BRAZYLIA, ARGENTYNA, URUGWAJ - WYPRAWA MARZEŃ Szlakiem yerba mate

 

Słowo od lidera:

Południe Brazylii, jest regionem mi najbliższym. To w tym głębokim interiorze pracowałam z potomkami polskich imigrantów, którzy w tak odmiennym i niemal tropikalnym środowisku naturalnym, kultywują wciąż tradycje przodków. Spotkanie z tymi niezwykłymi ludźmi, którzy odkryli przede mną najbardziej niesamowite zakątki kraju, obudziło we mnie pragnienie powrotu i podzielenia się tym doświadczeniem z innymi. Oprócz argentyńskiego tanga, brazylijskich plaż i zapierających dech wodospadów Iguacu, gwarantuje więc spotkania z nietuzinkowymi ludźmi i niezapomniane doznania twardego życia interioru, niedostępne w żadnej ofercie turystycznej!

 

  

 

 

Monika

Termin:

13.11 - 30.11.2018
Brak wolnych miejsc!

 

Brak miejsc

POCZUJ SMAK PRZYGODY!

To wyprawa, na której nie zabraknie wyzwań – wejdziemy do samej gardzieli diabła w oszałamiającym kompleksie wodospadów Iguacu, przyrządzimy krwiste mięso churrasco, oraz przemierzymy interior Brazylii słynący z licznych kanionów. Nie zabraknie jednak też czasu na gorące plaże Floripy i Copacabany, gdzie będziemy korzystać z gorącego, brazylijskiego słońca. Natomiast pod koniec wyjazdu spróbujemy również doświadczyć burzącego krew, argentyńskiego tanga!

Transport:

  

2800 ZŁ

  

LOTY Z/DO WARSZAWY

  

UWAGA! Bilety w świetnej cenie, rozchodzą się bardzo szybko - zalecana szybka decyzja!

  

SZLAKIEM YERBA MATE

Podczas tej wyprawy naszym nieodzownym atrybutem będzie tykwa z naparem z Yerba Mate, w Brazylii zwanej chimarrão. Poznamy od podstaw proces produkcji, właściwości i rytuały związane ze spożywaniem i przyrządzaniem tego niezwykle popularnego w Ameryce Południowej napoju. W tym celu przemierzymy ziemie twardych południowoamerykańskich kowbojów gaucho, zamieszkujących południe Brazylii, argentyńską pampę i praktycznie cały Urugwaj.

PLAN WYPRAWY

Biegać, skakać! Latać, pływać! W tańcu, w ruchu wypoczywać! Podczas tej wyprawy czeka nas to wszystko – naszym głównym zamierzeniem jest przemierzenie południa Brazylii, krótka wizyta w Urugwaju i poznanie stolicy Argentyny. Oprócz wielu atrakcji czeka nas więc wiele godzin w autokarze (łącznie z przejazdami nocnymi), w samolocie a nawet na promie. Na tym wyjeździe będziemy w podobnym stopniu mieszczuchami eksplorującymi najważniejsze miasta Ameryki Południowej (Rio de Janeiro, Florianoplis, Montevideo i Buenos Aires), jak też spędzimy czas na trekkingach i plaży. Świetna kondycja nie jest wymagana – konieczna jest za to dobra organizacja i punktualność, która pozwoli nam w pełni zrealizować ambitne plany!

 

Brazylia

 

 

RIO DE JANEIRO - BRAZYLIJSKA METROPOLIA

Naszą podróż zaczniemy i skończymy w najsłynniejszym mieście Brazylii a zarazem jednym z najpiękniej zlokalizowanych metropolii na świecie. Miasto położone jest między urwistymi wzgórzami Pao de Acucar – „Głową Cukru”, która wznosi się na 396 m n.p.m. oraz Corcovado – „Garbatą Górą” ze statuą Chrystusa. Rio de Janeiro to także wspaniałe, znane na całym świecie piaszczyste plaże Ipanema oraz Copacabana oraz tropikalny las deszczowy Tijuca. To wszystko sprawia, iż mimo kontrowersji związanych z ogromnym rozwarstwieniem społecznym, turyści i mieszkańcy zgodnie podśpiewują pod nosem „ O Rio de Janeiro continua lindo!”, bo Rio jest z pewnością jednym z najpiękniejszych miast na ziemi!

FLORIANOPOLIS - PIASZCZYSTE PLAŻE

Jeśli jakieś brazylijskie miasto mogłoby dorównać urodą Rio de Janeiro, to może tylko położone na licznych wysepkach Florianopolis, pieszczotliwie zwaną Floripą. Majaczące na horyzoncie łodzie rybackie, kolonialna architektura, tradycje i kultura zakrzewiona przez przybyszy z portugalskich wysp archipelagu Azorów, przyczyniają się do rosnącej turystyki regionu. To jednak co najbardziej przyciąga turystów to rozliczne plaże oraz takie sporty jak nurkowanie czy paralotniarstwo sprawia, iż Floripa jest jednym za najbardziej popularnych destynacji wypoczynkowych Brazylii. Ba! Wśród turystów znajdują się również wieloryby, których można wypatrywać ze skalistego wybrzeża.

