Potęga natury – legenda Shaolin – miasta giganty 19

Potęga natury – legenda Shaolin – miasta giganty Chiny

Przeżyj wyprawę marzeń

Chiny są tak ogromnym krajem, że można znaleźć tutaj wszystko: piękną przyrodę, starożytne zabytki z długą historią, fascynującą kulturę i ogromne społeczeństwo. Miejsce to urzekło nas swoją różnorodnością, stąd postanowiliśmy z tego przepastnego obszaru Azji wybrać crem de la crem! Wyprawa pod hasłem “Chiny: potęga natury – legenda Shaolin – miasta giganty” zapewni niesamowite wrażenia. Zobaczymy Wielki Mur, terakotową armię cesarza Qin, park narodowy, w którym kręcono Avatara, wielkie chińskie metropolie, mnichów trenujących kung fu i wiele więcej… Dołącz do solistowej ekipy, wybierz się w podróż życia i przeżyj tę przygodę z nami!

#solisciteam

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Backpacker

Komfort
Backpacker

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Zhangjiajie
 • Szanghaj
 • Hongkong
 • Makau
 • Pekin

Odkryj piękno Chin z Solistami

Wielki Mur, zakazane miasto, Shanghai, Hong Kong… miejsca, które trzeba odwiedzić w Chinach można wymieniać dziesiątkami. Czas byśmy je zobaczyli na własne oczy! Jakie atrakcje przewiduje solistowa podróż do Chin? Odwiedzimy starożytny kraj, którego historia jest równie wspaniała, co cuda natury, jakimi dysponuje. Zobaczymy to, co w Chinach najlepsze, czyli obecną i starą stolicę. Zobaczymy miasta, które od wieków nie zmieniły charakteru. Zobaczymy cuda natury, które zachwycają fotografów i wielbicieli trekkingów. Zobaczymy metropolie kipiące światłem i dźwiękami. Będziemy przemieszczać się lokalnymi środkami transportu, jeść typowe dla danego regionu potrawy i czerpać piękno tego wielkiego państwa pełnymi garściami. Uwaga – solistowa wyprawa do Chin to trip bardzo aktywny!

Zhangjiajie – miejsce z Avatara

Zhangjiajie to istny cud natury. Na początku naszej wyprawy będziemy podziwiać ten nierzeczywisty krajobraz spacerując po naturalnych mostach wśród wiszących skał. Miejsce to jest magiczne – sprawia, że automatycznie zaczniemy się rozglądać, czy przypadkiem jakiś smok zaraz nie pojawi się na horyzoncie. Zhangjiajie oczarowało samego Jamesa Camerona, dla którego było wielką inspiracją do stworzenia świata z Avatara.

Szanghaj – w kulturowym tyglu

Razem z nami odwiedzicie najludniejsze miasto Chin. Szanghaj jest ogromną aglomeracją, w której żyje aż 19 milionów ludzi. Wielki ośrodek przemysłowy i handlowy stanowi trzeci największy port morski świata! Miasto dawniej było znane z seksturystyki, jednak obecnie to architektoniczny majstersztyk i najprężniej rozwijające się miasto w Chinach.

Hongkong – między Azją a Europą

Miasto jest oficjalnie nazwane Specjalnym Regionem Administracyjnym Hongkong. Przez lata Hongkong był kolonią brytyjską, stąd wciąż w metropolii widać wpływy europejskie, chociaż azjatyckich akcentów tutaj nie brakuje. Kolejne wielkie miasto Chin – zanurzymy się w morzu niezliczonych dźwięków, świateł. Spotkamy się z ogromną mieszanką kultur i tradycji, a wieczorem wejdziemy na wzgórze Wiktorii, by podziwiać imponującą panoramę miasta.

Potęga natury – legenda Shaolin – miasta giganty 21

Pekin – wielka metropolia świata

Czym byłaby wyprawa do Chin bez odwiedzenia stolicy tego wielkiego kraju? W Pekinie zobaczymy Zakazane Miasto – ogromny kompleks świątyń, który każdy Chińczyk musi zobaczyć przynajmniej raz w życiu, spędzimy też trochę czasu w Pałacu Letnim, czy na Placu Tiananmen. Zjemy równeż jedyną w swoim rodzaju kaczkę po pekińsku, bo nie ma lepszego miejsca na spróbowanie tej potrawy niż sam Pekin!

Makau – portugalskie dziedzictwo

Makau to ostatnia europejska kolonia w Azji. Portugalczycy przekazali miasto Chinom dopiero w grudniu 1999 roku, ale dzięki temu ta zatłoczona i gwarna metropolia cieszy się wciąż sporą autonomią. Wyraźnie widać tutaj wpływy portugalskie – ulice wciąż mają portugalskie nazwy, na sklepach są portugalskie napisy, jest tutaj nawet plac łudząco podobny do placu, który można znaleźć w Lizbonie. W Makau zgubimy się w jednej z licznych, wąskich uliczek, spróbujemy azjatycko – portugalskich przysmaków i zajrzymy do kasyna, które są tutaj na każdym rogu ulicy!

