img bottom

Dreams into memories

2013

Wyzwanie, które postawił sobie Łukasz Nowak w 2013 roku rozpoczęło historię Soliści Adventure Club. Założył on wtedy podróżniczy blog pod nazwą Soliści i wraz z przyjacielem Emanuelem Wanatem przemierzył autostopem południe Europy, finalnie docierając na skraj Azji, do tureckiego Stambułu. Wyprawa pełna nowych doświadczeń rozbudziła podróżniczy głód przygody i chęć pokazania innym najdalszych zakątków świata. Tego samego roku Łukasz zorganizował premierową wyprawę do Maroko dla znajomych i rodziny. Już wtedy wszyscy dumnie nosili na koszulkach pierwsze solistowe logo.

2014

Pociąg Solistów nabierał prędkości. Z początkiem 2014 roku grupa liczącą 15 członków powołała do życia Stowarzyszenie – Klub Podróżników Soliści. W nowej strukturze podróżnicy już w majówkę wybrali się na pierwszą podróż w stylu 4×4 do Gruzji. Zwieńczeniem wyprawy było zdobycie jednego z najwyższych szczytów Kaukazu – Kazbek o wysokości 5054 m n.p.m. Jak przystało na Solistów, to nie koniec doświadczeń na jeden rok! Backpackersi wybrali się na pierwszą wyprawę do krainy lodu i ognia – Islandię. Klub rozrastał się z każdym dniem, a co za tym idzie potrzebował kolejnych zapaleńców podróży. W szeregach zaczęli się pojawiać pierwsi liderzy wypraw w tym Marek Wójciak, który do dziś prowadzi nasze wyprawy.

2015

Soliści ruszają w świat “poza utartym szlakiem”! W 2015 roku powstaje pierwsza strona internetowa klubu. Członkowie są aktywni na ogólnopolskich scenach podróżniczych prezentując inspirujące prelekcje o wyprawach marzeń. Społeczność klubowa rozrasta się, a spaja ją premierowy zjazd. Rozwija się również oferta kierunków. Nowe destynacje, które eksplorują solistowe grupy to Iran, Kuba, Indie i Nepal (w tym trekking do sanktuarium Annapurny) oraz wyprawa marzeń Koleją Transsyberyjską z Moskwy do Pekinu. Niepohamowany rozwój doprowadza do nowego kolorowego logo Solistów, które dopełnia hasło “ Dreams into memories”.

2016

Klub Podróżników Soliści w 2016 roku to już dobrze naoliwiona globtroterska machina. Licznik uczestników przekracza 1000! Nowe kierunki jak Japonia i Namibia poszerzają ofertę wyjazdów, ale solistowe wyprawy to nie tylko egzotyka. Pojawia się pomysł na dzikie weekendy w stylu Live Wild. A jak jest pomysł, to w Solistach jest jego realizacja. Premierowo nasi podróżnicy spływają kajakami malowniczą mazurską Krutynią, wpisując to wydarzenie na stałe do plannera podróży. Szeregi liderów wypraw zasilają następni doświadczeni pasjonaci podróży, którzy poddani zostają autorskiemu szkoleniu. Świetna kadra daje nowe możliwość wyprawy – 5 grup jednocześnie na trasie Malezja, Kambodża, Singapur. Wyjazd hucznie kończy “Legendarne pool party w Kambodży” dając zalążek nowym stylom solistowych podróży.

2017

Liczniki rokrocznie pokazują przekroczenie kolejnych magicznych granic. W 2017 Soliści po raz pierwszy zorganizowali 100 wypraw w jednym roku kalendarzowym, a na mapie wyjazdów są już wyprawy na 5 kontynentów. Otwieranie kolejnych kierunków podróży na stałe wpisało się w solistowe działania. Premierowo odbyły się wyprawy do Meksyku, Kolumbii, Wietnamu, Sri Lanki, Filipin oraz kultowy American Road Trip w USA. Rok hucznie podsumowuje sylwester na Saharze, gdzie aż 100 Solistów wita Nowy Rok.

2018

Islandia staje się drugim solistowym domem, można powiedzieć, że Soliści znają tam już każdy kamień. A o 2018 roku powinno się rzec, że wyspą Elfów i Trolli stoi. Premierę w kinach ma dokument “Discover Iceland” – owoc blisko 100 solistowych wypraw, miłości do tego kraju oraz oferowanych aż 3 typów doświadczania Islandii. A co z innymi kierunkami?  Już jako największy operator wyjazdów adventure w Polsce (Extreme Poland) Soliści otworzyli kolejne kierunki: Australia, Bali, Lofoty, Brazylia, Kanada i Alaska, Kenia i Tanzania, w tym wejście na Dach Afryki – Kilimandżaro o wysokości 5895 m n.p.m. W Polsce formuła weekendowa poszerza się o wyjazdy zimowe – Live Wild Winter Camp.

2019

Świadome podróżowanie zawsze było w DNA solistowych wypraw. W 2019 roku mogliśmy już sobie pozwolić, aby ująć cele CSR (ang. Corporate Social Responsibility) w założeniach klubowych i  wprowadzić to w zasady członkowskie.  Berlińska premiera “Soliści 2.0” przypieczętowała ten krok. W kalendarzu wypraw było już wtedy 180 wyjazdów o różnych charakterach, które odbywały się na 6 kontynentach. Oferta poszerzyła się o wyjazd Family na Islandię oraz do Indonezji, Kostaryki z Nikaraguą, Patagonii, Szkocji i Jordanii. W tym ostatnim na czerwonej pustyni Wadi Rum zorganizowaliśmy kolejnego “Legendarnego Sylwestra” dla 300 osób.

2020

Rok 2020 jakże trudny dla wszystkich podróżników… a Soliści ogłosili go rokiem odkrywania polskich destynacji – Live Wild, Polska jest najpiękniejsza! W sumie zorganizowaliśmy 28 dzikich weekendów od morza Bałtyckiego po wysokie szczyty Tatr. W rodzinnym Wrocławiu powiększyliśmy siedzibę oraz odpaliliśmy Akademię Liderów Wypraw™, czyli pierwszy w kraju program szkolenia liderów branży travel&adventure. Natomiast oferta wypraw poszerzyła się o portugalskie kierunki, czyli kontynentalną część oraz rajskie wyspy – Azory.

2021

Wracamy do podróżowania pełną parą. W 2021 jest już 10 000 uczestników, którzy spełnili swoje marzenia o egzotycznych podróżach. Premierowy rok wcześniej kierunek Azory staje się wyjazdową perełką, co nie zwalnia Solistów z odkrycia kolejnych: RPA, Kirgistan, Maroko w stylu Retreat i Islandia w wersji Winter.

2022

365 dni w podróży? Czemu nie! Taki jest plan na 2022 rok. Ponad 200 wyjazdów w roku kalendarzowym, które koordynuje ponad  100 osób z szeregów #SoliściTeam.  Kolejny próg przekroczony, czyli organizacja tysięcznej wyprawy w historii Solistów. Solistowe wyprawy poszerzają się o Peru z Boliwią oraz Live Wild Retreat Camp.

A co teraz? Zmieniamy się z klubu podróżników w Soliści Adventure Club. Miejsce, w którym rozpoczyna się spełnianie podróżniczych marzeń. Zabierzemy Cię w najdalsze zakątki świata wyciskając z wyprawy 110%! Tu znajdziesz wyjazdy, które doświadczysz wszystkimi zmysłami. Wejdź do solistowego świata, bo mamy Twoją przygodę życia.

Mamy Twoją Przygodę!