RIO GRANDE DO SUL - KOWBOJSKIE TRADYCJE

Stan Rio Grande do Sul to już miejsce gdzie przywdziejemy kowbojskie kapelusze i nie rozstaniemy się z nieodzownym napojem mate. Ten region ma na tyle odrębną tożsamość i tradycje, iż jego buńczuczni mieszkańcy doprowadzili w 1835 roku do wybuchu wojny o uzyskanie niepodległości dla tego rejonu. Położenie geograficzne wzmacnia więzi z sąsiadami z Argentyny i Urugwaju, czego wyraz można odnaleźć w akcencie, mięsnej diecie i adaptacji do surowego jak na Brazylię klimatu. Region zaskoczy nas też europejskimi akcentami: włoskimi winnicami Vale dos Vinheados czy niemiecką architekturą Canela i Gramado. Niezwykłe historie polskich przedwojennych imigrantów opowiedzą nam z kolei ich potomkowie, posługujący się po dziś dzień językiem swoich przodków.

SERRA GAUCHA - NIESAMOWITE WĄWOZY

Pośród pięknych pejzaży interioru, z pewnością najbardziej imponujące są okolice Cambará do Sul, drzwi wejściowe do Parku Narodowego Aparados da Serra. Jego największą atrakcją jest Kanion Itaimbezinho, którego wąwozy sięgają 720 metrów głębokości i szerokości 6 kilometrów. Krajobraz tego regionu nie może być pomylony z żadnym innym, a to również dzięki typowym dla regionów drzewom araucaria. Taki widok zapiera dech w piersiach, dlatego my, zatrzymamy się w tym miejscu na dłużej, eksplorując ten region na trekkingowych szlakach, przeprawiając się przez rzeki, w autach 4x4, a dla chętnych – nawet konno!

 

Urugwaj

 

MONTEVIDEO - STOLICA KRAJU

Przy swoich potężnych sąsiadach, Urugwaj pozostaje jednym z mniej znanych krajów Ameryki Południowej. Tymczasem wpływowy „The Economist” przyznał Urugwajowi nieoficjalny tytuł „hipisowskiego raju”, a to za sprawą niezwykle liberalnych praw tego kraju. Przekonamy się o tym w trakcie zwiedzania stolicy tego kraju Montevideo, oraz najstarszego miasta, urokliwego Colonia del Sacramento, wpisanego na listę UNESCO. Napojem narodowym Urugwaju jest mate, którą praktycznie pije się wszędzie. Krążą opinie, że gdy raz się jej zasmakuje, to już nigdy się z nią nie rozstanie. My z Urugwajem rozstaniemy się tylko po to, by wsiąść na prom, który zawiezie nas prosto do lustrzanie położonej stolicy Argentyny.

Argentyna

 

BUENOS AIRES - ARGENTYŃSKIE TANGO

Energetyczne, romantyczne i seksowne – to miasto z pewnością za słowami Kory – jest boskie! Buenos Aires łączy wyblakłą europejską świetność z latynoską pasją. Jest najczęściej odwiedzanym miastem w Ameryce Południowej i nie bez powodu. Miasto ma ponad 400 lat i słynie z wyjątkowego życia kulturalnego i europejskiej architektury. Zmysłowy taniec jakim jest tango został wynaleziony w Argentynie, stąd Buenos Aires jest dobrym miejscem do wzięcia lekcji lub zobaczenia, jak to jest perfekcyjnie wykonane. Podróżować, podróżować jest bosssssko!

WODOSPADY IGUAZU - SPEKTAKL NATURY

Jeden z siedmiu nowych cudów przyrody, miejsce niezwykłego spektaklu natury. Przy tym zjawisku, Niagara to dopiero wodospadowe przedszkole! Rozciągający się na długości 2,7 km kompleks 257 wodospadów to również dom dla niezliczonej ilości egzotycznych ptaków i zwierząt. W czasie naszej wizyty spróbujemy rozstrzygnąć ostatecznie zagadnienie odnośnie tego, który z krajów ma lepszy widok na wodospady – Brazylia czy Argentyna. A może jednak Paragwaj?

A także:

 

NAJPIĘKNIEJSZE PLAŻE AMERYKI POŁUDNIOWEJ

Brazylia to oczywiście też najpiękniejsze i najsłynniejsze plaże świata. Odwiedzimy zarówno plaże miejskie Rio de Janeiro, gdzie podziwiać można krągłości słynnych brazylijskich pośladków i opalonych męskich torsów, jak i te bardziej dzikie, gdzie łatwiej będzie skupić się na cudach natury. Na plażę pójdziemy koniecznie wyposażeni w niezbędne plażowe gadżety, czyli chuste cangę i havaianas – jeśli nie, szybko nadrobimy zaległości, a później już tylko surfowanie, nurkowanie, snorkelowanie lub po prostu plażowanie.

