Malezja z Solistami

Sądzisz, że Malezja i wyspa Langkawi to coś dla Ciebie? Nie czekaj i już dziś dołącz do naszej solistowej ekipy! Przygotowana przez nas wyprawa do Malezji to kilkanaście dni pełna nowych, nieznanych wrażeń. W ich trakcie nie tylko odwiedzamy najbardziej interesujące zabytki i atrakcje Singapuru, Kambodży oraz Malezji, ale także zanurzamy się w tamtejszej kulturze, by jeszcze pełniej doświadczyć każdej chwili wyprawy. Nie pytaj więc, czy warto wyruszyć razem z nami – po prostu wybierz termin, który najbardziej Ci pasuje!