Szukamy Ciebie, jeśli:

 • Żyjesz, by podróżować i odkrywać świat, a podróże to Twój sposób na życie
 • Twoje podróżnicze doświadczenie wykracza poza Europę (szczególne wrażenie robi na nas Ameryka Południowa i Afryka)
 • Mówisz biegle w języku angielskim, a dodatkowo znasz: hiszpański, rosyjski lub jeden z języków używanych w Ameryce Płd, Afryce czy Azji
 • Jesteś urodzonym organizatorem i masz już za sobą organizację paru wyjazdów
 • Świetnie czujesz się w pracy zespołowej

5 Edycja Szkolenia Liderów!

Piąta edycja jedynego szkolenia w Polsce przygotowującego do prowadzenia wyjazdów typu Adventure.

 

Połączenie twardych kompetencji i umiejętności miękkich niezbędnych i kluczowych do prowadzenia grup za granicą.

Podczas szkolenia liderów zdobędziesz:

 1. niezbędną wiedzę i umiejętności do organizacji wyjazdów,
 2. umiejętności zarządzania grupą i radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych.

 

Szkolenie odbędzie się w Warszawie od 12 do 14 lipca 2019 w sali szkoleniowej.

Koszt szkolenia liderów to 680 zł ( cena rynkowa: 1200 zł!)

 

Uwaga! Ukończenie szkolenia nie gwarantuje pracy w Klubie Podróżników Soliści. Szansę na dalszy rozwój i zaproszenie do prowadzenia wypraw otrzymają tylko najlepsi.

 

 

Trenerzy

Łukasz Nowak – pomysłodawca i założyciel Klubu Podróżników Soliści. Ekonomista i Inwestor giełdowy związany z rynkiem start up. Każdą wolną chwilę spędza na podróżach lub ich planowaniu. Miłośnik gór, wspinaczki w każdej formie, ekstremalnej jazdy na nartach i skoków spadochronowych. Amator fotografii. Uzależniony od adrenaliny. W ciągłym ruchu. Nieustannie, od ponad trzech lat inwestuje każdą wolną chwilę w rozwój Klubu i kolejne inicjatywy podróżnicze!

 

Ewa Jarczewska – trener business’u i rozwoju osobistego, specjalizujący się rozwoju umiejętności przywódczych. Od wielu lat wspiera leaderów którzy przewodzą innym, aby robili to skuteczniej przy jednoczesnym zwiększeniu własnej satysfakcji . W solistach od samego początku dba o to, by liderzy przygotowując się do wyzwania zarządzania grupą, byli wyposażeni w wiedzę i umiejętości na world class level 😉

 

Doświadczeni liderzy – szkolenie poprowadzą również nasi najbardziej doświadczenie liderzy, którzy prowadzą od 8 do 12 wyjazdów rocznie, zetknęli się najtrudniejszymi sytuacjami, jakie mogą się przydarzyć w podróży, a także prowadzili tyle grup, że doświadczenia mają więcej niż niejeden podróżnik!

Co otrzymujesz?

 • 2 noclegi w hostelu w Warszawie
 • 2 x lunch
 • Wiedzę doświadczonych trenerów
 • Materiały edukacyjne
 • Prezentacje

Certyfikat ze szkolenia

Kończąc szkolenie otrzymujesz certyfikat, który ułatwi Ci znalezienie pracy marzeń.

 

Certyfikat będzie zaświadczeniem o odbytym szkoleniu przygotowującego do prowadzenia wyjazdów typu Adventure i potwierdzeniem wszystkich kompetencji i umiejętności nabytych podczas szkolenia.

Proces rekrutacji

Etap pierwszy - opowiedz nam o sobie

Jeśli chcesz zostać liderem, to przede wszystkim prosilibyśmy Cię o podesłanie nam swojego podróżniczego CV na adres: rekrutacja@solisci.pl

 1. Dostaniesz od nas formularz aplikacyjny do wypełnienia.
 2. Jednym z elementów aplikacji jest też nagranie krótkiego filmiku o sobie (1 – 3 minuty), w którym odpowiadasz na nasze pytania.
 3. Teraz czekaj na dalsze instrukcje.

Nie interesują nas szablonowe CV, chcemy Ciebie poznać. Nie oczekujemy również profesjonalnych filmowych produkcji – selfie z telefonu w zupełności wystarczy!

Drugi etap - faza przygotowania

Z puli przesłanych filmów wybierzemy te, które najbardziej nas zainteresują. Otrzymasz:

 1. Dostęp do specjalnej grupy szkoleniowej.
 2. Webinar wprowadzający w tematykę branżową, po którym dostaniesz zadanie do wykonania.
 3. Webinar ekspercki, w którym dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem. Po webinarze również dostaniesz zadanie do wykonania.
 4. Feedback po każdym z zadań.

Wybrane osoby zaprosimy do dalszego etapu po szybkiej weryfikacji zadań. Opłata administracyjna za ten etap szkolenia wynosi 90 zł.

