img bottom

Dlaczego warto podróżować rodzinnie? Gdzie za granicę z rodziną?

Wyprawy rodzinne to świetna okazja nie tylko na to, by świetnie spędzić czas razem z najbliższymi, ale także, by lepiej się poznać i zrobić to, na co nigdy nie było czasu w ferworze codziennych zajęć. Przeczytaj, dlaczego warto wspólnie wyjeżdżać, i które z naszych kierunków są najlepsze na zagraniczne wyjazdy z rodziną.

Dlaczego warto podróżować razem z dziećmi?

Jeśli sądzisz, że wyjazdy z dziećmi wymagają dobrej logistyki i towarzyszą im nieustanne niespodzianki to… wcale się nie mylisz. Podróżowanie w towarzystwie kilku-, czy kilkunastolatków faktycznie może (ale nie musi!) wiązać się z pewnymi wyzwaniami. Jednak jeśli weźmie się pod uwagę jego wady i zalety, szybko okazuje się, że wspólnie spędzony czas ma o wiele więcej korzyści, niż można sądzić!

Dlaczego warto organizować wyprawy rodzinne?

  • Edukacja poprzez zbieranie doświadczeń – jeśli chodzi o wyjazdy z dziećmi, powiedzieć, że podróże kształcą, to tak jakby nic nie powiedzieć. Zwiedzanie różnych miejsc stanowi najlepszą formę nauki. Poprzez bezpośrednie doświadczanie innych kultur, zjawisk, czy miejsc dzieci nie tylko wzbogacają wiedzę teoretyczną, ale także poszerzają swoje horyzonty mentalne.
  • Rozwój kompetencji społecznych i emocjonalnych – stawanie wobec nowych sytuacji uczy dziecka rozumienia zachowań innych oraz swoich własnych. To także ważna lekcja tolerancji i akceptacji wobec innych przekonań, wyznań, czy stylów bycia. Jednak takie wyprawy rodzinne uczą także dorosłych, którzy tak jak najmłodsi, muszą otworzyć się na potrzeby innych.
  • Wspólne spędzanie czasu – wyjazd rodzinny z dziećmi to oderwanie od rutyny szkoła-praca-dom i okazja, by razem spędzić czas, którego w „zwyczajnych warunkach” nie ma zbyt dużo. To także sposobność do odkrycia siebie nawzajem na nowo i wzmocnienia relacji w rodzinie.
  • Relaks i odpoczynek – wbrew pozorom wspólne podróżowanie może okazać się bardzo relaksujące. Wybierając lubiane przez wszystkich formy spędzania czasu, każdy będzie w równym stopniu zadowolony, co przełoży się na wyższy poziom ogólnej satysfakcji z wyjazdu.

Gdzie za granicę z rodziną?

Wyprawy dla rodzin za granicę otwierają zupełnie nowe możliwości spędzania wolnego czasu. To nie tylko okazja do wypoczynku w pięknej scenerii, ale także czerpanie z innej kultury i tradycji. Gdzie warto pojechać razem z dziećmi, by było ciekawie i jednocześnie bezpiecznie?

Islandia

Islandia to bajkowy kraj, który zachwyca przepięknymi krajobrazami i wciąż żywymi legendami. Możemy zagwarantować, że nic tak nie pobudza dziecięcej (i nie tylko) wyobraźni, jak łagodne zielone stoki poprzecinane skałami, gdzie można spotkać wróżki i elfy, wystrzeliwujące spod ziemi gejzery, czy spowite tajemniczą mgłą wodospady.

Jeśli sądzisz, że Islandia spodoba się Twojej rodzinie, koniecznie zobacz wyprawę Islandia Family organizowaną przez Soliści Adventure Club. Dzięki niej odkryjecie nie tylko najpiękniejsze zakątki wyspy, ale także miło spędzicie czas, przekazując podróżniczego bakcyla dalej!

Jordania

A może by tak Jordania? Wyprawy dla rodzin do tego bliskowschodniego państwa dają szansę poznania zupełnie innej kultury niż europejska. Ten zachwycający swoją egzotyką i orientalną atmosferą kraj jest nie tylko wyjątkowo atrakcyjny, ale również ciekawy – szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę jego zabytki, które sięgają swoją historią nie wieki, a tysiąclecia wstecz.

Jordania brzmi dla Ciebie jak super pomysł? Poznaj szczegóły wyprawy Jordania Family! Ta pełna wrażeń podróż to propozycja na aktywne wyjazdy rodzinne, gdzie dużo się dzieje i nie każdego czeka mnóstwo pozytywnych wrażeń oraz przygód. Przekonaj się już teraz!

Tajlandia

Tajlandia stanowi naszą najbardziej egzotyczną propozycję, jeśli chodzi o wyprawy dla rodzin. To położone w Azji Południowo-Wschodniej państwo stanowi dużą atrakcję nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Taka wspólna podróż może powieść Was przez kolorowy Bangkok, rajskie plaże, czy zabytki i atrakcje, które zupełnie różnią się od naszych własnych.

Już teraz odkryj solistową wyprawę Tajlandia Family i zobacz, co czeka na Ciebie i Twoich najbliższych! Te kilkanaście dni, które możemy wspólnie spędzić, to wspaniała okazja, by zobaczyć naprawdę zachwycający kawałek świata.