Iran - podróż do źródeł

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iran fascynuje każdego, kto odwiedzi ten wspaniały kraj gościnnych i serdecznych ludzi, ponieważ to oni zapadają w pamięci na długo. Uprzejmi, uśmiechnięci, bezinteresowni i zawsze chętni do pomocy. Jeżeli ktoś chce zgubić się i zaplątać w uliczkach Yazdu, posłuchać wieczorem zabronionego śpiewu irańskich bardów w okolicach przepięknego mostu w Isfahanie, poczuć zapach oryginalnych przypraw na jednym z wielu targowisk to jest to wyprawa dla niego. Oprócz tego niezliczona ilość przepięknych, bogato zdobionych meczetów, wyprawa na pustynię oraz wizyta w klimatycznych wioskach przepełnionych kolorowymi strojami i starymi herbaciarniami.

 

 

Michał

Paweł

 

 

2 terminy!

15.03 - 29.03.2018

25.04 - 09.05.2018

 

 

 

   

ODKRYJ PIĘKNO IRANU Z SOLISTAMI!

  

Iran to niezwykłe miejsca na mapie świata, które kusi swoją tajemniczością, magiczną kulturą i bajecznymi kolorami. Jego prawdziwe skarby wciąż pozostają zamknięte dla przeciętnych turystów. Aby w pełni poznać irańską codzienność należy zejść ze szlaku i zagłębić się w relacje z mieszkającymi tam ludźmi. Odwiedzających, dawna Persja zachwyca na każdym kroku. Podczas wyprawy zobaczymy m.in. monumentalne Persepolis, pełen magicznej architektury Teheran, czy Demavand - górską miejscowość, gdzie będą na nas czekać relaksujące gorące źródła. Zgubimy się także między kramami na lokalnych bazarach i poznamy walory przyrodnicze Iranu. Cała trasa jest bardzo aktywna, ale nie zabraknie miejsc, gdzie zatrzymamy się na dłużej, aby w pełni eksplorować irańską kulturę. Szykujcie się na niezapomnianą wyprawę!

 

 

 Transport

LOT

1355 ZŁ

Wygodne połączenie z Warszawy do Teheranu

 

 

PLAN

 

 

 

  

TEHERAN

 

  

 

Stolica, a zarazem największe miasto w państwie. Słynie z niecodziennej architektury. Wypełnione jest po brzegi historycznymi meczetami, kościołami, synagogami oraz świątyniami ognia. Wizyta w Teheranie to pierwsza okazja do poznania irańskich smaków i kolorów. Na terenie miasta znajduje się ogromny bazar pełen orientalnych produktów. Bogactwo zapachów, nawoływanie lokalnych sprzedawców i panujący przepych przywołują klimat dawnej Persji. 

 

 

 

  

KASHAN  

  

Nieduże klimatyczne miasto w środkowym Iranie, na południe od jeziora Namak. W zabytkowym centrum znajduje się intrygujący bazar, z dachu którego rozpościera się imponujący widok na całe miasto. Obejrzymy stare irańskie domy urzekające bogatymi zdobieniami oraz  wybierzemy się na pustynię aby podziwiać wyschnięte słone jezioro.

  

 

 

 

ESFAHAN

  

Pół świata" - najpiękniejsze irańskie miasto, z bezcennymi pałacami władców, meczetami oraz ogrodami. Ośrodek sztuki i kultury. Niegdyś o międzynarodowej sławie, odwiedzających zachwyca do dziś. Esfahan słynie z 2 km bazaru rozciągającego się między Meczetem Piątkowym, a Pałacem Imama oraz z produkcji tradycyjnych irańskich dywanów i rękodzieł. Odwiedzimy również starą dzielnicę ormiańską, a wieczorem udamy się w okolice mostów, w których bliskim otoczeniu spotkać można śpiewających i tańczących artystów-amatorów.

 

 

 

  

ABYANEH

  

Pustynno-górska wioska w centralnej części Iranu, położona na malowniczym zboczu wzgórza, słynąca z pięknego ubioru kobiet. Nieco odizolowana od pozostałej części kraju, zachwyca przesympatycznymi ludźmi, którzy przykładają ogromną wagę do tradycji. Miejsce w którym czas jakby się zatrzymał. Abyaneh jest jedną z najstarszych i jednocześnie najpopularniejszych irańskich wiosek. Jej charakterystyczną cechą jest to, że wszystkie budynki pokryte są czerwoną gliną.

  

SHIRAZ

  

Niegdyś stolica Persji. Zwany jest miastem poezji, wina, róż i słowików. Ośrodek kultury i sztuki, nieco bardziej swobodny niż pozostała część kraju. Rodzinne miasto Haveza oferujące interesujące muzea, najwspanialszy meczet Persji – zachwycający Meczet Różowy przepełniony efektownymi witrażami oraz całą mnogość lokalnych restauracyjek, w których miejscowi opowiadają niezliczone anegdoty i snują niekończące się opowieści o czasach minionych oraz kulturze.

