img bottom

Kuala Lumpur – stolica Malezji, miasto spotkań ludzi z całego świata

Kuala Lumpur to bez wątpienia stolica-legenda. Uchodząca za jedną z najszybciej rozwijających się metropolii w Azji Południowo-Wschodniej, co roku przyciąga rzesze turystów, którzy chcą się zanurzyć w jej specyficznej atmosferze, wyrastającej na styku przeszłości i teraźniejszości oraz różnych kultur. Zobacz, czym wyróżnia się Kuala Lumpur i co warto wiedzieć na temat tego malezyjskiego miasta.

Gdzie leży Kuala Lumpur?

Kuala Lumpur to miasto stołeczne Malezji. Położone na zachodnim wybrzeżu środkowej części Półwyspu Malajskiego, w stanie Selangor, zajmuje powierzchnię około 243 kilometrów kwadratowych. Metropolia ta została zbudowana u zbiegu rzek Kland i Gombak, stąd też jej nazwa – Kuala Lumpur w języku malezyjskim znaczy tyle, co „błotniste ujście”. Mieszka tam już niemal 9 milionów ludzi.

Sprawdź i zapisz się już teraz: wyprawa do Malezji!

Kuala Lumpur – atrakcje

Położone w Malezji Kuala Lumpur to jedno z najchętniej odwiedzanych miast na świecie, a ciekawe atrakcje można tu spotkać praktycznie na każdym kroku. Jednak tym, co szczególnie wyróżnia tę metropolię, jest jej układ architektoniczny (albo raczej jego brak), który wywołuje niesamowite wrażenie. Dla tutejszego krajobrazu nie są niczym dziwnym potężne arterie przecinające się z ciasnymi, mocno zatłoczonymi uliczkami, czy małe domki jednorodzinne w bliskim sąsiedztwie drapaczy chmur i największych budynków Kuala Lumpur. Co jednak zwiedzać, będąc w tym malezyjskim mieście?

  • Petronas Towers – dwie bliźniacze wieże połączone mostem na wysokości 41. i 42. piętra to jedne z najbardziej znanych budynków w mieście. Mierzące aż 452 metry jeszcze w 2004 roku uchodziły za najwyższą budowlę na świecie. Jednak pomimo tego, że zostały pozbawione tego tytułu, wciąż uważane są za najwyższe bliźniacze wieże. W jednym z budynków znajduje się największy dom handlowy w Malezji – Suria KLCC.
  • Lake Gardens – to zielone serce Kuala Lumpur. Założone jeszcze pod koniec XIX wieku, dzisiaj zajmuje powierzchnię około 91,6 km hektarów, umożliwiając mieszkańcom i turystom relaks na łonie przyrody. W Lake Gardens znajdują się między innymi place zabaw dla dzieci, Park Ptaków oraz Park Motyli, gdzie posadzono roślinność zapewniającą odpowiednie warunki do życia tym owadom.
  • Park Ptaków – położony w Lake Gardens Park Ptaków to miejsce, w którym można zobaczyć najróżniejsze gatunki egzotycznych ptaków. Zwierzęta żyją tam na wolności, a cały teren został utrzymany tak, by zapewnić im jak najlepsze warunki.
  • Wieża telewizyjna Kuala Lumpur – to jeden z najwyższych budynków tego typu na świecie – ma aż 421 metrów wysokości. Na samej jej górze znajduje się obrotowa restauracja Atmosphere 360, która zatacza pełne koło w ciągu 2 godzin. Wieża ta stanowi także doskonały punkt widokowy na miasto.
  • Petaling Street – to jedna z głównych ulic chińskiej dzielnicy Kuala Lumpur. Można tam znaleźć wiele ciekawych sklepików, barów oraz restauracji serwujących pyszne, lokalne jedzenie.
  • Nocne bazary – tak w Malezji, jak i w Kuala Lumpur, działa wiele nocnych targów, stanowiących okazję nie tylko do zakupów, ale i przeżycia niezapomnianej przygody w blasku gwiazd.

Czy w Kuala Lumpur jest bezpiecznie?

Kuala Lumpur jest miastem dość przyjaznym turystom. Należy jednak przestrzegać ogólnych zasad bezpieczeństwa i stosować się do przyjętych norm obyczajowych, pamiętając przy tym, że Malezja jest krajem muzułmańskim. Przed wyjazdem, warto natomiast wykupić stosowne ubezpieczenie oraz zaszczepić się zalecanymi szczepieniami – nie jest to jednak obowiązkowe.

Kuala Lumpur – czy warto tam pojechać?

Stolica Malezji to niezwykle atrakcyjne miejsce, gdzie można spędzić czas w wyjątkowo udany sposób, dlatego jeśli zastanawiasz się, czy warto odwiedzić Kuala Lumpur, to odpowiedź może być tylko jedna – zdecydowanie tak! Tutaj nie można się nudzić, a przemierzając kolejne uliczki, łatwo o odkrycie prawdziwych perełek architektonicznych i zanurzenie się bez reszty w malezyjskiej kulturze.

Malezja z Solistami

Podoba Ci się Malezja, a Kuala Lumpur znajduje się wysoko na liście miast, które chcesz odwiedzić? Dołącz do Soliści Adventure Club i zobacz ten przepiękny zakątek świata razem z nami! Organizowana przez nas wyprawa do Malezji to doskonała okazja, by nie tylko zwiedzić Azję Południowo-Wschodnią, ale wręcz zanurzyć się w jej kulturze i obyczajach. Już teraz poznaj plan tego wyjazdu!! Czeka na Ciebie przygoda!