img bottom

Maroko na kilka sposobów. Gdzie pojechać do Maroka?

Jaki kraj jest ciepły i egzotyczny? Tak, to Maroko. Gdzie jest górzyście, nieprzystępnie i surowo? Dokładnie, to również w Maroko. A gdzie jest i morze, i ocean, do tego z pięknym wybrzeżem, piaszczystymi plażami i kurortami turystycznymi jak z obrazka? Zgadza się – wciąż mowa o Maroko.

Ten barwny, orientalny kraj Afryki Północno-Zachodniej to miejsce, gdzie warto pojechać, by nie tylko odpocząć, ale i zanurzyć się w oriencie. Co więcej, można je zwiedzać na różne sposoby, za każdym razem odkrywając w nim coś nowego. Daj się porwać przygodzie i odkryj, ile może być pomysłów na zwiedzanie Maroko, i gdzie jechać, żeby doświadczyć jak najwięcej! Zabytki, kultura, historia, przyroda – a to i tak nie wszystko, co można tam zobaczyć. Oto pomysł na to, jak zwiedzać Maroko w nietypowy sposób.

Gdzie pojechać do Maroka?

Czy warto pojechać do Maroka? Są kraje i kierunki, do których jedzie się tylko w jednym konkretnym celu, ponieważ oferują określony rodzaj wrażeń. Są też takie, gdzie warto pojechać, by za każdym razem spędzać czas w diametralnie różny sposób. Maroko zdecydowanie znajduje się właśnie w tej drugiej kategorii. To takie turystyczne all-in-one, które sprawia, że pytanie nie brzmi „czy Maroko?”, ale „gdzie jechać do Maroka, by przeżyć jak najwięcej?”. Położone w Afryce, nad morzem i oceanem, na terenie półpustynnym i częściowo górzystym, oferuje niezwykłe warunki klimatyczne i geologiczne. To raj dla podróżników i miłośników adrenaliny, a dla osób poszukujących swojego kącika na ziemi idealne miejsce na relaks i odetchnięcie od zgiełku europejskich metropolii. Dzięki tej różnorodności każdy wyjazd do Maroka jest inny, ale w ten pozytywny, pełen wrażeń sposób.

Co więcej, takie pozorne przeciwieństwa, z jakimi ma się do czynienia w tym przypadku, doskonale się uzupełniają i sprawiają, że każdy pobyt oferuje jeszcze więcej. Piaszczyste plaże i góry sięgające ponad 4 000 m n.p.m., drogi i bezdroża, gwarność miast i bezmiar pustyni – czy potrzeba lepszych rekomendacji, aby przestać się zastanawiać, czy warto jechać do Maroka? To naprawdę kraj, gdzie każdy będzie mógł spędzać czas w ulubiony sposób, i to niezależnie od tego, co lubi robić, i z kim planuje wyjechać. Nie bez powodu stanowi on perłę w koronie oferty Solistów i zarazem jeden z najpopularniejszych wyjazdowych kierunków.

Jako miłośnicy swobodnego zwiedzania i czerpania z wypraw całymi garściami, nie raz i nie dwa przekonaliśmy się, jak wspaniałe jest Maroko, i ile ma do zaoferowania. Wychodząc naprzeciw tym wszystkim możliwościom i wciąż nieodkrytym atrakcjom, Soliści Adventure Club ma do zaproponowania aż 3 pomysły na ten cudny i ciekawy kraj: Maroko Adventure, Maroko Extreme, Sylwester w Maroko. Już teraz poznaj każdy z nich i nie zastanawiaj się dłużej, gdzie do Maroka warto się wybrać!

Zwiedzanie Maroka: Maroko Adventure

Jeśli się zastanawiasz, jak najlepiej zwiedzać Maroko, gdzie warto pojechać, czy na jakie atrakcje i doświadczenia się zdecydować, zobacz, co do zaoferowania ma solistowa wyprawa w stylu Adventure. To propozycja, która jest jedną wielką przygodą! Jej bogaty plan nie zostawia miejsca na nudę, a co lepsze oferuje bardzo szeroki przekrój doświadczeń i wrażeń, pozwalając jednocześnie zobaczyć najpiękniejsze miejsca w całym Maroko. To, gdzie jechać, będą nam wyznaczały dawne szlaki kupieckich karawan. Co jednak znajdzie się na naszej trasie?

