img bottom

Maroko, gdzie warto pojechać? – zwiedzanie na 3 sposoby

Co jest ciepłe, egzotyczne i piaszczyste? Oczywiście Maroko. Co jest górzyste, nieprzystępne i surowe? Również Maroko. A co jest położone nad oceanem i morzem, z pięknymi plażami i kurortami turystycznymi? Zgadza się – również Maroko. To miejsce, gdzie warto pojechać i zwiedzać je na różne sposoby, za każdym razem odkrywając w nim coś nowego. Przygoda w Maroku może mieć charakter ekstremalny lub wypoczynkowy, a zwiedzanie Maroka może obejmować zarówno poznawanie kultury i historii rejonu, jak i bogactwa naturalnego. Jak zwiedzać Maroko w nietypowy sposób?

Maroko – zwiedzanie w różnych odmianach

Są kraje i lokalizacje, do których jedzie się tylko w jednym konkretnym celu, ponieważ oferują określony rodzaj wrażeń. Są też takie, gdzie warto pojechać za każdym razem w innym celu i spędzać czas diametralnie inaczej; Maroko zdecydowanie znajduje się właśnie w tej kategorii.

Ze względu na lokalizację: w Afryce, nad morzem i oceanem, na terenie półpustynnym i częściowo górzystym, panują tu niezwykłe warunki klimatyczne i geologiczne. To raj dla podróżników i miłośników adrenaliny, a także dla osób poszukujących swojego miejsca na ziemi na relaks i odetchnięcie od miejskiego zgiełku europejskich metropolii. Dzięki tej różnorodności każdy wyjazd do Maroka może wyglądać inaczej. Przygotowaliśmy trzy wersje wypraw: ekstremalne, przygodowe i wypoczynkowe zwiedzenie Maroko. Gdzie chcesz jechać z ekipą Solistów?

Zwiedzanie Maroka - Maroko adventure

Maroko adventure – eskapada do Afryki to jedna wielka przygoda, w trakcie której przemierzymy na wielbłądzie pustynię Saharę, wpadniemy do Marakeshu, by zobaczyć Medynę i największy bazar w Afryce – Jemaa El Fna. To jednak jeszcze nic: wyprawa Maroko Adventure obejmuje podróże dawnymi trasami karawan, możliwość obejrzenia na żywo majestatycznych wąwozów i filmowych pejzaży. Wisienką na torcie będzie zdobycie najwyższego szczytu Maroka Jebel Toubkal – 4167 m n.p.m. To wersja przygodowa wyprawy do Maroka dla doświadczonych i średnio zaawansowanych podróżników, którzy nie boją się backpackerskiego trybu, noclegów w lokalnych riadach i pod namiotami; chcą się nieco ubrudzić, spocić i zmęczyć, ale jednocześnie nie są wytrawnymi globtroterami. To po prostu przygoda nastawiona na emocje i zwiedzanie Maroko. Gdzie jechać do tego kraju na ekstremalne zwiedzanie? Nad tym nie musisz się już zastanawiać. Ekipa Solistów zabierze Cię we wszystkie najciekawsze miejsca. Więcej szczegółów: Maroko Adventure z Solistami.

Zwiedzanie Maroka - Maroko ekstremalnie

Maroko ekstremalnie – już sama nazwa kraju budzi skojarzenia z niezwykłą wyprawą. Pojechać do Maroka to jak pojechać w jakieś tropikalne, odludne i dzikie miejsca, w które zapuszczają się jedynie nieliczni i najodważniejsi. W ekstremalnej wersji podróży do Maroka spędzimy aż 7 dni w egzotycznych górach Atlasu. Odbędziemy pięciodniowy trekking przez przełęcze i doliny w towarzystwie marokańskiej karawany złożonej z doświadczonego przewodnika, kucharza i tamtejszych zwierząt. Odwiedzimy górskie wioski, poznamy życie tubylców, a na końcu zmierzymy się z czterotysięcznikiem, najwyższym szczytem Atlasu Jebel Toubkal (4167 m n.p.m.). Ekstremalna podróż do Maroka to wyprawa przeznaczona dla wytrawnych i zaawansowanych podróżników, którzy nie boją się trekkingów, wiedzą, że w górach nie ma hoteli pięciogwiazdkowych, a bieżąca woda to tylko z potoku. Potrzebujesz więcej zachęty? Sprawdź: Maroko Extreme z Solistami.

Zwiedzanie Maroka - Maroko wypoczynkowo

Maroko wypoczynkowo – no dobrze, ale nie każdy poszukuje przygód i adrenaliny, przecież relaks i zwiedzanie są równie ważne. I tu wchodzi propozycja na Maroko w wersji light, czyli luźny wyjazd w stylu travel&chill, będący jednym z elementów naszego zestawienia wyjazdów spod znaku „Body&Soul: Harmonia Doznań”. Jeżeli chcesz wyjechać do Afryki, by opalić się w promieniach słońca, wylegiwać się na plażach, pomoczyć w błękitnej wodzie, pomedytować i nauczyć się podstaw jogi, to ten wyjazd jest dla Ciebie. Będziemy nocowali w willi, w której czas spędzał Ives Saint Laurent, czekają nas też takie emocje jak loty balonem czy eksploracje pustyni na Quadach (wszystko w lekkiej wersji, przystępnej dla każdego). To ten rodzaj wyjazdu, na który można pojechać całą rodziną, także z dziećmi, a mając to na uwadze, przygotowaliśmy również atrakcje dla najmłodszych. Maroko w Wilii to kilkanaście dni wypełnionych po brzegi aktywnościami, relaksem i odnową ciała oraz ducha. Więcej informacji na temat tego, gdzie warto pojechać na wypoczynkowy wyjazd z Solistami, znajdziesz w ofercie Maroko: Harmonia Doznań.

Jaka będzie Twoja podróż do Maroka?

Chcesz zwiedzić kawałek Afryki, popluskać się w oceanie i poopalać się na piaszczystych plażach, wejść w głąb pustyni, odbyć emocjonujący off road po pustynnych bezkresach, podziwiać na żywo dzikie zwierzęta, wejść na czterotysięcznik i postawić stopę w egzotycznych, kolorowych miastach, a przy okazji nauczyć się podstaw jogi i medytacji? Nie musisz objeżdżać całego świata w poszukiwaniu tych wrażeń, wystarczy, że wybierzesz się z nami na przygodę i poznasz Maroko. Gdzie jechać w tym fascynującym kraju? Tego już nie musisz wiedzieć. Z przyjemnością zwiedzimy z Tobą wszystkie najciekawsze miejsca.