Etap trzeci - szkolenie liderów!

Ekipa, która najlepiej poradzi sobie z zadaniami, weźmie udział w szkoleniu liderów. Spotkamy się w Warszawie od 12 do 14 lipca 2019. Koszt szkolenia to 680 zł. Przewidzieliśmy tylko 20 miejsc!

Podczas szkolenia zdobędziesz:

 1. niezbędną wiedzę i umiejętności do organizacji wyjazdów,
 2. umiejętności zarządzania grupą i radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych.

Uwaga! Ukończenie szkolenia nie gwarantuje pracy w Klubie Podróżników Soliści. Szansę na dalszy rozwój i zaproszenie do prowadzenia wypraw otrzymają tylko najlepsi.

 

 

 

Etap czwarty - wybieramy najlepszych

Najlepszych kandydatów zaprosimy do współpracy. Forma tej współpracy może przybierać różne formy – w zależności od tego, ile masz wolnego czasu i jak często chcesz z nami jeździć. Możesz zostać:

 1. Liderem na pełny etat. Masz pierwszeństwo wyboru wyprawy, jeździsz na co najmniej 8 – 12 wyjazdów rocznie.
 2. Lider “Friends”. Jeździsz z nami na wyprawy w ramach swojego wolnego czasu lub urlopu i od tego jest uzależnione, ile wypraw poprowadzisz.
 3. Lider ściśle współpracujący. Jeśli pracujesz u nas w biurze lub jesteś ambasadorem naszej marki, to ta forma jest dla Ciebie. Jeździsz na co najmniej 2 – 3 wyjazdy rocznie.
Etap piąty - pierwsza wyprawa

Gratulujemy! Jesteś w #SoliściTeam!

W zależności od oceny Twoich kompetencji i doświadczenia masz przed sobą swoją pierwszą wyprawę:

 1. Pojedziesz na jeden z naszych wyjazdów weekendowych.
 2. Będziesz coliderem na jednej z naszych wypraw.
 3. Jeśli Twoje kompetencje i doświadczenie są duże, otrzymasz szansę na prowadzenie wyprawy całkowicie samodzielnie.

 

xx
xx
xx
xx
xx

Twoje cechy

Odpowiedzialność

Bycie liderem to ogromna odpowiedzialność, zarówno za całokształt wyprawy, jak i samopoczucie każdego z uczestników. Jest to najważniejsza cecha, bez której nie da się poprowadzić wyjazdu.

 

Zaangażowanie

Szukamy ludzi zaangażowanych w to, co robią. Na wyprawie lider daje z siebie wszystko i pracuje nierzadko 24h na dobę, dlatego jego zaangażowanie to bardzo istotna cecha.

Pewność siebie

Lider radzi sobie z każdym problemem, znajduje alternatywne rozwiązania i nie ma rzeczy dla niego niemożliwych. Osiąga to dzięki wewnętrznej pewności siebie i przeświadczeniu, że z każdej opresji można wyjść cało.

Punktualność

Nasze wyprawy są bardzo aktywne, dlatego ważna jest punktualność i dobra organizacja. Masz te cechy? To świetnie!

Wiedza

Dbamy o to, żeby każdy lider dostał od nas wszelkie informacje na temat wyprawy, ale to do obowiązków lidera należy merytoryczne przygotowanie się i poprowadzenie wyjazdu. My natomiast zapewniamy wsparcie i szkolenia.

Pasja

Nasi liderzy to nie typowi przewodnicy z biur podróży. Podróże są ich pasją, a każdy napotkany kamyk i wodospad wprawiają ich w zachwyt.

Elastyczność

Podczas podróży trzeba być elastycznym i szybko reagować na pojawiające się przeszkody: czy to jest załamanie pogody, czy nagłe odwołanie rezerwacji przez hostel. Elastyczny lider musi szybko podejmować decyzję i mieć w zanadrzu parę alternatyw.

Zaradność

Podróże weryfikują bardzo szybko, czy ktoś jest zaradny czy nie, a jest to cecha bardzo ważna – zwłaszcza kiedy jesteśmy odpowiedzialni za grupę uczestników. Zaradny lider poradzi sobie w każdej sytuacji.

Zdrowie

Wszystkie organizowane przez nas wyprawy są aktywne i nastawione na zobaczenie możliwie największej ilości miejsc. Nierzadko podczas wyjazdu zaplanowany jest trekking, dlatego też solistowy lider powinien być w dobrej kondycji fizycznej i dbać o swoje zdrowie.

Szukamy najlepszych!

Proces rekrutacji lidera podzielony jest na kilka etapów. Pośród dziesiątek zgłoszeń wybieramy tylko te, które się wyróżniają, które są nietuzinkowe i kiedy jesteśmy pewni, że dana osoba jest w stanie wnieść nową jakość do #SoliściTeam. Kompetencje weryfikujemy na szkoleniu liderów po to, by jeszcze lepiej poznać przyszłego lidera i jego umiejętności. Liderami zostają tylko najlepsi z najlepszych!