Doświadcz

Świątynia Shaolin i kormorany zamiast wędki

Świątynia Shaolin to miejsce obowiązkowe dla fascynatów wschodnich sztuk walki. To tu narodziło się Kung Fu! Miejsce nie tylko historyczne, ale i wciąż żywe. Na wielkich placach można zobaczyć trenujących adeptów. Spędzimy noc w klasztorze więc czeka na nas….wschód z trenującymi mnichami? W trakcie naszej wyprawy podpatrzymy również, w jaki sposób Chińczycy łowią ryby, a robią to w niezwykły, jedyny w swoim rodzaju sposób. Nie używają wędki, ale trenują w tym celu kormorany. Ptaki radzą sobie znakomicie – znacznie lepiej niż jakiekolwiek narzędzia wymyślone przez człowieka 🙂

Spróbuj

Kaczka po pekińsku w Pekinie

Nie ma lepszego miejsca na spróbowanie kaczki po pekińsku niż miejsce, w którym to danie powstało. Najlepsze restauracje w Chinach swoje receptury na dobrze przyrządzoną kaczkę trzymają w ścisłej tajemnicy. Sama tradycja sięga ponad 600 lat! My, podczas wizyty w Pekinie, na pewno wybierzemy się na degustację tej, jakże lokalnej, potrawy.

Sprawdź się

Huashan – dla odważnych!

Na pewno kojarzycie słynne zdjęcia z górskich szlaków w Chinach, gdzie osoby kurczowo trzymają się łańcucha przymocowanego do ściany, ponieważ mają pod sobą tylko cienką kładkę z desek i przepaść. Tak, to jest właśnie to – coś dla wielbicieli mocnych wrażeń! Po tym niecodziennym trekkingu będziemy spać na samej górze, by podziwiać zachodzące za górami słońce.

Odetchnij

Yangshuo – otoczeni naturą

Przepiękne miasto wśród nieziemskiej natury. Majestatyczne wzgórza, wyrastające niemalże wprost ze spokojnej rzeki. Yangshuo leży w jednym z piękniejszych regionów w Chinach – Guangxi! Odetchniemy tutaj pełnią piersią i zachwycimy się krajobrazami.

xx
xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • poznasz chińską kulturę
 • wejdziesz na Wielki Mur
 • zobaczysz panoramę Hongkongu
 • sprawdzisz się na trekkingu w Huashan
 • przekonasz się, co zachwyciło Jamesa Camerona w Zhangjiajie
 • sprawdzisz, czy chińskie Makau jest rzeczywiście podobne do Lizbony
 • odkryjesz, w jaki sposób można łowić ryby (nie używając wędki!)
 • zjesz kaczkę po pekińsku w Pekinie
 • będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

Termin już minął

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

7080 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 1650 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1650 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

840 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

11500 pln

Cena zawiera

 • noclegi w klimatycznych hostelach w pokojach 2/4 - osobowych, 1 nocleg w schronisku w pokojach 10 - osobowych
 • transport pociągami i autobusami na całej trasie
 • lot wewnętrzny
 • przejazd szybkim pociągiem
 • bogaty, autorski program wyjazdu
 • wewnętrzny przelot samolotem
 • wejścia do większości obiektów z programu
 • wstępy do parków narodowych: Zhangjiajie, Guilin, Huashan
 • wizę i pośrednictwo wizowe
 • opiekę polskiego lidera
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Ubezpieczenie wysokiej klasy KL - 600 000 zł + NNW - 25 000 zł + Bagaż - 3 000 zł + OC - 300 000 zł
 • niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)
 • wyżywienia (bardzo tanie jedzenie na miejscu)
 • ewentualnych dodatkowych atrakcji
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Koleją transsyberyjską do Pekinu

Rosja, Mongolia, Chiny

Zobacz terminy
Zobacz terminy
Woman in traditional Yukata with red umbrella at bamboo forest of Arashiyama in Kyoto, Japan

Kraina gejszy i samurajów

Japonia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Annapurna Base Camp

Indie i Nepal

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Koleją transsyberyjską do Pekinu

Rosja, Mongolia, Chiny

Zobacz terminy
Zobacz terminy
Woman in traditional Yukata with red umbrella at bamboo forest of Arashiyama in Kyoto, Japan

Kraina gejszy i samurajów

Japonia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Annapurna Base Camp

Indie i Nepal

Zobacz terminy
Zobacz terminy