img bottom

Ale Meksyk! Atrakcje turystyczne – czyli co warto zobaczyć i zwiedzić w Meksyku

Jeżeli trzeba byłoby wybrać tylko jeden kraj na całym świecie, który koniecznie trzeba odwiedzić i miałoby być to ciepłe miejsce, na pewno postawilibyśmy na Meksyk. Nawet jeżeli nie znalazłby się na 1. miejscu, z pewnością zasługuje na podium w ścisłej czołówce najbardziej fascynujących miejsc świata. Załóż więc sombrero na głowę, przekąś pikantne burrito i wybierz się na szaloną wyprawę do Meksyku. Co warto zobaczyć i jakie ciekawe miejsca do zwiedzania czekają na odważnych podróżników?

Dlaczego Meksyk przyciąga turystów?

Jeśli mielibyśmy wymienić najciekawsze miejsca na świecie, z pewnością wśród odpowiedzi padnie na Meksyk. Trochę w tym zasługi popkultury, trochę dobrego PR-u władz starających się wypromować region, a najwięcej zasługi jest w doskonałej lokalizacji. Meksyk wszak leży pomiędzy terytorium Stanów Zjednoczonych a państwami Ameryki Środkowej i Południowej. Otoczony jest Oceanem Spokojnym, Zatoką Meksykańską i Morzem Karaibskim. Oferuje ciekawe miejsca do zwiedzania zarówno miłośnikom pieszych wędrówek i poznawania lokalnego folkloru, jak i turystom, którym do szczęścia nie potrzeba niczego więcej niż prażącego słońca, piaszczystych plaż i przyjemnie chłodnej oceanicznej wody. Jeżeli dodać do tego całkiem niezłe połączenia lotnicze i lądowe, atrakcje turystyczne zaliczane do cudów świata i inne ciekawe miejsca, otrzymujemy niemalże wyprawę idealną.

Nie ma drugiego miejsca o takim bogactwie atrakcji jak Meksyk. Co warto zobaczyć w tym fascynującym kraju, dowiesz się z dalszej części tekstu. W pierwszej kolejności musisz mieć jednak świadomość, że pewną rysą na wizerunku Meksyku kładzie się stosunkowo wysoka przestępczość i narkobiznes. Ale nie dotyczy to rejonów odwiedzanych przez turystów. Władze kraju doskonale zdają sobie sprawę z tego, że atrakcje turystyczne są żyłą złota i pilnują porządku oraz bezpieczeństwa. Jeśli więc zastanawiasz się, co zwiedzić w Meksyku i planujesz zrobić to na własną rękę, lepiej zrezygnuj z tego pomysłu. Znacznie bezpieczniej jest odkryć najciekawsze miejsca tego kraju z zaufaną paczką np. z Solistami. W grupie zawsze raźniej i bardziej interesująco – co roku już organizujemy wyprawy do tego fascynującego kraju i dobrze wiemy, co warto zobaczyć w Meksyku.

Meksyk atrakcje turystyczne, które polecamy

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, co trzeba zobaczyć w Meksyku, nie musisz tak naprawdę wiedzieć wiele. Już sam pobyt jest atrakcją, jednak nie warto poprzestawać na samym leżakowaniu w słońcu nad błękitnym oceanem.

Meksyk oferuje wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Co warto zwiedzić w tym kraju?Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl nawet niezbyt zorientowanemu turyście, są piramidy Majów. Tak jak piramidy faraonów w Egipcie, tak piramidy Majów w Meksyku są atrakcją turystyczną i absolutnym must-see. Nie dość, że piramidy robią niesamowite wrażenie, to jest to po prostu kawał historii i to nie tylko tamtego rejonu. Cały Jukatan skrywa wiele historycznych ciekawostek i tajemnic, które warto odkryć i dowiedzieć się co nieco o martwej już cywilizacji. Atrakcji turystycznych w tym rejonie jest wręcz tak wiele, że ciężko wybrać, co zwiedzić podczas jednej wyprawy. Największym, najpotężniejszym i najciekawszym przykładem jest Chichen Itza, czyli najsławniejsza piramida świątyni Kukulkana. Wiele osób szukając odpowiedzi na pytanie, co zobaczyć w Meksyku natrafia także na informacje o atrakcji zwanej Tikal. Jest to dawna stolica państwa Majów, która przez wieki popadła w niepamięć, lecz obecnie można ją podziwiać w pełnej krasie, słuchając przewodnika opowiadającego o tamtejszej kulturze i osiągnięciach.

Turystyka w Meksyku to nie tylko Majowie

Będąc w Meksyku, nie trzeba długo zastanawiać się, co warto zwiedzić. Można wybrać się do stolicy kraju, czyli Mexico City (lub jak kto woli – Miasto Meksyk). To drugie, zaraz po Szanghaju, najludniejsze miasto świata z 23,2 milionami ludności. Jest tak różnorodne, tak rozbudowane, z tyloma zabytkami Meksyku i atrakcjami, że przyjechać tu tylko na 1 dzień to grzech. Ciekawe miejsca w Mexico City to przede wszystkim główny pałac miasta Zocalo, freski Diego Rivery w Pałacu Narodowym, katedra na placu głównym, czy Zona Rosa („Różowa Strefa”) będąca całą dzielnicą turystyczną i rozrywkową, to tylko muśnięcie z wierzchu niespodzianek, jakie czekają na podróżnika. Wiadomo, że ten kraj jest duży, a czas na zwiedzanie ograniczony, dlatego trzeba dokładnie zaplanować, co warto zobaczyć w Meksyku poza samą stolicą.

Kolejnym miastem, do którego trzeba zawitać jest Puebla, zwane małym Meksykiem. To miasto artystów, pełne kolonialnych zabytków, świątyń i turystycznych atrakcji; centrum uniwersyteckie, kulinarne i artystyczne. Smaczku dodaje jego lokalizacja, nieopodal wulkanów Popocatepetl i Iztaccihuatl, będących kolejnymi punktami w planie podróży.

Dzięki Solistom dowiesz się, co zobaczyć w Meksyku i odkryjesz wszystkie najpiękniejsze miejsca tego kraju:

  • Oaxaca, czyli kolorowe miasto pełne zapachów, będące stolicą dziedzictwa kulturowego regionu.
  • San Cristobal de las Casas – niezwykłe miasto pełne pięknych uliczek i kolonialnej architektury, słynące z najdziwniejszego kościoła na świecie.
  • Palenque oraz jego okolicę znaną z ruin świątyni Majów i wodospadów Cascadas de Agua Azul.
  • Cenoty – uznawane za święte miejsca, naturalne baseny Majów, czyli dziury w skałach wapiennych wypełnione słodką wodą.

Czy to już wszystko, co warto zobaczyć w Meksyku? Oczywiście, że nie, lecz aby się o tym przekonać, musisz wybrać się tam osobiście. Niczym w filmach przygodowych przejdziesz za kotarę wodospadu Mizol Ha, popływasz w kompleksie wodospadów Agua Azul, odpoczniesz na piaszczystych, oceanicznych plażach, spróbujesz oryginalnej meksykańskiej kuchni i spędzisz z nami fantastyczny czas. Przynajmniej raz w roku organizujemy wyprawy do tego kraju, dlatego dobrze wiemy, co trzeba zobaczyć w Meksyku, aby cieszyć się bezcennymi wspomnieniami przez długi czas.