img bottom

Premiery 2020, czyli 5 pomysłów na wymarzoną podróż!

Nadszedł czas, by przedstawić kilka premierowych kierunków. Jedziemy jeszcze dalej w świat, w jeszcze ciekawsze regiony – czasem ekstremalne, czasem chilloutowe, ale zawsze wyjątkowe i niebędące typowymi kierunkami. Oto pomysły na podróże 2020: Maroko, Kazachstan+Kirgistan, Karaiby i USA, Laos+ Wietnam, Hawaje. Bilbo Baggins (Władca Pierścieni) powiedział: „Czasem niebezpiecznie jest wyjść z domu, gdy staniesz na drodze, nigdy nie wiadomo, dokąd cię nogi poniosą”. Pora więc ruszyć na przygodę, opuścić bezpieczny dom i…

Wyprawy Soliści 2020 – kilkadziesiąt wypraw i aż 5 nowych kierunków

Dokąd tym razem? Świat jest pełen niespodzianek i niesamowitych miejsc, do których warto się wybrać. Niestety rok ma tylko 365 dni, a urlop ma tych dni zaledwie 26, choć jak się dobrze zakombinuje, to liczba wolnych dni, które można przeznaczyć na podróże jest większa. Niemniej jednak to wciąż ograniczony czas, więc trzeba się na coś zdecydować. Jeżeli szukasz pomysłów na podróże w 2020 roku, sprawdź nasze wyprawy i tripy, zwłaszcza nowości, czyli kierunki, których do tej pory nie było!

Maroko extreme – Soliści 2020

Pierwszą propozycją i zupełną nowością w solistowej ramówce jest ekstremalna wyprawa do Maroko. W tym afrykańskim kraju byliśmy już nie raz i nie dwa, jednak ten trip różni się od wcześniejszych. Jest to kierunek dla doświadczonych podróżników, lubiących backpackerskie przygody, niebojących się wyzwań i lubiących czuć kilometry w nogach. Celem wyjazdu będzie zdobycie najwyższego szczytu gór Atlas, Jebel Toubkal (4167 m n.p.m.). Wcześniej czekają nas inne, wymagające i aklimatyzacyjne trekkingi. Pragniesz ekstremalnej przygody? Sprawdź terminy Maroko 2021 z Solistami.

Kazachstan + Kirgistan – Soliści 2020

Wyobraź sobie ogromne przestrzenie, bezkresne stepy, łąki ciągnące się aż po horyzont, na którym majaczą gigantyczne pasma górskie. Kazachstan i Kirgistan (2020) to wyprawa dla aktywnych osób, lubiących przygody i podróże z plecakiem. To propozycja dla osób lubiących długie trekkingi i obcowanie z naturą, nadal jeszcze dziką i tylko w minimalnym stopniu zmienioną przez człowieka. Odkryj razem z nami dzikie stepy i górskie jeziora Kazachstanu. Najważniejsze punkty wyprawy: Ałmaty, Biszkek, Big Almaty Peak, Ałtynemelm, Kanion Szaryński, Jeziora Kolsai, Jezioro Kajyngdy/Kaindy, Ala-Kul, Kanion Skazka. Łap więcej informacji i terminy Kazachstan + Kirgistan 2020.

USA wschodnie wybrzeże + Karaiby – Soliści 2020

Coś dla miłośników roadtripów. Odkąd do USA można wjechać bez wizy, otworzyły się też nowe, jeszcze ciekawsze, dalsze i emocjonujące kierunki. Zupełna nowość w solistowym katalogu na 2020 rok to: wschodnie wybrzeże USA i Karaiby, czyli 2 tygodnie zwiedzania, relaksu i epickich przygód w amerykańskim stylu. Ta wyprawa jest dla Ciebie, jeżeli lubisz lekkie trekkingi przemieszane z roadtripami, chcesz zaznać jak najwięcej „amerykańskości” i lubisz gościnę guesthousów oraz małych hotelików, natomiast 5 gwiazdek poszukujesz, ale… na niebie (karaibskim niebie). Co w planie? Nowy Jork, Niagara Falls, Waszyngton, Park Narodowy Great, Smoky Mountains, Savannah, St. Augustine, Orlando, Miami. Przeczytaj więcej na temat USA+Karaiby 2020 i już rezerwuj sobie urlop!

Laos+ Wietnam – Soliści 2020

Ponieważ uwielbiamy Azję we wszystkich wydaniach, nasze kolejne pomysły na podróże i wyprawy 2020, kierujemy właśnie tam: w stronę Wietnamu oraz Laosu; dwóch sąsiadujących ze sobą krajów, z jednej strony nieco podobnych, z drugiej całkowicie odmiennych i różnorodnych. Laos i Wietnam z Solistami to trip przez azjatycką dżunglę, odwiedziny w miastach, wędrówki przez dzikie krainy i zwiedzanie ośrodków kultury, sztuki i historii. Prawdziwy miks. Nowe wyprawy 2020 do Laosu i Wietnamu obejmują: Luang Prabang, Vang Vieng, Pakse, Hanoi, Ha Long, Mai Chau, Kuang Si Falls, Bolaven Plateau, Ha Long Bay. Co jeszcze? Tego dowiesz się tutaj.

Hawaje – Soliści 2020

I na zakończenie, choć wcale nie na końcu, znajduje się prawdopodobnie jeden z najbardziej „rajskich” i wypoczynkowych kierunków – Hawaje. Tym razem w wersji aktywnej dla podróżników lubiących długie spacery, różnorodne aktywności oraz spędzanie nocy w namiotach lub camperach. To nie ten pomysł na podróż, gdzie całymi dniami leżysz plackiem na plaży i nie ruszasz się dalej niż do wody. Choć na to również jest miejsce, przygotuj się na znacznie więcej atrakcji. O kilku z nich pisaliśmy w osobnym artykule. Odkryj bogactwo tego kraju i dowiedz się, czym zachwycają Hawaje. W repertuarze: O’ahu, Honololu, Kaua’i, Waimea Canyon, Kalalau Trail, Big Island, Park Narodowy Wulkany Hawaiʻi. I wiele, wiele więcej. Przeczytaj tutaj.

Stawiamy na nowe

Jest tyle ciekawych miejsc, że nie chcemy zamykać się tylko na te same, sprawdzone kierunki. Eksperymentujemy, szukamy inspiracji i odkrywamy świat na nowo. Najlepiej z Wami, w wyśmienitym towarzystwie. A Ty, widzisz już coś dla siebie?