FreshMail e-mail marketing free online marketing software

 

Malezja – kiedy jechać i co warto zobaczyć?


 

Gorący klimat, piękne widoki, orientalna kultura, mnóstwo miejsc do zwiedzenia i uśmiechnięci, przyjaźni ludzie. Tak w skrócie można opisać Malezję, niewielkie państwo w Azji Południowo-Wschodniej. Jeżeli jesteś miłośnikiem azjatyckiej kultury albo po prostu chcesz wyjechać w jakieś nietypowe miejsce, to ten region koniecznie powinien znaleźć się na Twojej liście celów. Malezja – co warto zobaczyć i dlaczego?

 

To brzmi egzotycznie!

To azjatyckie państwo położone na Półwyspie Malajskim reprezentuje wszystko, co nam Europejczykom kojarzy się z egzotyką. Są tu gorące klimaty, piękne nadmorskie widoki, cudowna kultura, z którą warto się zapoznać i azjatycka kuchnia. Kraj ten graniczy z Tajlandią i Singapurem. Dlatego wybierając się w te rejony na dłużej, warto przynajmniej zahaczyć o sąsiadujące państwa. Można tam polecieć bez wizy na 90 dni, ale da się ten termin przedłużyć, wyjeżdżając na weekend do Singapuru lub Tajlandii, a po powrocie starając się o nową, 3-miesięczną wizę To raj na przykład dla freelancerów, pracujących zdalnie i podróżujących po świecie.

W tym zestawieniu odpowiemy na pytanie: Malezja – co zobaczyć i kiedy jechać? Przypominamy też, że na stronie „najbliższe wyprawy” możesz sprawdzić, czy mamy w planach wyjazd właśnie w tamte rejony.

Malezja – co warto zobaczyć?

To państwo tak różniące się od tego, z czym spotykamy się na co dzień, że absolutnie wszystko tam jest warte zwiedzenia. Malezja obfituje w atrakcje turystyczne, ale również w mniej oczywiste, a równie ciekawe miejsca.

Po pierwsze jest tam mnóstwo świątyń, pałaców, zabytków i obiektów architektury, z których wymienić należałoby chociażby: Batu Caves, Meczet Putrajaya, Meczet Sułtana Salahuddina Abdula Aziza, Thean Hou Temple i wiele innych.

Osobom preferującym inne rodzaje atrakcji turystycznych, zwłaszcza rodzinom z dziećmi, możemy polecić Legoland oraz Miasteczko Hello Kitty; z kolei turystom preferującym górskie wspinaczki polecamy Kota Kinabalu, najwyższy szczyt w Azji południowo-wschodniej albo wędrówki po dżungli.

Miejsc do zwiedzenia jest oczywiście zbyt dużo, byśmy mogli je tu wszystkie wymienić, dlatego skupimy się na tych najciekawszych, uznanych na całym świecie, z których słynie Malezja. Co zwiedzać, jeśli czasu mamy mało, a chcemy zobaczyć jak najwięcej?

  • Kuala Lumpur – zawsze wymieniany na pierwszym miejscu wśród największych atrakcji turystycznych Malezji. Jest to stolica i największe miasto tego kraju. Koniecznie trzeba zobaczyć wieże Petronas, świątynię Thean Hou, dzielnicę Little India, meczet narodowy i muzeum narodowe.

  • Cameron Highlands – zaledwie 5 godzin jazd od Kuala Lumpur znajdują się rozległe plantacje herbaty Cameron Highlands, czyli wzgórza porośnięte zielonymi krzakami herbaty.

  • Penang – to kolejne zaraz po Kuala Lumpur miasto, które trzeba odwiedzić. Kuchnia i architektura są przepełnione chińskim klimatem, ponieważ w Peang zamieszkuje liczna grupa mniejszości chińskiej. Szczególnie polecana do zwiedzania jest starówka Georgetown oraz drewniany port Jetty, znajdujący się na liście zabytków UNESCO.

