img bottom

Dlaczego warto podróżować rodzinnie? Gdzie za granicę z rodziną?

Wyprawy rodzinne to świetna okazja nie tylko na to, by świetnie spędzić czas razem z najbliższymi, ale także, by lepiej się poznać i zrobić to, na co nigdy nie było czasu w ferworze codziennych zajęć. Przeczytaj, dlaczego warto wspólnie wyjeżdżać, i które z naszych kierunków są najlepsze na zagraniczne wyjazdy z rodziną.

Dlaczego warto podróżować razem z dziećmi?

Jeśli sądzisz, że wyjazdy z dziećmi wymagają dobrej logistyki i towarzyszą im nieustanne niespodzianki to… wcale się nie mylisz. Podróżowanie w towarzystwie kilku-, czy kilkunastolatków faktycznie może (ale nie musi!) wiązać się z pewnymi wyzwaniami. Jednak jeśli weźmie się pod uwagę jego wady i zalety, szybko okazuje się, że wspólnie spędzony czas ma o wiele więcej korzyści, niż można sądzić!

Dlaczego warto organizować wyprawy rodzinne?

 • Edukacja poprzez zbieranie doświadczeń – jeśli chodzi o wyjazdy z dziećmi, powiedzieć, że podróże kształcą, to tak jakby nic nie powiedzieć. Zwiedzanie różnych miejsc stanowi najlepszą formę nauki. Poprzez bezpośrednie doświadczanie innych kultur, zjawisk, czy miejsc dzieci nie tylko wzbogacają wiedzę teoretyczną, ale także poszerzają swoje horyzonty mentalne.
 • Rozwój kompetencji społecznych i emocjonalnych – stawanie wobec nowych sytuacji uczy dziecka rozumienia zachowań innych oraz swoich własnych. To także ważna lekcja tolerancji i akceptacji wobec innych przekonań, wyznań, czy stylów bycia. Jednak takie wyprawy rodzinne uczą także dorosłych, którzy tak jak najmłodsi, muszą otworzyć się na potrzeby innych.
 • Wspólne spędzanie czasu – wyjazd rodzinny z dziećmi to oderwanie od rutyny szkoła-praca-dom i okazja, by razem spędzić czas, którego w „zwyczajnych warunkach” nie ma zbyt dużo. To także sposobność do odkrycia siebie nawzajem na nowo i wzmocnienia relacji w rodzinie.

Relaks i odpoczynek – wbrew pozorom wspólne podróżowanie może okazać się bardzo relaksujące. Wybierając lubiane przez wszystkich formy spędzania czasu, każdy będzie w równym stopniu zadowolony, co przełoży się na wyższy poziom ogólnej satysfakcji z wyjazdu.

Gdzie za granicę z rodziną?

Wyprawy dla rodzin za granicę otwierają zupełnie nowe możliwości spędzania wolnego czasu. To nie tylko okazja do wypoczynku w pięknej scenerii, ale także czerpanie z innej kultury i tradycji. Gdzie warto pojechać razem z dziećmi, by było ciekawie i jednocześnie bezpiecznie? Oto nasze najlepsze wycieczki dla rodzin z dziećmi!

Wyprawy rodzinne i wyjazdy z dziećmi - Islandia

Islandia to bajkowy kraj, który zachwyca przepięknymi krajobrazami i wciąż żywymi legendami. Możemy zagwarantować, że nic tak nie pobudza dziecięcej (i nie tylko) wyobraźni, jak łagodne zielone stoki poprzecinane skałami, gdzie można spotkać wróżki i elfy, wystrzeliwujące spod ziemi gejzery, czy spowite tajemniczą mgłą wodospady. I już choćby z tego względu Islandia może uchodzić za wspaniałe miejsce na rodzinne wycieczki. Jednak jej urok wykracza daleko poza magię i nawet osoby, które twardo stąpają po ziemi, pozwalają uwieść się tamtejszym krajobrazom. To właśnie te niesamowite widoki do spółki z panującym wokół spokojem sprawiają, że tak łatwo się zatracić w ochocie pozostania na wyspie już na zawsze. Czy wyobrażasz sobie lepszą rekomendację dla wycieczki z dziećmi za granicę?