Wyprawa Adventure da Ci możliwość zwiedzenia między innymi głośnego i kolorowego Marrakeszu wraz z największym w tej części Afryki targiem Jemaa El Fna i pałacem El Badi, który wciąż zachwyca pomimo tego, że swoje najlepsze lata ma dawno za sobą. Razem przemierzymy także Saharę, podziwiając zachód słońca na wydmach i spędzając noc w prawdziwej berberyjskiej osadzie. Plan wyprawy obejmuje także dwa monumentalne wąwozy. Todra i Dades stanowią najlepszy przykład, jak bardzo zdumiewająca potrafi być natura – mieniące się mnóstwem kolorów stanowią prawdziwy raj dla fotografów i… miłośników wspinaczki. To jednak nie wszystko. Wisienką na torcie całego wyjazdu jest zdobycie najwyższego szczytu Maroka Jebel Toubkal (4167 m n.p.m).

Jeśli lubisz adrenalinę, wysiłek i doświadczenia z natury tych „nie dla wszystkich”, nie musisz zastanawiać się, czy warto jechać do Maroko. Możemy zagwarantować, że ten kraj Cię nie rozczaruje! Znajdziesz tam wszystko, co lubisz – wyzwania, okazję do aktywności i wiele pozytywnej energii oraz wspomnień, które na długo pozostają w pamięci.

Maroko Adventure to wyprawa przeznaczona dla wytrawnych i zaawansowanych podróżników, którzy nie boją się trekkingów i wiedzą, że w górach nie ma hoteli pięciogwiazdkowych, a bieżąca woda to tylko z potoku.

Ten pomysł na wyprawę do Maroka powstał przede wszystkim z myślą o doświadczonych i średnio zaawansowanych podróżnikach, którzy nie boją się backpackerskiego trybu, noclegów w lokalnych riadach i pod namiotami; chcą się nieco ubrudzić, spocić i zmęczyć, ale jednocześnie nie są wytrawnymi globtroterami. To przygoda nastawiona na pozytywne emocje i zwiedzanie Maroko. Czy warto jechać w taką podróż? Odpowiedzi nie szukaj daleko: wyprawa do Maroko (Adventure) z Solistami.

Zwiedzanie Maroko: Sylwester w Maroko

Jeśli zastanawiasz się, gdzie do Maroka się wybrać, by zobaczyć najbardziej charakterystyczne dla niego miejsca, sylwestrowa wyprawa z Solistami jest pomysłem dla Ciebie. Z wiadomych względów odbywa się ona na przełomie grudnia i stycznia, oferując nie tylko zwiedzanie oraz relaks, ale i wspaniałą zabawę połączoną z przywitaniem nowego roku. To idealna propozycja dla osób, które szukają wyciszenia i spokoju. Przewidziane w programie sesje oddechowe, joga, czy ceremonia picia kakao doskonale rozluźniają oraz pozwalają nabrać dystansu do otaczającego świata. To jednak nie wszystko, co przewiduje przygotowany plan.

Na uczestników solistowej wyprawy sylwestrowej czeka także rajd samochodami z napędem 4×4 po pustynnych bezdrożach, zwiedzanie Marrakeszu, spacer wśród wysokich skał wąwozów Todra i Dades, a także wizyta w klimatycznych osadach, które wyglądają jak zastygłe w czasie. Clue całego wyjazdu jest jednak impreza sylwestrowa przy świetnej muzyce i w doborowym towarzystwie. Tak powitany nowy rok nie może być inny, niż tylko lepszy od poprzedniego!

Ta wyprawa została opracowana z myślą o wszystkich, którzy chcą zobaczyć Maroko, ale bez zastanawiania się, gdzie warto pojechać. Nie da się jednak ukryć, że jej plan jest dość napięty – czego się jednak nie robi dla udanego urlopu?

Już teraz poznaj szczegóły: Sylwester w Maroko.

Jaka będzie twoja podróż do Maroka?

Chcesz zwiedzić kawałek Afryki, popluskać się w oceanie i poopalać się na piaszczystych plażach? A może więcej radości sprawiłoby Ci wejście na czterotysięcznik, emocjonujący off road po pustynnych bezkresach oraz wyruszenie w głąb Sahary? Nie musisz objeżdżać całego świata w poszukiwaniu tych wrażeń! Wystarczy, że wybierzesz się razem z Soliści Adventure Club na przygodę i w ich stylu poznasz Maroko. Wiemy, gdzie najlepiej pojechać w tym fascynującym kraju, by Twój urlop był udany! I chociaż każdy z naszych pomysłów na ten kraj obejmuje nieco inne miejsca, jesteśmy pewni, że nie poczujesz niedosytu. Szczególnie jeśli przy wyborze rodzaju wyprawy uwzględnisz swoje ulubione aktywności – wtedy spędzisz czas dokładnie tak, jak lubisz – i to bez względu na to, gdzie do Maroka się udasz, i co zobaczysz. To chyba brzmi jak dobry plan!