  • Wyspy Perhentian – to to, co można nazwać kwintesencją azjatyckiego klimatu. Myśląc: Malezja i atrakcje, wiele osób ma przed oczami rajskie plaże, błękitne morze i koralowce. Wyspa ta jest ucieleśnieniem wszystkich wyobrażeń na temat „dzikich” wysp. Oczywiście to nie znaczy, że wyspa nie jest zagospodarowana, wręcz przeciwnie są tu knajpki i miejsca noclegowe, a nocami odbywają się imprezy. Mimo wszystko czuć ten dziki klimat. Warto wybrać się na 2-3 dni i skorzystać ze wszystkich atrakcji, jakie oferuje to miejsce.

  • Melakka – to kolejne obowiązkowe miejsce na liście co warto zobaczyć w Malezji. Jest to ośrodek kultury baba nyonya (potomków chińskich imigrantów). Można tu zwiedzić dawny pałac sułtana, piękną starówkę oraz spróbować przepysznych, egzotycznych potraw baba nyonya.

  • Palau Payar – miłośnikom mocnych wrażeń polecamy snorkeling na Palau Payar, czyli pływanie wśród rafy koralowej, ławic rybek oraz… rekinów.

Mamy nadzieję, że w tym zestawieniu: „Malezja, co warto zobaczyć”, choć trochę przybliżyliśmy wam piękno tego kraju. Pozostaje jeszcze odpowiedź na jedno pytanie:

Malezja – kiedy jechać?

Ponieważ jest to kraj, w którym panują warunki równikowe z tendencjami do klimatu tropikalnego, temperatury latem mogą sięgać nawet 40°C, a średnia temperatura wynosi od 26 do 28°C. Na wyżej położonych obszarach, gdzie więcej pada, temperatury przeciętnie wynoszą od 15 do 20°C.

Układając plan podróży i zastanawiając się kiedy jechać do Malezji, trzeba wziąć pod uwagę dwa czynniki: opady deszczu oraz temperaturę. Najmniej obfite opady tropikalnego deszczu występują między lipcem a wrześniem, ale jest wtedy najgoręcej. Najmniej korzystne warunki do podróży występują podczas pór deszczowych od marca do maja i od września do listopada. Z drugiej strony, w miesiącach poza sezonowych temperatury oraz ceny są znacznie przystępniejsze. My na przykład preferujemy właśnie takie terminy wyjazdu do Malezji.

Zapisz się na solistowy Newsletter

  1. Nie ominie Cię informacja o nowych tripach,
  2. Dostaniesz cynk o ostatnich miejscach na tripy,
  3. Poinformujemy Cię o ciekawych podróżniczych wydarzeniach,
  4. Zaopatrzymy Cię w odpowiednią dawkę inspiracji do podróżowania!

Wyrażam zgodę na dostarczanie na podany w formularzu zamówienia adres e-mail Newslettera Klubu Podróżników Soliści zawierającego informacje o bieżących wydarzeniach dotyczących działalności Klubu Podróżników „Soliści” oraz informacje marketingowe. Administratorem Twoich dobrowolnie podanych danych osobowych jest Klub Podróżników Soliści z siedzibą w Oświęcimiu, ul. Zaborska 48B, 32-600 Oświęcim, wpisany do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:000052570; dane kontaktowe: tel.: 530 260 680, e-mail: klub@solisci.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki Newslettera na podany w formularzu zamówienia adres e-mail. W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z otrzymywania naszego newslettera klikając na właściwy link umieszczony na końcu wiadomości. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych oraz ich poprawienia lub usunięcia oraz do cofnięcia wyrażonej zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych osobowych spowoduje niemożność dostarczania Newslettera. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rejestracji, modyfikacji i usunięcia danych oraz informacje dotyczące polityki prywatności dostępne są pod linkami: Polityka prywatności oraz Polityka Cookies.

FreshMail e-mail marketing free online marketing software