Gotowi na niesamowitą przygodę i podróż życia?! Odkryjmy wspólnie kolejny kraj z solistowej listy. My już nie możemy się doczekać!

DLACZEGO WARTO?

 • Wypijesz niezliczone ilości Yerba Mate
 • Zobaczysz słynne plaże Rio De Janeiro
 • Zjesz krwiste argentyńskie steki
 • Przejdziesz dzikie tereny Parku Narodowego Aparados Da Serra
 • Odkryjesz Brazylię w nietuzinkowy sposób
 • Poczujesz atmosferę liberalnego Urugwaju
 • Zatańczysz argentyńskie tanga na ulicach Buenos Aires
 • Zachwycisz się pięknem jednego z cudów przyrody - Wodospady Iguazu
 • Spędzisz niezapomniane chwile z fantastycznymi ludźmi

KOSZTY

Cena rynkowa 

11000 – 15 990

 Koszt dla członków klubu

4400 ZŁ + 950 EURO + BILET

Oszczędzasz

40-50% (4000 - 6000 ZŁ) + OTRZYMUJESZ „NIEZBĘDNIK SOLISTY”

CENA ZAWIERA:

 • loty wewnętrzne: Buenos Aires – Iguazu, Foz do Iguaçu– Rio de Janeiro
  Rio de Janeiro – Florianopolis
 • transport busami w tym sypialnymi między głównymi punktami na trasie
 • noclegi w hotelach turystycznych/hostelach w pokojach 2-4 osobowych
 • transfery lotniskowe
 • prom z Colonia del Sacramento – Buenos Aires
 • śniadania w hostelach oraz wieczór z tradycyjnym churrasco mięsnym
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów z programu:
  • statua Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro
  • przejazd kolejką linowa Pão de Açúcar w Rio de Janeiro
  • wodspady Foz do Iguaçu od strony argentyńskiej i brazylijskiej Parku Narodowego
  • trekkingi z przewodnikiem w kanionach Aparados da Serra
  • zwiedzanie fabryki Mate w Rio Grande do Sul
 • opiekę polskiego lidera
 • niewielką, kameralną grupę (maksymalnie 9 osób + lider)
 • wysokiej jakości ubezpieczenie OC + NNW (do 200 000 zł)
 • pakiet Solisty

CENA NIE ZAWIERA:

 • przelotu Warszawa – Rio de Janeiro – Warszawa (zakup biletu po stronie Klubu)
 • fakultatywnej wycieczki konnej w Cambara do Sul (ok. 150 PLN)
 • fakultatywnej wycieczki pontonem do gardzieli diabła po argentyńskiej stronie wodospadów Iguazu (dodatkowo płatne ok.100 USD)

 

  

 

Brak miejsc

Masz pytania? Napisz lub zadzwoń:

KLUB@SOLISCI.PL

530 260 680

UWAGA:

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu 2800 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach którego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Lider może być w danym miejscu po raz pierwszy. Każdy lider prowadzący wyprawę przeszedł i zaliczył 8-etapowe autorskie "Szkolenie Liderów" oraz jest przygotowany przez Klub do prowadzenia grupy oraz do wyjazdu w dane miejsce.

Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Do tej pory dopłata na żadnym wyjeździe nie przekroczyła 100 zł. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Zapisz się na solistowy Newsletter

 1. Nie ominie Cię informacja o nowych tripach,
 2. Dostaniesz cynk o ostatnich miejscach na tripy,
 3. Poinformujemy Cię o ciekawych podróżniczych wydarzeniach,
 4. Zaopatrzymy Cię w odpowiednią dawkę inspiracji do podróżowania!

Wyrażam zgodę na dostarczanie na podany w formularzu zamówienia adres e-mail Newslettera Klubu Podróżników Soliści zawierającego informacje o bieżących wydarzeniach dotyczących działalności Klubu Podróżników „Soliści” oraz informacje marketingowe. Administratorem Twoich dobrowolnie podanych danych osobowych jest Klub Podróżników Soliści z siedzibą w Oświęcimiu, ul. Zaborska 48B, 32-600 Oświęcim, wpisany do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:000052570; dane kontaktowe: tel.: 530 260 680, e-mail: klub@solisci.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki Newslettera na podany w formularzu zamówienia adres e-mail. W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z otrzymywania naszego newslettera klikając na właściwy link umieszczony na końcu wiadomości. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych oraz ich poprawienia lub usunięcia oraz do cofnięcia wyrażonej zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych osobowych spowoduje niemożność dostarczania Newslettera. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rejestracji, modyfikacji i usunięcia danych oraz informacje dotyczące polityki prywatności dostępne są pod linkami: Polityka prywatności oraz Polityka Cookies.

FreshMail e-mail marketing free online marketing software