Jeśli sądzisz, że Islandia spodoba się Twojej rodzinie, koniecznie zobacz wyprawę Islandia Family. Dzięki niej odkryjecie nie tylko najpiękniejsze zakątki wyspy, ale także miło spędzicie czas, przekazując podróżniczego bakcyla dalej! Takie wyjazdy dla rodzin z dziećmi są prawdziwą frajdą dla wszystkich. Już teraz zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy:

 • Golden Circle – to trasa turystyczna, która pozwala zobaczyć niesamowite przyrodnicze atrakcje Islandii: Park Narodowy Thingvellir, największe i najsławniejsze gejzery na wyspie – Geysir i Strokkur oraz wodospad Gullfoss,
 • spacer po czarnej plaży, na której chyba nikt nie chciałby się opalać,
 • możliwość zobaczenia największego lodowca Europy,
 • podziwianie najwspanialszych wodospadów na wyspie,
 • wizyta w miejscu, gdzie kończy się Islandia,
 • zwiedzanie Reykjaviku,
 • tropienie, ile prawdy jest w legendach,
 • możliwość zobaczenia islandzkiej fauny, która będzie dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Co więcej, dla wszystkich małych podróżników przygotowaliśmy książeczkę „Mój dziennik podróży”. Zawiera ona całą masę fajnych zadań i zagadek, dzięki którym zwiedzanie Islandii zmieni się w niesamowitą przygodę. Już teraz przekonaj się, że wyjazdy z dziećmi nie muszą kojarzyć się ze stresem i obawami – jako Soliści Adventure Club wiemy, co zrobić, by wycieczki rodzinne stały się przyjemnością.

Wyprawy rodzinne i wyjazdy z dziećmi - Jordania

A może by tak Jordania? Wyprawy dla rodzin do tego bliskowschodniego państwa dają szansę poznania zupełnie innej kultury niż europejska. Ten zachwycający swoją egzotyką i orientalną atmosferą kraj jest nie tylko wyjątkowo atrakcyjny, ale również ciekawy – szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę jego zabytki, które sięgają swoją historią nie wieki, a tysiąclecia wstecz.

Jordania brzmi dla Ciebie jak super pomysł i kraj, gdzie można pojechać z rodziną? Poznaj szczegóły wyprawy Jordania Family! Ta pełna wrażeń podróż to propozycja na aktywne wyjazdy rodzinne, gdzie dużo się dzieje i nie każdego czeka mnóstwo pozytywnych wrażeń oraz przygód. Zresztą spójrzcie tylko na tę krótką listę atrakcji:

 • spacer po Ammanie,
 • zwiedzanie Petry, starożytnego miasta z budynkami wykutymi w skałach,
 • wędrówka po Wadi Rum, pustyni, która wygląda jak nie z tego świata,
 • wizyta u Beduinów i nocleg na pustyni,
 • kąpiel w Morzu Martwym,
 • i wiele, wiele więcej.

Tutaj też na najmłodszych czeka specjalna, tym razem jordańska, wersja „Mojego dziennika podróży” ze specjalnymi zadaniami.

Wyjazdy dla rodzin z dziećmi - Tajlandia

Tajlandia stanowi naszą najbardziej egzotyczną propozycję, jeśli chodzi o wyprawy dla rodzin. To położone w Azji Południowo-Wschodniej państwo stanowi dużą atrakcję nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Taka wspólna podróż może powieść Was przez kolorowy Bangkok, rajskie plaże, czy zabytki i atrakcje, które zupełnie różnią się od naszych własnych.

Już teraz odkryj solistową wyprawę Tajlandia Family i zobacz, co czeka na Ciebie i Twoich najbliższych! Te kilkanaście dni, które możemy wspólnie spędzić, to wspaniała okazja, by zobaczyć naprawdę zachwycający kawałek świata, a w tym:

 • Bangkok, który obezwładnia wszystkie zmysły gwarem, kolorami i zapachami,
 • miasto Chiang Mai o baśniowym uroku,
 • prawdziwą azjatycką dżunglę,
 • wyspę Phuket.

Wycieczki rodzinne za granice - Tanzania

Idąc za ciosem, przygotowaliśmy jeszcze jeden świetny kierunek na wyjazd rodzinny. Tanzania, bo to o niej mowa, stanowi prawdziwy raj dla wszystkich poszukiwaczy przygód. Dzięki swojemu położeniu oferuje wiele możliwości spędzenia wolnego czasu – to nie tylko Zanzibar i rajskie plaże, ale także rozległe sawanny z bogatym ekosystem, czy możliwość zobaczenia Kilimandżaro. Tanzania zaskakuje jednak także złożoną kulturą i historią z kolonialnymi wątkami, co już samo w sobie stanowi zachętę do wypraw z dziećmi.

