img bottom

Nietypowe pomysły na sylwestra w Polsce

Czy to już? Już niedługo, już się zbliża, już nadchodzi! Kolejny rok, a więc i kolejna zabawa noworoczna. Chyba nie chcesz spędzić jej jak każdej innej nocy? W końcu taka okazja zdarza się tylko raz w roku. Nie ważne czy jesteś typem imprezowicza, wagabundy czy domownika, nie prześpij tegorocznego sylwestra i nie pozwól, by pandemia koronawirusa popsuła Ci szyki. Oczywiście ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną trzeba zachować szczególne środki ostrożności i nie wystawiać siebie i innych na ryzyko zachorowania, jednak respektując zasady bezpieczeństwa, da się spędzić sylwestra ciekawie i kreatywnie. Oto nasze pomysły na sylwestra w Polsce!

Masz dość umca-umca-umca?

Zabawa na dyskotece, w klubie lub ogólnodostępny event, to ciekawa propozycja, ale… ileż można. Co roku to samo, tak samo, przy takiej samej muzyce? Również wykwintna kolacja to pomysł góra na kilka razy, a potem to już rutyna. A podczas sylwestra nie ma miejsca na rutynę, dlatego proponujemy kilka niestandardowych i ciekawych pomysłów na sylwestra.

Sylwester na basenie i saunie

Nowy Rok kojarzy się z zimą, chłodem i ocieplanymi ubraniami. A gdyby tak zrzucić z siebie wszystko i wbiec w nadchodzący rok w stroju kąpielowym? Takie gorące powitanie roku 2021 może wyjść tylko na dobre, a z pewnością to będzie coś nowego. Baseny termalne organizują swoje własne, wewnętrzne eventy, podczas których goście mogą nie tylko bawić się w ciepłej wodzie, korzystać z aquaparkowych atrakcji i saun, ale też bawić się w rytm muzyki, kosztować poczęstunków i napojów serwowanych przez obsługę. Zabawa noworoczna na basenie to ciekawa odskocznia od typowych imprez; możliwość relaksu, a jednocześnie wyrwanie się ze sztampy. Polecamy zarówno parom, jak i rodzinom oraz paczkom znajomych.

Nowy Rok pod ziemią

Skoro można na basenie, to można i pod ziemią. Jako pomysł na sylwestra 2020 warto zapoznać się z ofertami nietypowych miejsc, takich jak kopalnie np. w Wieliczce, czy w Bochni, w których cyklicznie odbywają się tego rodzaju imprezy. To coś dla tych, którzy chcą połączyć imprezę sylwestrową, wykwintną kolację oraz zabawę w nietypowej lokalizacji. Wrażenie niezapomniane.

Biegiem w Nowy Rok

Zostawmy zabawy i przejdźmy do innych form spędzania czasu i miejsc, do których warto wybrać się na sylwestra w Polsce. Ostatnimi czasy popularne stały się zawody biegowe, a samo bieganie to nowy lifestyle i aktywność, która porywa coraz więcej ludzi. Nic więc dziwnego, że powstaje wiele biegowych eventów, a niektóre z nich odbywają się również w sylwestra, by wejść biegiem w Nowy Rok. Jeżeli jesteś biegaczem, nieważne czy zaawansowanym, czy początkującym i masz ochotę zostawić rok 2020 za sobą, przebiegnij go!

A w kinie można? Można!

Gdzie pojechać na sylwestra w Polsce, by się nie zmęczyć, nie zmarznąć i nie ogłuchnąć? W kinie (i to wcale nie domowym). To propozycja dla kinomaniaków stęsknionych za wspólnymi seansami, a także dla osób, które po prostu lubią ten typ rozrywki. Wiele kin w Polsce organizuje specjalne noworoczne maratony z tematycznymi filmami, poczęstunkiem i czymś specjalnym o północy.

Sylwester w Szkole Magii i Czarodziejstwa. WOW!

A może zaczarowana kolacja w szkole magii? Taaak! Ten pomysł na sylwestra w Polsce to coś absolutnie wyjątkowego i magicznego. Sylwester z takim rozmachem i klimatem organizowany jest tylko w jednym miejscu w Polsce – w Pałacu w Krzyżowej. To w sumie 3 dni niezapomnianej zabawy w szkole Magii i Czarodziejstwa (tak, tak, ona istnieje, ale nie jest dostępna dla Mugoli. Wstęp wyłącznie dla wtajemniczonych). Weźmiesz udział w ceremonii przydziału do domów, w meczu Quidditch’a, Turnieju Trójmagicznym oraz lekcjach magii – warzenia eliksirów, obrony przed czarną magią, wróżbiarstwa czy zielarstwa. Ponadto czekają Cię prelekcje podróżnicze, ognisko w zakazanym lesie, a dla najmłodszych przewidujemy wiele atrakcji. To nietypowy sylwester dla rodzin, znajomych i par, a nawet dla singli, bo kto wie, może za sprawą magii znajdziesz swoją drugą połówkę?

 

Sylwestrowa noc i powitanie nowego roku odbędzie się w czarodziejskim stylu, podczas imprezy z udziałem polskich DJ-ów, uroczystej kolacji przy magicznych eliksirach. Spędzisz niezapomniany czas w zabytkowym Pałacu w towarzystwie świetnych ludzi.

A może jeszcze inaczej?

Na tym pomysły na sylwestra 2020 się nie kończą, jeżeli szukasz więcej inspiracji na nietypowego sylwestra w Polsce, koniecznie zapoznaj się z innymi naszymi propozycjami. Przy okazji przypominamy nasze gorrrrące wypady sylwestrowe, które odbyły się we wcześniejszych sezonach: Sylwester w Jordanii (2019), w którym wzięło udział aż 300 osób i Sylwester w Maroku (2018) na 200 osób. Oba te wydarzenia były epickie, warto powspominać, a my już snujemy plany na kolejne sezony.