Chiny

Potęga natury – legenda Shaolin – miasta giganty
Wybierz termin

Potęga natury – legenda Shaolin – miasta giganty

Poziom trudnościq
i Intensywny arrow

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Komfortq
i Backpacker arrow

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Rodzajq
i Adventure arrow

Wyprawa pełna przygód – autorska trasa naszpikowana ekstremalnymi doznaniami. Przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Dlaczego warto z nami jechać?

icon poznasz chińską kulturę
icon wejdziesz na Wielki Mur
icon zobaczysz panoramę Hongkongu
icon sprawdzisz się na trekkingu w Huashan
icon przekonasz się, co zachwyciło Jamesa Camerona w Zhangjiajie
icon sprawdzisz, czy chińskie Makau jest rzeczywiście podobne do Lizbony
icon odkryjesz, w jaki sposób można łowić ryby (nie używając wędki!)
icon zjesz kaczkę po pekińsku w Pekinie
icon będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!
arrow

Przyjmij wyzwanie

Doświadcz

Świątynia Shaolin i kormorany zamiast wędki Świątynia Shaolin to miejsce obowiązkowe dla fascynatów wschodnich sztuk walki. To tu ...

Świątynia Shaolin i kormorany zamiast wędki

Świątynia Shaolin to miejsce obowiązkowe dla fascynatów wschodnich sztuk walki. To tu narodziło się Kung Fu! Miejsce nie tylko historyczne, ale i wciąż żywe. Na wielkich placach można zobaczyć trenujących adeptów. Spędzimy noc w klasztorze więc czeka na nas….wschód z trenującymi mnichami? W trakcie naszej wyprawy podpatrzymy również, w jaki sposób Chińczycy łowią ryby, a robią to w niezwykły, jedyny w swoim rodzaju sposób. Nie używają wędki, ale trenują w tym celu kormorany. Ptaki radzą sobie znakomicie – znacznie lepiej niż jakiekolwiek narzędzia wymyślone przez człowieka 🙂

arrow
Spróbuj

Kaczka po pekińsku w Pekinie Nie ma lepszego miejsca na spróbowanie kaczki po pekińsku niż miejsce, w którym to danie powstało. Na...

Kaczka po pekińsku w Pekinie

Nie ma lepszego miejsca na spróbowanie kaczki po pekińsku niż miejsce, w którym to danie powstało. Najlepsze restauracje w Chinach swoje receptury na dobrze przyrządzoną kaczkę trzymają w ścisłej tajemnicy. Sama tradycja sięga ponad 600 lat! My, podczas wizyty w Pekinie, na pewno wybierzemy się na degustację tej, jakże lokalnej, potrawy.

arrow
Sprawdź się

Huashan – dla odważnych! Na pewno kojarzycie słynne zdjęcia z górskich szlaków w Chinach, gdzie osoby kurczowo trzymają się łańcuc...

Huashan – dla odważnych!

Na pewno kojarzycie słynne zdjęcia z górskich szlaków w Chinach, gdzie osoby kurczowo trzymają się łańcucha przymocowanego do ściany, ponieważ mają pod sobą tylko cienką kładkę z desek i przepaść. Tak, to jest właśnie to – coś dla wielbicieli mocnych wrażeń! Po tym niecodziennym trekkingu będziemy spać na samej górze, by podziwiać zachodzące za górami słońce.

arrow
Odetchnij

Yangshuo – otoczeni naturą Przepiękne miasto wśród nieziemskiej natury. Majestatyczne wzgórza, wyrastające niemalże wprost ze spok...

Yangshuo – otoczeni naturą

Przepiękne miasto wśród nieziemskiej natury. Majestatyczne wzgórza, wyrastające niemalże wprost ze spokojnej rzeki. Yangshuo leży w jednym z piękniejszych regionów w Chinach – Guangxi! Odetchniemy tutaj pełnią piersią i zachwycimy się krajobrazami.

