img bottom

Kuba – atrakcje. Co zobaczyć na Kubie?

Są takie kraje, które trudno opisać słowami. Jednym z nich bez wątpienia jest egzotyczna Kuba. Zwiedzanie tego państwa-wyspy to tak, jakby przenieść się w czasie o kilka dobrych dekad. Czy jednak na tym polega cały jej urok? Wybierz się razem z nami w tę pełną wrażeń podróż i poznaj najważniejsze atrakcje Kuby!

Kuba – kraj bez sąsiadów, ale o niesamowitej atmosferze

Kuba to kraj Ameryki Północnej. Składa się z jednej dużej wyspy oraz trudnej do policzenia liczby mniejszych, stanowiąc największe pod względem powierzchni państwo karaibskie. Jego stolicą, a zarazem jednym z najbardziej rozpoznawalnych miast jest Hawana. To właśnie od niej wiele osób zaczyna zwiedzanie Kuby. Zresztą też nie bez powodu – to właśnie tam bije serce wyspy. Barwna i gwarna, ale jednocześnie pełna sprzeczności, zachwyca na wiele sposobów, wywierając niesamowite wrażenie na Europejczykach.

Warto także wiedzieć, że Kuba nie graniczy bezpośrednio z żadnym państwem – z każdej strony otaczają ją wody Morza Karaibskiego. Zresztą prawie całe wybrzeże usiane jest spokojnymi lagunami i piaszczystymi plażami, co w połączeniu ze średnimi temperaturami, które raczej nie spadają poniżej 20 stopni sprawia, że to idealne miejsce na egzotyczne wakacje.

Co warto zobaczyć na Kubie?

Nie ma chyba drugiego kraju, który wibrowałby taką samą energią, jak Kuba. Atrakcje, architektoniczne perły i perełki, dzika natura – to wszystko nie tylko wyróżnia wyspę pod względem turystycznym, ale wręcz przyprawia o szybsze bicie serca. Chyba nie ma lepszej recepty na udany wyjazd! Jednak, co trzeba zobaczyć na Kubie, by doświadczyć jak najwięcej? Lista atrakcji jest dość spektakularna!

Hawana – esencja kolonializmu z domieszką rewolucji kubańskiej

W kwestii tego, co zobaczyć na Kubie, na pierwszym miejscu z całą pewnością znajduje się Hawana. Wystarczy tylko rzucić okiem na architekturę tego miasta, szczególnie jego najstarszej części, La Habana Vieja, by przekonać się, ile może ono pamiętać. Kolonialne rezydencje i kamieniczki z kolorowymi elewacjami nie tylko przyciągają wzrok, ale wręcz pozwalają przenieść się do czasów konkwisty, kiedy Kuba była hiszpańską kolonią.

Równie ciekawe wrażenie wywierają Plac Rewolucji, Dystrykt Vedado, czy Hotel Nacional, które odegrały niemałą rolę w kształtowaniu się historii najnowszej. W ostatnim z tych miejsc mieszkał nawet podobno sam Al Capone podczas swojego pobytu na Kubie. Co jednak jeszcze zobaczyć w trakcie pobytu?

Natchnienie pisarzy i artystów

Atmosfera przedrewolucyjnej Kuby wyjątkowo sprzyjała tworzeniu. Wyspę uwielbiali pisarze, aktorzy, czy muzycy. Szczególnymi względami darzyli wybudowany w 1930 roku hotel Nacional de Cuba. Jego gośćmi byli między innymi Walt Disney, Frank Sinatra, Jimmy Carter, Alexander Fleming, czy Marlena Dietrich. Zresztą budynek pełni tę funkcję do dziś, zachwycając tymi samymi wnętrzami w stylu eklektycznym.

Inne warte odwiedzenia atrakcje turystyczne na Kubie wiążą się z osobą amerykańskiego pisarza Ernesta Hemingwaya, który przez sporą część swojego życia mieszkała niedaleko Hawany. W samym mieście miał zaś ulubione kluby oraz kawiarnie. W La Bodequita i w La Floridita wciąż można spróbować tego samego, co niegdyś pijał pisarz.

Trinidad – dziedzictwo Nowego Świata

Hawana to nie jedyne miasto kolonialne, jakie ma wyspa Kuba. Zwiedzanie warto zaplanować także w Trinidadzie, który był jednym z najważniejszych ośrodków handlu cukrem w tej części świata. Na uwagę zasługują przede wszystkim historyczne budynki utrzymane w charakterystycznym stylu łączącym eklektyzm z kolonializmem. Pewnego splendoru dodaje także fakt, że Trinidad to trzecia najstarsza osada w państwie.

Jeśli chodzi o Kubę i to, co warto zobaczyć, ciekawie wypada także położona nieopodal plantacja trzciny cukrowej, gdzie można odkryć tajniki uprawy tej rośliny.

Grzeszna Kuba

Atrakcje Kuby mogą mieć też inne oblicze – w końcu nie bez powodu jednym z pierwszych skojarzeń z wyspą jest rum, cygara i gorąca salsa. Państwo to jest jednym z największych importerów cygar na świecie. Szeroko znane są także kubańskie rumy wyróżniające się wyjątkowo bogatym aromatem. I choć to właśnie te dwa produkty importowe są najbardziej znane w świecie, nie można zapomnieć również o salsie. To gorący taniec, który swoim stylem doskonale nawiązuje do nazwy – salsa w języku hiszpańskim oznacza „sos” lub coś pikantnego i aromatycznego.

Rajskie plaże

Jakie inne atrakcje ma Kuba? Mapa ciekawych miejsc obejmuje także wybrzeże, szczególnie błękitne laguny i plaże z białym, jedwabistym piaskiem, które stanowią kwintesencję karaibskości. Nie ma nic wspanialszego niż wyciągnąć się w cieniu palmy, delektować egzotycznymi owocami i pływać w czystej, ciepłej wodzie.

Odwiedź Kubę razem z Solistami!

Kuba stanowi jedno z Twoich podróżniczych marzeń? Zwiedź ją razem z nami! Wyprawa na Kubę z Soliści Adventure to 2 tygodnie pobytu w raju. Wiedzie ona przez najpiękniejsze i najbardziej charakterystyczne miejsca na wyspie. Wspólnie zwiedzimy Hawanę i Trinidad, odwiedzimy plantację trzciny oraz tytoniu, poleniuchujemy na plaży, a także pospacerujemy wśród zieleni Parku Majayara. Zobacz, co jeszcze na Ciebie czeka i co warto zobaczyć na Kubie!