Jeśli więc chcecie zobaczyć prawdziwą, dziką Afrykę, powylegiwać się na miękkim piasku, wziąć udział w safari po parkach narodowych Tarangire i Ngorongoro, a może nawet zobaczyć tzw. „wielką piątkę”, czyli 5 zwierząt charakterystycznych dla tej części Afryki, koniecznie postawcie na wyprawę Tanzania Family. Możemy zagwarantować, że będą to jedne z najwspanialszych wakacji w waszym życiu! Zwłaszcza że w jej trakcie czeka Was między innymi:

 • 3-dniowe safari tropem dzikich zwierząt,
 • wizyta w wiosce Mto Wa Mbu,
 • relaks nad źródłami Kikuletwa,
 • odpoczynek na Zanzibarze.

P.S. Do „wielkiej piątki Afryki” zalicza się lwa, bawoła, lamparta, słonia i nosorożca czarnego.

Jak przygotować się na rodzinny wyjazd z dziećmi?

Niezależnie od tego, gdzie na wakacje z dziećmi za granicę lub w kraju się wybierzesz, przygotowania mogą być stresujące – a im młodszy maluch, tym bardziej. Jak więc się za nie zabrać, by przebiegały w miarę spokojnie i jednocześnie o niczym nie zapomnieć? Oto naszych kilka rad.

 • Zacznij odpowiednio wcześniej.

Wyjazdy rodzinne warto planować z wyprzedzeniem, bo nie ma nic gorszego niż zostawianie wszystkiego na ostatnią chwilę. Dzięki temu nie tylko łatwiej będzie się zorganizować, ale także znajdzie czas, by pozytywnie nastawić do całego przedsięwzięcia.

 • Podejmujcie decyzje wspólnie.

W końcu wyprawy rodzinne to wyprawy R-O-D-Z-I-N-N-E i każdy powinien być zaangażowany w ich organizację na tyle, na ile wiek na to pozwala. Wierzcie, już nawet kilkulatki potrafią czerpać frajdę ze wspólnego planowania i podejmowania decyzji co do kierunku podróży, noclegu, czy atrakcji do odwiedzenia.

 • Zachowaj elastyczność.

Niezależnie od tego, co i gdzie zaplanujecie, wycieczki rodzinne za granicę mogą być trudne. „Chcę do swojego łóżeczka”, brak pomidorówki w menu, czy inne „niedogodności” mogą mocno wpływać na małych podróżników, dlatego też warto zachować elastyczność i mieć świadomość, że wśród tych perfekcyjnych momentów będą też takie, kiedy już prawie wyjdziecie z siebie i staniecie obok.

 • Odpuść tam, gdzie możesz.

Jeśli chodzi o wyprawy z dziećmi, nie wszystko trzeba robić samemu. Wybierając zorganizowane wycieczki zagraniczne dla rodzin z dziećmi, nic się nie traci, a można tylko zyskać. Na przykład spokój, wolny czas oraz towarzystwo innych dorosłych.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o wyprawy rodzinne

Gdzie najlepiej pojechać na wakacje z dzieckiem?

Jeśli zastanawiasz się, czy i ewentualnie gdzie z dziećmi za granicę warto pojechać, postaw na sprawdzone kierunki i organizatorów, którzy mają doświadczenie w organizacji wypraw rodzinnych. I jedno, i drugie znajdziesz w Soliści Adventure Club, gdzie czekają aż 4 pomysły na aktywne wakacje dla rodzin. Chociaż każdy z tych kierunków ma to coś, nasze serce w szczególny sposób skrada Islandia. Już teraz poznaj ją bliżej i zakochaj się nie mniej niż my!

Dla dzieci w jakim wieku są nasze wyprawy Family?

Wyprawy rodzinne organizowane przez Soliści Adventure Club są przeznaczone dla podróżujących z dziećmi w różnym wieku. Jednak ze względu na specyfikę każdego państwa i rodzaj zwiedzania, dolna granica wieku w przypadku poszczególnych wyjazdów się różni. I tak dla:

 • Islandia Family jest to 5 lat,
 • Tajlandia Family – 6 lat,
 • Tanzania Family – 6 lat.

Czy w przypadku wypraw rodzinnych z cyklu Family za dzieci płaci się mniej?

Tak, taki bonus czeka między innymi podczas wyprawy z dziećmi na Islandię. W przypadku podróży z jednym dzieckiem zniżka wynosi 200 zł, z dwoma – 500 zł, a z trzeba aż 1000 zł, licząc od ceny całkowitej.

Dlaczego akurat wyprawy dla rodzin?

Soliści Adventure Club chcą trafić ze swoją ofertą do każdego, zachęcając do wspólnego podróżowania i odkrywania świata. Nasze wycieczki objazdowe dla rodzin z dziećmi zostały zaplanowane tak, by uwzględniały potrzeby najmłodszych. Są więc o wiele łatwiejsze niż pozostałe, a przy tym pozwalają na zobaczenie równie wielu wspaniałych miejsc.