 

 

 

  

YAZD

 

  

Jest jednym z najstarszych miast świata i jednym z najpiękniejszych miast Iranu. Otoczony pustynią, posiada wyjątkową w swoim rodzaju starówkę zbudowaną w całości z gliniano-piaskowych cegieł, która tworzy fantastyczny labirynt uliczek i ścieżek pomiędzy domostwami. Wejdziemy na jeden z dachów, aby podziwiać przepiękną panoramę miasta i zachód słońca. Odwiedzimy również najważniejszą świątynię zoroastriańską w Chak-Chak wybudowaną w jaskini znajdującej się na zboczu góry oraz opuszczoną małą wioskę w Kharanaq.

 

 

  

DOM SIŁY W YAZD

 

  

Uprawia się w nim jeden z najstarszych na świecie systemów ćwiczeń, z elementami starożytnej, przedmuzułmańskiej kultury perskiej; będący połączeniem sztuk walki, kalisteniki, treningu siłowego, muzyki i religii. Choć ten rodzaj treningu ma już ponad 2000 lat, to w Iranie nadal traktowany jest z najwyższą powagą. Ćwiczenia odbywają się na okrągłej macie położonej około metr poniżej poziomu widowni, przy dźwiękach tradycyjnej muzyki granej na żywo. Najpopularniejszym narzędziem są tzw. pałki indyjskie, odpowiednik naszych hantli. Niestety jako turyści możemy się jedynie przyglądać. Choć w zajęciach może wziąć udział każdy niezależnie od religii i kasty społecznej, to zasada głosi, że aby zostać wpuszczonym na matę, należy najpierw przyglądać się trenującym atletom przez okres co najmniej miesiąca. Być może ktoś zdecyduje się tyle zostać:)

 

 

  

NOUSH ABAD

  

W Noush Abad zatrzymamy się po drodze na pustynię. Znajdziemy tam ciekawie rozbudowany system podziemnych tuneli, nazywany "podziemnym miastem", który powstał ok 1500 lat temu. Niedaleko, znajduje się także Mud Castle, który odwiedzimy. Następnie udamy się na piaszczyste wydmy, gdzie nad słonym jeziorem będziemy podziwiać zachód słońca. Spędzimy noc na pustyni, w "hotelu" pod milionem gwiazd. 

 

 

  

PERSEPOLIS

  

Persepolis to jedna z największych atrakcji turystycznych Iranu. Oczami wyobraźni można sobie wyobrazić jak niegdyś wyglądało to niezwykłe miejsce. Z pobliskiego wzniesienia rozpościera się piękna panorama na całe miasto. Jeśli odwiedzamy Iran, Persepolis jest zdecydowanie miejscem, które trzeba zobaczyć.Dawna stolica cesarstwa perskiego z ruinami pałaców, miejsce gdzie rodziła się cywilizacja.

 

  

NEKROPOLIS

 

  

To miejsce warto odwiedzić przede wszystkim ze względu na imponujące grobowce wykute w skale i ogromne płaskorzeźby przedstawiające dawne imperium perskie.

 

 

 

KOSZTY

  

Cena rynkowa 

9000 - 10 000 zł

 

 

 Koszt dla członków klubu

2200 zł + 450 euro + BILET

  

Oszczędzasz

3000 zł (35%) + otrzymujesz „Niezbędnik Solisty”

  

 

CENA ZAWIERA:

 • Noclegi w guesthousach i hostelach - pokoje zwykle 2-4 osobowe
 • Transport na całej trasie w Iranie (wysokiej klasy autokary kursowe lub pywatny bus)
 • Paliwo na całą trasę w Iranie
 • Bogaty autorski program wyjazdu, sprawdzona trasa
 • Wstęp do Persepolis oraz nocleg w pustynnej wiosce
 • Wejście do domu siły w Yazd
 • Opiekę doświadczonego, polskiego lidera podczas całego wyjazdu (Michał - był już w Iranie, Paweł jedzie po raz pierwszy)
 • Bagaż podręczny oraz rejestrowany
 • Ubezpieczenie NNW wysokiej klasy
 • Miejsca, do których dociera niewielu i moc przygód!
 • Niezbędnik Solisty

  

CENA NIE ZAWIERA:

 • Biletu lotniczego - Warszawa - Teheran (zakup biletu po stronie Klubu)
 • Wyżywienia (bardzo tanie, ok 10$ dziennie)
 • Ewentualnych dodatkowych atrakcji (ok. 100$)
 • Koszt wizy (możliwość zakupu na lotnisku - 70$ lub wcześniejszego wyrobienia u pośrednika)

  

PORÓWNANIE PODOBNYCH OFERT:

Oferta 1 | Oferta 2

  

UWAGA:

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 1355 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem. 

Lider może być w danym miejscu po raz pierwszy. Każdy lider prowadzący wyprawę przeszedł i zaliczył 8-etapowe autorskie "Szkolenie Liderów" oraz jest przygotowany przez Klub do prowadzenia grupy oraz do wyjazdu w dane miejsce.

Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Do tej pory dopłata na żadnym wyjeździe nie przekroczyła 100 zł. Zakładamy także bufor bezpieczeństwa przy zakupie biletów lotniczych - dopłata do biletów może wynieść 200 zł. O wyższej, poinformujemy przed zakupem. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

 

 

 

ZAPISY

Już teraz

Zapisz się

i wyrusz w podróż do Iranu

 

Masz pytania? Napisz lub zadzwoń!

KLUB@SOLISCI.PL

530 260 680