arrow
CHINY
bottom bottom

Plan wyprawy

Zhangjiajie
arrow
Szanghaj
arrow
Hongkong
arrow
Makau
arrow
Pekin
arrow

Odkryj piękno Chin z Solistami

Wielki Mur, zakazane miasto, Shanghai, Hong Kong… miejsca, które trzeba odwiedzić w Chinach można wymieniać dziesiątkami. Czas byśmy je zobaczyli na własne oczy! Jakie atrakcje przewiduje solistowa podróż do Chin? Odwiedzimy starożytny kraj, którego historia jest równie wspaniała, co cuda natury, jakimi dysponuje. Zobaczymy to, co w Chinach najlepsze, czyli obecną i starą stolicę. Zobaczymy miasta, które od wieków nie zmieniły charakteru. Zobaczymy cuda natury, które zachwycają fotografów i wielbicieli trekkingów. Zobaczymy metropolie kipiące światłem i dźwiękami. Będziemy przemieszczać się lokalnymi środkami transportu, jeść typowe dla danego regionu potrawy i czerpać piękno tego wielkiego państwa pełnymi garściami. Uwaga – solistowa wyprawa do Chin to trip bardzo aktywny!

arrow

Zhangjiajie – miejsce z Avatara

Zhangjiajie to istny cud natury. Na początku naszej wyprawy będziemy podziwiać ten nierzeczywisty krajobraz spacerując po naturalnych mostach wśród wiszących skał. Miejsce to jest magiczne – sprawia, że automatycznie zaczniemy się rozglądać, czy przypadkiem jakiś smok zaraz nie pojawi się na horyzoncie. Zhangjiajie oczarowało samego Jamesa Camerona, dla którego było wielką inspiracją do stworzenia świata z Avatara.

arrow

Szanghaj – w kulturowym tyglu

Razem z nami odwiedzicie najludniejsze miasto Chin. Szanghaj jest ogromną aglomeracją, w której żyje aż 19 milionów ludzi. Wielki ośrodek przemysłowy i handlowy stanowi trzeci największy port morski świata! Miasto dawniej było znane z seksturystyki, jednak obecnie to architektoniczny majstersztyk i najprężniej rozwijające się miasto w Chinach.

arrow

Hongkong – między Azją a Europą

Miasto jest oficjalnie nazwane Specjalnym Regionem Administracyjnym Hongkong. Przez lata Hongkong był kolonią brytyjską, stąd wciąż w metropolii widać wpływy europejskie, chociaż azjatyckich akcentów tutaj nie brakuje. Kolejne wielkie miasto Chin – zanurzymy się w morzu niezliczonych dźwięków, świateł. Spotkamy się z ogromną mieszanką kultur i tradycji, a wieczorem wejdziemy na wzgórze Wiktorii, by podziwiać imponującą panoramę miasta.

arrow

Pekin – wielka metropolia świata

Czym byłaby wyprawa do Chin bez odwiedzenia stolicy tego wielkiego kraju? W Pekinie zobaczymy Zakazane Miasto – ogromny kompleks świątyń, który każdy Chińczyk musi zobaczyć przynajmniej raz w życiu, spędzimy też trochę czasu w Pałacu Letnim, czy na Placu Tiananmen. Zjemy równeż jedyną w swoim rodzaju kaczkę po pekińsku, bo nie ma lepszego miejsca na spróbowanie tej potrawy niż sam Pekin!

Makau – portugalskie dziedzictwo

Makau to ostatnia europejska kolonia w Azji. Portugalczycy przekazali miasto Chinom dopiero w grudniu 1999 roku, ale dzięki temu ta zatłoczona i gwarna metropolia cieszy się wciąż sporą autonomią. Wyraźnie widać tutaj wpływy portugalskie – ulice wciąż mają portugalskie nazwy, na sklepach są portugalskie napisy, jest tutaj nawet plac łudząco podobny do placu, który można znaleźć w Lizbonie. W Makau zgubimy się w jednej z licznych, wąskich uliczek, spróbujemy azjatycko – portugalskich przysmaków i zajrzymy do kasyna, które są tutaj na każdym rogu ulicy!

arrow

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

arrow

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

noclegi w klimatycznych hostelach w pokojach 2/4 - osobowych, 1 nocleg w schronisku w pokojach 10 - osobowych

o

transport pociągami i autobusami na całej trasie

o

lot wewnętrzny

o

przejazd szybkim pociągiem

o

bogaty, autorski program wyjazdu

o

wewnętrzny przelot samolotem

o

wejścia do większości obiektów z programu

o

wstępy do parków narodowych: Zhangjiajie, Guilin, Huashan

o

wizę i pośrednictwo wizowe

o

opiekę polskiego lidera

o

składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

o

niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

x

biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)

x

wyżywienia (bardzo tanie jedzenie na miejscu)

x

ewentualnych dodatkowych atrakcji

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów